نقل قول نوشته اصلی توسط leilimsrt نمایش پست ها
من اعتقاد دارم که توی هر مرحله امکان رفتن به خارج از کشور برای ادامه تحصیل وجود داره و نباید به حرف های ناامیدکننده ای که دیگران میزنن خیلی توجه کرد ..من بعد از پایان کارشناسی تعداد زیادی از هم کلاسی هامو دیدم که پذیرش گرفتن و با فاند به دانشگاه های خوبی در امریکا و کانادا در رشته مهندسی رفتن. و در تمام مدت دوران کارشناسی ارشد حرف های نا امید کننده میشنیدم مبنی بر اینکه کسانی که داخل ایران فوق میگیرن موقعیت کمتری دارن نسبت به اونایی که فوق رو در امریکا خوندن! ولی باز بچه هایی رو دیدم که بعد از کارشناسی ارشد تونستن فاند و پذیرش بگیرن از دانشگاه هایی به مراتب بهتر از اونایی که دوستانم بعد از کارشناسی گرفته بودن..بعد که دکترا قبول شدم همه میگفتن فقط احمق ها ممکنه وقتشون رو برای خوندن دکتری در ایران تلف کنن چون دیگه درهای خروج از کشور براشون با این کار بسته میشه!!! در حالیکه در دانشکده ای که درس میخونم دانشجوی خوبی رو دیدم که تونست پست داک از بالاترین دانشگاه امریکا در رشتشون بگیره!من حتی در جریان مهاجرت یکی از اساتید هیات علمی داخل ایران(دانشگاه سراسری اما شهرستان) به یکی از دانشگاه های خوب امریکا (20 دانشگاه اول امریکا) هستم بنابراین حتی در این مرحله هم میشه رفت!
بنابراین مهم اینه که نا امید نشیم هر کدوم از ماها که قصد ادامه کار و تحصیل در یک جایی به مراتب بهتر از ایران داریم..به یک دلیل یا مشکلی اینجا موندیم!! اما این به این معنا نیست که تلاش هایی که کردیم و زحماتی که کشیدیم رو بریزیم دور! مگه اینکه بهشون نیازی نداشته باشیم..بنابراین تکرار دکتری در یک کشور دیگه به نظر من اصلا کار عاقلانه ای نیست. البته اگه واقعا دکترا گرفته باشیم!!!
حرف شما کاملا صحیحه ولی نکته مهم اینه که شما با داشتن ارشد راحت تر میتونی بری تا دکتری. دلیلشم وجود امکانات هستش. شما دو نفر را فرض کن هر دو با هم یکی در ایران و دیگری در یکی از دانشگاههای با امکانات کافی در هر جای دنیا دکتری را شروع می کنند هر دو هم دانشجویانی کوشا هستند بعد از اتمام دکتری رزومه کدوم پربارتره؟ کدوم یکی شانس بیشتری واسه پست داک داره؟