صفحه 66 از 150 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1496

موضوع: روند ترجمه رسمی مدارک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روند ترجمه رسمی مدارک

سلام.
    دانشگاه از من certified high school certificate رو میخواد. من براشون ایمیل فرستادم و پرسیدم که آیا لازمه که مدارک به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسه و جواب زیر رو دادن.

"Your high school certificate needs to be certified by a notary not only by the translator"
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که دقیقا باید مدرک رو کجا تایید کنم . آیا ترجمه دارالترجمه به تنهایی کافیه؟

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط emanmoba نمایش پست ها
    سلام.
    دانشگاه از من certified high school certificate رو میخواد. من براشون ایمیل فرستادم و پرسیدم که آیا لازمه که مدارک به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسه و جواب زیر رو دادن.

"Your high school certificate needs to be certified by a notary not only by the translator"
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که دقیقا باید مدرک رو کجا تایید کنم . آیا ترجمه دارالترجمه به تنهایی کافیه؟
    سلام
    خیر دارالترجمه به تنهایی کافی نیست: not only by the translator . تایید دارالترجمه رو می خواد و ازتون تایید دادگستری رو هم می خواد: certified by a notary

notary: Someone especially a lawyer, who has the legal power to make a signed statement or document official
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engenieering

سلام,
    من یه گیر افتاده تو کارم اگر امکان داره راهنماییم کنید. من قبل از فاغ التحصیلی ریزنمرات(فرم شماره 3) رو گرفتم و ترجمه کردم با مهر دادگستری و امور خارجه. الان یکی از اقوام که داره کمکم میکنه برا بذیرش بهم گفت که مدارکتو باید برام بفرستی تا من اینجا از طریق SDR مدارکتو به تایید برسونم بعد بفرستم برا دانشگاها . چون اینجا مدارکی که به تایید ایران رسیذه باشه رو قبول ندارن و این موسسات باید تایید و معادلشون بکنن.و من بعد از دو سال گشتن تو این سایت چیزی در این مورد نشنیدم . کسی اطلاعاتی داره؟ واقعا فوتی فوریه
    ممنون میشم کمک کنید در این مورد
    این هم جواب مکاتبه ای که این فامیلمون داشته باهاشون

To apply for an evaluation from SDR Educational Consultants, please follow these steps:

1. Complete the online or PDF application available here: www.sdr.credentialconnection.com. You will need to enter your high school / secondary education information in the application even if you are not sending your high school /secondary school documents. We offer a General Evaluation for $90.00, a General Evaluation + GPA for $135.00, a Full Evaluation (includes a list of your courses and grades converted into the U.S. grading system and grade point average) for $195.00, and a CPA Licensing Evaluation (includes all necessary information for Boards of Accountancy) for $225.00. If you prefer not to apply online, you may complete the paper application available on the Evaluation page of the website. Please note that the costs of evaluations described above are for one high school program or college degree. If you have additional credentials, you will need to select the Additional Degree service which is $50.00 for a General or General + GPA evaluation, and $95.00 for a Full Evaluation.

2. You will need to submit your documents to SDR that show coursework and grades (like transcripts or mark sheets), as well as proof of graduation if you completed the degree (like a diploma or degree certificate). If your educational documents are not in English, make sure you have copies of your documents translated into English. If you do not have English translations, you may select the Translation service in the application (approximately $75.00 per page – but cost may be higher depending on documents – SDR will contact you if further payment is required). If you are purchasing a General or General + GPA evaluation and do not have English translations of your documents, you also have the option to select the Language Interpretation service for $50.00, which will allow us to complete the evaluation without a translation.

3. Mail your a) printed application, b) educational documents and c) payment to 2600 Gessner, Suite 267, Houston TX 77080.

* Many institutions require that we evaluate your ORIGINAL educational documents, so if you submit them, please select the "Certified Mail" or "Express Mail" service on the application if you want them mailed back to you. For delivery to addresses outside the U.S., please select the "International Mail" service. We will not mail original educational documents with regular mail. You may also choose to pick up your completed evaluation and original documents at our office.

* You may pay with personal check, cashier's check, money order, or credit card. If you want to pay with a credit card, please fill out the credit card section on the printed application, or call us to give your credit card information on the phone ( 713-460-3525).

* Evaluations take approximately 15 working days to complete. You may purchase a 5-Day Priority Service (an additional $95.00 for any Evaluation service), or a 2-Day Rush Service (an additional $195.00 for any Evaluation service).

Please let us know if you have any questions.

Thank you.

SDR Educational Consultants
    Mailing Address: 2600 Gessner, Suite 267 Houston, TX 77080
    Telephone: 713 460-3525
    Fax: 713-460-5344

تا وقتی دندون داری بخند.

ApplyAbroad Senior Veteran
    sahar_2013 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    یک سوال.این مدارک من پلمپ شده و میدونید چجوریه؟من اسکنشون رو می خوام چجوری اسکن کنم؟!!همینجوری تا کنم و اسکن کنم که هم بد میشه هم بخشی از بالای هر صفحه نمی افته!!
    دوست گرامی باز کردن پلمپ کار صحیحی به نظر نمی رسه، به نظر من ترجمه رسمی و خدشه دار می کنه. همینجوری اسکن کنین، منم همین کار و کردم.
    همواره به آینده فکر کن، هنوز کتاب هایی برای خواندن، غروب هایی برای تماشا کردن و دوستانی برای دیدن وجود دارند.

