صفحه 48 از 139 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556575898 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 1390

موضوع: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

پیش فرض پاسخ : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Mamo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مگه از شرایط ثبت نام برای کاریابی کارت پایان خدمت نیست؟
    چطور میشه کمتر از 6 ماه از فارغ التحصیلی گذشته باشه و سربازی هم تموم شده باشه؟
    - برای آقایان در صورتی که کارت نظام وظیفه بعد از فراغت از تحصیل صادر شده باشد، مهلت شش ماهه بعد از تاریخ صدور کارت قابل محاسبه می باشد.
    دوست عزیز اولین پست این قسمت خیلی عالی همه چیز رو گفته....پست اول را بخوانید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aileen123 نمایش پست ها
    یه چیز دیگه! من واسه آزادسازی مدرک لیسانسم مشکلی ندارم، فقط مدرک فوق لیسانسم از دانشگاه روزانه است، یادم میاد قبل از اینکه ارشد قبول بشم اداره کاریابی رفته بودم، از اون میتونم کمک بگیرم، یعنی اینکه میتونم برم باهاشون صحبت کنم؟ به دردم میخوره؟
    بله، تا اونجا نرید هیچی مشخص نمیشه...اون تاریخ که بدردتون نمیخوره (باید ثبت نام بعد از فراغت باشه) یک روز حضورا برید صحبت کنید بگین تاریخ رو بزنه دوسال بعدش...باز این اداره کاریابی بهتره که قبلا اسمتون رو دادین...من خیلی از جزییات خبر ندارم....بهتره حضوری یکجا امتحان کنید مشکلی نداره...این قبول نکنه یکی دیگه...تا دلتون بخواد توی این تهران کاریابی ریخته....اگر تازه بخواین ارشد هم بخرید که مشکلی نداره...هزینه بیشتر مربوط به لیسانسه.
    روزهای سخت دوام نمی آورند، اما انسانهای سخت چرا!

Junior Member

سلام.
    ببخشید اگر الان جایی مشغول به کار نباشم و بیمه برام رد نشه ولی قبلا چندماه سابقه بیمه داشته باشم امکان آزاد سازی مدرک با عدم کاریابی وجود داره؟
    Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud92 نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید اگر الان جایی مشغول به کار نباشم و بیمه برام رد نشه ولی قبلا چندماه سابقه بیمه داشته باشم امکان آزاد سازی مدرک با عدم کاریابی وجود داره؟
    بله، سابقه بیمه کاری مانع آزادسازی مدرک از این طریق خواهد شد. مگر اینکه سابقه بیمه مربوط به قبل از ورود به دانشگاهتون (شروع استفاده از اموزش رایگان) باشه که در اینصورت بلامانع است. البته این در حد اطلاع من هست. بهتره از وزارت کار (تلفنی) حتما پرس و جو کنید. چون تنها جایی که سوابق بیمه رو قبل از تحویل نامه چک میکنند فکر میکنم وزارت کار هست. انداره مدتی که سابقه کار دارید میتوانید از قیمت خرید مدرکتون کم کنید.
    ویرایش توسط nadia65 : September 7th, 2017 در ساعت 12:37 PM

Junior Member

سلام دوستان.

من کاریابی رو ثبت نام کردم حدود یک ماه پیش. حالا شرایطی برام پیش اومده که میخوام خارج از کشور ادامه تحصیل بدم.

حالا میخواستم بدونم اگه در سامانه نشا ثبت نام کنم (برای دریافت ارز)، سال دیگه که برای آزاد کردن مدرک با استفاده از کاریابی اقدام کنم، ممکنه مشکل ساز بشه و اجازه آزاد کردن رو بهم ندن؟
    چون تو قوانینش هست که باید توی اون بازه ی زمانی مورد نیاز داخل کشور باشید.

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام، یعنی چی اندازه ای که سابقه کار داریم میتونیم از قیمت خرید کم کنیم؟ ببینی من حدود 3 ماه قبل از فوق لیسانس سابقه کار دارم، الآنم حدود 2 ماه دارم! چه طوری میشه؟ یکی دیگه اینکه با وجود سابقه کاری که دارم ممکنه نتونم مدرکمو آزاد کنم؟یه راه حل بهم بدید! دیوانه شدم

