صفحه 20 از 61 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nanostar نمایش پست ها
    سلام. از دوستان کسی در ضمینه دوره های کارشناسی ارشد یک ساله (که به ظاهر برای برخی رشته های مهندسی برای امادگی به کار) اطلاعاتی داره؟
    واقعیتش این دوره هم این امکان بوجود میاره که شاید مستقیم وارد بازار کار بشیم و همچنین در صورت اپلای برای دکترا با توجه به تقویت زبان (بخصوص برای کسانی که سطح زبان متوسطی دارند شانس کمی وبرای پذیرش با فاند دارند)، مسلما دوره یکساله در امریکا شانس دکترا را نسبت به افراد دیگر عادی (با فاند البته) افزایش میده.
    راستی کسی در مورد وضعیت ویزا در این شرایط اطلاعی داره؟
    ممنون
    منم همین سوال رو دارم مشکل اصل روی ویزا است اگر اطلاعاتی گرفتید به ما هم بگید لطفا

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد پذیرش برای کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

[QUOTE=2009;130170]سلام
    محض اطلاع بگم که اصولا نظر سفارت برای ویزا در مستر مجدد خیلی مساعد نیست... مگر اینکه حتما فاند داشته باشید تا شرایط بهتر بشه که خوب همون طور که گفتید فاند تو مستر خیلی کمتره و تو خیلی از رشته ها اصلا تو مستر فاند نیست. به نظر من که بهتره دکتری اپلای کنید حالا تو رنک دانشگاه یک کم تخفیف بدین من که فکر می کنم همه دانشگاه ها خوب هستند حالا نمی خواد خیلی دنبال 10 دانشگاه اول باشید 11 امی هم باشه باور کنید خوبه ;D... شما پذیرش دکتری با فاند بگیر مطمئن باش ویزا راحت تره و رنک دانشگاه خیلی هم تو سفارت مهم نیست. [/QUتی OTE]
    من حتی از دکتری در یک دانشگاه متوسط برای فوق المان موفق شده پذیرش بگیرم و ویزا. بستگی به این داره که هدفتون چی باشه؟ اگر فقط از سر اینکه بخواین برین جای خوب اپلای کنین و نتونین دلیل بیارین حتما برای مستر اول هم رد میشین. من مستر دوم رو برای تکمیل پروژه دکترام میخواستم و موفق شدم. فقط یک دانشگاه هم تو آلمان درخواست دادم که پذیرفته شد. حتی برای دانشگاه و اداره مهاجرت هم گفتم که من دکتری میخونم ولی دارم واسه مستر اپلای میکنم.
    یه توصیه هم دارم. به هیچکس جز نتیجه گیری خودتون اعتماد نکنین. من از هرکی پرسیدم ، گفتن امکانش زیر صفره. حتی یکبار یک موسسه 500$ سرمو کلاه گذاشت و 7 ماه معطل شدم. ولی خودم از اینترنت گشتم و از همین سایتهایی که واسه دانشگاهها تبلیغ میکنن ، دانشگاه پیدا کردم. بهشون ایمل دادم. بعد منتظر تاریخ اپلای شدم. و اپلای کردم.
    این اتفاق برای ]IELTS من هم افتاد. بهم speaking 5 دادن و اعتراض کردم و شد 6 در صورتی که تو اینترنت هم همه میگهتم بیشتر از نیم نمره بالا نمیره.
    پس فقط خودتونین و خودتون.
    این سایت هم خیلی خوبه. من از اطلاعات این سایت برای تکمیل رزومه سود بردم.
    ممنون از همه
    ویرایش توسط hoseinjafary : August 29th, 2013 در ساعت 09:52 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nanostar نمایش پست ها
    سلام. از دوستان کسی در ضمینه دوره های کارشناسی ارشد یک ساله (که به ظاهر برای برخی رشته های مهندسی برای امادگی به کار) اطلاعاتی داره؟
    واقعیتش این دوره هم این امکان بوجود میاره که شاید مستقیم وارد بازار کار بشیم و همچنین در صورت اپلای برای دکترا با توجه به تقویت زبان (بخصوص برای کسانی که سطح زبان متوسطی دارند شانس کمی وبرای پذیرش با فاند دارند)، مسلما دوره یکساله در امریکا شانس دکترا را نسبت به افراد دیگر عادی (با فاند البته) افزایش میده.
    راستی کسی در مورد وضعیت ویزا در این شرایط اطلاعی داره؟
    ممنون
    سلام. کسی نبود در این مورد اطلاعاتی داشته باشه!؟؟
    همجنین اگر گرایش فوق مجدد با گرایش قبلی کاملا متفاوت باشه ایا امکان دادن ویزا افزایش پیدا میکنه؟؟

