صفحه 73 از 758 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283123173573 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 7578

موضوع: سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_nassirian نمایش پست ها
    با سلام
    من داراي مدرك كارشناسي ارشد و در حال خدمت سربازي هستم و غيبت هم دارم، گفتند كه اضافه خدمت غيبت من به خاطر قانون جديد بخشيده ميشود ولي اسم غايب روي من هست. ميخوام ببينم كه در صورت داشدن پذيرش دكتري از خارج از كشور ميتونم وديعه بزارم و برم ؟ بايد چي كار كنم؟ هيچ راهي نيست؟ تو نظام وظيفه هر كسي يك چيزي ميگه.
    سلام
    اینا برای این که کسی کاری که شما در نظر دارید انجام بدید رو نکنه؛ قانون گذاشتن که اقدام برای بخشش اضافه خدمت ناشی از غیبت اولیه فقط در شش ماهه پایانی امکان پذیره.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیگیری قانون جدید کسر خدمت در موضوع سوال درباره کسر خدمت سربازی

با اعلام قانون جدید تعداد ماههای خدمت سربازی، به علت اینکه این موضوع در بیش از 3 تاپیک مختلف به صورت تکراری مطرح شده است، پستهای لازم و مربوطه به بخش کسر خدمت منتقل و مابقی پستهای نامرتبط و تکراری از همه تاپیکها حذف گردید.
    ویرایش توسط daniyal_arj : April 9th, 2012 در ساعت 04:29 AM
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

یه سوال

فاصله زمانی بین اومدن برگ سبز با زمان اعزام چقدره؟

ارشد معمولا چه ماه هایی اعزام میکنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    یه سوال

درود ،
    بزگه اعزام یا به عبارتی برگ سفید 10روز تا یک هفته قبل از تاریخ اعزامتون می یاد .
    برای تمام افراد دیپلم به بالا اول هر ماه زوج تاریخ اعزام هست .
    . . . . . . Never give up

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط oktay نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش بعد از پیگیری های زیاد برای ادامه تحصیل در خارج که نتایجی به دنبال نداشت ! تصمیم بر این گرفتم که سربازی رو برم (14 ماه) و بعد برم خارج. چند تا سوال داشتم که نتونستم از نظام وظیفه جوابشون رو بگیرم.

1.من تک فرزندم هستم ، میتونم سربازی رو در شهر خودم بگذرونم؟ (اگه لطف کنید جواب قاطع بدین ممنون میشم)
    2.درس آمادگی دفاعی رو 19 گرفتم و طبق قانون جدید ، بسیجیانی که 18 به بالا گرفته باشند و دوره ی تکمیلی بسیج رو گذرونده باشن 3 ماه (علاوه بر فعالیت هاشون) کسر میشه ! من شرایطم طوری هست که نمیتونم ریسک کنم! به هیچ عنوان نمیتونم برم |سپ|اه خدمت کنم. دوستان گفتند بسیجیان رو 90% میبرن سپاه ! اگه میشه بهم بگین راهی هست که کسر خدمت بسیج بگیرم ولی (قعطی) برم ارتش خدمت کنم؟
    3.پیش دانشگاهی ام رو خرداد سال آینده تموم میکنم ، نظام وظیفه گفت از الان میری شهر خودت دفترچه رو پست میکنی و بعدش عقب میندازی تا بتونی تیر 91 اعزام بشی !
    اگه بتونم شهر خودم بگذرونم مثل بقیه ی از صبح تا 1 بعد ظهر باید برم پادگان ؟ اگه جواب مثبت پس دیگه نیازی نیست به دلیل سرباز صفر بودنم شب ها کشیک بدم؟؟

ببخشید زیاد شد ! استرس دارم ، درسم عالیه ! ولی باید این همه سختی رو تحمل کنم !

