نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_cpu نمایش پست ها
در مورد Extended Multiple choice اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید.
درود...
امتحان 3 دسامبر - تهران آیلتس
دفعه ی اول جولای امسال بود-20 تیر که براش تقریبا دو ماه خونده بودم و معلم گرفته بودم...
نتایجش:
L:5 / S:5 / R:6.5 / W:6 = مجموع 5.5
برای بار دوم تقریبا از اواسط شهریور شروع کردم...
این دفعه اسپیکنگ رو 5.5 شدم و بقیه هم مثله ی دفعه ی قبل و مجموع شدم 6!
به جز منابع قبلی که تو پست قبلیم هست من بیشتر هدفم کار کردن رو اسپیکنگ بود....تمام موضوعات کتاب Speaking کتاب crack ielts رو کار کردم...در واقع هم به عنوان رایتینگ کار می کردم و هم به عنوان اسپیکینگ...

برای تقویت مهارت شنیداری ام هم به توصیه دوستان کتاب vocab for ielts رو کار کردم و درساشو کامل خوندم....
رایتینگ هم بیشتر رو موضوعاتی که قبلا کار کرده بودم تکیه کردم و البته رو کتابهای crack ielts و به خصوص برای بخش یک کار کردم....

معمولا میانگین جواب صحیح تست های کمبریج 4-6 برای reading سی تا 35 و شنیدن هم 22-27 بود...
کمبریج 7 رو هم تقریبا مثه بقیه میزدم و البته ردینگش خوب سخت تر بود و میانگین چهار درسش 30 تا بود...

در جواب صادق خان بگم منظور امین از Extended Multiple choice فکر کنم مربوط به ریدینگ 2 بود که واقعا سخت بود و خدا رحم کرد که روش زیاد وقت تلف نکردم...یه موضوع سخت در مورد نظریات مختلف جامعه شناسی و مدیریتی...
من بعد امتحان با کسی آشنا شدم که گفت بار اولش بود و دانشجوی مدیریت و چون دانشجوی مدیریت بود تونسته بود جواب بده ولی خوب برای ردینگ 3 برای 4-5 سوال انتهاییش وقت کم آورد و جواب نداد که البته اون قسمت برای من خیلی راحت تر بود...فکر کنم برای همه اینجوری بود...
من دفعه ی پیش امتحان داده بودم ترتیب سختی اینجوری بود که خیلی سخت...متوسط،اسان بود....ولی این دفعه سخت،خیلی سخت و متوسط بود...
از این نظر کاملا با حرف امین موافقم که گرفتن نمره مورد نظر در IELTS علاوه بر دانش و پايه زبان خوب، به تجربه هم نياز داره.واقعا اگر شاید تجربه ی دفعه ی اولم نبود برای ردینگ که این سری به گفته ی اکثر بچه ها سخت ترین قسمت امتحان بود وقت کم می آوردم...

پیروز باشید