Junior Member

سلام امین خان
    پیشنهاد من اینه که ایشون اصلا وقت تلف نکنه و دلشو به این حقوق و مزایا که اشاره کردی خوش نکنه. هر چه سریعتر بره خدمت و تو خدمت بصورت کاملا با برنامه و جدی زبان بخونه و نمره خوب بیاره و سال دوم خدمت اپلای بکنه هم واسه دانشگاه هم واسه کار.
    میدونی این 4 یا 5 سالی که شما گفتی دوران طلایی عمرشه و واقعا حیفه بخواد برنامشو به تأخیر بندازه.
    موفق باشید..

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

دوستان حقیقتش اینه که من قصد داشتم برای دکترای پاییز 2014 آمریکا اقدام کنم. به استادهای زیادی هم تا الان ایمیل زدم. با اینکه جوابهایی که تا الان گرفتم زیاد بد نیست ولی به این فکر افتادم که در کنار اینکه برای دکترا اقدام میکنم چندتا دانشگاه رو هم به عنوان مستر دوم اقدام کنم و این سکوی پرشی بشه برای دکترای بهتر. خودم به شخصه مشکلی از اینکه یه مقطع رو دوباره تکرار کنم حتی اگه همون گرایش قبلی هم باشه ندارم. فقط می خوام دوستای عزیزم منو راهنمایی کنن تو این سوالات:

1- من معدل لیسانسم از یه دانشگاه متوسط به بالای دولتی با معدل 15.5 و فوقم از دانشگاه تراز اول دولتی با معدل 17.92 بوده (برق-قدرت). تا الان یه مقاله ایندکس IEEE و دو تا ژورنال سابمیتی دارم. با این اوصاف اگه بخوام واسه مستر دوم در آمریکا اقدام کنم به نظرتون شانس خوبی دارم؟ کلا چه جوریه؟ از نطر اونا نکته منفی نیستش که یه نفر بخواد دوباره بیاد مستر بگیره؟
    2- احتمال اینکه فاند بدن با این شرایط چقده؟
    3- به نطرشما تغییر گرایش باید داد واسه مستر دوم یا نه؟ (با توجه به این نکته که اگه توی همون گرایش قبلی ادامه بدیم احتمال اینکه بشه فاند گرفت بیشتر میشه)

متشکرم
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    دوستان حقیقتش اینه که من قصد داشتم برای دکترای پاییز 2014 آمریکا اقدام کنم. به استادهای زیادی هم تا الان ایمیل زدم. با اینکه جوابهایی که تا الان گرفتم زیاد بد نیست ولی به این فکر افتادم که در کنار اینکه برای دکترا اقدام میکنم چندتا دانشگاه رو هم به عنوان مستر دوم اقدام کنم و این سکوی پرشی بشه برای دکترای بهتر. خودم به شخصه مشکلی از اینکه یه مقطع رو دوباره تکرار کنم حتی اگه همون گرایش قبلی هم باشه ندارم. فقط می خوام دوستای عزیزم منو راهنمایی کنن تو این سوالات:

