صفحه 35 از 35 نخستنخست ... 2526272829303132333435
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 347 , از مجموع 347

موضوع: مسائل مربوط به خوابگاه و مسکن در فرانسه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به خوابگاه و مسکن در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Azam54 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من برای خوابگاه CROUS اقدام کردم، یکی از مدارکی که باید براشون پست کنم School attendance certificate هست. این یعنی گواهی اشتغال به تحصیل؟ من راستش حدود یک ساله درسم تموم شده. باید چه کار کنم؟
    ممنون می شم راهنماییم کنید.
    با سپاس فراوان.
    به احتمال بسیار قوی چیزی که از شما و تمام دوستانی که به تازگی پذیرش گرفته اند می خوان همون نامه پذیرشتونه. با همون اقدام کنید.
    موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام.
    من برای ثبت نام در دانشگاه در crous ثبت نام کردم اما زمان پرداخت 90 یوروی CVEC دو حالت پرداخت داشت که اولی با مستر کارت یا ویزا کارت بود و دوم از طریق پست. من با چند مستر کارت و ویزا کارت تست کردم اما هر بار خظای پرداخت میده و در نهایت FAQ سایت در جواب این مشکل گقتند چون من حساب فرانسوی ندارم و مبدا حساب ها در فرانسه نبوده فقط باید با پست پرداخت کنم اما پست در ایران این کارو انجام نمیده !
    اگر کسی تجربه این مشکل یا راه حلی داره لطفا راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط f13b نمایش پست ها
    سلام.
    من برای ثبت نام در دانشگاه در crous ثبت نام کردم اما زمان پرداخت 90 یوروی CVEC دو حالت پرداخت داشت که اولی با مستر کارت یا ویزا کارت بود و دوم از طریق پست. من با چند مستر کارت و ویزا کارت تست کردم اما هر بار خظای پرداخت میده و در نهایت FAQ سایت در جواب این مشکل گقتند چون من حساب فرانسوی ندارم و مبدا حساب ها در فرانسه نبوده فقط باید با پست پرداخت کنم اما پست در ایران این کارو انجام نمیده !
    اگر کسی تجربه این مشکل یا راه حلی داره لطفا راهنمایی کنید
    اون پستی که گفته، منظورش پست فرانسه‌ست نه پست ایران. باید یه نفر رو پیدا کنید که با کارت فرانسویش پرداخت کنه بعد شما بهشون پرداخت کنید یا صبر کنید تا برسید فرانسه.
    ...Nous avons été créés d'un partage
    !La vie est un partage, On partage la vie

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    اون پستی که گفته، منظورش پست فرانسه‌ست نه پست ایران. باید یه نفر رو پیدا کنید که با کارت فرانسویش پرداخت کنه بعد شما بهشون پرداخت کنید یا صبر کنید تا برسید فرانسه.

ممنون از راهنمایی شما این که با مستر و ویزا هم پرداخت انجام نمیشه باید حتما اون هم ازیک حساب با مبدا فرانسه باشه؟یعنی مستر ویا ویزا کارت فرانسوی؟

Junior Member

سلام دوستان
    خواهر من امروز برای مصاحبه رفت کامپوس . ولی گفتن تا رزرو خوابگاه نداشته باشه نمیتونه برای سفارت و ویزا وقت بگیره.در صورتی که قبلا خود کامپوس گفته بود که اگر حدود مبلغ 10 ال 15 میلیون بیشتر از اون حد 7500 یورو بذاریم دیگه نیازی به رزرو خوابگاه از ایران نیست و اون خودش یه جورایی وثیقه محسوب میشه.
    میخاستم ببینم برای کسی همچین مورد مشابهی پیش اومده ؟
    و اینکه دانشگاه از اول اکتبر شروع میشه و دیگه فرصتی هم برای رزرو ومنتظر نوبت موندن نیست.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط nebula نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خواهر من امروز برای مصاحبه رفت کامپوس . ولی گفتن تا رزرو خوابگاه نداشته باشه نمیتونه برای سفارت و ویزا وقت بگیره.در صورتی که قبلا خود کامپوس گفته بود که اگر حدود مبلغ 10 ال 15 میلیون بیشتر از اون حد 7500 یورو بذاریم دیگه نیازی به رزرو خوابگاه از ایران نیست و اون خودش یه جورایی وثیقه محسوب میشه.
    میخاستم ببینم برای کسی همچین مورد مشابهی پیش اومده ؟
    و اینکه دانشگاه از اول اکتبر شروع میشه و دیگه فرصتی هم برای رزرو ومنتظر نوبت موندن نیست.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    برای گرفتن ویزا باید حتماً تکلیف محل اقامت متقاضی روشن شده باشه. حتی اگر این اقامت، یک اقامت موقت در خونه یه دوست و آشنا باشه به شرطی که
    1- محل اقامت نزدیک به محل تحصیل باشه
    2- منزل مربوطه کیفیت کافی داشته باشه (یعنی به ازای هر نفر + متقاضی (و احتمالاً همراهانش) حدود 8-10 متر فضای مفید داشته باشه. یعنی کسی که تو یه اتاق 12 متری زندگی می کنه نمی تونه اعلام کنه فلانی می تونه پیش من بمونه چون برای این کار، بسته به این که در کدام شهر هستن، مساحت منزل مربوطه باید بین 16 تا 24 متر باشه

بنابراین ببینید آیا می تونید آشنایی در حوالی دانشگاه محل تحصیل پیدا کنید که بتونه چنین مدرکی در اختیارتون بگذاره؟
    مدارک لازم:
    -اجاره نامه یا سند ملکی (با اعلام متراژ رسمی: 20متر برای یک نفر که یک نفر دیگر رو مهمون می کنه، 28 برای دو نفر که یک نفر رو مهمون می کنن ....)
    -سندی که نشون بده چند نفر در اون خونه ساکن اند (مثل بیمه نامه یا اظهارنامه مالیاتی) البته برای منزل زیر 25 متر که اجاره نامه اش به اسم یک نفر صادر شده این خیلی لازم نیست
    -مدرکی که نشون بده اون منزل هم اکنون در اختیار شخصیه که داره از متقاضی دعوت می کنه یا بهش اجازه میده در منزلش زندگی کنه (قبض آب/برق/تلفن ثابت/بیمه منزل/رسید پرداخت اجاره)
    -اگر منزل مربوطه به حالت مشاع (colocation) اه، امضای همه کسانی که اسمشون در قرارداد درج شده پای این اجازه لازمه

و قانون جدیدی هم نیست و حداقل از 2010 که من خودم بهش برخورد کردم، همیشه با کمی سخت گیری و آسان گیری اجرا می شده.

15 میلیون اضافه به پول امروز میشه حدود 1200 یورو... اگه اجاره اتاق هتل رو حداقل شبی 50 یورو فرض کنید این پول به یک ماه هم نمی رسه... (ضمن این که اگه خواهرتون قراره در پاریس درس بخونن 7500 یورو به هیچ وجه کافی نیست و ایشون باید حتماً توانایی مالی در حد ماهی 1000 یورو (10-12 هزار یورو برای یک سال تحصیل) رو ارائه کنن)
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

سلام
    لطف می کنید برای کرایه خوابگاه یا منزل در پاریس به من راهنمایی بدید ؟
    من یک ماه دیگه عارم هستم - ( با ویزای دانشجویی ) اما متاسفانه هم خانه ای که باهاش صحبت کرده بودم از پاریس می ره و و متاسفانه نه جایی دارم الان که دارم می رم و نه کسی رو می شناسم و جایی رو بلدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)