با تشکر از همه
    سلام
    1-بله میتونید تو شهر خودتون بگذرونید
    2-طبق قانون جدید کل کسری بسیج به 6 ماه کاهش داده شده وبا دوره های تکمیلی هم نمیتونید بیشتر از 6 ماه کسری بسیج بگیرید...به احتمال زیاد هم تو آینده نزدیک برش میدارن این رو هم.
    3-ارتش گواهی های دوره های تکمیلی بسیج رو قبول نداره واگه ارتش بیفتید باید دوباره دوره آموزشی برید...
    4-اگه گواهی بسیج رو استفاده نکنید لای مدارکتون وتقاضای ارتش بدید احتمال زیاد ارتش میندازنتون...

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-gh نمایش پست ها
    درود ،
    بزگه اعزام یا به عبارتی برگ سفید 10روز تا یک هفته قبل از تاریخ اعزامتون می یاد .
    برای تمام افراد دیپلم به بالا اول هر ماه زوج تاریخ اعزام هست .
    تصور میکنم به جای «برگ سبز»، اشتباهاً «برگ سفید» رو تایپ کردید. برای دوستانی که احیانا با این اصطلاحات آشنایی ندارن این توضیحو عرض کنم که:

«برگ آماده به خدمت مشمولان خدمت وظیفه عمومی» یا «برگ اعزام» یا «برگ سبز» = برگه ای هستش که حداکثر 20 روز پس از ثبت درخواست اعزام از طریق پست به آدرس محل سکونت مشمولین ارسال خواهد شد. هدف از صدور این برگه، اعلام تاریخ اعزام مشمولین هستش. با ذکر این توضیح که دوستان حداکثر 2 روز بعد از ثبت درخواست اعزام، می تونن «المثنی برگ اعزام» رو از پلیس+10 دریافت کنن که از لحاظ اعتبار با همون «برگ اعزام» برابر هستش.

«برگ معرفی مشمولان به مرکز آموزش نیروهای مسلح» یا «برگ سفید» = برگه ای هستش که حداقل یک هفته پیش از تاریخ اعزام از طریق پست به آدرس محل سکونت مشمولین ارسال خواهد شد. هدف از صدور این برگه، اعلام محل پادگان آموزشی مشمولین هستش. با ذکر این توضیح که دوستان حداقل 20 روز پیش از تاریخ اعزام، می تونن «المثنی برگ سفید» رو از پلیس+10 دریافت کنن که از لحاظ اعتبار با همون «برگ سفید» برابر هستش.

-------------------

همونطور که دوستمون توضیح دادند، اعزام مشمولان کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا اول ماههای زوج (اردیبهشت، تیر، شهریور، آبان، دی و اسفند)، اعزام دارندنگان مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هیجدهم هر ماه و اعزام مشمولین زیر دیپلم نوزدهم هر ماه خواهد بود.

اینکه شما اعزامتون کدوم یکی از اون 6 ماه باشه، هیچ ارتباطی با مدرک تحصیلیتون نداره، فقط و فقط بستگی به این داره که درخواست اعزامتون رو ثبت کنید و نظام وظیفه چقدر به سرباز نیاز داشته باشه!

-------------------

خوب برگ سبز (یا همون المثنی برگ سبز) رو که دو روز پس از ثبت درخواست اعزام میتونید از پلیس+10 دریافت کنید. پس با اجازتون من سوال شما رو اینجوری باز طرح میکنم:

فاصله زمانی بین «ثبت درخواست اعزام در پلیس+10» با «زمان اعزام» چقدره؟

در این زمینه فرمول مشخصی نه برای مشمولین و نه برای خود نظام وظیفه موجو نیست. برای اینکه بتونید زمان اعزام مورد نظرتون رو به دست بیارید بهتره قبل از ثبت درخواست اعزام، روال اعزام دوره های قبل رو مد نظر داشته باشید. دقت داشته باشید که روال اعزام در زمانهای مختلف میتونه متفاوت باشه. به عنوان مثال من دو مورد از مواردی که نزدیکترین فاصله زمانی بین زمان ثبت درخواست اعزام تا تاریخ اعزام بوده (که مربوط به اعزام دوره های آبان 90 و اسفند 90 هستند)، رو خدمتتون ارائه میکنم:

