صفحه 102 از 136 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1358

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط farida نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من مدرک لیسانس از دانشگاه علم و صنعت دارم ولی در حال حاضر ایران نیستم. میخواستم از دوستانی که تجربه دارند سوال کنم که
    1- آیا آموزش کل دانشگاه علم و صنعت قبول میکنه فرد دیگری پیگیر کارهای من باشه؟
    2- در سایت دانشگاه دیدم که ریز نمرات انگلیسی توسط خود دانشگاه ارایه میشه. در صورت دریافت ریز نمرات انگلیسی و مهر و موم پاکت توسط دانشگاه، آیا این برای WES کافی هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    جواب سوال اولتون را نمیدونم اما برای دومی من کارنامه انگلیسی از دانشگاه گرفتم کارمند آموزش گفت ما برای بقیه فارسی را هم میزاریم اگه میخوای توی هم بزار. من هم جفتشو گذاشتم wesهم بعد قبول کرد. در هر صورت wes کارنامه ای را که مستقیم دانشگاه صادر کرده را قبول می‌کنه شما برای اطمینان فارسیش را هم بزارید. چون توی مدارک مورد نیاز میگه مدرک اصلی و ترجمش انگلیسیش باید باشه.

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به روش Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط farida نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من مدرک لیسانس از دانشگاه علم و صنعت دارم ولی در حال حاضر ایران نیستم. میخواستم از دوستانی که تجربه دارند سوال کنم که
    1- آیا آموزش کل دانشگاه علم و صنعت قبول میکنه فرد دیگری پیگیر کارهای من باشه؟
    2- در سایت دانشگاه دیدم که ریز نمرات انگلیسی توسط خود دانشگاه ارایه میشه. در صورت دریافت ریز نمرات انگلیسی و مهر و موم پاکت توسط دانشگاه، آیا این برای WES کافی هست؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سوال یک : هر دانشگاهی باشه مهم نیست، باید با مسول مربوطه حرف بزنید و راضیشون کنید.
    سوال دو:اصل ریزنمرات به انگلیسی ترجمه نمی‌خواد ولی مدرک تحصیلی رو باید ترجمه کنیدبفرستید، پاکت در بسته رو از نزدیکترین اداره پست نزدیک محل دانشگاه ارسال کنید و آدرس فرستنده رو دانشگاه بنویسید

Senior Member

سلام دوستان،
    اونجوری که من از پست‎‌های قبل متوجه شدم، برای معادل کردن مدرک فوق‌لیسانس، باید دانشنامه و ریزنمرات لیسانس رو هم ارسال کرد. برای لیسانس باید یه پروفایل جداگانه درست کرد و هزینه سوا داد؟
    ویکی مهاجرت به کبک
    FN: 2010/01/04......CSQ Date: 2010/07/14..... Federal FN: 2010/07/14......Update request (from Paris):2013/04/25
    medical received: 2013/07/12......Pass request: 2013/09/18

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.A. of Auditing, Imam Reza International Uni of Mashhad

