صفحه 1231 از 1371 نخستنخست ... 2317311131118112211222122312241225122612271228122912301231123212331234123512361237123812391240124112811331 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 12,301 تا 12,310 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezanear نمایش پست ها
    سلام دوستان

بنده حدودا 16 روز پیش از یه استادی تو یه دانشگاه خوب آمریکا ایمیل زیر رو گرفتم
    Thanks for your interest in our group. The admission process involves a committee but I will be happy to chat with you on Skype to discuss plans.

من هم همون روز تشکر کردم و در مورد زمان مصاحبه پرسیدم ولی این استاد جواب نداد. من یک هفته بعد هم مجددا براش ایمیل زدم و زمان مصاحبه رو پرسیدم ولی هنوز متاسفانه جواب نداده. از طرفی چون tracker دارم متوجه شدم که تو این مدت بعضی روزها ایمیل من رو چندبار باز میکرده .
    حالا دوستان به نظرتون به این استاده امیدی هست؟ دوباره ریمایندر بزنم براش؟ پشیمون شده؟

ممنون از لطفتون
    Dear Morteza

As stated in the email the admission process goes through admission committee, so if he is willing to help you, it is not late. The admission committee usually evaluates international applicants later and they do it after they are done with American applicants. So don't worry and there is no rush. Give the professor some time and whenever he had time, he will probably contact you and schedule the Skype meeting with you.
    Obviously you don't need to forget about this option. Please start the application process which is probably online.
    You don't need to send another reminder. Just wait until you hear back from him. I always tell people do NOT push! one reminder is
    . enough and you need to give these people, who are very very busy, some time. You and your application is not their priority and they have thousands of other things to take care of.

This person which you have contacted was kind enough to give you the opportunity to chat with him over the Skype. So please be patient.

Good luck!

سلام دوستان . شاید سوال من مبتدیانه باشه چون تازه شروع کردم با اساتید مکاتبه کردن . یکی از اساتید در جواب من یه جمله در متنش داره که من دقیقا متوجه منظورش نمیشم . میشه من راهنمایی کنید
    could you be please more specify?
    Feel free to suggest anything which you would like to work on.
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad583 نمایش پست ها
    سلام دوستان . شاید سوال من مبتدیانه باشه چون تازه شروع کردم با اساتید مکاتبه کردن . یکی از اساتید در جواب من یه جمله در متنش داره که من دقیقا متوجه منظورش نمیشم . میشه من راهنمایی کنید
    could you be please more specify?
    Feel free to suggest anything which you would like to work on.
    با تشکر
    میپرسه براش زمینه پژوهشی مود علاقه تون رو دقیق تر مشخص کنید.

Junior Member

سلام دوستان

Thanks for your interest in our group. The admission process involves a committee but I will be happy to chat with you on Skype to discuss plans.

من هم همون روز تشکر کردم و در مورد زمان مصاحبه پرسیدم ولی این استاد جواب نداد. من یک هفته بعد هم مجددا براش ایمیل زدم و زمان مصاحبه رو پرسیدم ولی هنوز متاسفانه جواب نداده. از طرفی چون tracker دارم متوجه شدم که تو این مدت بعضی روزها ایمیل من رو چندبار باز میکرده .
    حالا دوستان به نظرتون به این استاده امیدی هست؟ دوباره ریمایندر بزنم براش؟ پشیمون شده؟

ممنون از لطفتون
    سلام
    یه مشکلی وجود داره. اینکه میگید بعضی روزها ایمیلتون رو چند بار چک می کرده غیر منطقی میاد. چون اساتید دانشگاههای خوب امریکا اینقدر سرشون شلوغ است که بعضا حتی برای یه جواب یک جمله ای هم وقت ندارن چه برسه به اینکه برن بشینن و در یه روز یه ایمیل یه اپلیکنت چند بار بخونن!! این احتمال وجود داره که اون افزونه tracker به نوعی اشتباه بکنه یا دقیق نباشه. به نظرم خودتون با یه ایمیل آزمایشی ترکرتون رو چک کنید و نتیجه رو گزارش کنید. گذشته از این، اگه اگه یه اپلیکنت اینقدر برای یه استاد مهم باشه که هر روز بره ایمیلهاش رو چند بار بخونه، به جای اینکارها یه قرار مصاحبه باهاش می ذاره یا جوابهای بهتر و محکمتری رو بهش می ده.
    حال باز این نظر شخصی من بود. دوستان هم بهتره اظهار نظر کنن.

