گواهی عدم سوء پیشینه

از Apply Abroad
پرش به: ناوبری، جستجو

برای گرفتن سوء پیشینه به پلیس +10 مراجعه کنید . آماده شدن آن در معمولا 10 روز به طول می انجامد که با پیگیری شخصی می توان به این زمان و بدون بهره گیری از پست رسید. اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه یک ماه است بعضی از دفاتر کنسولگری تا سه ماه برای گواهی عدم سوء پیشینه اعتبار قائل هستند. گواهی عدم سوء پیشینه نیاز به مهر وزارت خارجه و مهر دوباره ی دادگستری (برای تایید ترجمه) ندارد و همان مهر فارسی دادگستری روی گواهی عدم سوء پیشینه کافی است


مدارک لازم برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه

  • یک قطعه عکس 4*3 با زمینه سفید
  • شناسنامه عکس دار + کپی
  • کارت ملی + کپی
  • فیش پرداخت مبلغ 50000 ریال (پنجاه هزار ریال) به حساب شماره 2171151307006 بانک ملی بنام "آگاهی"
  • فیش پرداخت مبلغ 50000 ریال (پنجاه هزار ریال) به حساب شماره 2171291338004 بانک ملی بنام تمرکز وجوه حاصل از در آمد هزینه‌های دادرسی (قوه قضائیه)
  • معرفی نامه عکس دار یا گذرنامه به همراه کپی

بعضی از مراکز پلیس +10 مثل سیدخندان و هفت تیر نیازی به معرفی نامه ندارند و با گذرنامه به همراه کپی می توانید گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنید. اما در بعضی از مراکز پلیس +10 که نیاز به معرفی نامه هست می توانید معرفی نامه را از شرکت یا سازمان یا از دارالترجمه در ازای مبلغ ناچیزی دریافت کنید. (البته بر اساس تجربه شخصی در تاریخ 19 خرداد 1390 حتی دیگر حتی نیازی به گذرنامه نیز نمی‌باشد). در بعضی از دفاتر (مثل دفتر دانشجو) هم باید تقاضا نامه برای صدور گواهی سوء پیشینه جهت ارائه به سفارت مربوطه را شخصا بنویسید.

  • تعرفه استعلام سوءپیشینه با احتساب هزینه پستی 57000 ریال (هفتاد و پنج هزار ریال) که در همان محل پلیس +10 دریافت می‌شود
  • مدت زمان دریافت استعلام سوءپیشینه توسط پست در تهران بین 5 تا 25 روز می‌باشد.


قابل توجه دوستان شهرستانی: برای شهرستانها ادارهء آگاهی این گواهی رو صادر میکنه که البته بعدش باید ببرین دادگستری که گواهی تمبردار براتون صادر بشه.

آدرس مراکز پلیس +10

جهت اطلاع از آدرس و شماره تلفن مراکز پلیس+10 سراسر کشور به تفکیک استانها به این بخش سایت پلیس الکترونیک مراجعه کرده و روی استان مورد نظر کلیک کنید (توجه داشته باشید که درحال حاضر صدور گواهی عدم سوء پیشینه فقط در دفاتر تهران بزرگ اجرائي است).