صفحه 96 از 99 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 990

موضوع: سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوست عزیز

سال نو مبارک

به فعالیتهای داخل دانشگاه که جزو درسهای رسمی نیستند - و طبیعتا نمره داخل کارنامه و ... ندارند - باید اشاره شود. مثلا با استادی روی یک موضوعی کار کرده اید. یا حنی کلاس مثلا برنامه نویسی یا حتی ورزشی داخل خود دانشگاه شرکت کرده اید یا کار خیریه داخل دانشگاه کرده اید یا نماینده دانشجو ها بوده اید همه به شرطی که درون محیط دانشگاه انجام شده باشند اینجا می ایند.

مثل مسابقات ملی بین رشته ای و دوره های سلول های خورشیدی و خود music production رو نام برد

اگر این فعالیتها در درون دانشگاه انجام شده باشند میشود به آنها در این قسمت اشاره کرد.

برای فعالیتهای دیگر خارج از دانشگاه حتما جای دیگری از شما سوال میشود.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
    سلام دوستان در مورد extracurricular activities آیا میشه فعالیت های خارج از محیط دانشگاه مثل مسابقات ملی بین رشته ای و دوره های سلول های خورشیدی و خود music production رو نام برد یا بهتره نباشند؟
    ویرایش توسط susighton : March 24th, 2021 در ساعت 04:35 PM دلیل: سال نو مبارک

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم کامپیوتر-دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم دوم ارشد هستم
    می خوام برای دوره ی دکترا اپلای کنم و برم امریکا
    سوالم این هست که باید از کی به فکر کار های مرتبط به اپلای باشم؟
    منظورم گرفتن مدرک زبان و GRE هست و اینکه خود اپلیکیشن فرستادن برای دانشگاه ها از چه زمانی معمولا مهلتش آغاز میشه و کی تمام میشه؟
    در حال حاضر فعلا شروع کردم به کسب اطلاعات در مورد دانشگاه های مختلف که حس می کنم خودش پروسه ای هست که هم علاوه بر اینکه خودش زمان بره، باید طی گذر زمان هم طی بشه تا آشنایی کم کم حاصل بشه و حین این مدت بیشتر در مورد خوبی یا بدی هر دانشگاه فکر کنم و تصمیم بهتری بگیرم. علاوه بر این حدس می زنم اگر نیاز به برقرار کردن ارتباط با استادی باشه حین اینکه دارم روی پایان نامم کار می کنم می تونم این رو هم انجام بدم.
    می تونم برای دقیقا دو سال دیگه (یعنی دقیقا سال تحصیلی بعد از تمام شدن دوره ی ارشدم) حساب بکنم؟(با توجه به اینکه من سال تحصیلی پیش رو قاعدتا وقتم رو باید تا حد خوبی برای کارای دانشگاه در دوره ای که در حال حاضر دارم تحصیل می کنم بذارم علی الخصوص که توی این یک سال گذشته واحدای خیلی کمی گذروندم!)
    ضمنا من سربازی معاف هستم.(حدس می زنم تاثیراتی توی روند کار داشته باشه!...)
    سپاس

سلام من برای لیسانس دارم اقدام میکنم. ازم eligibility document خواسته و نمونه اش رو هم واسم فرستاده. مضمونش اینه دبیرستان تایید کنه من برای ادامه تحصیل در دانشگاه مجاز هستم. شما اطلاع بیشتری دارید؟ باید به فارسی تهیه کنم بعد به ببرم داراترجمه؟ و گفته مهر وزارت خارجه و آموزش رو باید داشته باشه. پس یعنی باید ترجمه رسمی بشه؟

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام
    حدس میزنم منظورشون تاییدیه تحصیلی باشه که از دفاتر پستی باید درخواست بدین و به آدرس جایی که توی درخواست مینویسین، البته به خودتون فقط یه رسید میدن، فکر میکنم شما باید آدرس دارلترجمه مورد نظر رو بدین، مثلا برای ویزای تحصیلی ایتالیا اینطور بود که دو نسخه باید سفارش میدادیم، یکی به آدرس کنسولگری و یکی هم دارالترجمه، برای ثبت نام دانشگاه مقطع لیسانس تو ایران هم همین تاییدیه رو باید به آدرس دانشگاه درخواست بدین.
    حدس من اینه، اما باز خودتون تحقیق کنید، موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaserbah نمایش پست ها
    سلام من برای لیسانس دارم اقدام میکنم. ازم eligibility document خواسته و نمونه اش رو هم واسم فرستاده. مضمونش اینه دبیرستان تایید کنه من برای ادامه تحصیل در دانشگاه مجاز هستم. شما اطلاع بیشتری دارید؟ باید به فارسی تهیه کنم بعد به ببرم داراترجمه؟ و گفته مهر وزارت خارجه و آموزش رو باید داشته باشه. پس یعنی باید ترجمه رسمی بشه؟
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

