صفحه 132 از 270 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142182232 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط imag نمایش پست ها
    اینو مطمئن اید --یعنی بدون امتحان g2 میشه بری از G1 مستقیم g رو بگیری ؟؟؟ آخه پرسیدم گفتن سابقه بیار تا از g2 نخوای واسه g دوسال صبر کنی ؟؟ جالبه ...
    بله. به تعداد سال های سابقه رانندگی بستگی داره.
    همون لینکی که دوستمون در بالا دادن رو بخونید نوشته بالای 24 ماه نیازی به امتحان g2 نیست و در امتحان g شرکت می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    بله. به تعداد سال های سابقه رانندگی بستگی داره.
    همون لینکی که دوستمون در بالا دادن رو بخونید نوشته بالای 24 ماه نیازی به امتحان g2 نیست و در امتحان g شرکت می کنید.
    اگه اینحوریه که اشتباه کردم -- g2 رو گرفتم -- حالا یه امتحان G د یگه باید بدم .......
    آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم .............

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط imag نمایش پست ها
    اگه اینحوریه که اشتباه کردم -- g2 رو گرفتم -- حالا یه امتحان G د یگه باید بدم .......
    از من موقعی که پول امتحان رو می گرفت پرسید جی می خوای امتحان بدی یا جی 2

سلام دوستان عزیز.
    ما امتحان گواهینامه رو تو تورنتو دادیم اما شهر رو امتحان ندادیم و الان می خوایم بریم ونکوور برای همیشه حالا سئوالم اینه ما باید گواهینامه رو دوباره اونجا امتحان بدیم؟یا مال تورنتو رو قبول دارن؟
    ممنون

NOC :4121/ ارسال به سیدنی سپتامبر 2009 / فایل نامبر دوم فوریه 2010 / ارسال به ورشو 12 دسامبر / اینپراسس واقعی: 2012/7 feb / دریافت مدیکال: 20 می 2013/دریافت مدارک آپدیت توسط ورشو 27 جون 2013/ پاس ریکوئست 23 آگوست 2013
    http://fsw.apphb.com/

سلام به همه دوستان
    من دیروز موفق شدم در امتحان G1 قبول بشم. (تورنتو)
    گفتم خیلی مختصر و مفید اینجا تجربیاتم رو به اشتراک بذارم.

اول اینکه من از شهرک آزمایش نامه آورده بودم و بقیه هم توصیه میکنم هم برا خودشون و هم اگه متاهلن برای همسرشون هم نامه بگیرن. کار راحتیه و میتونین در کمتر از دو ساعت نامه رو تهران تهیه کنید و بیارین کانادا ترجمه کنین (روزای آخر اقامتتون در ایران انجام بدین بهتره چون اعتبارش فکر کنم فقط دوماهه)

نکته دیگه اینکه در صورتی که نامه رو دادین ترجمه نیازی به ترجمه گواهینامه نیست و الکی پول اضافه ندین به این دارالترجمه ها. من خوشبختانه این مطلب رو میدونستم چون یکی از آشناها بهم تاکید کرد، با این وجود مترجم توی تورنتو اصرار داشت که کارتت رو هم باید بدی ترجمه. من گفتم نیازی نیست (خوب طبیعیه که مترجما هم مثل بقیه آدما فقط به جیبشون فکر کنن) و خوشبختانه فقط همون نامه و ترجمش و اصل گواهینامه کافی بود.

مدارک مورد نیاز:
    اصل پاسپورت ها
    اصل نامه شهرک آزمایش و ترجمه (کانادایی)
    اصل گواهینامه (اگه نامه شهرک آزمایش رو ترجمه کردین نیازی به ترجمه نیست ولی اگه نامه ای در کار نیست گواهینامه رو ترجمه کنید)
    تبصره: من برای خودم از شهرک آزمایش نامه گرفتم ولی برای همسرم نامه نگرفتم (خودش نخواست). من با اون نامه برای G میتونم امتحان بدم و همسرم برای G2. یکی از دوستان هم که دوماهه اومده تورنتو با وجود اینکه میتونست امتحان G بده ولی به قول خودش ریسک نکرد و رفت امتحان G2 داد و قبول هم شد. حالا تصمیم با خودتون.

