نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 25 از 134 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 1340

موضوع: روادید دانشجویی استرالیا - مدارک مورد نیاز

Banned

پیش فرض پاسخ : روادید دانشجویی استرالیا - مدارک مورد نیاز/سوال های کلی

نقل قول نوشته اصلی توسط anooshkashpel نمایش پست ها
    سلام دوستان، شروع دوره من تقریبا یک هفته دیگه است ولی سفارت از من coe جدید نخواسته من با دانشگاه مکاتبه کردم و خبر دادم که احتمالا به تاریخ مقرر نمی رسم ولی اونها هم جوابی ندادند. حالا اگر نیازی به coe جدید باشه حتما خود سفارت به من ایمیل می زنه که حتما از دانشگاه درخواست کنم؟ اینکه تاریخ coe جدید مال چند ماه بعد باشه رو چه کسی تعیین می کنه سفارت، دانشجو یا دانشگاه؟
    سلام
    معمولا پس از اتمام مراحل بررسي تقاضاي ويزا و اخذ تصميم جهت صدور ويزا در صورتي كه coe شما اعتبارش تمام شده باشد سفارت از شما تقاضاي نسخه معتبر را دارد. يعني در صورت ارائه نسخه متعبر coe ويزاي شما صادر ميشود. درخواست coe جديد از طرف دانشجو به دانشگاه داده ميشود كه قبلا دانشجو بايد تاييد استاد را نيز اخذ كند جهت تعويق شروع دوره. درصورت تاييد استاد و موافقت دانشگاه coe جديد صادر ميشود.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد دانشگاه صنعتی شریف

اگر ویزای شما به موقع نیاد بایستی به دانشگاه درخواست دیفر بدید و احتمالا مجدد روند اکسپت پذیرش و صادر شدن COE رو انجام بدید.( متاسفانه برخی از بورس ها رو نمیشه دیفر کرد).
    به هرحال بهتره تا لحظه آخر صبر کنید و بعد به دانشگاه درخواست دیفر بدید و COE جدید رو به آفیسر ایمیل کنید.
    تاریخ COE رو خود دانشگاه تعیین میکنه و احتمالا شروع ترم بعدی یعنی اواخر جولای خواهد بود.

سلام دوستان، شروع دوره من تقریبا یک هفته دیگه است ولی سفارت از من coe جدید نخواسته من با دانشگاه مکاتبه کردم و خبر دادم که احتمالا به تاریخ مقرر نمی رسم ولی اونها هم جوابی ندادند. حالا اگر نیازی به coe جدید باشه حتما خود سفارت به من ایمیل می زنه که حتما از دانشگاه درخواست کنم؟ اینکه تاریخ coe جدید مال چند ماه بعد باشه رو چه کسی تعیین می کنه سفارت، دانشجو یا دانشگاه؟

Banned

بورس من قابل دیفر کردن هست. این امکان وجود نداره که بدون صدور coe با تاریخ چند ماه جلوتر و با همون coe قبلی حالا مثلا با تاخیر یک ماهه ویزا را صادر کنند؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط ehssannikoukar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من هم تا حدود زیادی با نظر شما موافقم و منطقی به نظر میاد یه دلیل ذیگه هم که من میتونم در تایید فرمایش شما عرض کنم ایته که سایت دانشگاه من نوشته بعد از اخذ پذیرش باید کپی تایید شده مدارکی رو که اپلود کردین رو بفرستین حالا واسه تایید کپی گفته:

To certify a document as a true copy:

Present your original document and a copy to a Justice of the Peace, Commissioner of Oaths, Public Notary or other formally recognised authority (for example, a lawyer, doctor, police or university official).
    The official should sight the original and the copy of the document and ‘certify’ the copy by writing 'I certify that the copy is a true copy of the original document'.
    The official should stamp (if available) and sign under the statement and provide details of their occupation and contact details. This is then a 'certified original document'.
    Post the original certified document/s to the Graduate Research Centre.