1- من معدل لیسانسم از یه دانشگاه متوسط به بالای دولتی با معدل 15.5 و فوقم از دانشگاه تراز اول دولتی با معدل 17.92 بوده (برق-قدرت). تا الان یه مقاله ایندکس IEEE و دو تا ژورنال سابمیتی دارم. با این اوصاف اگه بخوام واسه مستر دوم در آمریکا اقدام کنم به نظرتون شانس خوبی دارم؟ کلا چه جوریه؟ از نطر اونا نکته منفی نیستش که یه نفر بخواد دوباره بیاد مستر بگیره؟
    2- احتمال اینکه فاند بدن با این شرایط چقده؟
    3- به نطرشما تغییر گرایش باید داد واسه مستر دوم یا نه؟ (با توجه به این نکته که اگه توی همون گرایش قبلی ادامه بدیم احتمال اینکه بشه فاند گرفت بیشتر میشه)

متشکرم
    به نظر من مستر دوم می تونه کمک بکنه. بخصوص برای افرادی که بعلت نمره کم زبان یا کاستی هایی توی نمراتشون سخته مستقیم از دانشگاههای تاپ پذیرش بگیرن.

توصیه میشه که مسترتون یکی از گرایشهای نزدیک به رشته تحصیلیتون باشه. مثلا اگه برق می خونین گرایش های مختلف رو انتخاب کنین که زیر مجموعه برق هستند. می تونه مستر اول قدرت و مستر دوم رو کنترل انتخاب کنین. درخواست مستر دوم نکته منفی نداره.
    - گرفتن فاند توی مستر سخته و کاملا بستگی به شرایط گروه در دانشگاه داره بعد از مکاتبه با استاد مشخص میشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق و مخابرات-دانشگاه تبریز

سلام بچه ها
    حالتون خوبه؟
    راستش میخواستم باهاتون مشورت کنم اگه ممکنه.
    من هم برای ارشد و هم دکتری از یه استاد تو یو بی سی کمپس اکاناگان پیشنهاد فاند گرفتم
    برا ارشد 22000$ و برا دکتری 25000$
    ارشدمو از دانشگاه تبریز تموم کردم.
    بنظرم میرسه اگه با ارشد دانشگاه تبریز برم از دانشگاه یو بی سی و این پردیسش دکتری بگیرم ممکنه فردا پس فردا خواستم تو یه شهر خوب مثلا تو سوییس استاد دانشگاه بشم مطمینا شانسم کمه
    اما اگه از دانشگاه یو بی سی ارشد بگیرم و بعدش برم تو چندتا دانشگاه اول امریکا دکتری و پست بگذرونم شانسم برا تدریس تو آینده بیشتره
    ولی خوب اون وقت دو سال دیرتر وارد کار میشم و این بده
    بنظرتون اینکه مدرک ارشدم از ایران باشه برا تدریس تو یه دانشگاه خوب ممکنه مشکل ساز بشه بعدا؟
    لطفا اگه فکر کردید تحلیلم و نظرم ایرادی داره ازم انتقاد کنید
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    باتشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hnavazi نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    حالتون خوبه؟
    راستش میخواستم باهاتون مشورت کنم اگه ممکنه.
    من هم برای ارشد و هم دکتری از یه استاد تو یو بی سی کمپس اکاناگان پیشنهاد فاند گرفتم
    برا ارشد 22000$ و برا دکتری 25000$
    ارشدمو از دانشگاه تبریز تموم کردم.
    بنظرم میرسه اگه با ارشد دانشگاه تبریز برم از دانشگاه یو بی سی و این پردیسش دکتری بگیرم ممکنه فردا پس فردا خواستم تو یه شهر خوب مثلا تو سوییس استاد دانشگاه بشم مطمینا شانسم کمه
    اما اگه از دانشگاه یو بی سی ارشد بگیرم و بعدش برم تو چندتا دانشگاه اول امریکا دکتری و پست بگذرونم شانسم برا تدریس تو آینده بیشتره
    ولی خوب اون وقت دو سال دیرتر وارد کار میشم و این بده
    بنظرتون اینکه مدرک ارشدم از ایران باشه برا تدریس تو یه دانشگاه خوب ممکنه مشکل ساز بشه بعدا؟
    لطفا اگه فکر کردید تحلیلم و نظرم ایرادی داره ازم انتقاد کنید
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    باتشکر
    اگه من جای شما بودم ارشد رو می رفتم. این طوری می تونید رزومتون رو خیلی قوی تر کنید و شانس پذیرش در دانشگاه بهتری رو داشته باشید. شما می خواید یه عمر از این مدرک استفاده کنید پس به نظرم اگر دو سال رو اینجا پس انداز کنید نتیجه بهتری بگیرید.

