صفحه 21 از 61 نخستنخست ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

دوستان راهنمایی میفرمایید لطفا:

من فوق دارم. اگه چندتا دانشگاه رو به عنوان دکترا و چند تا دانشگاه رو به عنوان مستر دوم (البته در یک گرایش متفاوت از گرایش مستر اولم) اپلای کنم، بعدا موقع ویزا گرفتن سفارت بهم گیر نمیده؟ که مثلا بگه تو اگه قصدت دکترا بوده پس چرا مستر دوم هم اپلای کردی و یا برعکس؟! (واسه آمریکا میخوام اپلای کنم)

ممنون میشم اگه تجربه ای دارید در اختیار بنده بزارید.
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member

درسته دوستان
    بنده هم ارشد را ایران خوندم
    کلی زحمت کشیدم دانشگاه خوبی قبول بشم
    اما الان صد در صد پشیمونم
    شما اشتباه منو نکنید
    کارتون خیلی مشکل میشه

با آرزوی بهترین ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Economics, Charles University, CERGE-EI, Prague

سلام به دوستان گرامی
    بیشتر صفحات این تاپیک رو مطالعه کردم. واقعا استفاده کردم با تشکر از دوستانی که اطلاعاتشون رو بی منت در اختیار بقیه قرار میدن.
    من در حال حاضر مدرک ارشد ریاضی کاربردی (گرایش مالی) با معدل 16.40 از دانشگاه علامه طباطبایی دارم. لیسانسم هم ریاضی کاربردی دانشگاه تبریز بودم با معدل افتضاح! 13.15.
    تافل 85 دارم. 3 تا مقاله کنفرانسی داخل و 1 مقاله ژورنال خارجی (isi) سابمیت شده. الان نزدیک یه ساله که فارع التحصیل شدم و دارم تلاش میکنم برای گرفتن پذیرش و فاند. تا الان 2 3 تا دانشگاه استرالیا و 3 4 تا دانشگاه آلمان و یه چند جا دیگه به صورت متفرقه برای دکتری اپلای کردم. از این جاهایی که اپلای کردم 3 4 تاش نشده و فقط یه جا نیوزلند پذیرش گرفتم که اونم بدون فاند. الان به این نتیجه رسیدم که رزومه ام رو بهتر کنم. امتحان GRE بدم و دوباره تافل بدم برای نمره تاپ (95 به بالا). راستش سربازیم هم نزدیکه و میخوام تا قبل از خدمت مقدس! برای مستر مجدد چند جا از این کشورهای اسکاندیناوی و چند تا از دانشگاههای آلمان اپلای کنم. به نظرتون آیا با توجه به اینکه معدل لیسانسم خوب نیست شانسی برای مستر مجدد دارم؟ نظرتون درباره اینکه همت کنم و GRE یه نمره خوب بیارم و چند تا مقاله ISI اضافه کنم بعد برای دکتری آمریکا و کانادا اقدام کنم چیه؟ من حتی اگه وسط سربازیم پذیرشم جور بشه وثیقه میذارم میرم. در ضمن من الان یه مقدار کسری دارم (4 ماه) و یه پروژه دیگه هم درشرف دادن دارم که میتونم سربازیم رو به 16 ماه برسونم.
    به نظرتون با توجه به شرایط من چی پیشنهاد میکنید؟ مستر مجدد یا بهبود رزومه برای دکترا آمریکا و کانادا؟

با راهنماییتون لطف بزرگی به من میکنید.
    ببخشید که طولانی شد
    پیروز باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Roosevelt نمایش پست ها
    سلام به دوستان گرامی
    بیشتر صفحات این تاپیک رو مطالعه کردم. واقعا استفاده کردم با تشکر از دوستانی که اطلاعاتشون رو بی منت در اختیار بقیه قرار میدن.
    من در حال حاضر مدرک ارشد ریاضی کاربردی (گرایش مالی) با معدل 16.40 از دانشگاه علامه طباطبایی دارم. لیسانسم هم ریاضی کاربردی دانشگاه تبریز بودم با معدل افتضاح! 13.15.
    تافل 85 دارم. 3 تا مقاله کنفرانسی داخل و 1 مقاله ژورنال خارجی (isi) سابمیت شده. الان نزدیک یه ساله که فارع التحصیل شدم و دارم تلاش میکنم برای گرفتن پذیرش و فاند. تا الان 2 3 تا دانشگاه استرالیا و 3 4 تا دانشگاه آلمان و یه چند جا دیگه به صورت متفرقه برای دکتری اپلای کردم. از این جاهایی که اپلای کردم 3 4 تاش نشده و فقط یه جا نیوزلند پذیرش گرفتم که اونم بدون فاند. الان به این نتیجه رسیدم که رزومه ام رو بهتر کنم. امتحان GRE بدم و دوباره تافل بدم برای نمره تاپ (95 به بالا). راستش سربازیم هم نزدیکه و میخوام تا قبل از خدمت مقدس! برای مستر مجدد چند جا از این کشورهای اسکاندیناوی و چند تا از دانشگاههای آلمان اپلای کنم. به نظرتون آیا با توجه به اینکه معدل لیسانسم خوب نیست شانسی برای مستر مجدد دارم؟ نظرتون درباره اینکه همت کنم و GRE یه نمره خوب بیارم و چند تا مقاله ISI اضافه کنم بعد برای دکتری آمریکا و کانادا اقدام کنم چیه؟ من حتی اگه وسط سربازیم پذیرشم جور بشه وثیقه میذارم میرم. در ضمن من الان یه مقدار کسری دارم (4 ماه) و یه پروژه دیگه هم درشرف دادن دارم که میتونم سربازیم رو به 16 ماه برسونم.
    به نظرتون با توجه به شرایط من چی پیشنهاد میکنید؟ مستر مجدد یا بهبود رزومه برای دکترا آمریکا و کانادا؟

