صفحه 25 از 91 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 903

موضوع: پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maral202020 نمایش پست ها
    لیسانس مترجمی زبان انگلیسی معدل،12/62
    میخوام پزشکی بخونم البته هزینه دانشگاه ههم برام مهمه درباره فیلیپین چیزهایی شنیدم اگر اطلاعاتی بدید ممنون می شم

اگه فیلیپین، ارمنستان، اکراین و.. میخای بری که موسسات اعزام دانشجو زیاد هستند فقط حواست باشه مجوز داشته باشند و کلاه بردار هم نباشن

موفق باشی
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی ،دندان پزشکی با داشتن لیسانس در سایر رشته ها

سلام به همگی
    من لیسانس مهندسی کامپیوتر هستم و الان سخت درگیر انتخاب بین فوق رشته خودم و پزشکی هستم.
    کنکور که نمیشه دوباره شرکت کرد چون روزانه سراسری بودم.
    این که میگن چرا پزشکی و این حرفها برام حل شدس چون واقعاااااااااااااااااا علاقه دارم و تمام شرایط و سختی هاشم میدونم ولی باز مرددم که این تغییر سرانجام داره یا نه.
    قبولی در دانشگاه ازاد چطوره؟خیلی سخته یا میشه تو این 1 سال از پسش براومد؟
    مرسی از راهنماییتون

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehf نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من لیسانس مهندسی کامپیوتر هستم و الان سخت درگیر انتخاب بین فوق رشته خودم و پزشکی هستم.
    کنکور که نمیشه دوباره شرکت کرد چون روزانه سراسری بودم.
    این که میگن چرا پزشکی و این حرفها برام حل شدس چون واقعاااااااااااااااااا علاقه دارم و تمام شرایط و سختی هاشم میدونم ولی باز مرددم که این تغییر سرانجام داره یا نه.
    قبولی در دانشگاه ازاد چطوره؟خیلی سخته یا میشه تو این 1 سال از پسش براومد؟
    مرسی از راهنماییتون
    قبولی در دانشگاه آزاد آره اگه خوب بخونی میشه از پسش بر میای باید در حد قبولی لیسانس یک دانشگاه سراسری رتبه بیارید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    قبولی در دانشگاه آزاد آره اگه خوب بخونی میشه از پسش بر میای باید در حد قبولی لیسانس یک دانشگاه سراسری رتبه بیارید
    مرسی از پاسختون...
    دانشگاه ازاد شانس موفقیتش خیلی فرق داره؟
    چون میخوام انتخاب کنم بین پزشکی و فوق it میپرسم.علاقه ام به پزشکی بیشتره ولی واقعا مرددم...

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehf نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون...
    دانشگاه ازاد شانس موفقیتش خیلی فرق داره؟
    چون میخوام انتخاب کنم بین پزشکی و فوق it میپرسم.علاقه ام به پزشکی بیشتره ولی واقعا مرددم...
    پزشکی آزاد تو شهرستان نباید خیلی سخت باشه. مطمئن نیستم!!!
    کلا اگه برات مهم نیس که نصف سالهای عمرت رو درس بخونی و بقیش رو هم طرح بگذرونی تو روستاها و شهرهای کوچیک، برو دنبال علاقت و پزشکی بخون. وگرنه همون فوق لیسانس رو بخون.
    باید همه فاکتورهای مثبت و منفی رو کنار هم بذاری و انتخاب کنی. سعی کن همه این فاکتورها رو پیدا کنی!

