صفحه 215 از 252 نخستنخست ... 115165205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,141 تا 2,150 , از مجموع 2518

موضوع: شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از دانشگاه استرالیا و مسایل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط duman191065 نمایش پست ها
    کارشناسی: مهندسی مکانیک

دانشگاه: آزاد تبریز

معدل کارشناسی: 15.93

ارشد: مهندسی مکانیک

دانشگاه: دانشگاه تبریز

معدل ارشد: 16.73

واسه دکتری: مهندسی مکانیک میخوام برم

مقاله: 1 تا ISI با ایمپکت 1

زبان: تافل 95

سابقه کار:5سال سابقه کار مرتبط دارم
    سابق تدریس : دو سال دانشگاه آزاد

دانشگاه مدنظر: g8 , ....

اسکولارشیپ: فول فاند

واسه کدوم از دانشگاه هایی که گفتم شانسم بیشتره

ممنونم
    معدلتون خوبه ولی عالی نیست. همینطور هم تعداد مقالاتتون. این دو فاکتور در جلب نظر یک استاد(که برای فرایند پذیرش الزامیه)و گرفتن فاند بسیار مهمه. نمره تافلتون مناسبه به شرطی که تمام اسکیلهاتون بالای ۲۲ باشه. داریم دانشگاه‌های که بعضا بالاتر نیازه، اما نمره شما اکثر دانشگاه‌ها را پوشش میده. برای گرفتن فاند از دانشگاه‌های گروه ۸ بهتره تعداد مقالاتتون بیشتر کنین و برای دانشگاه‌های مقاله محور مثل موناش اقدام کنین.

Junior Member

معدل کارشناسی ۱۴ هست از دانشگاه آزاد یزد
    معدل ارشدم ۱۸:۳۰ از دانشگاه تهران رشته MBA
    4 تا مقاله ISI دارم و ۲ تا در حال داوری
    آیلتس6.5 هم دارم
    3سه سال سابقه کار
    خواستم ببینم شانسم چجوریه؟ فقط یه نکته این که بند زایتینگ من ۵.۵ شده. اینو خیلی حساسن ؟ نمیشه با بقیه پوشش داد ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط j0hncna نمایش پست ها
    آیلتس6.5 هم دارم
    3سه سال سابقه کار
    خواستم ببینم شانسم چجوریه؟ فقط یه نکته این که بند زایتینگ من ۵.۵ شده. اینو خیلی حساسن ؟ نمیشه با بقیه پوشش داد ؟

سلام..
    شانستون عالیه به شرطی که نمره زبانو بیارید..نه فقط اون نیم نمره رایتینگ، اکثر بیزنس اسکول های دانشگاه های g8 آیلس 7 با ایچ بند 6.5 یا نمره رایتینگ 7 میخوان. برای غیر g8 ها شرایط بهتره و فکر کنم 6.5 بخوان. آره روی نمره زبان حساس هستن و اگه حداقل هارو نیارید وارد رقابت برای اسکولارشیپ نمیشید.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط j0hncna نمایش پست ها
    آیلتس6.5 هم دارم
    3سه سال سابقه کار

سلام

در لیست
    http://www.abdc.edu.au/master-journal-list.php

ببینید سطح ژرنالی ک توش چاپ کردید چیه؟
    اگر یک A یا A* داشته باشید بی برو برگرد با بورس قبولید!
    اگر B هم باشه اکیه!
    اگر C باشید، بازم شانستون خوبه برای پذیرش و بورس!
    استاد باید پیدا کنید. و ارائه پروپوزال بهشون.
    حساس هستند! رایتینگ خیلی مهمه براشون در استرالیا.
    با استاد و دانشکده صحبت کنید، بعلاوه بهضی دانشگاهها مثل وسترن سیدنی یا تاسمانیا سطح پایین تری طلب میکنند ک مشکلی نیست،
    ولی بیشتر دانشگاهها بخصوص G8 ها، نمرات بالایی برای رایتینگ میخان در حد 7!
    یا تافل بدید یا صحبت کنید.
    اینم در نظر داشته باشید، بعضی دانشگاهها در صورتی ک مثل کیس شما یه نفر 4 تا مقاله انگلیسی داشته باشه، نمره زبان نمیخان یا گیر نخاهند بود روی نمره.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

2 تا مقاله کنفرانسی بین المللی داشتم. زمینه کاریم کاملاً نزدیک (شاید بگم یکی) به استادی بود که بهش ایمیل زدم. معدل لیسانسم تقریباً 15 ، ارشد 18 و نیم هر دو سراسری! خواستم بگم مهم این نیست رزومه خیلی وحشتناک تاپ باشه که استاد خوشش بیاد کافیه اون نفری که بهش حالا به هر طریقی پیام می دید بفهمه که شما متوجه هستید واسه چی بهش میل زدید و در راستای کار اون استاد باشید .... یه جورایی حس کنه که فقط به خودش میل اختصاصی زدید نه اینکه یه متن باشه که انگار واسه تمام آدمایی که تو اون زمینه کار کردن شما میفرستین (امیدوارم منظورم رو رسونده و کمکتون کرده باشم)