این یعنی اون بحث شناخت مهر فلان سازمان اصلا صحیح نیست و کاملا اشتباه است. شما حتی میتونید بدید کپی مدارک رو یه پزشک تایید کنه و حتی نوشته مهر بزنه اگه که مهر داره.
    شما در خارج از ایران وقتی یه مدرک تحصیلی میگیرید فقط مهر دانشگاه زده میشه و امضا dean دانشکده پاش هست و مثل ایران نیست که ببری وزارت علوم و 10 جای دیگه تایید بگیری
    حالا دوستان ایشالا تشریف بردن و شخص تجربشون بیشتر شد متوجه میشن و احتمالا میان این اطلاعات غلط رو اصلاح میکنن
    واسه سفارت باید دید روش کار اونها چطور است مثلا بعضی از دانشگاهها در اروپا حتی مهر دادگستری و امور خارجه رو هم قبول ندارند و او دانشجو میخوان مدارکشون رو به سفارت اون کشور در ایران هم نشون بدن و اونا تایید کنند.
    موفق باشید
    توجه داشته باشین که این نقل قولی که شما از سایت دانشگاهتون آوردین فقط برای خود دانشگاه معتبره و نه برای فرآیند درخواست ویزا. در سایت اداره مهاجرت در این مورد نوشته شده:

What is a ‘certified copy’ of a document?
    A ‘certified copy’ is a copy of an original document such as a birth certificate, marriage certificate or proof of identity that has been authorised (or stamped) as being a true copy of an original.
    You should provide 'certified copies' of original documents, rather than the original documents.

Who can certify a copy of a document?
    Any person or agency recognised by the law of the country in which you live can certify documents. All our offices outside Australia have a person who can certify or witness documents. You might have to pay for this service.

توجه داشته باشید که لینکی که دوستمون توی این پست گذاشتن مربوط به ترجمه مدارک هست و نه نحوه کپی برابر اصل کردن.

در کل نکته ای رو که باید در نظر داشته باشین اینه که متأسفانه هموطنان غیورمون اینقدر در زمینه های جعل و دروغ حماسه آفرینی کردن که من به آفیسرها حق میدم به مدارک متقاضیان ایرانی با شک و تردید نگاه بکنن. تجربیات دوستان (در مورد انواع مختلف ویزاها) هم نشون میده که واقعا هم همینطور هست و به عنوان مثال کسانی که برای ویزای اقامت دائم تقاضا میدن و سابقه کار ارائه میدن، ممکنه که چک محل کار بشن. بعنی از سفارت استرالیا در تهران با محل کارشون تماس میگیرن و پرس و جو میکنن. یعنی آفیسر صرفا به اون گواهی اشتغال به کار ارائه شده از طرف متقاضی اکتفا نمیکنه.

در هر صورت من توصیه میکنم با سفارت تماس بگیرین و در این مورد ازشون بپرسین و جوابشون رو هم اینجا بذارین تا بقیه هم استفاده کنن.

Junior Member

در ارتباط با بحث ترجمه :

من که برای دانشگاه کویینزلند اپلی کردم بارها از طرف دانشگاه به من یادآوری کردند که حتما وقتی مدارک رو براشون می فرستم باید ترجمه ناتی باشد. و حتی گفتند که کپی فارسی رو هم برابر اصل انگلیسی کنم. حالا در مورد دانشگاه های دیگه ممکنه که ترجمه رسمی (با مهر دادگستری و خارجه) و یا غیر رسمی (فقط مهر مترجم) رو هم قبول کنند. اما آدم عاقل از این جور ریسک ها نمی کنه ! به خاطر یه ترجمه ممکنه شما چند ماه عقب بیافته کارتون.

در مورد سفارت هم که خودش عملا نوشته که باید ناتی باشه دیگه جای بحث نداره که. اگه به سایت سفارت استرالیا مراجعه کنید می تونید فایل پی دی اف رو نگاه کنید (چک لیست مدارک) و رسما توش نوشته که باید ترجمه ناتی یا رسمی باشد.

یک نکته دیگه اینکه الکی بهونه دست اینا ندین ما همین جوریش هم به خاطر ایرانی بودن زیر منگه ایم !

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد دانشگاه صنعتی شریف

خیر تا اونجایی که من میدونم مبنای سفارت برای صدور ویزا COE است که اگه تاریخش گذشته باشه از شما تقاضای COE خواهد شد.