ApplyAbroad Editor
    varesh90 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Meer نمایش پست ها
    سلام من تودانشگاه سراسری داروسازی تموم مرکردم با معدل کل 18.5 مقاله هم 3-4 تا آی اس آی دارم دارم برای تافل میخونم ومیخوام بالای 90 باشه امتحان GREهم ندادم
    چه دانشگاهی رو برای ادامه تحصیلم پیشنهاد میکنید که هم از لحاظ علمی معتبر باشه و هم هزینش خیلی کم یااصلانباشه
    سلام.
    شما CV خوبی دارید و معدلتون هم خیلی خوبه. اما ببینید سوالتون خیلی کلیه و پاسخ بهش سخت! ولی ممکنه خیلی از افرادی که مثل شما در شروع کار گرفتن پذیرش باشن د این سوال رو داشته باشند. شما باید ببینید که میخواین در چه زمینه ای PhD بگیرید. فیلد مورد علاقتون چیه؟ اگه بخواین در زمینه ای که توش مقاله نوشتید و کار پژوهشی کردید ادامه تحصیل بدبد، طبیعتا شانس گرفتن پذیرشتون بالاتر خواهد بود. در آمریکا و کانادا دانشگاه های زیادی وجود داره که دانشکده داروسازی و علوم دارویی داره. لیست دانشگاه ها رو بزارید جلوتون و برید وبسایت اون دانشگاه ها و دپارتمان مورد نظر. بگردبد در لیست استادا و کسی رو که از زمینه کاریش خوشتون می یاد یا تجربه قیلی شما در همون زمینه هست رو انتخاب کنید و بهش ایمیل بزنید و CV خودتونو براشون بفرستید....
    پیشنهاد می کنم قبل از هر کاری حتما مباحثی که در اینجا مطرخ شده رو خوب مطالعه کنید.
    برای جستجوی اولیه و یافتن رشته و دانشگاه مورد علاقتون در کانادا می تونید از این وبسایت استفاده کنید.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Editor
    varesh90 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    ....کلا اگه برات مهم نیس که نصف سالهای عمرت رو درس بخونی و بقیش رو هم طرح بگذرونی تو روستاها و شهرهای کوچیک، برو دنبال علاقت و پزشکی بخون...
    ...باید همه فاکتورهای مثبت و منفی رو کنار هم بذاری و انتخاب کنی. سعی کن همه این فاکتورها رو پیدا کنی!
    اوضاع پزشکی در ایران این قدرها هم ناامید کننده نیست در همه جای دنیا تحصیلات در رشته پزشکی زمان بره. طول طرح (اجباری) هم "تو روستاها و شهرهای کوچیک" در بدترین حالتش دو ساله (در مقطع عمومی) البته با دردسرهای خاص خودش. با این حال در کشورمون سالانه چند صدهزار نفر در یک رقابت عظیم شرکت می کنند تا شاید بتونن در رشته هایی مثل دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی یا دامپزشکی ادامه تحصیل بدن. علی رغم تمام مشکلات و معضلات مختلف، فارغ التحصیلان این رشته ها از نظر میزان درآمد بالاتر از متوسط جامعه قرار دارند و .... اما این درآمد و یا فاکتورهای مثبت اینچنینی نمی تونه کسی رو که علاقه ای به این رشته ها نداره وسوسه کنه تا بیاد به این رشته ها یا کارش رو در این رشته ها با رضایت ادامه بده. و اینجاست که علایق شخصی و انگیزه های درونی نقششون بسیار پررنگ میشه.
    همونطور که دوستمون فرمودند باید سبک سنگین کرد و وسواس زیادی در مرحله انتخاب به خرج داد، شاید بیشتر از سایر رشته ها. چون وقتی تصمیم گرفتید بیاین تو رشته های دکترای پزشکی، دیگه خارج شدن ازشون سخت میشه و تقریبا محکوم به ادامه خواهید بود. شاد باشید