Member
    رشته و دانشگاه

سلام، یعنی چی اندازه ای که سابقه کار داریم میتونیم از قیمت خرید کم کنیم؟ ببینی من حدود 3 ماه قبل از فوق لیسانس سابقه کار دارم، الآنم حدود 2 ماه دارم! چه طوری میشه؟ یکی دیگه اینکه با وجود سابقه کاری که دارم ممکنه نتونم مدرکمو آزاد کنم؟یه راه حل بهم بدید! دیوانه شدم
    دوست عزیز شما شرایط اخذ مدرکتون از این روش خیلی ضعیفه، (من فکر کردم شما فقط مشکلتون گذشت شش ماه از فراغت تحصیل هست) از ابتدا نگفتید که سابقه کار دارید؟ بیمه براتون رد شده باشه و الان سر کار باشید یا مشغول تحصیل استفاده از این روش منتفی میشه.
    کلا این روش برای افرادی هست که بیمه براشون رد نشده باشه و مشغول به کار نباشند (به خصوص بعد از فراغت تحصیل) شما حتما پست اول همین بخش رو بخونید. FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی این قسمت خیلی عالی به تک تک سوالها پاسخ دادند.
    بخش پی نوشت را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    کاربران گرامی تاپیک جدید جایگزین تایک قدیمی به نام "آرشیو شده: مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق عدم کاریابی" شده است. شما می توانید سوالات خود را در زمینه آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری از طریق عدم کاریابی در این تاپیک جستجو کنید. درضمن، به تمام سوال های مهم در تاپیک سوالات متداول جواب داده شده. لطفا قبل از پرسیدن هر سوالی، آین تاپیک را با دقت مطالعه بفرمایید.
    با تشکر

لینک های مهم:

FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی

به صورت کلی، برای آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری (
    روزانه)، باید شرایط زیر را دارا باشید:

0) با توجه به بخشنامه جدید به تاریخ 1396/3/1 به شماره 41/3/176644 (تصویر نامه پیوست شد) در خصوص لغو تعهد خدمت آموزش رایگان، دانش آموختگان از تاریخ فارغ التحصیلی به مدت شش ماه وقت دارند در دفاتر کاریابی تقاضای کار نمایند و در صورت عدم دستیابی به فرصت شغلی می توانند نسبت به آزادسازی مدارک تحصیلی از دانشگاه پیگیری نمایند.
    چنانچه ثبت نام بعد از مهلت فوق الذکر باشد از امتیازات لغو تعهد از طریق عدم کاریابی نمی توانند بهره مند شوند.
    - برای آقایان در صورتی که کارت نظام وظیفه بعد از فراغت از تحصیل صادر شده باشد، مهلت شش ماهه بعد از تاریخ صدور کارت قابل محاسبه می باشد.
    - ثبت نام در دفاتر کاریابی در مدت مذکور اصالتا و یا با وکالت بلافاصله ظرف شش ماه از تاریخ فراغت تحصیلی نیز مورد قبول می باشد.

1) در هنگام اقدام برای آزاد سازی مدرک نباید در حال تحصیل باشید و باید از فارغ التحصیلی شما شش ماه گذشته باشد.
    2) همچنین برای آقایان،
    در هنگام اقدام برای آزاد سازی مدرک باید شش ماه تاریخ پایان خدمت و یا معافیت شما گذشته باشد. (بدون پایان خدمت یا معافیت امکان آزادسازی مدرک وجود ندارد)
    3) مدرک تحصیلی خود را به مدت 6 ماه در یک کاریابی معتبر برای پیدا کردن کار بگذارید.
    4) هیچکدام از این دوره های زمانی، با هم جمع نمیشوند.

5) کاریابی هیچ مجوزی برای گرفتن هزینه ای بیشتر از هزینه معمول از شما را ندارد. هزینه معمول برای صدور کارت بسیار ناچیز است. اینکه بعضی از کاربران از هزینه های میلیونی کاریابی ها می گویند به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
    6) بعد از گرفتن نامه عدم کاریابی به اداره کار و تعاون مراجعه می کنید.
    7) از اداره کار و تعاون نامه ای مبنی بر عدم کاریابی شما دریافت می کنید.
    8) نامه عدم کاریابی اداره تعاون را به آموزش کل دانشگاه برده و تقاضای آزاد سازی مدرک خود را از طریق عدم کاریابی می کنید.
    9) بعد از طی شدن مدت زمان لازم، دانشگاه موظف به ارایه دانشنامه یا گواهی نامه پایان تحصیلات و همینطور ریزنمرات شما است. به عبارت خودمانی: مدرک تان از طریق عدم کاریابی آزاد شده است.
    10) شما باید "حتما" از دانشگاه نامه ای مبنی بر "نحوه آزاد سازی مدرک" خود را دریافت کنید و آن را پیش خود نگه دارید.