Junior Member

سلام دوستان

ممنون از لطفتون
    دوستان در این مورد کیسی که این دوستمون باهاش رو به رو شده یه چیزی رو میگم، شما هم نظرتون رو بگید.
    اخیرا تعداد زیادی از دوستان و خودم به کرات موارد مشابهی رو تجربه کردیم که همشون یه فرمول واحد دارند و من اسمش رو می ذارم تکنیک خوابوندن اپلیکنت در آب نمک. فرمولش هم اینه:
    وقتی که یه استاد از یه اپلیکنتی یه ایمیل دریافت می کنه و متوجه می شه که ممکنه این اپلیکنت به دردش بخوره ولی لزوما بهترین چیزی که می خواد نیست، میاد یه ایمیل دقیقا دو جمله ای (یا دارای بخش اصلی حاوی دو جمله)بهش می زنه با شرح زیر:
    1- در یک جمله (معمولا جمله اول) نظر اپلیکنت رو به خودش جلب می کنه و بهش امیدواری می ده. (جملاتی مانند تزت رو بفرست، مقاله هات رو بفرست، قرار اسکایپ بذاریم، رزومه ات خوبه، می تونم ساپورتت کنم و ... جملاتی مشابه اینا) که همشون یه هدف دنبال می کنن و اینکه توجه اپلیکنت رو جلب می کنن.
    2- در یک جمله هم راه فرار برای خودش باز می ذاره ( جملاتی مانند باید کمیته ادمیشن تصمصم بگیره یا شانست رو امتحان کن و...) که اغلب همشون روی همین ادمیشن کامیتی و دپارتمان و ... تاکید می کنن.
    حالا در تمام ایمیل های بعدی که می فرستید استاد یا جواب نمی ده یا الگویی مشابه الگوی بالا رو تکرار می کنه.

این تکنیک مثل یه فلش دو طرفه هست و بدون اینکه قولی به اپلیکنت بده، طرف رو می خوابونه تو آب نمک و به اصطلاح می ذاردش تو کف. به نظر چندان غیر اخلاقی نمیاد و مسئولیتش رو می ذاره به عهده دانشجو. ولی به نظرم این یه جور فریب دادن ماهرانه طرف هست.
    من به کرات جوابهایی با این فرمول رو دیدم. در دانشگاههای هم که نیاز به نوشتن پروپوزال و اینها هست، دست استاد برای سرکار گذاشتن دانشجو بیشتر بازه و بیشتر می تونه بازی بدتش.
    لذا به نظرم این جور جوابها در اغلب موارد نشانه این هست که استاد به یه دانشجویی که به نظرش بهتر است قول قطعی داده ولی از جانب اینکه دانشجو میاد یا نه مطمئن نیست. پس بهتره که رو این جوابها اصلا حساب باز نکنیم و بهش خیلی دل نبندیم.
    ممنون میشم اگه دوستان نظرشون رو بگن یا اگه مثال نقض سراغ دارن بیان کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط the_y نمایش پست ها
    دوستان در این مورد کیسی که این دوستمون باهاش رو به رو شده یه چیزی رو میگم، شما هم نظرتون رو بگید.
    اخیرا تعداد زیادی از دوستان و خودم به کرات موارد مشابهی رو تجربه کردیم که همشون یه فرمول واحد دارند و من اسمش رو می ذارم تکنیک خوابوندن اپلیکنت در آب نمک. فرمولش هم اینه:
    وقتی که یه استاد از یه اپلیکنتی یه ایمیل دریافت می کنه و متوجه می شه که ممکنه این اپلیکنت به دردش بخوره ولی لزوما بهترین چیزی که می خواد نیست، میاد یه ایمیل دقیقا دو جمله ای (یا دارای بخش اصلی حاوی دو جمله)بهش می زنه با شرح زیر:
    1- در یک جمله (معمولا جمله اول) نظر اپلیکنت رو به خودش جلب می کنه و بهش امیدواری می ده. (جملاتی مانند تزت رو بفرست، مقاله هات رو بفرست، قرار اسکایپ بذاریم، رزومه ات خوبه، می تونم ساپورتت کنم و ... جملاتی مشابه اینا) که همشون یه هدف دنبال می کنن و اینکه توجه اپلیکنت رو جلب می کنن.
    2- در یک جمله هم راه فرار برای خودش باز می ذاره ( جملاتی مانند باید کمیته ادمیشن تصمصم بگیره یا شانست رو امتحان کن و...) که اغلب همشون روی همین ادمیشن کامیتی و دپارتمان و ... تاکید می کنن.
    حالا در تمام ایمیل های بعدی که می فرستید استاد یا جواب نمی ده یا الگویی مشابه الگوی بالا رو تکرار می کنه.