خیلی ممنونم برای تشکر بهتون امتیاز دادم. میشه یه سوال دیگه هم اگر اطلاع دارید جواب بدید. مهر وزارت خارجه رو برای اصل مدارک فارسی هم میزنن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام
    حدس میزنم منظورشون تاییدیه تحصیلی باشه که از دفاتر پستی باید درخواست بدین و به آدرس جایی که توی درخواست مینویسین، البته به خودتون فقط یه رسید میدن، فکر میکنم شما باید آدرس دارلترجمه مورد نظر رو بدین، مثلا برای ویزای تحصیلی ایتالیا اینطور بود که دو نسخه باید سفارش میدادیم، یکی به آدرس کنسولگری و یکی هم دارالترجمه، برای ثبت نام دانشگاه مقطع لیسانس تو ایران هم همین تاییدیه رو باید به آدرس دانشگاه درخواست بدین.
    حدس من اینه، اما باز خودتون تحقیق کنید، موفق باشید

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

اصل مدرک که فکر نمی کنم، چون به ترجمه کپی برابر اصل رو الصاق میکنند، اما شاید در مورد تاییدیه تحصیلی اصلش رو به ترجمه الصاق کنند،و بعد ترجمه رو وزارت خارج مهر میزنه،چون 5 سال پیش بود درست یادم نیست، اما اینکه روی اصل مدرک وزارت خارجه مهر میزنه یا نه مطمئن نیستم.البته فکر میکنم دلیلی هم نداره که نزنه با اینکه واقعا نیازی هم به این کار نیست چون کپی برابر اصل روی ترجمه هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaserbah نمایش پست ها
    خیلی ممنونم برای تشکر بهتون امتیاز دادم. میشه یه سوال دیگه هم اگر اطلاع دارید جواب بدید. مهر وزارت خارجه رو برای اصل مدارک فارسی هم میزنن؟
    6 9 nine or six

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

دوستان من مدت زیادی هست که از این سایت استفاده میکنم،
    اما هیچوقت یک مطلب جامع در مورد اپلای برای مقطع مستر، در ترم هفتم کارشناسی یعنی در حین تحصیل در حالی که یک ترم بعد فارغ التحصیل میشی، پیدا نکردم،
    نه توی این سایت نه جاهای دیگه، همه اطلاعات جسته و گریخته و ناقص هستند،
    حتی توی سایت دانشگاهها هم اشاره مستقیمی به این موضوع نشده و خیلی از جاها گواهی پایان تحصیل جزو مدارک لازم برای اپلای هست،
    اگر اطلاعاتی در مورد روند این نوع اپلای، و اینکه چه مدارک اضافه تری لازم داره، یا کلا هر تفاوتی که نسبت به اپلای در زمان فارغ التحصیلی داره، دارید ممنون میشم به اشتراک بذارید.
    و اینکه آیا شانس پذیرش در این حالت تفاوتی میکنه یا هر چالشی که ممکنه روبرو بشیم.
    با تشکر
    6 9 nine or six

اما هیچوقت یک مطلب جامع در مورد اپلای برای مقطع مستر، در ترم هفتم کارشناسی یعنی در حین تحصیل در حالی که یک ترم بعد فارغ التحصیل میشی، پیدا نکردم،
    نه توی این سایت نه جاهای دیگه، همه اطلاعات جسته و گریخته و ناقص هستند،
    حتی توی سایت دانشگاهها هم اشاره مستقیمی به این موضوع نشده و خیلی از جاها گواهی پایان تحصیل جزو مدارک لازم برای اپلای هست،
    اگر اطلاعاتی در مورد روند این نوع اپلای، و اینکه چه مدارک اضافه تری لازم داره، یا کلا هر تفاوتی که نسبت به اپلای در زمان فارغ التحصیلی داره، دارید ممنون میشم به اشتراک بذارید.
    و اینکه آیا شانس پذیرش در این حالت تفاوتی میکنه یا هر چالشی که ممکنه روبرو بشیم.
    با تشکر

گواهی مشغول به تحصیل برای اپلی لازم هست، و پایان تحصیل برای شروع مقطع بعدی.
    هیچ جا ندیدم پایان تحصیل برای اپلی لازم باشه، لینک دارین؟
    هم برای مستر بدون داشتن کارشناسی اقدام کردم و هم برای دکترا بدون داشتن مستر.

