نقل قول نوشته اصلی توسط MP9 نمایش پست ها
بله ببخشید فراموش کردم. برای MBA میخوام اقدام کنم یا مستر finance هفت سال پیش آیلتس گرفتم 8 آکادمیک الان دوباره میتونم بدم. تافل هم بالای 110 حداقل. البته تافل ندارم و درگیر این هستم که این یکی دو هفته آینده امتحان رو بدم و اقدام کنم یا بزارم برای سال های بعد چون میزان رقابتی بودن رزومه رو نمیدونم و نمیتونم حدس بزنم حداقل tuition waiver برای MBA رو میتونم بگیرم یا خیر. سپاس
اگه پست های من رو خونده باشین میبینین که مکرر عرض کردم معمولا دانشگاه های خوب برای MBA بورس نمیدن. اگر هم بدن خیلی خیلی محدود هست. مثلا راتمن سالی که من درس میخوندم از بین 350 تا دانشجو فقط به 2 نفر اسکالرشیپ کامل داد (هزینه تحصیل رو کاور کرد ولی هزینه زندگی رو باز باید خودتون بدین)
اگر هم دانشگاه های متوسط و سطح پایین برین - اصلا ارزش وقت و عمر رو نداره. رشته MBA حتما باید تو دانشگاه خوب خونده بشه که کانکشن های کاری خوب توش بزنین و برین سر کار. اینجوری نیست که گوشه خونه بشینین و بگین من خودم درس رو میخونم و خودم رو میرسونم! همه چیز برند هست.
من دوستانی داشتم که دانشگاه های معمولی تو آمریکا MBA خوندن و دست از پا دراز تر برگشتن ایران یا دنبال دکتری بودن.

میتونین مستر فاینانس پذیرش بگیرین و شاید بورس هم بدن ولی باید شهر رو یکمی ببرین دور و جاهای پرت... مثلا دانشگاه ساسکاچوان
نمیدونم دانشگاه کنکوردیا چطوریه... معمولا با ایرانی ها خیلی خوب هست و کلی دانشجو دکتری ایرانی داره. اونو چک کنین ببینین بورس به مستر فاینانس میده؟ MBA هم داره...

من جای شما باشم دنبال رشته های یکمی کوآنت تر میرم که شانس پذیرشم رو بالاتر ببرم
مثلا
Quantitative Finance
Mathematical Finance
Financial Engineering
باید وقت بذارین و یه چرخی تو لینک امضا من بزنین و ببینین کدوم دانشگاه ها ت وکانادا این رشته ها رو دارن و کدوم ها بورس میدن. یادمه مک مستر داشت
دانشگاه واترلو هم داره که خیلی پروگرم خوب و سنگینی هست...