بورس من قابل دیفر کردن هست. این امکان وجود نداره که بدون صدور coe با تاریخ چند ماه جلوتر و با همون coe قبلی حالا مثلا با تاخیر یک ماهه ویزا را صادر کنند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    توجه داشته باشین که این نقل قولی که شما از سایت دانشگاهتون آوردین فقط برای خود دانشگاه معتبره و نه برای فرآیند درخواست ویزا. در سایت اداره مهاجرت در این مورد نوشته شده:

What is a ‘certified copy’ of a document?
    A ‘certified copy’ is a copy of an original document such as a birth certificate, marriage certificate or proof of identity that has been authorised (or stamped) as being a true copy of an original.
    You should provide 'certified copies' of original documents, rather than the original documents.

Who can certify a copy of a document?
    Any person or agency recognised by the law of the country in which you live can certify documents. All our offices outside Australia have a person who can certify or witness documents. You might have to pay for this service.

توجه داشته باشید که لینکی که دوستمون توی این پست گذاشتن مربوط به ترجمه مدارک هست و نه نحوه کپی برابر اصل کردن.

در کل نکته ای رو که باید در نظر داشته باشین اینه که متأسفانه هموطنان غیورمون اینقدر در زمینه های جعل و دروغ حماسه آفرینی کردن که من به آفیسرها حق میدم به مدارک متقاضیان ایرانی با شک و تردید نگاه بکنن. تجربیات دوستان (در مورد انواع مختلف ویزاها) هم نشون میده که واقعا هم همینطور هست و به عنوان مثال کسانی که برای ویزای اقامت دائم تقاضا میدن و سابقه کار ارائه میدن، ممکنه که چک محل کار بشن. بعنی از سفارت استرالیا در تهران با محل کارشون تماس میگیرن و پرس و جو میکنن. یعنی آفیسر صرفا به اون گواهی اشتغال به کار ارائه شده از طرف متقاضی اکتفا نمیکنه.

در هر صورت من توصیه میکنم با سفارت تماس بگیرین و در این مورد ازشون بپرسین و جوابشون رو هم اینجا بذارین تا بقیه هم استفاده کنن.
    حسب دستور ایمیل زدم به سفارت و پرسیدم. متن ایمیل من:

It has been mentioned in the Department of Immigration and Border Protection website that "Any person or agency recognised by the law of the country in which you live can certify documents". My documents are translated by Official Translator to the Islamic Republic of Iran Judiciary and it has been written in the translation that "Certified to be a true translation from the farsi copy attached". I was wondering if this certification is enough or I have to ask a NAATI center or IRI Judiciary to certify my documents again?!
    P.S. My birth certificate translation is attached for you to check if it's okay or not.

اینم جواب سفارت:

Dear Sara

The certification by the official translator is sufficient.

Regards,

Australian Embassy- Amman

به امید گرنت ویزای همگی

پ.ن: نقل قول قبلی هم از سایت مهاجرت بود نه از دانشگاه. خیلی مخلصم.
    ویرایش توسط unique_vet : February 18th, 2015 در ساعت 04:42 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    La Trobe University- PhD candidate of community planning

دوستان اون 4 قطعه عکس واسه سفارت بی حجاب یا باحجاب یا فرقی نمیکنه؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baharman نمایش پست ها
    دوستان اون 4 قطعه عکس واسه سفارت بی حجاب یا باحجاب یا فرقی نمیکنه؟!
    سلام،

فرقی نمی کنه. منتهی این همون عکسی میشه که برای ویزای صادر شده استفاده میکنند. من یک بار بدون حجاب برای ویزا اقدام کردم و با همون عکس در پاسپورت هم مسافرت کردم. کسی هم تو فرودگاه نه موقع ورود و نه خروج با هام کاری نداشت و برخورد بدی هم نداشتند. ولی دروغ چرا!! خودم از استرس مردم و زنده شدم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_golden7 نمایش پست ها
    بببین دوست عزیز من نه شمارو نمی شناسم و نه مثل بعضی از افراد که دیدم اینجا از ریجکت شدن کسی خوشحال میشم که اگر میشدم الان اینجا نبودم...
    من و دوستان دیگه نه قصد شوخی داریم و نه قصد این را داریم که کسی را اشتباه راهنمایی کنیم...
    تجربه من در چند سال اخیر و مشاوره با دارالترجمه های مختلف و صحبت های دوستام این را میگه...

