سلام دوستان،

من لیسانس الکترونیک با معدل 15.26 و ارشد الکترونیک با معدل 14.85 دارم. نمره تافلم 89 و نمره GRE م 309 و 4 تا مقاله خارجی دارم. برای Fall 2017 برای یکی از دانشگاه های رنک متوسط رو به پایین آمریکا برای دکتری اپلای کرده بودم. تو این دانشگاه با یه استاد که اتفاقاً ایرانی بود قبل و حین اپلای تماس داشتم و خلاصه همه جوره ازم حمایت میکرد و قول صد در صد داده بود برای دادن RA. در نهایت زد و ریجکت شدم و بیشتر از خودم این استاد مات و مبهوت مونده بود که چرا ریجکت شدم و بعد از صحبت با رئیس تحصیلات تکمیلی بهم گفت سیاست جدید دانشگاه اینه که به دانشجوهای اینترنشنال که معدل ارشد پایین دارن پذیرش دکتری نده و از قول رئیس تحصیلات تکمیلی بهم پیشنهاد داد که برای مستر مجدد اپلای کنم و بلافاصله بعدش میتونم برای دکتری تو همون دانشگاه اقدام کنم. منم بهش توضیح دادم که در حال خدمت سربازی ام و نمیتونم برای مستر مجدد بیام ولی میتونم برای Fall 2018 اقدام کنم. استادم گفت که تو هر موقع اپلای کنی من تو رو برای مستر مجدد ساپورت مالی میکنم.

با اینکه 1 سال وقت دارم و میتونم نمره تافل و GRE رو ارتقا بدم ولی با این معدل داغون ارشد واقعاً امیدی ندارم که PhD از جایی بتونم پذیرش بگیرم و به این پیشنهاد مستر مجدد به طور جدی فکر میکنم.

آیا علاوه بر خود ماهیت گرفتن مستر مجدد اینکه سنم بالاست (29 سال) هم واقعاً میتونه دردسر ساز باشه تو مسأله گرفتن ویزا؟

اینکه به افیسر سفارت بگم در اصل برای دکتری اپلای کرده بودم و به خاطر معدل ارشد پایینم بهم پذیرش ندادن و منم برای مستر اپلای کردم و قراره بلافاصله بعد از مستر دکتری تو همون دانشگاه تحصیل کنم میتونه توجیه منطقی ای باشه از نظر اونا برای گرفتن مستر مجدد؟ (مستر مجدد همونطور که گفتم فول فاند خواهد بود)