صفحه 46 از 61 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 606

موضوع: کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام.
    دوستان من 29 سال دارم و سال 90 از مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم و سال 93 از مقطع ارشد. حالا میخوام برای یک مستر دوم اپلای کنم ولی چون در خیلی از منابع خوندم سفارت مستر دومی ها را راحت ویزا نمیده خیلی مردد شدم.
    به نظرتون اگر برای اپلای صحبتی از مستری که دارم نکنم و فقط با مدرک لیسانس اقدام کنم بهتر نیست؟ اون گپ تحصیلی (گپ 7ساله با مقطع کارشناسی) هم با یک سابقه کار سوری پر کنم .
    و یا بهتره بگم مستر دارم ؟
    یه سوال دیگه هم داشتم که اگر برای یک مستر دوم در یک رشته متفاوت با رشته تحصیلی مثل رشته های به اصطلاح interdisciplinary یا همان میان رشته ای ها اقدام کنم باز هم ریسک گرفتن ویزا بالا خواهد بود؟
    کشورهای هدف برای ادامه تحصیل هم انگلیس و کانادا است.
    ممنون میشم دوستان آگاه راهنمایی کنند.

ApplyAbroad Superstar

سلام رشته قبلی و رشته هدف شما را نمیدانم ولی برای انگلستان در شکل کلی مشکلی نباید باشد. به خصوص اگر ارشد دوم را با شغلی که در ایران دارید هماهنگ انتخاب کنید طوری که دوره ارشد دوم با نیازهای شغل فعلی شما در ایران منطبق باشد و به مسیر شغلی شما کمک کند. مثلا اگر ارشددوم از گروههای مدیریتی باشد فارغ از رشته قبلی به راحتی میشود توجیه کرد که تحصیل به رشد شغلی شماکمک میکند. موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima-esf نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من 29 سال دارم و سال 90 از مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم و سال 93 از مقطع ارشد. حالا میخوام برای یک مستر دوم اپلای کنم ولی چون در خیلی از منابع خوندم سفارت مستر دومی ها را راحت ویزا نمیده خیلی مردد شدم.
    به نظرتون اگر برای اپلای صحبتی از مستری که دارم نکنم و فقط با مدرک لیسانس اقدام کنم بهتر نیست؟ اون گپ تحصیلی (گپ 7ساله با مقطع کارشناسی) هم با یک سابقه کار سوری پر کنم .
    و یا بهتره بگم مستر دارم ؟
    یه سوال دیگه هم داشتم که اگر برای یک مستر دوم در یک رشته متفاوت با رشته تحصیلی مثل رشته های به اصطلاح interdisciplinary یا همان میان رشته ای ها اقدام کنم باز هم ریسک گرفتن ویزا بالا خواهد بود؟
    کشورهای هدف برای ادامه تحصیل هم انگلیس و کانادا است.
    ممنون میشم دوستان آگاه راهنمایی کنند.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام من ارشد ریاضی دارم و لیسانش و فوق دیپلم و دیپلم کلا رباضی بودم،الان میخوام برای ارشد دولتره اقدم کنم چون ارشد من آموزش محور بوده و من پایان نامه ندارم،حالا من ایا میتونم برای دکتری اقدام کنم یا ارشد بهتره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoomaan_ نمایش پست ها
    سلام من ارشد ریاضی دارم و لیسانش و فوق دیپلم و دیپلم کلا رباضی بودم،الان میخوام برای ارشد دولتره اقدم کنم چون ارشد من آموزش محور بوده و من پایان نامه ندارم،حالا من ایا میتونم برای دکتری اقدام کنم یا ارشد بهتره؟
    سلام. تا جایی که من اطلاع دارم برای دوره دکتری داشتن پایان نامه و مقاله برای ورود به مقطع دکتری لازم هست. البته برای جواب دقیقتر بهترین راه اینه که از دانشگاه مورد نظر بپرسید که بدون پایان نامه پذیرشون می کنند برای دکتری یا خیر.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد قزوین با معدل 14.66 و فوق لیسانس MBA از دانشگاه سراسری سمنان با معدل 17 تا الان که پایان نامه دارم خوندم.
    با توجه به اینکه قبولی در دکتری خیلی سخت هستش خواستم بدونم نظر شما راجع به اینکه دکتری بخونم مساعدتر است یا اینکه دوباره MBA ارشد اپلای کنم؟
    اگر برفرض مثال بخواهم ارشد دوباره بخونم رتبه کنکور و معدل من در ارشد باز بدرد می خورد یا اینکه فقط به معدل لیسانس توجه می شود؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط daniii619 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه آزاد قزوین با معدل 14.66 و فوق لیسانس MBA از دانشگاه سراسری سمنان با معدل 17 تا الان که پایان نامه دارم خوندم.
    با توجه به اینکه قبولی در دکتری خیلی سخت هستش خواستم بدونم نظر شما راجع به اینکه دکتری بخونم مساعدتر است یا اینکه دوباره MBA ارشد اپلای کنم؟
    اگر برفرض مثال بخواهم ارشد دوباره بخونم رتبه کنکور و معدل من در ارشد باز بدرد می خورد یا اینکه فقط به معدل لیسانس توجه می شود؟
    برای چی قبولی در دوره دکتری سخت هست؟ تازه دوره دکتری راحت تر فاند گیرتون میاد

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس(طراحی صنعتی ) و ارشدم (مهندسی صنایع)دو رشته متفاوت هست ولی سایقه کارم مرتبط با ارشد هست دانشگاه پیام نور بودم در مقطع ارشد به نظر شما برا دکترا اقدام کنم بهتر هست یا ارشد مجدد ؟ و اینکه به دلیل تغییر رشته اموزش محور بودم البته فاند هم برام مهمه ممنون از راهنماییتون

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط Sindel نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس(طراحی صنعتی ) و ارشدم (مهندسی صنایع)دو رشته متفاوت هست ولی سایقه کارم مرتبط با ارشد هست دانشگاه پیام نور بودم در مقطع ارشد به نظر شما برا دکترا اقدام کنم بهتر هست یا ارشد مجدد ؟ و اینکه به دلیل تغییر رشته اموزش محور بودم البته فاند هم برام مهمه ممنون از راهنماییتون
    اگر ارشد میخوای بخونی PRODUCT DESIGN بخون .الان این رشته تو سه کشور .المان-کانادا-و اسکاندیناوی جواب میده هم کاری و هم اقامتی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ramehdi نمایش پست ها
    اگر ارشد میخوای بخونی PRODUCT DESIGN بخون .الان این رشته تو سه کشور .المان-کانادا-و اسکاندیناوی جواب میده هم کاری و هم اقامتی
    واقعیت می خوام فیلدهای مهندسی باشم هرچند تو دانشگاه کنکوردیا دیدم مقطع دکترا زیر مجموعه دپارتمان صنایع این رشته product design رو گذاشته منتها نمیدونم محتوای اموزشی دیزاین هست یا فنی مهندسی!! و خب دکترا خیلی بهتره چون احتمال فاند گرفتن داره ولی ارشد خیلی بعیده

سلام
    من ارشد مهندسی الکترونیک از دانشگاه دولتی با معدل 17.12 و با یک مقاله کنفرانسی داخلی و لیسانس ازاد با معدل 15.52 دارم.به نظر شما من برای ادامه تحصیل بهتره روی چه کشور هایی سرمایه گذاری کنم. آیا امکان اپلای برای دکتری و گرفتن فان برای من است؟؟
    ممنون میشم راهنماییم فرمایید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)