نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
توضحاتی در باره رشته پزشکی در ایران و خارج از ایران و روند اپلای و تایید مدارک و .....
در باره رشته پزشکی در این فروم و خیلی فرومهای دیگه اطلاعات به صورت پراکنده هست و وقت خیلی زیادی رو میگیره از فردی که داره جسنجو میکنه هدف این تایپک این هست که اطلاعات صحیح و قابل اعتماد برای دوستداران این رشته در دسترس باشه و بدون رویا پزدازی های مرسوم در باره همه چیز در ایران !!! فرد بتونه تصمیمشو بگیره.
بدون تعارف بجای اینکه اول بخوام از نوع پذیرش و اپلای و سایر مسایل بگم در باره اصلی ترین عامل انتخاب این رشته توسط داوطلبان ایرانی! یعنی سطح درامدی شروع میکنم که دید کلی بدست بیاد.
متاسفانه در سیستم اموزشی کج و کوله ایران و صد البته سیستم خدماتی داغون ترش یک پزشک میتونه یا بهتره بگیم تا پیش از این! که بعد میگم چرا. میتونست همزمان هم مطب داشته باشه هم عضو هیئت علمی دانشگاه باشه هم بیمارستان دولتی کار کنه هم کلینیک هم کلی کار دیگه. اما بعد از روی کار اومدن وزیر جدید مثل تقریبا "تمام" کشور های درست و حسابی دنیا یک پزشک اولا فقط باید یکجا کار کنه ثانیا روند صدور پروانه مطب شخصی به کل متوقف شده.
پس اگر با دیدن چند پزشک موفق و 60-70 ساله شهر خودتون فکر میکنید که میرم پزشکی میخونم و بعدشم میام ایران مطب خودمو میزنم و از این صحبتها باید بگم راه رو دارید اشتباه میرید .
آن سبو بشکست و ان پیمانه رفت....!
شما بعد از گرفتن مدرک چه در ایران چه حارج که اون بعد از مراحل نفسگیر ارزشیابی خواهد بود فقط میتونید در یکجا به صورت قانونی کار کنید . حق مطب زدن هم ندارید چون بنا به اخرین مصوبه وزارت بهداشت روند صدور پروانه مطب شخصی برای فارغ التحصیلان جدید به کل متوقف شده. نکته دوم در باره محل خدمت هست که طبق همین مصوبه شما نمیتونید مثل سابق با جمع کردن امتیاز و چند سال کار کردن در مناطق محروم بار بندیل ببندید به سمت تهران و ....بلکه فقط میتونید در حوزه بهداشت و درمان همون دانشگاه علوم پزشکی که درس خوندید فعالیت کنید که بازم طبیعتا سالها طول خواهد کشید که در مرکز استان بخواید کار کنید چون سیاست جامع وزارت بهداشت البته اگر بگذارند اجرا بشه بناش بر اینه که مناطق محروم از خدمات تخصصی در همون حوزه خدماتی خودشون بهره مند بشن و مجبور نباشن تن به طبابت تازه فارغ التحصیلان و کم تجربه ها بدن که تجویز و تشخیص غلط هم درشون فوران میکنه. که التبه این نقص به خود سیستم وزارت بهداشت بر میگرده .
پس بازهم تکرار میکنم اگر واقعا بر حسب دیده های تک موردی و رویا پردازی های بچگانه میخواید قدم در این مسیر بگذارید به آینده/پول و عمر خودتون رحم کنید.
خبری از درامدهای نجومی نیست برادر و خواهر عزیز! صرفا یک درآمد کمی شاید در حالت خام بالاتر از سایر مشاغل وگرنه اینکه فکر کنید میرم دندانپزشکی میخوانم و پزشکی میخوانم و ....بعدشم سر یکسال نشده فلان جای تهران یا سیار نقاط دنیا خونه میخرم و فلان ماشین میخرم در حد یک فانتزی بچگانه میتونید بهش نگاه کنید نه بیشتر البته خوبه یکمی ادم روحیه میگره ولی مکافاتش اونجاست وقتی مدرکو گرفتی میبینی خبری نیست! و این یه مقدار سرخوردگی میاره.
راجع به این حرفتون که میگید روند صدور پروانه مب شخصی بالکل متوقف شده من هر چی رچ کردم چیزی پیدا نکردم
اگر لینک این خبر رو قرار بدید خیلی ممنون میشم.