دوستان سلام، من مدارک کارداني، کارشناسي ناپيوسته و ارشد براري ارزيابي ارسال کردم و تجربيات و جزييات ميگم بهتون.
    قبل از اينکه ريز نمره و دانشنامه 3 مقطع بفرستم وزارت علوم براي مهر خوردن، با يک دارالترجمه صحبت کردم و قبول کرد براي تسريع پروسه، ترجمه رو انجام بده (حدود 280 هزار تومن) و من تو اين فاصله مدارک بفرستم تهران براي مهرهايي که لازم داشت تا قابل ترجمه بشه. اين پروسه رفت و برگشت مدارک به وزارت علوم حدود 16 روز با پست پیش تاز (حدود 43 هزار تومان) طول کشيد.
    بعد از اين که مدارک اومد، بردم دارالترجمه و 1 روز طول کشيد تا مهر ها رو تطبيق داد و آماده کرد. مدارک شامل يک اصل ترجمه دانشنامه و کپي برابر اصل فارسي دانشنامه که به هم پلمپ شده بود. همينطور يک سري از همين موارد براي ريزنمره بهتون ميده. پس عملا براي هر مقطع تحصيلي 2 سري پلمپ شده (که میشه 1 سری ریز نمره و 1 سری دانشنامه) بايد داشته باشيد، که براي من ميشد مجموعا 6 سري.
    حالا موارد هر مقطع تحصيلي بردم دانشگاه و اونا رو تو پاکت گذاشتن و چسب و مهر زدن. اگه پاکت دانشگاه ساده بود خودتون روي پاکت با خودکار آدرس و شماره تلفن و پست و فکس دانشگاه به انگلیسی بنويسيد. بعلاوه اینکه، رفرنس نامبري که از سايت وس گرفتين رو هم روي هر پاکت با ماژيک بطور واضح بنويسيد.
    بعد رفتم دفتر کاراپست مشهد و مدارک تو يک پاکت بزرگ گذاشتن و دوباره رفنس نامبر روی پاکت اصلي نوشتم، به همراه آدرس وس. همینطور آدرس خودم(منزل) رو رو پاکت اصلی نوشتم.
    حدود ساعت 1 ظهر شنبه مدارک رو تحويل دادم (به قيمت 138 هزار تومان از مشهد) و سه شنبه به تورنتو رسید؛ ولي تو سايت وس پنجشنبه اعلام شد که مدارک رسيده، که خب اين تاخیر اعلام دلیوری طبيعيه.
    بعد از 14 روز تو سایت اعلام شد که مدارک بررسی اولیه شده (یعنی درکل 17 روز از زمان پست مدارک) و لیستی از ریز مدارکی که دریافت کردن رو اعلام میکنند. تو این قسمت اگه مدارک مشکلی داشته باشه یا قابل قبول نباشه بهتون ارائه میکنند، و باید اون اشکال رو رفع کنید و مدارکی که ناقص بوده رو دوباره ارسال کنید.
    در این قسمت سایت آپدیت میشه و اعلام میکنن که در یک تاریخ معین (برای من 20 روز آینده) ارزیابی تموم میشه – گرچه که حساب کتاب نداره و شاید دیر و زود بشه و در واقع دو روز دیرتر از پیش بینی که کرده بودن ریپورت نهایی اومد و مدارک هر سه مقطع ارزیابی شد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad_20000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خسته نباشيد
    بنده يه سوال داشتم راهنمايي بفرماييد ممنون ميشم
    نتيجه بررسي من توسط wes ارسال شده و با توجه به اينكه داراي مدرك كارداني و كارشناسي هستم(در رشته عمران).دو مدرك برام تاييد شده به این صورت:
    CREDENTIAL ANALYSIS
    1. Credential Authentication: Official transcripts were sent directly by the institution
    Country: Iran
    Credential: Kardani
    (Associate Degree)
    Year: 2005
    Awarded by: Islamic Azad University
    Status: Recognized Institution
    Major/Specialization: Civil Technology
    Canadian Equivalency: Diploma (two years)
    و
    Credential Authentication: Official transcripts were sent directly by the institution
    Country: Iran
    Credential: Karshenasi
    (Bachelor's degree)
    Year: 2008
    Awarded by: Islamic Azad University
    Status: Recognized Institution
    Major/Specialization: Civil Engineering
    Canadian Equivalency: Bachelor's degree (four years)
    ،با توجه به اين شرايط در روش ee من بايد كدوم رو انتخاب كنم؟
    Bachelor's degree OR a three or more year program at a university, college, trade or technical school, or other institute
    یا
    Two or more certificates, diplomas, or degrees. One must be for a program of three or more years
    ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
    TE]
    [/QUOTE]

سلام
    منم دقیقا همینجوری ارزیابی شدم، میتونم بپرسم شما بالاخره چکار کردید؟؟

Junior Member

با سلام
    سوال یک: من دو روز پیش از wes یک ایمیل دریافت کردم که در آن همه مدارک مربوط به دوره دکترای عمومی منو قبول کرده بود به جز ریزنمرات فارسی که نوشته legible and clear نیست من دوباره یک کپی با کیفیت بهتر تهیه کردم. آیا همین کاقی است؟
    سوال دو: من مدرک تخصص رو هم ارایه دادم ولی و نامه گذاشته بودم که تایید می کرد من تخصص گرفتم و لی آ نها درخواست مدرک یا مدرک موقت کردند. سوال من این است که آیا من اگه مدرک مربوط به سوال یک رو کامل کنم و مدرک سوال دو را نداشته باشم آیا مدرک سوال یک من تایید نمی شود؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به فدرال با برنامه جدید 2015 Express Entry