مدارک لندینگ رو لازم نداشتن ولی ضرر نداره همراتون باشه
    اگه عینک استفاده می کنین حتما با خودتون ببرین (داخل دستگاه رو نگاه می کنین و اعداد رو می خونین، بعدش می پرسه نقاط رنگی سمت چپه یا راست. آسونه و مثل ایران سختگیری نمی کنن)
    عکس نمی خواد، همونجا جلوی پرده وایمیستین و عکس میگیره. ظاهرا عکسش هم زیاد مهم نیست و خوب با کیفیت نسبتا پایین روی کارت چاپ میشه. ولی خوب بهتره روز امتحان G1 یکم خوشتیپ باشین ولی زیاد سخت نگیرین.
    کردیت کارت یا پول نقد (حدود 90 تا 150 دلار برای هر نفر بسته به G یا G2 بودن متفاوته، البته در کل فرق نمی کنه ولی مال G2 رو یکجا میگیرن. برای من شد 95 دلار، برای همسرم شد 145 دلار، ظاهرا از من بعدا 50 تا دیگه میگیرن)

امتحان G1:
    برای امتحان G1 هم یه سری تست آنلاین هست. حدود 200 تا که اگه تو گوگل سرچ کنین Online G1 test میاد. شاید 90 درصد از همون تستاست ممکنه یکی دوتاش رو یکم تغییر بدن ولی اگه اون تست ها رو خوب کار کرده باشین مثل آب خوردنه.

تعداد سوال ها 40 تاست. 20 تا تست علامت ها و 20 تست از قوانین.
    یادتون باشه از هر 20 تا فقط چهار تا غلط مجازه (از هر کدوم 16 کافیه). نمرتون جایی ثبت نمیشه، پس فرقی بین 20 و 16 نیست.
    ولی به نظرم مطالبش رو خوب یاد بگیرین چون بعدا هم باهاش سروکار دارین (هم در امتحان شهر و هم بعدها).

امتحانش نمره منفی نداره و وقتش هم محدود نیست، تا هر وقت حال کردین میتونین بشینین. معمولا اتاقش 10 تا صندلی داره و هرکی اومد بیرون یه نفر دیگه میره تو. بعضی وقتا هم پشت اتاق سفه.
    برگه رو که دادین همونجا با کلید مقایسه میکنه و نمرتون رو میگه، کلید سوالا فرق میکنه پس به فکر تقلب نباشین. حرف هم نمیشه زد.

اگه قبول شده باشین که یه پرینت موقت بهتون میدن و بعد از یه هفته کارت G1 رو با پست براتون میفرستن.
    دوستم میگفت اگه قبول نشی میتونی همونجا دوباره 15 دلار دیگه بدی همون وقت (یا چند روز بعدش) بری دوباره امتحان بدی تا وقتی که قبول بشی. البته اگه بعد خواستین برین پاسپورت یادتون نره چون توی اتاقی که امتحان میگیرن پاسو چک میکنن.

فکر کنم دیگه همه رو گفتم باز اگه مطلبی یادم اومد میگم
    امیدوارم این مطالب براتون مفید باشه
    شاد زندگی کنید
    لندینگ: Aug.2014 تورنتو
    پاس ریکوئست: May.2014 ، مدیکال: Dec.2013 ، ارسال مدارک به سیدنی: Dec.2009 ، گروه FSW-MI1 ، بدون وکیل

دوستان این امتحان G1 که خیلی سادست. 2 تا زدم 90%. بعد این چندتا امتحان می دیم؟ یه G می مونه؟ دوستان راهنمایی بفرمایید لطفا
    Cio: 17 Dec 2009
    Med: 10 Jan 2014
    Visa: 12 Nov 2014

ApplyAbroad Superstar

خوبه همین صفحه توضیح داده شده! یه نظری به بالا بندازید

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    خوبه همین صفحه توضیح داده شده! یه نظری به بالا بندازید
    درست می گید، ولی خیلی از G و G2 اینا سر در نیووردم. برای شما دیگه خیلی راحت شده
    Cio: 17 Dec 2009
    Med: 10 Jan 2014
    Visa: 12 Nov 2014

ApplyAbroad Superstar

زحمت بکشید روی "صفحه نخست" همین تاپیک کلیک کنید به اندازه کافی توضیح داده شده.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط kayvan555 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من دیروز موفق شدم در امتحان G1 قبول بشم. (تورنتو)
    گفتم خیلی مختصر و مفید اینجا تجربیاتم رو به اشتراک بذارم.

اول اینکه من از شهرک آزمایش نامه آورده بودم و بقیه هم توصیه میکنم هم برا خودشون و هم اگه متاهلن برای همسرشون هم نامه بگیرن. کار راحتیه و میتونین در کمتر از دو ساعت نامه رو تهران تهیه کنید و بیارین کانادا ترجمه کنین (روزای آخر اقامتتون در ایران انجام بدین بهتره چون اعتبارش فکر کنم فقط دوماهه)

نکته دیگه اینکه در صورتی که نامه رو دادین ترجمه نیازی به ترجمه گواهینامه نیست و الکی پول اضافه ندین به این دارالترجمه ها. من خوشبختانه این مطلب رو میدونستم چون یکی از آشناها بهم تاکید کرد، با این وجود مترجم توی تورنتو اصرار داشت که کارتت رو هم باید بدی ترجمه. من گفتم نیازی نیست (خوب طبیعیه که مترجما هم مثل بقیه آدما فقط به جیبشون فکر کنن) و خوشبختانه فقط همون نامه و ترجمش و اصل گواهینامه کافی بود.