1) ترجمه رسمی یعنی وزارت امور خارجه و دادگستری تایید کنه... شما میتونید بدید بیرون براتون ترجمه کنند اما این مهر دارالترجمه هست فقط و بوسیله این دو مهر تایید رسمی میشه وگرنه دیگه این همه دانشجو پولشون را توی جوب نمیریختن.... برای 3 سری حدود 1.700 پول بدیم...
    وقتی یک مدرک این 3 مهر را داره تمام دانشگاه های دنیا اون را قبول دارند که استرالیا هم شامل میشه ... هم سفارت و هم دانشگاه های استرالیایی
    این را برای سایر کشورها ازجمله بلژیک و المان من مطمن هستم و شکی توش نیست...

2) حالا استرالیا اومده برای اینکه هزینه اضافی نکنند دانشجو ها و مهر خودش را بشناسه علاوه بر قبول کردن مدارک و مستندات فوق... یک مهر طراحی کرده به نام ناتی و دفاترش در برخی شهرهای ایران هست... شما بدون مهرهای جاهای دیگه هم ناتی مدارکت را تایید میکنه و میتونی توسط همین مهر تایید کنید مدارک را و ظاهرا دانشگاه و هم سفارت قبول دارند... البته من خودم روش اول را انجام دادم ولیکن ظاهرا دوستانی در این سایت این کار را انجام دادند و مشکلی هم نداشتن... بهترین حالت این هست که از سفارت بپرسید و به تجربیات دیگران هم در برخی موارد تکیه نکنید...
    اگرخواستید من شماره چند دارالترجمه را بدم شما زنگ بزن و به طرف بگو ترجمه رسمی چی هست و ترجمه غیر رسمی چی؟ دقیق براتون توضیح میده...
    3) اما در حالتی که شما میفرمایید! من یک سوال دارم از شما: چند دارالترجمه مختلف در ایران هست ؟ ایا مهرهای همه این مراکز را سفارت میشناسه؟ همه ی این مهر ها یکی هست؟ ا
    بهترین و مطمن ترین راه پرسیدن از سفارت هست..
    ما اینجا جمع شدیم تا به هم کمک کنیم ... کسی که برای دیگران ارزوی بدی میکنه مشخص هست اینده خوبی نداره! شما مختار هستید که کاری که فکر میکنید درسته را انجام بدید...
    من جواب خیلی سوالا تو خیلی فرم ها را میدونستم که چی باید نویسی اما حتما با حداقل 2 تا از دوستای نزدیکم مشورت کردم... یک درصد احتمال بدم اشتباه بکنم میپرسم...
    علت حساسیت دوستان هم حساس بودن کار هست.... ویزا مرحله اخر هست و کسی دوست نداره نتیجه نده برنامه ریزی چند سالش!
    studentvisas.amman@dfat.gov.au
    مثلا در مورد تاریخ ترجمه برخی سفارت ها گیر هستند... من شک داشتم ... با دوستانی مشورت کردم گفتن مشکلی نداره... ایمیل هم زدم سفارت گفت مشکل نداره و من ورژن قدیمی مدارک را فرستادم سفارت که مال 2012 بود و 3 مهر نامبرده را هم داشت و ناتی هم نبود و اوکی بودن هم دانشگاه و هم سفارت... قبلش از دانشگاه هم پرسیده بودم....
    کلا از لاج کردن مدارک تا ایمیل دریافت مدیکال 8 روز زمان برد و مشکلی خداروشکر نبود ....
    دوست عزیز توضیحات شما کامل و شفاف است و سالهاست که دانشجوها از همین روند بدون مشکل برای ترجمه مدارک استفاده می کنن ولی خب حالا اگر کسی دوست داشته باشه طی کردن برعکس مسیر رودخانه رو تجربه کنه شاید ضرر نداشته باشه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)