سلام دوستان
    من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی نرم افزار کامپیوتر در سال ۹۳ و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستم، معافیت تحصیلی دارم. برای express entry نیاز دارم مدرک کارشناسیم رو ارزیابی کنم اما به دلیل اینکه پایان خدمت ندارم شنیدم دانشگاه اصل مدرک تحصیلیم رو بهم نمیده.
    آبا ما مشمولین به خدمت میتونیم برای express entry اقدام کنیم(این نکته رو در نظر داشته باشید که من پاسپورت معتبر ایرانی دارم چون یکبار با قید وثیقه از کشور خارج شدم و پاسپورتم تا ۱۴۰۱ معتبره) ؟ اگر بله ..
    آیا ارزیابی مدرک تحصیلی برای ما مشمولین به خدمت امکانپذیر است؟ اگر بله ...
    پروسه ارزیابی مدرک تحصیلی (از دانشگاه برای تحویل و ترجمه مدارک لازم) برای ما مشمولین خدمت چطوری باید طی بشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hnekooei نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من ITA دریافت کردم و میخوام مدارکم رو سابمیت کنم. من دندانپزشک هستم (دانشگاه سراسری) و wes مدرکم رو دکتری ارزیابی کرده (Doctor of Dental Medicine).
    اما الان یه سری چیزایی میشنوم که افسر مهاجرت ممکنه ارزشیابی wes رو قبول نکنه و مدرم من و فوق لیسانس در نظر بگیره. اگر همچین چیزی اتفاق بیوفته ریجکت میشم، و بهم توصیه شده IELTS دوباره بدم و دوباره وارد pool بشم. نظر شما چیه؟ کسی هست که مدرکش با وجود اینکه دکتری ارزیابی شده باشه، اونم از wes که خودشون تآیین کردن، بعدا توسط افسر مهاجرت دکتری در نظر گرفته نشه؟

ممنون.

سلام، کارتون انجام شد بدن مشکل؟ افسر مهاجرت منظورتون بعد ورود به خاک کاناداست؟؟؟ ایا بعد ورود هم باز یک ارزیابی دیگری هم هست برای مدرک تحصیلی؟ اگر مار پیدا بشه عد ورود به کانادا با اداره ی‌کار یا جای خاصی نیاز به اریه اصل مدرک هست؟ یا کار تو‌بخش خصوصی‌کار به این چیزها ندارن؟؟ ممنونم اگر کسی جواب بده...
    ارادتمند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ............

نقل قول نوشته اصلی توسط jahanm نمایش پست ها
    سلام، کارتون انجام شد بدن مشکل؟ افسر مهاجرت منظورتون بعد ورود به خاک کاناداست؟؟؟ ایا بعد ورود هم باز یک ارزیابی دیگری هم هست برای مدرک تحصیلی؟ اگر مار پیدا بشه عد ورود به کانادا با اداره ی‌کار یا جای خاصی نیاز به اریه اصل مدرک هست؟ یا کار تو‌بخش خصوصی‌کار به این چیزها ندارن؟؟ ممنونم اگر کسی جواب بده...
    ارادتمند
    منظور ایشون افسریه که بعد از اینکه شما دعوتنمامه گرفتید و مدارکتون رو سابمیت کردید, اونها رو بررسی میکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ............

نقل قول نوشته اصلی توسط toranj نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    اونجوری که من از پست‎‌های قبل متوجه شدم، برای معادل کردن مدرک فوق‌لیسانس، باید دانشنامه و ریزنمرات لیسانس رو هم ارسال کرد. برای لیسانس باید یه پروفایل جداگانه درست کرد و هزینه سوا داد؟
    هزینه جدا لازم نیست.
    شماره رفرنسی که بعد از پرداخت داده میشه رو روی پاکت مدارک لیسانس هم بنویسید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)