صفحه 49 از 53 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 525

موضوع: مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا (قوانین در پست اول)

با سلام به همه دوستان.
    من فارغ التحصیل دکتری وزارت بهداشت هستم که دو ماه پیش درسم تموم شد و الان برای فرصت مطالعاتی با هزینه شخصی میخواستم اقدام کنم.
    با توجه به اینکه من 5 سال تعهد خدمت دارم و حتی مدرک موقت هم دانشگاه بهم نمیده، میتونم با نامه از استادم که تایید کنه من دانشجوی دکتراش بودم اقدام به گرفتن فرصت مطالعاتی کنم؟
    برای سفارت خونه هم به این صورت مشکلی نداره؟
    با تشکر از همه دوستان

Junior Member

با سلام و احترام
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    برای گرفتن فرصت مطالعاتی کشور کانادا حتما باید مدرک زبان آیلتس داشت یا همین مدرک زبان داخلی msrt کافیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط marynilk نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    برای گرفتن فرصت مطالعاتی کشور کانادا حتما باید مدرک زبان آیلتس داشت یا همین مدرک زبان داخلی msrt کافیه؟
    تا جایی که از سه چهار سال قبل یادم میاد کانادا به عنوان کشور مقصد مدرک زبان نمی خواست. البته مدرک داخلی که نوشته اید یا مدارک دیگر برای فرآیند وزارت علوم لازم است، اما کانادا از شما چیزی نمی خواهد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    انالیز عددی-دانشگاه سمنان

با سلام به همه دوستان:
    من دانشجوی دکترای انالیز عددی هستم. مدتی قبل یرای کرفتن فرصت مطالعاتی ایمیلی به یکی از اساتید خارجی زدم در جواب، ایمیل زیر رو برام فرستادن.
    Dear Hassan,
    thank you for your email and interest.
    Can you perhaps be a little bit more specific:
    * In which year of your PhD are you?
    * What are you working on? And with whom?
    * How will you financially support your visit?
    * What would be the goal(s) of such visit?

Thank you and kind regards
    David
    با توجه به قیمت ارز و شرایط وزارت علوم، چطور ازش درخواست فاند بکنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan_ranjbar نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان:
    من دانشجوی دکترای انالیز عددی هستم. مدتی قبل یرای کرفتن فرصت مطالعاتی ایمیلی به یکی از اساتید خارجی زدم در جواب، ایمیل زیر رو برام فرستادن.
    Dear Hassan,
    thank you for your email and interest.
    Can you perhaps be a little bit more specific:
    * In which year of your PhD are you?
    * What are you working on? And with whom?
    * How will you financially support your visit?
    * What would be the goal(s) of such visit?

Thank you and kind regards
    David
    با توجه به قیمت ارز و شرایط وزارت علوم، چطور ازش درخواست فاند بکنم؟
    سلام. پیشنهاد: در جواب سوال سوم بنویسید:

وزارت علوم ایران بخشی از هزینه ها را تقبل می کند. بدین نحو که من باید 3000 دلار به وزارت علوم بپردازم، آنها نیز 3000 دلار اضافه می کنند، و یک نامه ی حمایت 6000 دلاری به من می دهند، و هنگام تکمیل مدارک، 6000 دلار به من پرداخت خواهند کرد. من دقیقاً شرایط زندگی در فلان شهر را نمی دانم، و نمی دانم که آیا این مبلغ برای شش ماه زندگی من مناسب است یا خیر. ممنون می شوم مرا نسبت به یک برآورد تخمینی از هزینه ها آگاه سازید، و نیز بگذارید بدانم که آیا از طرف دانشگاه شما نیز امکان دریافت حمایت مالی برای من وجود دارد یا خیر.

