نقل قول نوشته اصلی توسط jomid نمایش پست ها
دوستان سلام

من لیسانسمو سال 88 ایران گرفتم و بعد از اون به مدت دو سال و خورده ای کار تمام وقت فنی و مهندسی کردم. بعد از اون پذیرش برای فوق لیسانس گرفتم و سال 91 برای تحصیل از کشور خارج شدم. بعد از گرفتن فوقم به کشور برگشتم و الان به مدت بیش از یک سال هست که کار تمام وقت در زمینه فنی و مهندسی می کنم. بنابراین الان من سه سال و خورده ای مجموعا سابقه کار دارم که به Engineering Australia و اداره مهاجرت اعلام کنم و امتیاز سابقه کار رو بگیرم.
سوالی که برای تعداد زیادی از دوستان مطرحه و من هنوز نتونستم جواب روشنی براش پیدا کنم اینه که: آیا با توجه اینکه من مدرک فوق دارم ، سابقه کار بعد از لیسانس من که قبل از فوق لیسانس بوده به حساب نمی آد؟
برخورد Engineering Australia و اداره مهاجرت هرکدوم با این قضیه چی هست و اساسا این سوالی که من مطرح کردم در حوزه مسوولیت کدام یک از این دو سازمان میگنجه؟
ممنون میشم اگه فرد یا افرادی جوابی برای این سوال داشته باشن با ما درمیون بذارن و این موضوع رو به بحث بگذارن!
تا جایی که من میدونم، در حالتی که رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد شما یکسان هست (یا تقریبا یکسان هست و حداقل در یک زمینه هستند)، ملاک Engineers Australia برای اینکه شما مهارت و دانش لازم برای انجام کار در اون زمینه رو کسب کرده باشین، به پایان رسوندن دوره کارشناسی هست. بنابراین تمام سوابق کاری شما بعد از دوره کارشناسی مورد محاسبه قرار میگیره، حتی اگر قبل از دوره کارشناسی ارشد شما باشه.