حالا مشکل خودم،

من برای یکی از دانشگاه های استرالیا قصد اپلای دارم و استاد به من اوکی داده! همه چیز آماده هست از پروپوزال و تا مدارک! اما نگرانی من بابت متنی پروپوزالی هست که نوشتم. متن را استاد خونده و خوشش اومده گفته خوبه. بهش راجع به موضوع تحریم ها و احتمال رد پروپوزال گفتم اونم گفته خب باشه بگیر عوض کن موضوع رو (انگار انشا نوشته بودم 2هفته وقت گذاشته بودم روش)!!!! حالا کلاً ددلاین اپلای 3 روز دیگست! نمیدونم باید چیکار کنم ... واقعاً نمی خوام این فرصت رو از دست بدم چون مثل خیلی از دوستان رزومه گوهرباری ندارم و شاید دیگه از این شانس ها در خونه من رو نزنه! یعنی اگه به من و استاد باشه الان موضوع تمام شدست با یه فاند خوب! ولی این وسط تحریم پاس شده! میترسم پروپوزالم بره برای DAFT چون رشته من مهندسی مکانیک و این پروپوزال زمینه های مواد کامپوزیتی داره یه جاهایی تو همین صفحات قبلاً خوندم که رد میکنن !

اگه کسی راهنمایی کنه واقعاً لطف بزرگی کرده ...

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_70boy نمایش پست ها
    2 تا مقاله کنفرانسی بین المللی داشتم. زمینه کاریم کاملاً نزدیک (شاید بگم یکی) به استادی بود که بهش ایمیل زدم. معدل لیسانسم تقریباً 15 ، ارشد 18 و نیم هر دو سراسری! خواستم بگم مهم این نیست رزومه خیلی وحشتناک تاپ باشه که استاد خوشش بیاد کافیه اون نفری که بهش حالا به هر طریقی پیام می دید بفهمه که شما متوجه هستید واسه چی بهش میل زدید و در راستای کار اون استاد باشید .... یه جورایی حس کنه که فقط به خودش میل اختصاصی زدید نه اینکه یه متن باشه که انگار واسه تمام آدمایی که تو اون زمینه کار کردن شما میفرستین (امیدوارم منظورم رو رسونده و کمکتون کرده باشم)

حالا مشکل خودم،

من برای یکی از دانشگاه های استرالیا قصد اپلای دارم و استاد به من اوکی داده! همه چیز آماده هست از پروپوزال و تا مدارک! اما نگرانی من بابت متنی پروپوزالی هست که نوشتم. متن را استاد خونده و خوشش اومده گفته خوبه. بهش راجع به موضوع تحریم ها و احتمال رد پروپوزال گفتم اونم گفته خب باشه بگیر عوض کن موضوع رو (انگار انشا نوشته بودم 2هفته وقت گذاشته بودم روش)!!!! حالا کلاً ددلاین اپلای 3 روز دیگست! نمیدونم باید چیکار کنم ... واقعاً نمی خوام این فرصت رو از دست بدم چون مثل خیلی از دوستان رزومه گوهرباری ندارم و شاید دیگه از این شانس ها در خونه من رو نزنه! یعنی اگه به من و استاد باشه الان موضوع تمام شدست با یه فاند خوب! ولی این وسط تحریم پاس شده! میترسم پروپوزالم بره برای DAFT چون رشته من مهندسی مکانیک و این پروپوزال زمینه های مواد کامپوزیتی داره یه جاهایی تو همین صفحات قبلاً خوندم که رد میکنن !

ببین دوست عزیز
    اگر استاد بخواد شما رو بگیره و تو جلسه نهایی که تشکیل میشه از شما دفاع کنه بالاخره شما رو میگیرن. خود من استادم رفت با رییس دانشگاه صحبت کرد تا تونستم بورس بگیرم اینا اصولا رو ایرانی ها زوم کردن این حرف درستیه. موضوع تحریمم درسته. حتی تو رشته های غیر حساس هم بعضی وقتا دست و بال ایرانی ها رو میبندن. البته ایرانی هایی که از ایران میرن نه ایرانی هایی که اقامت دارن. بین این دو دسته فرق میزارن. فکر نمیکنم پروپوزال به خودی خود مهم باشه البته این نظر شخصی منه. اونا رو اصل ایرانی بودن شما مساله دارن. به هر حال اگر میتونی باز پروپوزال رو عوض کن بورس رو بگیر بعد دوباره پروپوزال رو عوض کن رفتی اونجا چون هیچ اجباری نیست که شما حتما رو همون پروپوزالی که باهاش بورس گرفتی روی همون هم کار بکنی. این رو میشه بعدا عوض کرد