سلام
    من همه پست های این تاپیک رو خوندم و به نظرم میشه این طور جمع بندی کرد:
    مزایا گرفتن مستر دوم:
    - امکان پذیرش گرفتن از یه دانشگاه خیلی بهتر برای PHD
    - امکان ورود به صنعت با توجه به اینکه برای PHD در صنعت سخت تر کار پیدا میشه (اگه هدف از اپلای از ایران رفتنه)
    معایب:
    -سختی گرفتن ویزاااااا
    - سختی گرفتن فاند

من جواب اینارو درست پیدا نکردم: اول اینکه این معایب که نوشتم تا چه حد جدیه؟ یعنی اونقدر احتمال عملی شدن مستر دوم با فاند رو کم میکنه که بیخیالش بشیم- ترجیحا کانادا بعد امریکا و اروپا؟
    دوم: من کارشناسی کامپیوتر آزاد مشهد(معدل 17.6) و ارشد رو هوش شریف (معدل 17) هستم. دلیل اصلیم واسه مستر دوباره این هست که تو این دو سال هم مطمئن بشم میخوام تو کار آکادمیک بمونم(و research)(اگه نخواستم بگردم دنبال کار بعدش) و هم پایه کارم رو به یه حد خوبی برسونم بعد وارد PHD بشم (الان موضوع پروژم رو خیلی دوست ندارم و نمی خوام کارم همین بمونه). master دوم هم مربوط به رشته الانم هست و تو یه فیلد دیگش.
    یه راه دیگم این هست که واسه PHD اپلای کنم و بعد 2 یا 3 سال درس رو بگذارم کنار و واسه همون مدت مستر بگیرم. یه جا اینو شنیدم. اصلا میشه همچین چیزی؟
    خیلی ممنون میشم نظر و تجربه هاتون رو بگید

Junior Member

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه: کارشناسی دانشگاه شریعتی معدل 17.45، دانشجوی ارشد قزوین معدل تا این لحظه 17.0
    2. رشته مهندسی برق اللکترونیک
    3. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت: آمریکا ، کانادا
    -----------------------
    من دانشجوی ارشد الکترونیک هستم. در دانشگاه ما بیشتر دروس مرتبط با پردازش تصویر و بینایی ماشین و فازی و خلاصه هر چیزی که به هوش مصنوعی مربوط میشه ، ارایه میشه.
    قصد دارم بعد از فارغ التحصیلی اقدام کنم برای ادامه تحصیل.
    مشکلی که هست : شنیدم اگر پایان نامه ام مرتبط با پردازش تصویر و هوش مصوعی باشه، شانسی برای گرفتن پذیرش دکترا با فاند ندارم. چون ممکنه دانشگاههای خارج ازم ایراد بگیرن که دروس تخصصی الکترونیک رو به تعداد کافی پاس نکردم و پایان نامه ام به رشته کامپیوتر نزدیک است.
    نظر شما چیه دوستان؟ خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید که الان که اول راه هستم بتونم تصمیم درستی بگیرم.
    سوال دیگه: آیا ممکنه بعد از فارغ التحصیلی با توجه به اینکه پایان نامه ام پردازش تصویری هست ، دوباره برای مستر هوش مصنوعی اپلای کنم؟؟؟؟ آیا شانسی برای فاند خواهم داشت؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)