نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 55 از 112 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1112

موضوع: تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

پیش فرض پاسخ : تجربیات دریافت روادید دانشجویی استرالیا - سال 2015

بنده همه مدارک را در ابتدای درخواست ویزا فرستاده بودم طبق راهنمایی های موجود در لینک .
    من مدارکم را بر اساس راهنمایی های لینک یاد شده فرستادم و بعد از لاج مدارک هیچ چیز دیگه ای نخواستند. در ضمن چون سفارت استرالیا در ایران تازه کار هستش در صدور ویزای دانشجویی، شاید به همین دلیل بوده و نشون می ده که پروپوزال برای سکیوریتی چک مهم هست و برای سفارت خونه اونقدر مهم نیست.
    همچنین ممکن هست بعضی از مواقع برخی از روال ها آنچنان که انتظار هست پیش نرود. مثلا به علت خطای انسانی.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid2013 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. ولی چیزی که برام سوال ایجاد کرده اینه که طبق روالی که بچه ها گفتن پروپزال رو باید 40 روز پیش که درخواست مدیکال و cv کردن درخواست میکردن نه الان. شما خودتون تو مرحله مدیکال ، cv یا پروپزال ازتون نخواستن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک دانشگاه تهران تبدیل انرژی- -PhD Mech. Eng.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid2013 نمایش پست ها
    سلام ، من 15 سپتامبر فایل نامبر دریافت کردم 29 سپتامبر ایمیل زدن که cv رو بفرست و مدیگال رو انجام بده، در حالی که این روزا (بعد 40 روز )منتظر اومدن ویزا بودم، 8 نوامبر یعنی 2 روز پیش بم ایمیل زدن پروپزال بفرست. من واسه 574 مهندسی مکانیک اقدام کردم. کسی تجربه ای داره؟ قضیه چیه؟
    سلام. همونطور ک قبلا هم زیاد گفته شده اینجا مدت کلیرنس یک سری رشته ها طولانیتر هست.بنابراین انتظار شما بعد 40 روز برای اومدن ویزا در رشته مکانیک منطقی نیست. این مدارک ک ازتون خاستن همگی لازم هست و پرپزال جز چیزای ضروری هست ک از همه میگیرن. جای نگرانی نیست و این نشون میده پروندتون داره بررسی میشه و حالا به مرحله پرپزال چک رسیده.
    لاج ویزا 2Feb2015-مدیکال:-9Feb 2015-ارسال مدیکال 18 Feb صدور ویزا: 6Oct 2015
    -.PhD. Mech.Eng

دوستان یه سوال داشتم. من میخواستم پروپوزالی که باهاش بورس گرفتم را یه مقدار جزئی تغییر بدم و کلمات حساسیت زا را ازش حذف کنم. به نظر شما سفارت ممکنه به پروپوزالی که برای دانشگاه فرستادم دسترسی داشته باشه؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

این کامنت را نقل قول میکنم از یکی از دوستان:

در مورد تاثیر گذاشتن سند ملکی برای ویزا من مواردی رو لازم میدونم برای دوستان مطرح کنم:

I note that you have provided evidence of 1 property ownership. However, I place limited weight on this financial asset as inducement to return to Iran as these assets are transferrable and could be potentially withdrawn, sold and/or accessed from within Australia.

همونطور که میبینید بر خلاف تصور عموم، در شرایط عادی و بطور کلی، اسناد ملکی دارای ارزش خاصی از نظر tie نیستند، هرچند فراهم کردن آن بی تاثیر هم نیست ولی اصرار به بودن آن کاملا بی مورد هست.
    البته نیاز به یادآوری هست که در برخی موارد، مثلا سند خانه ی پدری، که خانواده شخص مدت طولانی در آن اقامت داشته اند و تاریخ آخربن معامله ی آن 15-20 سال و یا بیشتر هست، تا حدود زیادی نشاندهنده ثبات زندگی آن خانواده در ایران هست. و مفید خواهد بود.