ApplyAbroad Superstar

سلام این که بعد از پذیرش به موضوع اولیه میتوانید برگردید نکته خیلی خوب و صحیحی است که دوستمان اشاره کردند. بنابراین الان شما همتتان را روی "گرفتن پذیرش" متمرکز کنید نه لزوما واقعا عوض کردن پروژه. اگر استاد همراه باشند به هیچ مشکلی برنخواهید خورد. تاکید میکنم به هیچ مشکلی.

برای همین همت کنید از روی این مانع با تغییر پروپوزال بپرید بعد که تشریف بردید یکبار دیگر بنشینید بررسی کنید که واقعا میخواهید چه بکنید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز
    اگر استاد بخواد شما رو بگیره و تو جلسه نهایی که تشکیل میشه از شما دفاع کنه بالاخره شما رو میگیرن. خود من استادم رفت با رییس دانشگاه صحبت کرد تا تونستم بورس بگیرم اینا اصولا رو ایرانی ها زوم کردن این حرف درستیه. موضوع تحریمم درسته. حتی تو رشته های غیر حساس هم بعضی وقتا دست و بال ایرانی ها رو میبندن. البته ایرانی هایی که از ایران میرن نه ایرانی هایی که اقامت دارن. بین این دو دسته فرق میزارن. فکر نمیکنم پروپوزال به خودی خود مهم باشه البته این نظر شخصی منه. اونا رو اصل ایرانی بودن شما مساله دارن. به هر حال اگر میتونی باز پروپوزال رو عوض کن بورس رو بگیر بعد دوباره پروپوزال رو عوض کن رفتی اونجا چون هیچ اجباری نیست که شما حتما رو همون پروپوزالی که باهاش بورس گرفتی روی همون هم کار بکنی. این رو میشه بعدا عوض کرد

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_70boy نمایش پست ها

حالا مشکل خودم،

یک نکته دیگه اینکه این موضوع تحریم دانشجویان ایرانی بحث درستی هست البته استثناهایی هم من دیدم که مثلا از ایران رفتن و خیلی کاری به کارشون نداشتن. ولی بازم احتمالش هست به شما بورس رو بدن بعد که رفتی اونجا بگن مثلا در فلان زمینه حساس یا مثلا استفاده از فلان مدل عددی یا آزمایشگاهی برای شما محدودیت هست. این رو بهش توجه داشته باش. این به نظرم تبعیض خیلی بزرگ و ناعادلانه ای هست که ممکنه اونجا باهاش مواجه بشی پس از الان آمادگی اینکه چه جوابی بهشون بدی رو داشته باش. خیلی سخته آدم ببینه که دانشجوی کنار دستیش داره مثلا با یک روش خاصی تزش رو جلو میبره ولی به شما به خاطر ایرانی بودنت میگن اون کارو نکن. واقعا تحملش سخته. یک روش اینه که شما هر چی اونها گفتند قبول کنی و مثلا سراغ اون چیزی که محدودیت برات گذاشتن نری. یک روش دیگه هم اینه که اعتراض بکنی حالا یا به استاد یا به دانشکده که حتما باید اون محدودیت برداشته بشه چون تو آینده شغلی و تحصیلیت تاثیر میگذاره و ناعادلانه هست. به نظر من که اصلا کوتاه نیا روی این مساله اگر خواستن محدودیتی برات اعمال بکنن اعتراض بکن با صدای بلند. موفق باشی

Junior Member

۱- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : برق مخابرات - دانشگاه صنعتی شیراز - ۱۵.۳۵
    ۲- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :‌مخابرات سیستم - دانشگاه صنعتی شیراز - ۱۸.۱۰
    ۳- رشتۀ دکتری – نام دانشگاه – معدل نهایی :‌
    مخابرات سیستم - دانشگاه علم و صنعت (احتمالا انصراف بدم) - ۱۷.۲۵
    ۴- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:‌ تافل ۱۰۷ (R:28 L:30 S:23 W:26)
    ۵- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    ۶- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :‌ ۲ تا ISI، شامل یکی اشپرینگر و یکی الزویر هردو در سطح Q2 از تز ارشد. به نظر خودم موضوع تز ارشدم الان دیگه منسوخ هست تقریبا (مسئله‌اش حل شده است یه جورایی).
    ۷- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 2 تا فارسی همون کنفرانس برق خودمون...
    ۸- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری، مخابرات یا کامپیوتر/هوش‌مصنوعی (زمینهٔ کاریم به هردو میخوره)
    ۹- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    The University of Melbourne
    UNSW
    The Australian National University
    Monash University
    RMIT University
    The University of Queensland
    The University of Sydney
    Curtin University
    The University of Adelaide
    The University of Western Australia
    University of Technology Sydney
    Queensland University of Technology
    (تقریبا تارگت رو تاپ۲۰۰ توی QS رنک برق گذاشتم. مهم هست برام که دانشگاهش بیارزه، مهاجرت صرف مد نظرم نیست)
    ۱۰- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : سابقهٔ تدریس داشتم. شاگرد اول ارشد، جزء تاپ‌های لیسانس. فقط همین. کلی هم سابقهٔ تدریس خصوص نرم‌افزار و ... پروژهٔ در سطح ملی هم یکبار انجام دادم که خیلی پروژهٔ بزرگ و پیچیده‌ای نبوده. خلاصه خیلی برجسته نیست.
    ۱۱- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فقط و فقط فول فاند

