نقل قول نوشته اصلی توسط Shahin92 نمایش پست ها
ممنون از پاسختون ولی من متوجه نشدم کاملا. اگه غیر قانونی باشه نباید بشه اصلا همچین کاری کرد.
رشته و گرایش خاص نیستم( مهندسی مکانیک ). علت اینکه میخوام دیفر کنم اینه که از یه دانشگاه با رنک خیلی خوب پذیرش بدون فاند دارم و احتمال اینکه استاد بتونه برا ترم بعد برام فاند جور کنه هست (هزینه دانشگاه خیلی بالاست و امکان اینکه بخوام با هزینه خودم برم وجود نداره)... از طرفی از یه دانشگاه با رنک معمولی پذیرش با فاند دارم و میخوام برم ویزا بگیرم برا این دانشگاه و ترم 1 و اونجا بخونم. (مشکل سربازی دارم و نمیتونم صبر کنم )
2 تا سوال داشتم:
1. دانشگاه اول اگه بخوام دیفر کنم لازمه بگم برام I20 صادر کنن و مبلغ deposit و الان واریز کنم یا همش میمونه برا ترم بعد؟
2. ترم بعد بخوام ترنسفر کنم دانشگاه اول می پذیره که واحدامو که ترم1 تو دانشگاه دیگه ای پاس کردم انتقال بدم؟ امکان داره وقتی متوجه شدن ترم1 و دانشگاه دیگه ای بودم و علت دیفر کردنم چی بوده با ترنسفر مخالفت کنن ؟
مشکلی نداره این کار شدنی هست. شما فقط میتونید یک پذیرش با فاند قبول کنید ولی پذیرش های بدون فاند هر چند تا باشه رو میتونید دیفر کنید.
1- شما به دانشگاه اول بگید می خواهید پذیرشتون یک ترم دیفر کنید اگر دانشگاه به اون ترم دیفر داشته باشه این کار انجام میده و در حال حاضر نیازی به صدور I20 نیست.
2- این دیگه بسته به دانشگاه اول داره که چقدر دانشگاه دوم قبول داشته باشه و واحدهایی که پاس کرده باشید چقدر با واحدهای ارائه شده در دانشگاه دوم تطابق داشته باشه. دانشگاه اول با ترنسفر مخالفت نمی کند اتفاقا خوشحال هم می شوند ولی دانشگاه اول حواستون باشه وقتی برای فاند قرارداد می بندید بندهایی نباشه که جلوی ترنسفر شما را بگیرد.
تو سفارت هم در مورد ترنسفر صحبتی نکنید. فرض کنید که اصلا دانشگاه اولی وجود نداره