مـورد اول - ثبت درخواست اعزام 90/09/04 ، تاریخ اعزام 90/10/01
    مورد دوم - ثبت درخواست اعزام 90/11/03 ، تاریخ اعزام 90/12/01 ( سوالات دوستان سرباز ( نحوه خروج، تاریخ اعزام، ...)، پست 632 )

موفق باشید/

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری

با سلام من دیروز دوره آموزشیم تموم شد و ترخیص شدم
    مشکین شهر بودم 90 کیلومتر بعد از اردبیل . نیروی انتظامی بودم و در تقسیم افتادم تهران بزرگ و فاتب ( فرماندهی انتظامی تهران بزرگ )
    چند سئوال دارم
    1- تهران بزرگ یعنی تو خود شهر تهران هستم دیگه یا اطرافش مثل ورامین و بومهن و ... هم حساب میشه ؟؟؟؟ چون گفتن تهران بزرگ ( خودم تهرانم )
    2- اونجا برای راهنمایی و رنندگی فقط 4 نفر رو اعلام کردن ممکنه ما 200-250 نفری که افتادیم فاتب که قراره 5 شنبه هفته بعد بریم تقسیم شیم تو خیابون پلیس یه عده مون بیوفته راهنمایی و رانندگی ؟؟؟؟
    3- اگه من فوق لیسانس قبول شم ولی مهر برم بعد فوق ادامشو بخوام برم آیا خدمت من هم 21 ماه میشه و آیا باید 1 ماه دوره آموزشی رو دوباره برم ؟
    ضمنا درجه من استوار یکم شد

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdimghi نمایش پست ها
    با سلام من دیروز دوره آموزشیم تموم شد و ترخیص شدم
    مشکین شهر بودم 90 کیلومتر بعد از اردبیل . نیروی انتظامی بودم و در تقسیم افتادم تهران بزرگ و فاتب ( فرماندهی انتظامی تهران بزرگ )
    چند سئوال دارم
    1- تهران بزرگ یعنی تو خود شهر تهران هستم دیگه یا اطرافش مثل ورامین و بومهن و ... هم حساب میشه ؟؟؟؟ چون گفتن تهران بزرگ ( خودم تهرانم )
    2- اونجا برای راهنمایی و رنندگی فقط 4 نفر رو اعلام کردن ممکنه ما 200-250 نفری که افتادیم فاتب که قراره 5 شنبه هفته بعد بریم تقسیم شیم تو خیابون پلیس یه عده مون بیوفته راهنمایی و رانندگی ؟؟؟؟
    3- اگه من فوق لیسانس قبول شم ولی مهر برم بعد فوق ادامشو بخوام برم آیا خدمت من هم 21 ماه میشه و آیا باید 1 ماه دوره آموزشی رو دوباره برم ؟
    ضمنا درجه من استوار یکم شد
    چند تا سوال
    مدرک تحصیلیت چی بود؟
    میشه یخورده از فضای دوره آموزشی بگی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری

چند تا سوال
    مدرک تحصیلیت چی بود؟
    میشه یخورده از فضای دوره آموزشی بگی؟
    کارشناسی البته من یه نمره تو آزمون علمی بالاتر میگرفتم ستوان 3 میشدم به کارشناسی ها نیروی انتظامی ستوان 3 و استوار 1 و 2 میده
    چی بگم سخته دیگه مثل خونه نیست ولی چیزی که سختیشو از بین میبره نحوه رفتارت هست اگه با بچه ها باشی و خوش باشی راحت میگذره و نباید از تهدیدهای فرمانده ها بترسی هی به ما میگفتن بازرس میاد که نیومد ما هم فهمیده بودیم میپیچوندیم کارامونو . آنکارد ما 1 دقیقه ای تموم میشد !!!!!!!!!!!!! هی میگن آزمون میگیریم بعدش خود سر گروهها ازمون آزمون میگیرن که همرو بالای 95 خود فرماندمون بهشون گفته بدن همه سر گروه ها هم کشکی گرفتن زیر 98 هم ندادن .
    فقط آزمون علمی مهمه که اونم سادس
    صبح تا شبم کار داری پس برای چیزه دیگه برنامه نریز شبم که آزاد میشی باید میتونی به کارهای شخصیت برسی تلفن . شستن جوراب و بوفه ( البته بوفه میتونی تو زمانهای استراحت بین کلاسها بری )
    10 روز اولش رو باید تحمل کنی سخته و میخوای فرار کنی ولی بعدش دیگه خودت میفهمی چه کارهایی باید بکنی و چه کارهایی نه . کلاس ها هم بعد 10 روز زیاد میشه و دیگه ممکنه در هفته 2-3 بار تمرین رژه اونم روزی 1.5 ساعت داشته باشی
    یکم هم به فرماندتون بستگی داره فرمانده ما هیچ چیز جز رژه براش مهم نبود . فقط یه توصیه دارم این که تو رژه تک نزنی و هماهنگ باشه پاهات با بقیه مهم نیست زیاد پاهات بالا بیاد فقط هماهنگ باشه و و تا حدی که توانت هست بیار بالا پاتو به حرف فرمانده هم گوش نده . من سر همین زانو 2 هفته مشکل پیدا کرد . پاتم موقع آوردن پایین آخرش رو آروم بکوب زمین
    تابلو نشی و با بچه ها باشی سریع تموم میشه

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdimghi نمایش پست ها
    کارشناسی البته من یه نمره تو آزمون علمی بالاتر میگرفتم ستوان 3 میشدم به کارشناسی ها نیروی انتظامی ستوان 3 و استوار 1 و 2 میده
    چی بگم سخته دیگه مثل خونه نیست ولی چیزی که سختیشو از بین میبره نحوه رفتارت هست اگه با بچه ها باشی و خوش باشی راحت میگذره و نباید از تهدیدهای فرمانده ها بترسی هی به ما میگفتن بازرس میاد که نیومد ما هم فهمیده بودیم میپیچوندیم کارامونو . آنکارد ما 1 دقیقه ای تموم میشد !!!!!!!!!!!!! هی میگن آزمون میگیریم بعدش خود سر گروهها ازمون آزمون میگیرن که همرو بالای 95 خود فرماندمون بهشون گفته بدن همه سر گروه ها هم کشکی گرفتن زیر 98 هم ندادن .
    فقط آزمون علمی مهمه که اونم سادس
    صبح تا شبم کار داری پس برای چیزه دیگه برنامه نریز شبم که آزاد میشی باید میتونی به کارهای شخصیت برسی تلفن . شستن جوراب و بوفه ( البته بوفه میتونی تو زمانهای استراحت بین کلاسها بری )
    10 روز اولش رو باید تحمل کنی سخته و میخوای فرار کنی ولی بعدش دیگه خودت میفهمی چه کارهایی باید بکنی و چه کارهایی نه . کلاس ها هم بعد 10 روز زیاد میشه و دیگه ممکنه در هفته 2-3 بار تمرین رژه اونم روزی 1.5 ساعت داشته باشی
    یکم هم به فرماندتون بستگی داره فرمانده ما هیچ چیز جز رژه براش مهم نبود . فقط یه توصیه دارم این که تو رژه تک نزنی و هماهنگ باشه پاهات با بقیه مهم نیست زیاد پاهات بالا بیاد فقط هماهنگ باشه و و تا حدی که توانت هست بیار بالا پاتو به حرف فرمانده هم گوش نده . من سر همین زانو 2 هفته مشکل پیدا کرد . پاتم موقع آوردن پایین آخرش رو آروم بکوب زمین
    تابلو نشی و با بچه ها باشی سریع تموم میشه
    اگه معاف از رزم بگیری شرایط چجوریه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)