ApplyAbroad Senior Veteran
    sahar_2013 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahhhsaaa نمایش پست ها
    سلام. لطفا راهنماییم کنید ددلاین هام داره می گذره.
    1-خواهشن بهم بگید کدوم قسمت دانشگاه باید برم مدارکمو بذاره داخل پاکت؟
    2- هر یک جفت ریز نمرات و دانش نامه رو باید بذاره داخل یک پاکت؟
    3- من دانش نامه و ریز نمراتم جدا پلمپ شده. اشکالی پیش میاد؟
    4-چه مهری می‌خواد؟
    5-چقدر طول می کشه؟
    6-چقدر هزینه داره؟
    دوست گرامی
    بستگی به دانشگاه شما داره، بعضی دانشگاهها امور فارغ التحصیلان،بعضی ها امور بین الملل. باید از خود دانشگاه بپرسین. بله هر جفت داخل یک پاکت.
    جدا پلمپ شدن اشکالی نداره، با هم بره داخل پاکت.
    مهر دانشگاه و روی پاکت خودشون می زنن. بعضی ها روی نسخه کپی فارسی مدرک هم مهر می زنن.

بستگی داره کی برین، مسئولش باشه، چند تا مراجعه کننده داشته باشه، اما همون موقع مهر می زنن و تحویل می دن. مهر و موم کردن مدارک توسط دانشگاه، طبق تجربه ای که من خودم داشتم، هزینه نداره معمولا ،اما ممکنه هزینه پاکت و بگیرن ازتون. باز ممکنه سیاست یه دانشگاهی فرق کنه.
    همواره به آینده فکر کن، هنوز کتاب هایی برای خواندن، غروب هایی برای تماشا کردن و دوستانی برای دیدن وجود دارند.

Junior Member

برای ارسال مدارک باید هم مهر وزارت خارجه داشته باشه و هم دادگستری؟ یا فقط مهر دادگستری کافی؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط safar1990 نمایش پست ها
    برای ارسال مدارک باید هم مهر وزارت خارجه داشته باشه و هم دادگستری؟ یا فقط مهر دادگستری کافی؟
    اگر دانشگاه گفته باشه که باید تایید هر دو را داشته باشه بهتر هست هر دو مهر را بزنید ولی عموما 10 تومن بیشتر هزینه کردن بهتر از ریجکت شدن بخاطر نقص مهر هست
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط safar1990 نمایش پست ها
    سلام
    اول از دانشگاه بپرسيد تاييد چه مراجعي رو ميخوان. بعد اقدام كنيد. برخي دانشگاه ها يكي و برخي هر دو رو ميخوان. برخي هم قبل پذيرش با مدارك موقت ممكنه بررسي كنند و اگر پذيرش شديد مدارك رسمي و تاييد شده بخوان. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_golkaram نمایش پست ها
    والا درسته من میخواستم ریزنمره هام رو الکی نخرم که قبول نشدم پولم از بین بره برای همین غیر رسمی فرستادم. ولی اخه این ایمیل رو امروز زدم:
    hi. I am milad golkaram. I have passed the first step of admission and sent my application materials to you by post(regular mail) but I really don't know wether they are considered as certified or not. besides I have not sent my bachelor degree which I am working on it. so please let me know about them being certified or not so I can do something for it if they are not. and please tell me about the date I will be informed by result of admission so I can do something for my Visa as soon as possible… .
    این جوابشه:
    Dear Milad,
    I received your documents and they are alright like that. Thank you!
    You will receive further information in May.
    Yours sincerely,
    تتازه یه دانشگاه دیگه هم اپلای کردم فقط نوشته بود "transcript" و در مورد رسمیشم چیزی نگفته بود . ولی به هر حال من وریسک نمیکنم و امروز میرم دنبال خریدن ریز نمره هام.
    سلام دوست عزیز برای کدام دانشگاه اقدام کرده بودین این جواب را دادند؟
    ویرایش توسط sahar_2013 : January 19th, 2014 در ساعت 09:46 PM

Member ariyana90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture-SUT

سلام دوستان...
    من می خام مدارکم رو برای دارالترجمه ببرم ولی نمی دونم کامل هست یا نه ؟

9 ترم ریز نمره کارشناسی
    1 گواهی رتبه
    مدرک دیپلم
    مدرک پیش دانشگاهی

آماده شده و کامل...

سر فصل دروس رشته
    گواهی فارغ التحصیل شدن از کارشناسی تا تیر 93

هم لازمه که در حال حاضر آماده نیست برای ترجمه ....

سوال من :
    من الان مدارک دانشگاه اولو ببرم دارالترجمه یا صبر کنم همه مدارک کامل بشه تا به صرفه بشه یا فرقی نمی کنه؟ ؟ ؟
    Fear is not real. The only place that fear can exist is in our thoughts of the future. It is a product of our imagination, causing us to fear things that do not at present and may not ever exist. That is near insanity. Do not misunderstand me danger is very real but fear is a choice

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)