سلام دوستان
من ٢٨ دسامبر سفارت ارمنستان مصاحبه داشتم براي ويزاي J1. متاسفانه ريجكت شدم.
من پذيرش پسداك ميكروبيولوژي دارم سلف فاند.
نفر اولي بودم كه ديروز مصاحبه مي شدم. سوالاتي كه از من پرسيد:
براي چي مي خواي بري آمريكا؟ گفتم براي پسداك فلوشيپ درمان بيماري هاي عفوني ( دقيقا مشابه جمله RP)
استادت از كجا مي شناسي؟ از زماني كه داشتم روي پايان نامه دكترا كار مي كردم درباره يك روش باهاش مشورت كردم. ( استادم رئيس دانشكده داروسازي دانشگاه هيوستون)
موضوع تز دكترات چي بود؟ طراحي و سنتز يك داروي آنتي ميكروبيال جديد
كي تزت دفاع كردي؟ مارچ ٢٠١٦
بعدش گفت چيزي از دانشگاه داري؟ گفتم منظورتون RP؟ گفت آره. RP و دعوتنامه دادم.
بعدش BS داري؟ دادم (مبلغ ٣٧٠٠٠ $ به اسم خودم كه دقيقا كل مبلغ در DS-2019 هم نوشته شده بود) ( من اول BS بابام براي دانشگاه فرستادم ولي يك ماه پيش دانشگاه گفت BS بايد به اسم خود اسكالر باشه، گرچه حساب من مشترك با مامانم بود از سال ٢٠١٥ ولي BS كه به دانشگاه و سفارت دادم صرفا به اسم خودم بود)
پرسيد اين پول از كجا آوردي؟ گفتم مي دونيد كه دانشجو دكترا فاند داره پولم جم كردم از طرفي ساپورت خانواده هم بوده، كلا خانوادم مي تونن ساپورتم كنن، گفت چقدر دكترا پول مي گرفتي ؟ ماهي ٢ ميليون تومان، گفتم از مي هم كارم در يك كلينيك شروع كردم، گفت اونجا چقدر حقوق مي گيري ؟ ٤ ميليون
پلنت چيه؟ همين شغلي كه دارم ادامه مي دم ولي بعد از دوره ارتقاء شغلي مي گيرم و رئيس آزمايشگاه ميشم ( Job Offer Letter داشتم ولي چون نخواست نشون ندادم)
گفت متاسفانه نمي تونم بهت ويزا بدم، برگه ريجكت 214b بهم داد، خيلي ناراحت شدم، گفت مي دونم تحصيلاتت خوبه، تشكر كردم، ولي تو BSو درآمدي داري كه مي توني ٣-٢ سال باهاش زندگي كني. گفتم فقط بخاطر BS ، گفت آره و دوباره مي توني اپلاي كني.
من براي مرحله بعد از كدام سفارت اقدام كنم؟ ١٧ ژانويه وقت دوبي دارم برم مصاحبه يا نه؟
گرچه بايد بعد از تعطيلات DS-2019 با start date جديد از دانشگاه بخوام.

ممنون ميشم راهنمائيم كنيد تا از ديد شما هم مشكلاتم را بدونم.