صفحه 49 از 140 نخستنخست ... 39404142434445464748495051525354555657585999 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

من تو پستای قبلی جواب درستی برای سول 1 پیدا نکردم ولی:
    1-اصل دانشنامه رو بدم به دارالترجمه از کجا مطمئن باشم گم نمیشه؟!!
    2-دانشگاه تهران ریز نمرات به انگلیسیو میده، دوستان میدونن دانشنامة ترجمه شده هم میده یا نه؟!اگه میده ایا اونم باد بدم دارالترجمه یا خودم میتونم مهر دادگستریو خارجه رو بگیرم روی همون؟

ApplyAbroad Veteran
    FlirTcia آواتار ها

سلام دوستان،
    من مدرکمو آزاد کردم و ریز نمره رسمی رو گرفتم؛ تا چند روز دیگه هم دانشنامه حاضر میشه.
    قصد دارم امسال اپلای کنم. ممنون میشم به سوالام جواب بدید.
    1. برای اپلای به ترجمه چی نیاز دارم؟ (یعنی کدوم مورد حتما واجبه)
    2. ترجمه مواردی که برای اپلای واجب هست رو، خودم میتونم انجام بدم یا باید بدم دارالترجمه؟ برای دارالترجمه تاییدیه وزارت علوم لازمه درسته؟
    3. در مورد اقدام برای چند تا دانشگاه، یه ترجمه کافیه؟ (اگه برم دارالترجمه)

Member
    رشته و دانشگاه
    Bio- Dehli

دوستان عزیز من خیلی عجله دارم و وقت ندارم.....ترجمه دو روزه یاد نهایت 3 روزه توی تهران کدوم دارالترجمه هست؟ اگه بلدید..آدرس و شماره تلفن بدید...خواهش میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط ana1388 نمایش پست ها
    دوستان عزیز من خیلی عجله دارم و وقت ندارم.....ترجمه دو روزه یاد نهایت 3 روزه توی تهران کدوم دارالترجمه هست؟ اگه بلدید..آدرس و شماره تلفن بدید...خواهش میکنم
    دوست عزیز این آدرس سایت جامعه مترجمان رسمی ایران هستش، اسامی دارالترجمه ها به همراه آدرسشون: http://www.iaot.ir/

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

دوستان میشه بنده رو راهنمایی بفرمایید. ممنون میشم:

1-دانشگاه لیسانس من ریزنمرات ترجمه شده نمیده و باید خودم ببرم دارالترجمه تا ترجمه شه. حالا می خواست ببینم وقتی ریزنمرات ترجمه شد و مهر دادگستری خورد آیا باید باز ببرمشون دانشگاه تا واسم بزاره داخل پاکت
    خوده دانشگاه یا با همون مهر دادگستری دانشگاه ها قبول میکنن؟ (واسه آمریکا میخوام)
    2- آیا دانشگاه های آمریکا ترجمه دانشنامه لیسانس و فوق رو هم در زمان اپلای می خوان یا میشه بعد از پذیرش بهشون ارائه کرد؟ (من چندتا دانشگاه رو دیدم واسه خود اپلای نمی خواستن، میخواستم ببینم بقیه هم اینجوری هستن یا نه)

متشکر
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics (PhD) - University of Windsor

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها

1-دانشگاه لیسانس من ریزنمرات ترجمه شده نمیده و باید خودم ببرم دارالترجمه تا ترجمه شه. حالا می خواست ببینم وقتی ریزنمرات ترجمه شد و مهر دادگستری خورد آیا باید باز ببرمشون دانشگاه تا واسم بزاره داخل پاکت
    خوده دانشگاه یا با همون مهر دادگستری دانشگاه ها قبول میکنن؟ (واسه آمریکا میخوام)
    2- آیا دانشگاه های آمریکا ترجمه دانشنامه لیسانس و فوق رو هم در زمان اپلای می خوان یا میشه بعد از پذیرش بهشون ارائه کرد؟ (من چندتا دانشگاه رو دیدم واسه خود اپلای نمی خواستن، میخواستم ببینم بقیه هم اینجوری هستن یا نه)

متشکر
    سلام
    اول بررسی کنید که دانشگاه مقصد مدارک رو از طریق سیستمهایی مثل WES قبول می کند یا خیر، اگه صحبتی از اونا نشده،

