صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 38

موضوع: دکترا در مالزی (سوالات در مورد فاند - مشکلات - ...)

Junior Member kamygt آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of power engineering

پیش فرض پاسخ : دکترا در مالزی (سوالات در مورد فاند - مشکلات - ...)

سلام دوستان عزیز

دوستان کسی‌ خبر داره دانشگاههای مالزی برای مقطع دکتر پذیرش به چه صورت هست شرایط معدل اینا به چه صورت یا اصلا فاندی تعلق میگیره به مقطع دکترا؟!

دوستانی ک اطلاع دارن لطفا راهنمایی کنن
    Life is short...my opinion is,I do whatever i like

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

من لیسانس عمران با معدل 13 و ارشد مدیریت اجرایی با معدل 14.5 دارم.به علت معدل پایین برای دکترا جای دیگه به این راحتی اپلای نمی کنن با فاند ...
    می خواستم بدونم می تونم برای دکترا اونجا اپلای کنم و فاند بگیرم..2 تا مقاله ISI هم در زمینه مدیریت دارم.
    آزمون آیلتس و Gmat را هم تا عید میدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    من لیسانس عمران با معدل 13 و ارشد مدیریت اجرایی با معدل 14.5 دارم.به علت معدل پایین برای دکترا جای دیگه به این راحتی اپلای نمی کنن با فاند ...
    می خواستم بدونم می تونم برای دکترا اونجا اپلای کنم و فاند بگیرم..2 تا مقاله ISI هم در زمینه مدیریت دارم.
    آزمون آیلتس و Gmat را هم تا عید میدم.
    دوست عزیز امکان گرفتن admission براتون شاید پایین نباشه ولی بهتر هست که زیاد روی فاند دادنشون حساب باز نکنید. جدیدا به سختی فاند میدن... و حتی عده ای از دوستان بودن که فاند داشتن ولی از از شروع ترم جدید دیگه بهشون ندادن.
    البته بستگی به دانشگاه مورد نظرتون هم داره و این که گفتم مربوط به دانشگاه UPM هست.

Junior Member

ﺑﺎ ﺳﻼم دوﺳﺘﺎن ﻟﻄﻔﺂ راﻫﻨﻤﺎﯾﻲ ﺑﻔﺮﻣﺎﯾﻨﺪ ﻣﻦ ﻓﻮق ﺻﻨﺎﯾﻊ و ﻟﯿﺴﺎﻧﺲ ﺻﻨﺎﯾﻊ از دوﻟﺘﻲ ﺗﻬﺮان دارم و ﺣﺪود 14 ﺳﺎل ﺳﺎﺑﻘﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺻﻨﻌﺘﻲ در ﺷﺮﻛﺖ ﻫﺎي 16 ﺑﺰرگ ﺑﺎ ﻣﻌﺪل ﺑﺎﻻي ﺑﺮم ﺑﺮا دﻛﺘﺮي و رﺷﺘﻪ UTM ﺑﺮﻧﺎﻣﻢ اﯾﻨﻪ ﺑﻪ داﻧﺸﮕﺎﻩ دﻛﺘﺮاي ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺑﯿﺰﻧﺲ ﯾﺎ دﻛﺘﺮي ﺻﻨﺎﯾﻊ و ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺑﺎ ﺑﺎﺷﻪ ﺗﺎ ﻓﺮزﻧﺪاﻧﻢ KL ﺧﺎﻧﻮادﻩ 4 ﻧﻔﺮﻩ ﺣﺘﻤﺂ ﻫﻢ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺘﻮﻧﻦ اوﻧﺠﺎ ﻣﺪرﺳﻪ اﯾﺮاﻧﻲ ﺑﺮن ﺷﺎﯾﺪم ﻫﻤﺴﺮم ﺑﺨﻮاد درس ﺑﺨﻮﻧﻪ اوﻧﺠﺎ دﻧﺒﺎل ﻓﺎﻧﺪ ﻫﺴﺘﻢ در وﻫﻠﻪ اول ﻛﻪ اﮔﻪ ﻧﺸﺪ ﻫﻢ ﻣﻬﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﭼﻮن ﻣﯿﺪوﻧﻢ در ﺗﺮم اول ﻧﻤﺮات ﺑﺎﻻ ﺑﺘﻮﻧﻢ ﺑﮕﯿﺮم ﺑﺮا اﺧﺬ ﻓﺎﻧﺪ ﺣﺎﻻ ... ﻣﻦ ﻧﻤﺮﻩ آﯾﻠﺘﺲ ﻧﺪارم وﻟﻲ از ﻋﻬﺪﻩ زﺑﺎن ﺑﺮ ﻣﯿﺎم ! ﭼﻮن اﻧﮕﻠﯿﺴﻲ ﺑﻠﺪم ﺣﺘﻲ ﻋﺮﺑﻲ ﻛﺴﻲ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﺑﺎ اﯾﻦ ﺷﺮاﯾﻂ ﯾﻪ ﺑﺮآورد ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺑﺮاي ﻣﻦ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻛﻪ ﺳﺎﻟﻲ ﭼﻨﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﻛﻨﺎر ﺑﺰارم ﺑﺮاي ﻛﻞ ﺗﺤﺼﯿﻞ و زﻧﺪﮔﻲ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ در اوﻧﺠﺎ ﻣﻤﻨﻮن ﻣﯿﺸﻢ دوﺳﺘﺎن وارد ﻧﻈﺮ ﺑﺪن و ﯾﻚ دﻛﺘﺮ آﯾﻨﺪﻩ رو از ﺳﺮﮔﺮداﻧﻲ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎﺗﻲ در ﺑﯿﺎرن ﺑﻪ ﻟﺤﺎظ ﺷﺮاﯾﻂ زﻧﺪﮔﻲ و آب و ﻫﻮا و ﻋﺪم اﺣﺴﺎس ﻏﺮﺑﺖ ﻫﻢ راﻫﻨﻤﺎﯾﻲ ﺑﻔﺮﻣﺎﯾﯿﺪ ﻣﻤﻨﻮن