با راهنماییتون لطف بزرگی به من میکنید.
    ببخشید که طولانی شد
    پیروز باشید
    سلام دوست عزیز. تا اونجایی که من میدونمٰ، با توجه به اینکه شما مستر دارید و در حال حاظر مشمول هستید، اگر برای یک مستر مجدد پذیرش بگیری اجازه خروج از کشور رو حتی با وثیقه نخواهید داشت. اگر اشتباه میکنم لطفا دوستان تصحیح کنن. سپاس

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

سلام. ظاهرا که همین طوره. منم شنیدم که اگر سربازی نرفته باشی برای فوق مجدد اجازه خروج نمیدن.
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Economics, Charles University, CERGE-EI, Prague

نقل قول نوشته اصلی توسط hockey نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. تا اونجایی که من میدونمٰ، با توجه به اینکه شما مستر دارید و در حال حاظر مشمول هستید، اگر برای یک مستر مجدد پذیرش بگیری اجازه خروج از کشور رو حتی با وثیقه نخواهید داشت. اگر اشتباه میکنم لطفا دوستان تصحیح کنن. سپاس
    سلام، خیلی ممنون از پاسختان. میخواستم بدونم این که برای مستر مجدد اجازه خروج از کشور نمیدن شما مطمئنید؟ چون برام خیلی مهمه میدونید کجا این قانون رو گفته تا برم ببینم مطمئن شم.
    با سپاس فراوان

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Roosevelt نمایش پست ها
    سلام، خیلی ممنون از پاسختان. میخواستم بدونم این که برای مستر مجدد اجازه خروج از کشور نمیدن شما مطمئنید؟ چون برام خیلی مهمه میدونید کجا این قانون رو گفته تا برم ببینم مطمئن شم.
    با سپاس فراوان
    برو نظام وظیفه بپرس اما گذاشتن وثیقه فقط برای تحصیل در مقطع بالاتر هستش نه همان مقطع

سلام
    وقت همگی بخیر
    معدل لیسانس من خیلی پائین بود (12.5) و الان دانشجوی واحد علوم تحقیقاتم و 2 هفته دیگه دوباره کنکور ارشد سراسری می دم و اوضاع نسبتا خوبه ( به دانشگاه های تهران امید دیارم )
    سوالی که داشتم اینه به نظرتون کدوم یکی از این انتخاب ها برای گرفتن پذیرش به قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های نسبتا خوب و اقامت در کشور های دیگه (آمریکا کانادا و استرالیا) بهتره؟
    1.اقدام برای اپلای پولی مستر در دانشگاه های رنک پائین مقصد (در حد دو ترم میتونم ساپورت مالی داشته باشم )
    2.ادامه تحصیل در همین علوم تحقیقات (جبران معدل ) و اپلای برای دکترا
    3.کنکور دوباره و ادامه ارشد با یک سال تاخیر در دانشگاه های سراسری تهران و اپلای برای دکترا

Junior Member silence2 آواتار ها

با درود و خسته نباشید
    میخواستم بپرسم
    کسی میتونه برای دکتری پذیرش بگیره از یک دانشگاه معمولی در امریکا و بعد از 1 سال درخواست مدرک فوق لیسانس یا همون مستر رو بده؟چون من شنیدم با داشتن مستر از ایران به سختی ویزا میدن اگه بخوای دوباره مستر بخونی!
    قصدم این هست که با این کار برای phd برم جای بهتر.
    ممنون میشم نظرات و تجربیاتتون رو در اختیار من قرار بدین.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط silence2 نمایش پست ها
    با درود و خسته نباشید
    میخواستم بپرسم
    کسی میتونه برای دکتری پذیرش بگیره از یک دانشگاه معمولی در امریکا و بعد از 1 سال درخواست مدرک فوق لیسانس یا همون مستر رو بده؟چون من شنیدم با داشتن مستر از ایران به سختی ویزا میدن اگه بخوای دوباره مستر بخونی!
    قصدم این هست که با این کار برای phd برم جای بهتر.
    ممنون میشم نظرات و تجربیاتتون رو در اختیار من قرار بدین.

سلام
    برخی دانشگاه ها این قانون را پشتیبانی میکنند ولی نه لزوما همگی. قبل از اقدام برای هر دانشگاه باید از داشتن همچین قانونی مطمئن باشید.

شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)