این تکنیک مثل یه فلش دو طرفه هست و بدون اینکه قولی به اپلیکنت بده، طرف رو می خوابونه تو آب نمک و به اصطلاح می ذاردش تو کف. به نظر چندان غیر اخلاقی نمیاد و مسئولیتش رو می ذاره به عهده دانشجو. ولی به نظرم این یه جور فریب دادن ماهرانه طرف هست.
    من به کرات جوابهایی با این فرمول رو دیدم. در دانشگاههای هم که نیاز به نوشتن پروپوزال و اینها هست، دست استاد برای سرکار گذاشتن دانشجو بیشتر بازه و بیشتر می تونه بازی بدتش.
    لذا به نظرم این جور جوابها در اغلب موارد نشانه این هست که استاد به یه دانشجویی که به نظرش بهتر است قول قطعی داده ولی از جانب اینکه دانشجو میاد یا نه مطمئن نیست. پس بهتره که رو این جوابها اصلا حساب باز نکنیم و بهش خیلی دل نبندیم.

دوست عزیز سلام,

من با این برداشت شما که ایمیل اساتید و محتوای اون (وقتی درخواست اطلاعات بیشتر میکنن و در ضمن میگن پذیرش از طریق کمیته انجام میشه) یک "فریب ماهرانه" هست, موافق نیستم.

اینکه پذیرش دادن و تصمیم نهایی اون دست admission committee هست در مورد خیلی از رشته ها صادق هست و فریبی درش وجود نداره.
    برای رشته هایی که این شرایط صادق هست, پرونده شما هرچقدر هم محکم و قوی باشه در نهایت زمان برگزاری جلسه کمیته با دیگر متقاضی ها مقایسه میشه, پس استاد نمیتونه سر خود قول بده. مگر اینکه استاد خودش عضو کمیته باشه و بتونه اعمال نفوذ کنه, این کار را هم در مورد های خاص شاید انجام دهند.

نکته دیگه هم اینکه در بسیاری از دانشگاه های معتبر درصد پذیرش دادن نسبت به کل متقاضی ها گاهی رقمی نزدیک به ۱۰ درصد پایین هست. بنابراین میتونید حدس بزنین که کسر قابل توجهی از متقاضی ها که از پرونده خوب و مناسبی برخوردار بودند, پذیرش نخواهند گرفت.

البته منکر این نمیشه شد که احتمالا هستند استاد هایی که به نحوی دانشجویی را سر کار بگذارند, اما این دسته افراد بخش کوچکی از جامعه اساتید را تشکیل میده. به نظر شخصی من این قدر مشغله استاد ها, دست کم اونهایی که من در آمریکا میبینم, زیاد هست و درگیر گرنت نوشتن, مقاله نوشتن, درس دادن, هدایت دانشجو های خودشون و پست داک هاشون, میتینگ های مختلف, کنفرانس ها و ... هستند که وقت آنچنانی براشون باقی نمیمونه که صرف متقاضی های پذیرش کنند, به ویژه وقتی مکانیسم دادن پذیرش از طریق کمیته باشه.

