نقل قول نوشته اصلی توسط sab_22 نمایش پست ها
سلام،

با توجه به اینکه برای گرفتن ارز دانشجویی باید سند یک ملکی رو ودیعه بزاری و تعهد خدمت یا بر گردوندن پول به دولت رو بدی، الان یک ساله که به این راحتی ها ارز دانشجویی نمیدن. در ضمن ضامن هم لازم دارید.
سلام
لازم هست يه توضيح كوتاه در تكميل صحبت شما عرض كنم
اين بحث ارز دانشجويي قصه دراز داره. همونطوري كه شما گفتين ابتدا قرار بود سند و ضامن بگيرن اما چون خود وزارت علوم موافق نبود اين اتفاق نيفتاد الان فقط يه برگه امضا ميكني كه من معادل اين مدت كه ارز گرفتم در ايران خدمت ميكنم اون هم خودتون لازم نيست امضا كنيد مثلا پدر شما ميتونه بره و نامه شما رو بگيره و امضا كنه . كلا همش فرماليته هست. فقط روزي كه تموم كردين و خواستين اگه برگردين ايران وزارت علوم حساب ميكنه كه واسه چند ماه ارز گرفتين و چند ماه اونجا بودين اگه مثلا ١٩ ماه ارز بگيريد اما ١٧ماه در اون كشور باشيد اون ٢ماه رو بايد برگردونيد(از روي پاسپورت حساب ميكنن) اگه هم كلا بيخيال برگشت هستين كه ديگه كاري ندارن. كلا عرض ميكنم سالي١٢٠٠٠٠دلار امريكا يا معادلش ميدن كه با توجه به اختلاف نرخ ارز امروز ميشه سالي حدود ٧ ميليون كه حق شماست و من توصيه ميكنم بگيريد. اين همه سيا بازي در اوردن كه ما از اين حق بگذريم و نگيريم. من خودم واسه مستر ٢.٥ سال گرفتم و در انتها هم هيچ كس نگفت پس بده و يا بايد ايران بموني و كار كني