پی نوشت:
    1) اگر قصد آزاد سازی مدرک خود را از طریق عدم کاریابی دارید، نباید در جایی شاغل باشید چون با رد شدن سابقه بیمه برای شما، مدرک شما ازین طریق آزاد نخواهد شد.
    2) حتی اگر اطمینان حاصل کنید که سابقه بیمه برای شما رد نمی شود، نمی توانید مطمین باشید که محل کار شما از دانشگاه محل تحصیل شما استعلام می گیرد یا خیر، و در نهایت همین یک برگ استعلام در پرونده شما مانع آزاد سازی مدرک شما از طریق عدم کاریابی می شود.
    3) مگر اینکه از هر دو مورد فوق اطمینان حاصل کنید؛ یعنی با کار کردن شما نه سابقه بیمه ای برای شما درخواست می شود و نه استعلامی از دانشگاه محل تحصیل شما گرفته می شود، در اینصورت می توانید هم شغل خود را داشته باشید و هم مدرک خود را از طریق عدم کاریابی آزاد کنید.

( با تشکر از pmforlife گرامی بابت آپلود بخشنامه جدید و اطلاع رسانی، momo66 گرامی بابت اطلاع رسانی و Fairymaid گرامی بابت اطلاع رسانی و پیگیری)

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

ممنون، خوب من تا آخر شهریور قرراداد دارم و دیگه نمیخوام برم.3 ماه قبل از ارشد سابقه کار دارم، الآنم فقط 3 ماه.اگه دیگه سرکار نرم که مشکلی واسه آزادسازی ندارم، غیر از اینه؟ یکی که مال گذشته است، یکی هم واسه الانه که دیگه نمیخواد رد بشه، پس مشکل کجاست؟

Member
    رشته و دانشگاه

ممنون، خوب من تا آخر شهریور قرراداد دارم و دیگه نمیخوام برم.3 ماه قبل از ارشد سابقه کار دارم، الآنم فقط 3 ماه.اگه دیگه سرکار نرم که مشکلی واسه آزادسازی ندارم، غیر از اینه؟ یکی که مال گذشته است، یکی هم واسه الانه که دیگه نمیخواد رد بشه، پس مشکل کجاست؟
    کلا همون سه ماه برای شما مشکل داره. شما سابقه بیمه دارید. سه ماه که هیچ، یک ماه هم نباید براتون بیمه رد شده باشه
    من برای استفاده از این روش حتی اجازه ندادم برادرم برام بیمه رد کنه تا دانشنامه امو بگیرم. شما بهتره به خرید مدرکتون بیشتر تمرکز کنید. فوق لیسانس اندازه لیسانس گرون نیست. چون تازه اگر یک درصد هم اداره کاریابی پیدا کنید قبول کنه تاریخ ثبت نام شما رو عقب بزنه، خود وزارت کار ببینه بیمه دارید کلا رد میشه. (وزارت کار بزنه تو سیستم ببینه بیمه دارید تمومه)

Junior Member

سلام من نامه ی کاریابی رو اول تابستون گرفتم که مدرک لیسانس رو آزاد کنم(سال 93 تموم شد لیسانسم و سربازی هم رفته بودم و تمام زمان ها رو سپری کردم)، چون پول نداشتم که وام اداره ی رفاه رو تسویه حساب کنم نامه ام بدردنخور شده بود، همزمان تو همین اردیبهشت کنکور هم دادم و تو مقطع ارشد دانشگاه تهران قبول شدم چند روز پیش، الان که این رو مینویسم هنوز ثبت نام نکردم و دانشجوی اونجا نیستم ظاهرا ،

چند روز پیش پول وامم رو جور کردم و رفتم دانشگاه لیسانسم و گفتم دانشنامه رو میخوام؛ بهشون گفتم من تا الان دانشجو نیستم و میتونم از این نامه عدم کاریابی استفاده کنم،ولی هفته ی دیگه اعتبار نامه ی من از بین میره و دیگه نمیتونم ازش استفاده کنم چون دانشجو میشم، اون کارمند فارق التحصیلان به من گفت نگران نباش چون شما برای ثبت نام ارشد که بری باید گواهی موقت رو به اونا بدی(درست میگفت) و ما الان ازت نمیگیریمش، دانشجو شدن شما نامه ی اداره کار رو باطل نمیکنه ولی اگر سر کار رفته باشی این نامه بی اعتبار میشه ، من گفتم داری اشتباه میکنی و اینا و گفت نه اقا من میدونم یا شما!!