موفق باشید
    ویرایش توسط Ali7788 : November 18th, 2016 در ساعت 02:19 AM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط the_y نمایش پست ها

این تکنیک مثل یه فلش دو طرفه هست و بدون اینکه قولی به اپلیکنت بده، طرف رو می خوابونه تو آب نمک و به اصطلاح می ذاردش تو کف.
    نظر من اینه که توان اپلیکنت برای سرکار گذاشتن خودش بیشتر از استاده. مورد بعدی بعضی دانشگاه ها واقعا تصمیم با کمیته پذیرش هست و حرف استاد یک واقعیته البته تشویق به اپلای هم داریم ولی تصمیم گیرنده شما هستید ببینید requirement هارو دارید یا نه؟ جوابی که به این دوستمون دادند واضحه کمیته تصمیم گیرنده هست. اساتیدی که از رزومه شما بوضوح خوششون اومده به طوریکه بتونند روی شما برای پیوستن به تیم حساب باز کنند بیشتر پیگیری می کنند. شما فقط به رزومتون دل ببندید و توانایی تون در مصاحبه ( اگر بود).از نظرات سایر دوستان هم استفاده کنید.موفق باشید

Junior Member

درود بر دوستان
    من دو هفته پیش به یکی از اساتید ایمیل زدم و رزومم رو هم براش فرستادم. می دونم که ایمیلمو دیده اما هنوز جوابی نداده. حالا من نمی دونم با چه متنی بهش ایمیل بزنم و بگم که نظرش چیه. به نظرتون باید دوباره خودمو و کارهام رو و علاقه مندی هام رو با پیوست رزومه توضیح بدم؟
    دوستان یه سوال دیگه هم داشتم لطفا اگر صحت داره راهنمایی کنید. کسی از دوستان به من گفت که بهتره فاند رو از دانشگاه بگیرم تا از استاد. چون ممکنه در طول تحصیل از این مسئله سوء استفاده کنه و ممنکنه پروژه های مشکل دار به لحاظ اداره اطلاعات بدون اینکه بفهمیم بهمون بده. دوستان خواهش می کنم اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mithrah نمایش پست ها
    درود بر دوستان
    من دو هفته پیش به یکی از اساتید ایمیل زدم و رزومم رو هم براش فرستادم. می دونم که ایمیلمو دیده اما هنوز جوابی نداده. حالا من نمی دونم با چه متنی بهش ایمیل بزنم و بگم که نظرش چیه. به نظرتون باید دوباره خودمو و کارهام رو و علاقه مندی هام رو با پیوست رزومه توضیح بدم؟
    دوستان یه سوال دیگه هم داشتم لطفا اگر صحت داره راهنمایی کنید. کسی از دوستان به من گفت که بهتره فاند رو از دانشگاه بگیرم تا از استاد. چون ممکنه در طول تحصیل از این مسئله سوء استفاده کنه و ممنکنه پروژه های مشکل دار به لحاظ اداره اطلاعات بدون اینکه بفهمیم بهمون بده. دوستان خواهش می کنم اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید.
    منظور از "پروژه های مشکل دار به لحاظ اداره اطلاعات" چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی

سلام
    دوستان استادی از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا در جواب اولین ایمیل من پاسخ زیر داده:
    Thanks for your interest to apply to ..... Your accomplishments so far as shown in your CV are very good and I encourage you to apply. You must follow the application procedure as described on our web page. Thanks and good luck.
    با توجه به اینکه من در ایمیل اول هیچی درباره ساپورت مالی نکردم و استاد هم هیچ چیز شخصی درباره اینکه حاضر هستن من را بپذیرن یا نه نگفتن، اگر امکانش هست راهنمایی کنید که من چطوری اینها را تو ایمیل بعدی مطرح کنم و ارتیاطم را با استاد حفظ کنم.
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)