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط varesh90 نمایش پست ها
    اوضاع پزشکی در ایران این قدرها هم ناامید کننده نیست در همه جای دنیا تحصیلات در رشته پزشکی زمان بره. طول طرح (اجباری) هم "تو روستاها و شهرهای کوچیک" در بدترین حالتش دو ساله (در مقطع عمومی) البته با دردسرهای خاص خودش. با این حال در کشورمون سالانه چند صدهزار نفر در یک رقابت عظیم شرکت می کنند تا شاید بتونن در رشته هایی مثل دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی یا دامپزشکی ادامه تحصیل بدن. علی رغم تمام مشکلات و معضلات مختلف، فارغ التحصیلان این رشته ها از نظر میزان درآمد بالاتر از متوسط جامعه قرار دارند و .... اما این درآمد و یا فاکتورهای مثبت اینچنینی نمی تونه کسی رو که علاقه ای به این رشته ها نداره وسوسه کنه تا بیاد به این رشته ها یا کارش رو در این رشته ها با رضایت ادامه بده. و اینجاست که علایق شخصی و انگیزه های درونی نقششون بسیار پررنگ میشه.
    همونطور که دوستمون فرمودند باید سبک سنگین کرد و وسواس زیادی در مرحله انتخاب به خرج داد، شاید بیشتر از سایر رشته ها. چون وقتی تصمیم گرفتید بیاین تو رشته های دکترای پزشکی، دیگه خارج شدن ازشون سخت میشه و تقریبا محکوم به ادامه خواهید بود. شاد باشید
    البته من نگفتم نا امید کننده. چون این مورد بخشی از پزشکی هست. طرح پزشک عمومی 2ساله ولی موقعیت شغلی مناسبی در شهرهای بزرگ نداره پس کار بعد از طرح هم به همون روستا و شهر های گوچیک محدود میشه. و اگه تخصص بخونی که خودش داستان داره و طرحش ممکنه تا 8 سال ادامه پیدا کنه ( و اگه اهل تهران هستی امکانش باز هم کمه که بعد از طرح ببه تهران برگردی) و ......
    فقط خواستم این نکته مسیر طولانی که در نهایت سبب میشه شما مکان زندگیتم عوض کنی... رو یاداور بشم.

ApplyAbroad Editor
    varesh90 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    .... اگه تخصص بخونی که خودش داستان داره و طرحش ممکنه تا 8 سال ادامه پیدا کنه...
    وزیر بهداشت: "اگر طول دوره تخصصی پزشکی 4 سال باشد، مدت زمان خدمات مورد تعهد چنین فردی در مناطق با ضریب 5 پنجم حداکثر 4 سال و در غیر این صورت متناسب باضریب محرومیت منطقه کاهش می یابد". لینک خبر (البته اینکه در آینده چه اتفاقی بیفتد، خدا داند )

erfan1985 آواتار ها

[QUOTE=varesh90;751872]وزیر بهداشت: "اگر طول دوره تخصصی پزشکی 4 سال باشد، مدت زمان خدمات مورد تعهد چنین فردی در مناطق با ضریب 5 پنجم حداکثر 4 سال و در غیر این صورت متناسب باضریب محرومیت منطقه کاهش می یابد". لینک خبر (البته اینکه در آینده چه اتفاقی بیفتد، خدا داند )[/QUOTE
    خانم وزیر بارها اینو گفته. عملا بچه هایی که تخصص قبول شدن( مورد آخر دی ماه 90 شروع کرد) توی تعهدی که تو محضر امضا کرد نوشته بود یک دوم الی 2 برابر طول تحصیل و در منطقه ای که نیاز باشد که بعدا اعلام میشه. کلا چیز مبهمی هست ولی به هر حال از 2 تا 8 سال ممکنه بشه و این رینج زیاد دست وزارت رو واسه هر کاری باز میزاره. یکی دیگه از دوستام که 89 شروع کرد دقیقا 2 برابر تحصیل تعهد داد. همون سال یکی کرمانشاه قبول شد و اصلا تعهد نداد. انگار هر دانشگاهی هر جور بخواد اقدام میکنه. و من احساس میکنم این تعهدی که رزیدنتها مجبورن بدن مال دانشگاه میشه و تعهد وزارت جداست. احتمالا همونه که خانم وزیر گفته!!