Junior Member mazish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU-CTB

نقل قول نوشته اصلی توسط Qelman نمایش پست ها
    ﺑﺎ ﺳﻼم دوﺳﺘﺎن ﻟﻄﻔﺂ راﻫﻨﻤﺎﯾﻲ ﺑﻔﺮﻣﺎﯾﻨﺪ ﻣﻦ ﻓﻮق ﺻﻨﺎﯾﻊ و ﻟﯿﺴﺎﻧﺲ ﺻﻨﺎﯾﻊ از دوﻟﺘﻲ ﺗﻬﺮان دارم و ﺣﺪود 14 ﺳﺎل ﺳﺎﺑﻘﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺻﻨﻌﺘﻲ در ﺷﺮﻛﺖ ﻫﺎي 16 ﺑﺰرگ ﺑﺎ ﻣﻌﺪل ﺑﺎﻻي ﺑﺮم ﺑﺮا دﻛﺘﺮي و رﺷﺘﻪ UTM ﺑﺮﻧﺎﻣﻢ اﯾﻨﻪ ﺑﻪ داﻧﺸﮕﺎﻩ دﻛﺘﺮاي ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺑﯿﺰﻧﺲ ﯾﺎ دﻛﺘﺮي ﺻﻨﺎﯾﻊ و ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺑﺎ ﺑﺎﺷﻪ ﺗﺎ ﻓﺮزﻧﺪاﻧﻢ KL ﺧﺎﻧﻮادﻩ 4 ﻧﻔﺮﻩ ﺣﺘﻤﺂ ﻫﻢ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺘﻮﻧﻦ اوﻧﺠﺎ ﻣﺪرﺳﻪ اﯾﺮاﻧﻲ ﺑﺮن ﺷﺎﯾﺪم ﻫﻤﺴﺮم ﺑﺨﻮاد درس ﺑﺨﻮﻧﻪ اوﻧﺠﺎ دﻧﺒﺎل ﻓﺎﻧﺪ ﻫﺴﺘﻢ در وﻫﻠﻪ اول ﻛﻪ اﮔﻪ ﻧﺸﺪ ﻫﻢ ﻣﻬﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﭼﻮن ﻣﯿﺪوﻧﻢ در ﺗﺮم اول ﻧﻤﺮات ﺑﺎﻻ ﺑﺘﻮﻧﻢ ﺑﮕﯿﺮم ﺑﺮا اﺧﺬ ﻓﺎﻧﺪ ﺣﺎﻻ ... ﻣﻦ ﻧﻤﺮﻩ آﯾﻠﺘﺲ ﻧﺪارم وﻟﻲ از ﻋﻬﺪﻩ زﺑﺎن ﺑﺮ ﻣﯿﺎم ! ﭼﻮن اﻧﮕﻠﯿﺴﻲ ﺑﻠﺪم ﺣﺘﻲ ﻋﺮﺑﻲ ﻛﺴﻲ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﺑﺎ اﯾﻦ ﺷﺮاﯾﻂ ﯾﻪ ﺑﺮآورد ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺑﺮاي ﻣﻦ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﻛﻪ ﺳﺎﻟﻲ ﭼﻨﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﻛﻨﺎر ﺑﺰارم ﺑﺮاي ﻛﻞ ﺗﺤﺼﯿﻞ و زﻧﺪﮔﻲ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ در اوﻧﺠﺎ ﻣﻤﻨﻮن ﻣﯿﺸﻢ دوﺳﺘﺎن وارد ﻧﻈﺮ ﺑﺪن و ﯾﻚ دﻛﺘﺮ آﯾﻨﺪﻩ رو از ﺳﺮﮔﺮداﻧﻲ ﻣﺤﺎﺳﺒﺎﺗﻲ در ﺑﯿﺎرن ﺑﻪ ﻟﺤﺎظ ﺷﺮاﯾﻂ زﻧﺪﮔﻲ و آب و ﻫﻮا و ﻋﺪم اﺣﺴﺎس ﻏﺮﺑﺖ ﻫﻢ راﻫﻨﻤﺎﯾﻲ ﺑﻔﺮﻣﺎﯾﯿﺪ ﻣﻤﻨﻮن
    با این توضیحاتی که دادید حدود 2000 تا 2500 رینگیت اجاره ماهانه منزل دارید. که دو و نیم برابرش هم به عنوان پول پیش میگیرن. هزینه های عمومی زندگی تقریباً معادل ریالی همون چیزیه که توی ایران داشتید. برای فاند هیچ تضمینی وجود نداره و ممکنه اصلا گیرتون نیاد. هزینه دانشگاه هم به طور متوسط فکر میکنم واسه دکترا 5000 رینگیت واسه هر ترم باشه که البته ترم اول برای ثبت نام به چیزی حدود 9000 رینگیت بابت هزینه ی ثبت نام و بیمه و ویزا و... نیاز دارید. حالا یه تلورانس چنددرصدی هم توی برآوردتون لحاظ کنین.