مدارک مورد نیاز:
    اصل پاسپورت ها
    اصل نامه شهرک آزمایش و ترجمه (کانادایی)
    اصل گواهینامه (اگه نامه شهرک آزمایش رو ترجمه کردین نیازی به ترجمه نیست ولی اگه نامه ای در کار نیست گواهینامه رو ترجمه کنید)
    تبصره: من برای خودم از شهرک آزمایش نامه گرفتم ولی برای همسرم نامه نگرفتم (خودش نخواست). من با اون نامه برای G میتونم امتحان بدم و همسرم برای G2. یکی از دوستان هم که دوماهه اومده تورنتو با وجود اینکه میتونست امتحان G بده ولی به قول خودش ریسک نکرد و رفت امتحان G2 داد و قبول هم شد. حالا تصمیم با خودتون.

مدارک لندینگ رو لازم نداشتن ولی ضرر نداره همراتون باشه
    اگه عینک استفاده می کنین حتما با خودتون ببرین (داخل دستگاه رو نگاه می کنین و اعداد رو می خونین، بعدش می پرسه نقاط رنگی سمت چپه یا راست. آسونه و مثل ایران سختگیری نمی کنن)
    عکس نمی خواد، همونجا جلوی پرده وایمیستین و عکس میگیره. ظاهرا عکسش هم زیاد مهم نیست و خوب با کیفیت نسبتا پایین روی کارت چاپ میشه. ولی خوب بهتره روز امتحان G1 یکم خوشتیپ باشین ولی زیاد سخت نگیرین.
    کردیت کارت یا پول نقد (حدود 90 تا 150 دلار برای هر نفر بسته به G یا G2 بودن متفاوته، البته در کل فرق نمی کنه ولی مال G2 رو یکجا میگیرن. برای من شد 95 دلار، برای همسرم شد 145 دلار، ظاهرا از من بعدا 50 تا دیگه میگیرن)

امتحان G1:
    برای امتحان G1 هم یه سری تست آنلاین هست. حدود 200 تا که اگه تو گوگل سرچ کنین Online G1 test میاد. شاید 90 درصد از همون تستاست ممکنه یکی دوتاش رو یکم تغییر بدن ولی اگه اون تست ها رو خوب کار کرده باشین مثل آب خوردنه.

تعداد سوال ها 40 تاست. 20 تا تست علامت ها و 20 تست از قوانین.
    یادتون باشه از هر 20 تا فقط چهار تا غلط مجازه (از هر کدوم 16 کافیه). نمرتون جایی ثبت نمیشه، پس فرقی بین 20 و 16 نیست.
    ولی به نظرم مطالبش رو خوب یاد بگیرین چون بعدا هم باهاش سروکار دارین (هم در امتحان شهر و هم بعدها).

امتحانش نمره منفی نداره و وقتش هم محدود نیست، تا هر وقت حال کردین میتونین بشینین. معمولا اتاقش 10 تا صندلی داره و هرکی اومد بیرون یه نفر دیگه میره تو. بعضی وقتا هم پشت اتاق سفه.
    برگه رو که دادین همونجا با کلید مقایسه میکنه و نمرتون رو میگه، کلید سوالا فرق میکنه پس به فکر تقلب نباشین. حرف هم نمیشه زد.

اگه قبول شده باشین که یه پرینت موقت بهتون میدن و بعد از یه هفته کارت G1 رو با پست براتون میفرستن.
    دوستم میگفت اگه قبول نشی میتونی همونجا دوباره 15 دلار دیگه بدی همون وقت (یا چند روز بعدش) بری دوباره امتحان بدی تا وقتی که قبول بشی. البته اگه بعد خواستین برین پاسپورت یادتون نره چون توی اتاقی که امتحان میگیرن پاسو چک میکنن.

فکر کنم دیگه همه رو گفتم باز اگه مطلبی یادم اومد میگم
    امیدوارم این مطالب براتون مفید باشه
    شاد زندگی کنید
    آقا ممنون از توضیحات. کاش زودتر گفته بودی. من برعکس عمل کردم. خود گواهینامه رو دادم ترجمه ولی نامه اصالت رو ندادم. بر فرض که نخوام G امتحان بدم و همون G2 رو برم، نیاز به نامه هست یا ترجمه گواهینامه کفایت می کنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)