دوستان میخواستم یه اطلاعات کلی راجع به شانس پذیرشم ازین دانشگاه‌ها بگیرم. میتونم بالاخره شانسم رو امتحان کنم و به اساتیدی که میخوره ایمیل بزنم منتهی چون عجله دارم و نیاز به یه سری تصمیم‌گیری سریع دارم، نیاز هست یه برآوردی از شانسم داشته باشم با توجه به رزومه‌ام که ایا شانس گرفتن فول‌فاند توی این دانشگاه‌ها کم/متوسط/زیاد هست؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ToX نمایش پست ها
    ۱- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : برق مخابرات - دانشگاه صنعتی شیراز - ۱۵.۳۵
    ۲- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :‌مخابرات سیستم - دانشگاه صنعتی شیراز - ۱۸.۱۰
    ۳- رشتۀ دکتری – نام دانشگاه – معدل نهایی :‌
    مخابرات سیستم - دانشگاه علم و صنعت (احتمالا انصراف بدم) - ۱۷.۲۵
    ۴- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:‌ تافل ۱۰۷ (R:28 L:30 S:23 W:26)
    ۵- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : ندارم
    ۶- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر :‌ ۲ تا ISI، شامل یکی اشپرینگر و یکی الزویر هردو در سطح Q2 از تز ارشد. به نظر خودم موضوع تز ارشدم الان دیگه منسوخ هست تقریبا (مسئله‌اش حل شده است یه جورایی).
    ۷- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : 2 تا فارسی همون کنفرانس برق خودمون...
    ۸- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : دکتری، مخابرات یا کامپیوتر/هوش‌مصنوعی (زمینهٔ کاریم به هردو میخوره)
    ۹- دانشگاه های مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت :
    The University of Melbourne
    UNSW
    The Australian National University
    Monash University
    RMIT University
    The University of Queensland
    The University of Sydney
    Curtin University
    The University of Adelaide
    The University of Western Australia
    University of Technology Sydney
    Queensland University of Technology
    (تقریبا تارگت رو تاپ۲۰۰ توی QS رنک برق گذاشتم. مهم هست برام که دانشگاهش بیارزه، مهاجرت صرف مد نظرم نیست)
    ۱۰- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : سابقهٔ تدریس داشتم. شاگرد اول ارشد، جزء تاپ‌های لیسانس. فقط همین. کلی هم سابقهٔ تدریس خصوص نرم‌افزار و ... پروژهٔ در سطح ملی هم یکبار انجام دادم که خیلی پروژهٔ بزرگ و پیچیده‌ای نبوده. خلاصه خیلی برجسته نیست.
    ۱۱- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): فقط و فقط فول فاند

دوستان میخواستم یه اطلاعات کلی راجع به شانس پذیرشم ازین دانشگاه‌ها بگیرم. میتونم بالاخره شانسم رو امتحان کنم و به اساتیدی که میخوره ایمیل بزنم منتهی چون عجله دارم و نیاز به یه سری تصمیم‌گیری سریع دارم، نیاز هست یه برآوردی از شانسم داشته باشم با توجه به رزومه‌ام که ایا شانس گرفتن فول‌فاند توی این دانشگاه‌ها کم/متوسط/زیاد هست؟
    سلام
    دوست عزیز شمابا این رزومه چرا پست داک اغدام نمی کنید؟ بنظر من درصورت یافتن گروه تحقیقاتی مرتبط با سیستم های مخابراتی شانس بالایی دارید حتی پیشنهاد می کنم دانشگاه های فنلاند نظیر التو را هم مد نظر قرار دهید
    در فنلاند شرکتهای مخابراتی و پروزه های مربوطه زیاد هست خصوصا در حال حاظر که نوکیا در حال ریکاوری هست
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)