حالا سوالم اینه که میدونید نامه ی اداره کار با دانشجوی ارشد شدن باطل میشه یا نه؟ بجز اون چیزی که ی نفر تو سال 89 تجربه کرده کسی بوده همچین شرایطی داشته باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    شما اگر زمان ازادسازی مدرک مشغول تحصیل نباشید (ارشد شروع نشده باشه ) مشکلی ندارید نباید زمان ثبت نام در اداره کاریابی مجدد درگیر سیستم اموزش رایگان باشین. (نگاه میکنند دانشجو نباشید) شما بعد شش ماه فراغت از لیسانس یعنی از مهر تا اسفند باید اسمتون توی یکی از این ادارات کاریابی مورد تایید وزارت کار باشه (توی این بین که گواهی موقتتون میاد یک کپی ازش ببرید اداره کاریابی بعضی هاشون سختگیرند و از همون ابتدا گواهی موقتو میخوان که خود صدور گواهی موقت 30 تا 45 روز طول میکشه) بعد از ثبت نام اداره کاریابی برای پانزده فروردین میرین نامه ازشون میگیرید میبرید وزارت کار بهتون همون روز نامه ازادسازی مدرک لیسانس برای اموزش دانشگاه میده نباید در این زمان اصلا مشغول بکار یا تحصیل باشد
    همون موقع هم ببرید بدین دانشگاه...حدودا سی روز یا چهل روز بسته به دانشگاه طول میکشه دانشنامه بیاد پس در مجموع شما خرداد دانشنامه و ریزنمرات دستتون هست.

اما درباره وکالت..بله اگر شما ایران نباشید هم، خانواده درجه یک با برگه وکالت از شما میتونند مدرکتون رو بگیرند یک چیز کاملا روتین هست.
    ببینید برای خارج از کشور باید قبل از زمان ددلاین برای اپلای کردن، مدارکتون رو ترجمه و مهر کرده باشید ..پس باید ریزنمراتتون رو بفرستید وضعیت تحصیلیتونو بررسی کنند.
    پس برای پاییز در پیشرو نه . برای پاییزسال بعد میشه.
    شاید راه هایی باشه برای اینکه کارنامه غیر رسمی بفرستید و با دانشگاه صحبت کنید که براشون مدرک اصلی رو میارید. همه جا یک سختگیری نداره ..کشورتون و دانشگاهتونو انتخاب کردید از بچه های پذیرفته شده بپرسید بهترین رفرنس در این باره هستند.
    ولی اینو میدونم خانوادتون با وکالت از شما میتونند مدرکتونو بگیرند (بستگان درجه یک).

اگر ارشد شروع کردید هر دو مدرک با هم ازاد میشود (بعد از فراغت از فوق لیسانس) ..اگر معدل لیانستون خوبه اینم بدونید
    گاهی در یک کشور پذیرش ارشد راحتتر از دکتراست. پس قبل از تصمیم برای شروع ارشد داخل، درباره کشوری که قصد رفتن دارید خوب تحقیق کنید که عمرتونو برای ارشد داخل حروم نکرده باشید..چون برای دکترا درگیر مقاله و یکسری مسائل دیگه هم میشین... این چند ماه معطلی هم برای اخذ مدرک در هر دو حالت دارید. چه برای اپلای ارشد چه اپلای دکترا.

موفق باشید

سلام، خانوم نادیا میشه سوال من هم که تو پست آخر هست رو جواب بدید.

خلاصه ش اینه:
    نامه ی کاریابی رو پنج ماه بود که داشتم(از آخر اردیبهشت) (فارق التحصیل 93 هستم و سربازی هم رفتم) الان ارشد دانشگاه تهران قبول شدم، اگر ثبت نام کنم نامه ی کاریابی من بی اعتبار میشه؟ کارمند دانشگاه لیسانسم بهم گفت نمیشه و خیالت راحت چون سرکار نرفتی و بیمه نداری.
    *علت اقدام نکردنم تو این مدت این بود که پول وام اداره رفاه رو نداشتم که تسویه کنم، بعد از اومدن نتایج نهایی کنکور و اینکه ارشد قبول شدم پول جور شد.
    ویرایش توسط maxi1 : September 8th, 2017 در ساعت 05:36 PM دلیل: ترکیب دو پست

Junior Member

سلام دوستان

من دقیقا سوم خرداد کاریابی ثبت نام کردم که از زمان صدور کارت پایان خدمتم 6 ماه 4 روز گذشته بوده. الان کسی می تونه راهنمایی کنه که تکلیف من چی میشه؟

خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)