Junior Member

ممنون مازيش عزيز راجع به آيلتس هم در UTM خبر داريد آيا اجباريه يا با امتحان زبان بدون آيلتس و قبولي زبان شدني باشه
    بازم ممنون

Junior Member mazish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IAU-CTB

نقل قول نوشته اصلی توسط Qelman نمایش پست ها
    ممنون مازيش عزيز راجع به آيلتس هم در UTM خبر داريد آيا اجباريه يا با امتحان زبان بدون آيلتس و قبولي زبان شدني باشه
    بازم ممنون
    سیستم UTM رو به شکل خاص نمیدونم. ولی تا اونجایی که اطلاع داشتم اون مورد که چندسال پیش میشد که بدون مدرک زبان و صرفاً با آزمون سطح زبان رو مشخص کنن، تغییر کرده بود و حداقل برای پذیرش مشروط نیاز به آیلتس 5 یا معادلش بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Qazvin Azad University,Computer Engineering

دوستان عزیز من میخواستم تجربیاتم را در مورد مالزی که ۲ سال جهت فوق سپری شد براتو ن بگم:
    ۱- دانشگاهای مالزی (دانشگاهای درجه ۱ مثل یو پی ام) از نظر دانش اساتید حتی از ضعیفترین دانشگاههای ایران هم ضعیفترند.
    ۲- حالا خوش بینانه بگیم که در ارشد و دکتری ما ایرانیا نیاز به دانش استاد نداریم و خودمون از پس درسها برمیاییم. مردم مالزی (نزاد مسلمان مالزی - ۳ تیره هستند) انسانهای فوق العاده کثیفی هستند(گربه صفت هستند هرچه قدر بهشون خوبی کنی اخربا بدی جواب میدن)
    من از شما دوستان تقاضا دارم پول و عمرتون و در مالزی هدر ندید. اگر تونستید برید اروپا یا امریکا و اگر نتونستید درس خوندن تو ایران خیلی بهتر از مالزی.
    دانشگاهای مالزی شخصیت پذیرش دانشجوی بین المللی رو نداره. اساتیدش (Full Proff) حتی ساده ترین و ابتداییترین مفاهیم در حوزه تخصص خودشون رو نمیدونند.
    رنکیک دانشگاهها از طریق مقاله دانشجوهای ایرانی(البته ایرانیهای درسخون ) در سالهای اخیر ارتقا پیدا کرد.

دوست عزیز سلام

در مورد سطح دانشگاه ها و اساتید من کاملا و کاملا با شما موافقم. شما دقیقا درست می گید. اما در مورد مردم من با شما 100 درصد موافق نیستم. آدم خوب یا بد همه جای دنیا دیده می شه نمی تونیم بگیم مردم بد یا خوب هستند همه جور آدم همه جا هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Qazvin Azad University,Computer Engineering

مالزی فقط برای عربها یا ایرانیهایی که تو ایران به یک کانالی وصل هستند و کارو بار ردیفی دارن خوبه برن یه دکتری کیلویی بگیرن و برگردن بیان تو ایران با مدرک دکتری بشن هییت علمی یا یک کاره ای بشن.
    در سالهای اخیر زیاد از این آدما رفتن و دکتری کیلویی گرفتن.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)