بحث:راهنمای سفر به ایتالیا

از Apply Abroad
پرش به: ناوبری، جستجو

دو سرزمین در دنیا هستند که در طول سال بیشترین توریستها به انجا می روند : اولی ایتالیا و دومی ?یونان . بدون اغراق باید گفت که ایتالیا مرکز توریست های جهان است و در بین شهرهای ایتالیا (( رم )) هر ساله پذیرای مردمان دیگر ملل است . (( رم )) با جمعیتی نزدیک به سه میلیون نفر بزرگترین و مشهورترین مرکز فرهنگی و توریستی و همچنین پایتخت ایتالیاست . رم تنها یک شهر هنری با معماریهای زیبا به حساب می اید که جزو برنامه هر بازدیدکننده ای از ایتالیاست . در این شهر باستانی میراث های فرهنگی و پنهانی با تاریخ هزار ساله وجود دارد که توجه میلیون ها جهانگرد را به سوی خود جلب کرده است . این شهر هنری دارای جذابیت های زیادی است و غنای هنری پراکنده در این شهر به چشم می خورد . از سویی دیگر هنرهای مردم ایتالیا در رم سبب تنوع سنت های منطقه ای شده است . علاوه بر معماری قدیمی ساختمان های رم " میادین و موزه های زیادی در این شهر موجود است که دنیای رنگارنگی از هنر چند صد سال قبل از میلاد را در بر می گیرد . رم یک پایتخت باستانی با اثاری اصیل و بی نظیر است .

� بهترین غذاهای دنیا

� غذاهای ایتالیایی از جمله غذاهای معروف جهان محسوب می شود . تا جایی که به همراه غذاهای فرانسوی در تمامی کشورهای دنیا طرفداران زیادی دارد " برای مثال شاید در ایتالیا غذای ژاپنی نخورند اما در ژاپن " غذای ایتالیایی یک غذای بین المللی است ...

� پیتزا " انواع لازانیا و اسپاگتی " ریسوتو الا میلانسی و پولو الا ساسیاتورا " از غذاهای لذیذ این سرزمین است . در واقع اسپاگتی جزو غذاهای اصلی مردمان ایتالیاست " گفتنی است گوجه فرنگی های ریز و پر اب ایتالیا بسیار خوشمزه و دلچسب است و از اب و هوایش هم نباید گذشت . رم دارای اب و هوای مدیترانه ای است یعنی در سراسر سال معتدل است و بهار و پاییز بهترین فصل برای مسافرت به این کشور است . منسوجات ابریشمی " زینت الات مرجانی و گردنبندهای کریستالی و کراوات جزو سوغات رم " این شهر تاریخی است .

� ?

� دیدنی های رم

� بنای کولیزیوم : در شهر رم واقع است که در سال شصت میلادی به دستور وسپاسیان ساخته شده " این بنا تاریخچه عجیبی داشته است . این بنای شوم مدتی کشتارگاه بی گناهان بوده و سپس به یک قلعه مخوف تبدیل شده است و سپس زمانی که طاعون به این سرزمین حمله کرد به یک بیمارستان تبدیل شد و سر انجام در قرون وسطی به سالن تئاتر مبدل شده و در زمان ناپلئون به صورت اصطبل درامد و اکنون محل تماشای جهانگردان شده است . این بنا در قرون وسطی دو در داشته " یک در زندگی و در دیگر مرگ نام داشته است . در حال حاضر هم بازدید کنندگان از در زندگی وارد و از مرگ خارج می شوند . دریاچه کومو "استادیوم ورزشی رم "فواره های رم و پارک برگیز از دیدنی های دیگر این شهر هستند .یک مکان معروف و منحصر به فرد در رم واتیکان سیتی است که در قلب شهر رم بر فراز تپه واتیکان سیتی است که در قلب شهر رم بر فراز تپه واتیکان بر کرانه رودخانه تیبر واقع است . این شهر کوچکترین ایالت مستقل جهان است که توسط شهر رم احاطه شده و حدود 45 هکتار مساحت دارد و یکی دیگر از جاذبه های توریستی در شهر رم است زیرا این مکان محل زندگی پاپ است . در گوشه و کنار واتیکان و همچنین شهر رم ساختمان غار مانند با گنبدهای بزرگ راه راه مربوط به قرن پانزدهم میلادی دیده می شود . همچنین انواع مجسمه های دست ساخته میکل انژ و لئوناردو داوینچی در میادین و ساختمان های قدیمی این شهر مشاهده می شود . گفتنی است که در رم معروفترین استودیوهای قدیمی فیلم سازی وجود دارد که از ان جمله می توان به استودیوی معروف و قدیمی فیلم سازی به نام (( چینه چیتا )) اشاره داشت . رم تنها به ساختمان هایش معروف نیست . رم محل زادگاه چندین هنرپیشه " موسیقی دان و نقاش معروف در جهان است . روزنامه لارپویلیا " کورمی بره " لستپا از معروف ترین " قدیمی ترین و پر سابقه ترین روزنامه های چاپ شده در رم است .

� در شهر رم سر زندگی و نشاط مردم را به خوبی می توان درک کرد . عصرها دکه های اسپاگتی " ذرت پخته و گوجه فرنگی در خیابان های پر تردد شهر رم سبب افزایش جمعیت می شود . مردمان این شهر مانند دیگر شهرهای ایتالیا " بسیار خونگرم " دوست داشتنی و مهربان هستند و با جهانگردان رفتار دوستانه ای دارند...

کشور ایتالیا شبه جزیره ای است که در جنوب اروپا جای دارد و از شمال به کشورهای سوییس و اتریش " از شرق به اسلونی و دریای ادریاتیک و از جنوب به دریای مدیترانه و فرانسه محدود است . نواحی شمالی این کشور را دشت ابرفتی (( پو )) در بر گرفته است .

� دشت (( پو )) مر کز فعالیت های اقتصادی کشور است و بیشتر تاسیسات صنعتی و کشاورزی ایتالیا در ان متمرکز است . دامداری و پرورش چهار پایان در سراسر ایتالیا رواج دارد و غلات و زیتون و انگور از فراورده های کشاورزی ان است . تاکستان و باغ های زیتون وسیع کرانه های جنوبی کشور ایتالیا را در ردیف یکی از بزرگ ترین تولید کننده های انگور و زیتون در دنیا قرار داده است .

� � در بیشتر پیاده روهای این خیابان ها صندلی و میز رستوران های کوچک و بزرگ این کشور به چشم می خورد . برای مردمان شهرهای ایتالیا خوردن صبحانه " نهار و شام در این پیاده روها بسیار عادی است .

� � به طور معمول مردمان ثروتمند این کشور در شهرهای شمالی ایتالیا از جمله میلان " تورین " پارما و ... زندگی می کنند اما در شهرهای جنوبی ایتالیا از جمله ناپل مردم از سطح زندگی متوسطی برخوردارند و اغلب گروه های مافیایی در این مناطق ایتالیا زندگی می کنند.