Junior Member

دوستان کسی میدونه اگه برون اینکه سفارت ازمون بخواد خودمون قبلش بریم پیش پزشکای معتمدشون و مدارک پزشکی رو با پرونده لاج کنیم اشکالی داره یا نه یا اصلا کسی هست اینکارو کرده باشه. دیگه اینکه من ایمیل زدم سفارت تهران گفتم دقیقا چه فرمهایی رو باید پر کنم آیا 157 آ کافی هست. اونا هم ارجاع دادن به چک لیست ویزای دانشجویی با لول 2. حالا اگه من بخوام اون فرمهای دیگه رو نفرستم بنظرتون مشکلی برام پیش میاره؟

Junior Member

اگه دانشگاهتون قبلا پروپوزالتونو داده باشه DFAT (امیدوارم اسمش همین باشه بخشی هست که پروپوزال ها رو از لحاظ امنیتی چک می کنند بعد دانشگاه اجازه داره شما رو وارد رقابت برا بورس شدن و نهایتا دادن CoE بکنه ) که قبلا یبار چک امنیتی شدین. و احتمالا اون ارگان با سفارت میتونه در اتباط باشه. ولی من جای شما بودم قبل از اینکه اینکارو بکنم یکیو پیدا میکردم قبلا این کارو کرده باشه و ویزاش اوکی شده باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک دانشگاه تهران تبدیل انرژی- -PhD Mech. Eng.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم. من میخواستم پروپوزالی که باهاش بورس گرفتم را یه مقدار جزئی تغییر بدم و کلمات حساسیت زا را ازش حذف کنم. به نظر شما سفارت ممکنه به پروپوزالی که برای دانشگاه فرستادم دسترسی داشته باشه؟
    سفارت میتونه مدارک دانشگاهیتون دسترسی داشته یاشه همون قسمت سکیوریتی چک این دسترسی ها رو داره.قیلا پروپزالت رفته چک یشه تو دیفات؟ اگه چک شده مشکلی پیش نمیاد و دیگه این قسمت جزیی چندان تاثیری نداره بیخیال شو. اگه چک نشده تو دیفات خب از دانشگاه یخواه ک پرپزالت تغییر بدن ی فرم پر میکنی پرپزال جدید میزاری رو مدارک یونیت ک خیالت راحت باشه بعد بفرستش سفارت. اگه کلا موضوعت موضوع حساسی توصیه میشه ک تغییرات اعمال کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar64 نمایش پست ها
    سفارت میتونه مدارک دانشگاهیتون دسترسی داشته یاشه همون قسمت سکیوریتی چک این دسترسی ها رو داره.قیلا پروپزالت رفته چک یشه تو دیفات؟ اگه چک شده مشکلی پیش نمیاد و دیگه این قسمت جزیی چندان تاثیری نداره بیخیال شو. اگه چک نشده تو دیفات خب از دانشگاه یخواه ک پرپزالت تغییر بدن ی فرم پر میکنی پرپزال جدید میزاری رو مدارک یونیت ک خیالت راحت باشه بعد بفرستش سفارت. اگه کلا موضوعت موضوع حساسی توصیه میشه ک تغییرات اعمال کنی.
    مرسی دوست گرامی. نه رشته من حساسه و نه موضوع پروپوزالم. ولی خب تغییراتی که من میخواستم بدم در حد چند کلمه بود نه اینکه بخوام تیمارهای آزمایش و یا کلیت موضوع را تغییر بدم. به هر حال من به توصیه شما و سایر دوستان عمل میکنم و پروپوزال را دست نخورده میفرستم. به نظر خودم هم به دردسرش نمی ارزه

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

نیاز نیست تغییر بدی... همین را بفرست
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    مرسی دوست گرامی. نه رشته من حساسه و نه موضوع پروپوزالم. ولی خب تغییراتی که من میخواستم بدم در حد چند کلمه بود نه اینکه بخوام تیمارهای آزمایش و یا کلیت موضوع را تغییر بدم. به هر حال من به توصیه شما و سایر دوستان عمل میکنم و پروپوزال را دست نخورده میفرستم. به نظر خودم هم به دردسرش نمی ارزه

Junior Member

دوستان برای ویزای سابکلس ۵۷۳ (ارشد) هم اینقدر طول میکشه برای گرنت ویزا؟ چون معمولا میبینم دوستان خیلی دیر ویزا هاشون گرنت میشه.
    و اینکه ایجنت من همش میگه نگران ویزا نباش و خیلی کند کارهارو انجام میده. رشته من ترم دوم ورودی نداره که دیفر کنم می افته سال دیگه. خیلی میترسم. به نظرتون تو ۳۰ روز ویزا میدن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)