مدرک اضافه ای که لازم داره : گواهی اشتغال به تحصیل که روش معمولن نوشته ترم چندی. کارنامه ات هم مشخص میکنه عنقریب فارغ میشی

و اینکه اپلی، ادمیشن و enrollment همه با هم فرق فوکولند، هیچ کدوم به یک معنی نیستند و تایملاین مشترک ندارند

مطلب جامع در رابطه با اپلای در ترم هفت : اگر همین الان اپلی نکنی این شکلی میشی

برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

خب اینکه دقیقا کجا دیدم یادم نیست، اما یادمه یه تاریخ تعیین کرده بود مثلا حدود june که خب تا اون موقع من نمیتونم فارغ التحصیل بشم،
    یا اینکه بعضی ها گفتن اگه ادمیشن بدن تا تاریخ فلان فرصت دارین که مدارک و ریزنمرات رسمی بفرستین تا ادمیشن اصلی بدن، که خب باز هم بعضی تاریخ ها به ما نمیخوره با توجه به دردسرهایی که برای گرفتن دانشنامه هست، و خب پروسه ویزا هم خودش خیلی زمان بره و من مطمئن نیستم که ادمیشن اصلی رو میخواد یا با همون اولی هم میشه اپلای کرد.
    بعضی جاهای دیگه هم که نوشتن ریز نمرات غیر رسمی، در ادامش مثلا نوشتن دو سال آخر لیسانس، یا سال آخر لیسانس، یعنی ننوشتن دو سال آخر تحصیل،
    و خب برخورد با این موارد و اینکه نتونستم قسمتی رو که راجع به دانشجویان در حال تحصیل و ادمیشن مشروط توضیح دادن رو پیدا کنم، و گوگل هم نتیجه ای نداشت، نگران این بودم که دقیقا باید چکار کنم و به فکر چه مواردی باید باشم.
    ممنون از اینکه پاسخ دادین و راهنمایی کردین، اما قبلا هم خدمتتون گفتم با یک تعبیر دیگه، که سبک نوشتنتون رو نمیپسندم به نظرم مناسب نیست،( این هم یک توضیح به جای امتیاز منفی)
    نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    گواهی مشغول به تحصیل برای اپلی لازم هست، و پایان تحصیل برای شروع مقطع بعدی.
    هیچ جا ندیدم پایان تحصیل برای اپلی لازم باشه، لینک دارین؟
    هم برای مستر بدون داشتن کارشناسی اقدام کردم و هم برای دکترا بدون داشتن مستر.

مدرک اضافه ای که لازم داره : گواهی اشتغال به تحصیل که روش معمولن نوشته ترم چندی. کارنامه ات هم مشخص میکنه عنقریب فارغ میشی

و اینکه اپلی، ادمیشن و enrollment همه با هم فرق فوکولند، هیچ کدوم به یک معنی نیستند و تایملاین مشترک ندارند

مطلب جامع در رابطه با اپلای در ترم هفت : اگر همین الان اپلی نکنی این شکلی میشی
    ویرایش توسط Garibaldi : June 7th, 2021 در ساعت 04:52 AM دلیل: عکس نقل قول رو پاک کردم خیلی جا میگیره
    6 9 nine or six

خب اینکه دقیقا کجا دیدم یادم نیست، اما یادمه یه تاریخ تعیین کرده بود مثلا حدود june که خب تا اون موقع من نمیتونم فارغ التحصیل بشم،
    یا اینکه بعضی ها گفتن اگه ادمیشن بدن تا تاریخ فلان فرصت دارین که مدارک و ریزنمرات رسمی بفرستین تا ادمیشن اصلی بدن، که خب باز هم بعضی تاریخ ها به ما نمیخوره با توجه به دردسرهایی که برای گرفتن دانشنامه هست، و خب پروسه ویزا هم خودش خیلی زمان بره و من مطمئن نیستم که ادمیشن اصلی رو میخواد یا با همون اولی هم میشه اپلای کرد.
    بعضی جاهای دیگه هم که نوشتن ریز نمرات غیر رسمی، در ادامش مثلا نوشتن دو سال آخر لیسانس، یا سال آخر لیسانس، یعنی ننوشتن دو سال آخر تحصیل،
    و خب برخورد با این موارد و اینکه نتونستم قسمتی رو که راجع به دانشجویان در حال تحصیل و ادمیشن مشروط توضیح دادن رو پیدا کنم، و گوگل هم نتیجه ای نداشت، نگران این بودم که دقیقا باید چکار کنم و به فکر چه مواردی باید باشم.
    ممنون از اینکه پاسخ دادین و راهنمایی کردین، اما قبلا هم خدمتتون گفتم با یک تعبیر دیگه، که سبک نوشتنتون رو نمیپسندم به نظرم مناسب نیست،( این هم یک توضیح به جای امتیاز منفی)
    بدون ادمیشن اصلی ویزا نمی دن.
    کاری که می تونی بکنی اینه که به دانشگاه بگی تا قبل از ورود به عنوان دانشجوی جدید در دانشگاهشون، مدرک لیسانس را خواهی داشت. یا مثلن از دانشگاه فعلی نامه بگیری که توضیح بده در چه تاریخی مدرکت آماده میشه.

در هر حال اگر مدرک لیسانس را تا قبل از شروع سال تحصیلی ارشد بهت نمیدن، نمیشه اپلی کرد.

این جمله ات را متوجه نشدم:

اگر لیسانسی، همه لیسانس را بفرست تا ترم جاری
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)