1. درصورتی که

a. دانشگاه آزاد درس خوندین: باید از طریق امور بین الملل اقدام کنید. یعنی مدارک رو باید از طریق آنجا برای دانشگاه ارسال کنید

تهران، خیابان پاسداران، بوستان هفتم، پلاک 159
    معاونت بین الملل دانشگاه آزاد، طبقه چهارم، دبیرخانه، مسئول: آقای طباطبایی
    صندوق پستی: 19585/466
    تلفن: 021- 22582834

b. دانشگاه دولتی درس خوندین: اطلاعی ندارم (از دوستان دیگر بپرسین)

2. به نظرم باید برای هر دانشگاه بطور جداگانه چک شود. اما غالبا اصل مدارک ترجمه شده یا اسکن اون رو می خواهند. البته مواردی هم بوده که شخص قبل از دفاع از پایان نامش، پذیرش (مشروط احتمالا) گرفته.

موفق باشید

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farsam1984 نمایش پست ها
    سلام
    اول بررسی کنید که دانشگاه مقصد مدارک رو از طریق سیستمهایی مثل WES قبول می کند یا خیر، اگه صحبتی از اونا نشده،

1. درصورتی که

a. دانشگاه آزاد درس خوندین: باید از طریق امور بین الملل اقدام کنید. یعنی مدارک رو باید از طریق آنجا برای دانشگاه ارسال کنید

تهران، خیابان پاسداران، بوستان هفتم، پلاک 159
    معاونت بین الملل دانشگاه آزاد، طبقه چهارم، دبیرخانه، مسئول: آقای طباطبایی
    صندوق پستی: 19585/466
    تلفن: 021- 22582834

b. دانشگاه دولتی درس خوندین: اطلاعی ندارم (از دوستان دیگر بپرسین)

2. به نظرم باید برای هر دانشگاه بطور جداگانه چک شود. اما غالبا اصل مدارک ترجمه شده یا اسکن اون رو می خواهند. البته مواردی هم بوده که شخص قبل از دفاع از پایان نامش، پذیرش (مشروط احتمالا) گرفته.

موفق باشید
    سلام. خیلی ممنونم دوست عزیزم.
    میشه بپرسم این سیستم WES چی هستش؟
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics (PhD) - University of Windsor

سلام. خیلی ممنونم دوست عزیزم.
    میشه بپرسم این سیستم WES چی هستش؟
    بطور خلاصه، این یک سیستم بررسی مدارک (World Education Services) واقع در نیویورک هست که برخی از دانشگاه ها (بیشتر در آمریکا) از دانشجو های International درخواست میکنه که از طریق این موسسه به دانشگاه ارائه کنند. درواقع نمرات رو روی مقیاس 0-4 میبره.

هزینه Evaluate کردن مدارک ($205) و ارسال آن از این موسسه به یک دانشگاه مقصد 30$ و ... نهایتا برای بار اول چیزی حدود 250$ هزینه میشه که مدارک رو براتون ارسال کنه (بدون در نظرگرفتن هزینه پست مدارک اولیه به این موسسه از داخل ایران

اطلاعات بیشتر....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farsam1984 نمایش پست ها
    بطور خلاصه، این یک سیستم بررسی مدارک (World Education Services) واقع در نیویورک هست که برخی از دانشگاه ها (بیشتر در آمریکا) از دانشجو های International درخواست میکنه که از طریق این موسسه به دانشگاه ارائه کنند. درواقع نمرات رو روی مقیاس 0-4 میبره.

هزینه Evaluate کردن مدارک ($205) و ارسال آن از این موسسه به یک دانشگاه مقصد 30$ و ... نهایتا برای بار اول چیزی حدود 250$ هزینه میشه که مدارک رو براتون ارسال کنه (بدون در نظرگرفتن هزینه پست مدارک اولیه به این موسسه از داخل ایران

اطلاعات بیشتر....
    روند تایید مدارک چقدر طول میکشد یعنی تایید دادگستری و امور خارجه یک روزه میتوان گرفت.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

متشکر
    1- بله. بديد بذارند داخل پاكت دربش را مهر كنن
    2- برخي از دانشگاهها نميخان،برخي ميخان
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)