توجه داشته باشید که از میان این سوالها، پاسخ شما به سوال چهارم است که از همه چیز مهمتر است و همه چیز دیگر را تعیین می کند. اگر پاسخ سوال چهارم را ضعیف بدهید، جواب شما را نخواهد داد، و اگر قوی بدهید ممکن است بتواند برایتان فاند فراهم کند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Risky نمایش پست ها
    تا جایی که از سه چهار سال قبل یادم میاد کانادا به عنوان کشور مقصد مدرک زبان نمی خواست. البته مدرک داخلی که نوشته اید یا مدارک دیگر برای فرآیند وزارت علوم لازم است، اما کانادا از شما چیزی نمی خواهد.
    خیلی خیلی ممنون از پاسخگوییتون
    جسارتا امکانش هست بفرمایید چطور میتونم در ایمیلم به استاد درخواست فاند بدم؟
    آیا اگر در ایمیل اول درخواست فاند کنم وجهه بدی داره؟ یا بهتر هست در ایمیل های بعدی مطرح بشه؟
    ممنون از راهنماییتون
    سلامت باشید

خیلی خیلی ممنون از پاسخگوییتون
    جسارتا امکانش هست بفرمایید چطور میتونم در ایمیلم به استاد درخواست فاند بدم؟
    آیا اگر در ایمیل اول درخواست فاند کنم وجهه بدی داره؟ یا بهتر هست در ایمیل های بعدی مطرح بشه؟
    ممنون از راهنماییتون
    سلامت باشید

راستش من کانادا نرفتم. شاید بهتر باشه مسائل ویزا رو در بخش کانادا در همین سایت جستجو کنید، سری هم به https://www.canada.ca/en/immigration...#documentation بزنید. از منابع معتبر هم بپرسید. من که گفتم زبان نمی خواست، صرفاً از حافظه ی خودم گفتم و سندی برای آن ندارم. شاید هم اشتباه گفته باشم. فقط چون دیدم کسی پاسخ نداده چیزی که یادم بودم را گفتم. آن طور که یادم است، آن زمان برای فرصت مطالعاتی فقط کشورهای کمی مانند آلمان مدرک زبان می خواستند. امیدوارم نظرم برایتان مشکل ساز نشود.
    در باره ی فاند گرفتن هم باید خیلی لطیف حرکت کنید. ممکن است لازم باشد در نامه ی اول بنویسید، ممکن است لازم باشد در نامه های بعدی بنویسید.
    برای این تصمیم، باید چند چیز را مد نظر داشته باشید:
    1- شدت نیاز به پول فاند
    اگر مجرد هستید و تنها می روید، و بنابراین پولی که وزارت علوم می دهد (می دهد؟؟) کافی است، یا این که با خانواده تان می روید و پول وزارت علوم کافی نیست اما خودتان پس انداز دارید (این همه؟!)، شدت نیاز شما به پول فاند کم است
    اما اگر نمی توانید بدون پول فاند از عهده ی مخارج این سفر برآیید، شدت نیاز شما به پول فاند زیاد است.
    2- ارزشمندی دانشگاه مقصد در برابر سایر گزینه ها
    آیا دانشگاهی که می روید، بهترین انتخاب شما است که می خواهید به هیچ وجه آن را از دست ندهید، یا آن که گزینه های دیگری هم به عنوان دانشگاه و کشور مقصد دارید؟
    3- شدت نیاز به رفتن (در برابر نرفتن)
    آیا پایان نامه ی شما و شرایط زندگی تان ایجاب می کند که حتماً حتماً و هرجوری شده بروید فرصت، یا اگر نروید هم مهم نیست؟
    4- آیا به لخاظ راحتی سفر، کانادا برای شما مطلوب است یا گزینه های بهتری هم دارید؟

به عنوان مثال: من از استادی در دانشگاه مک گیل نامه ی مثبت گرفتم. اما گزینه ی بهتری به لحاظ ارزشمندی دانشگاه از نظر رنکینگ، به لحاظ راحتی سفر، و به لحاظ راحتی ویزا برایم پیش آمد. اصلاً حوصله نداشتم برای ویزای کانادا به ترکیه یا امارات بروم. بنابراین فوری به او گفتم مبلغ دریافت من از وزارت علوم کم است. آیا فاندی می تواند به من بدهد؟ او هم دیگر جوابم را نداد!
    اما برای گزینه ی بهترم، تا سه روز قبل از پرواز صحبت مستقیمی درباره ی فاند نکردم، چون هرطور شده می خواستم بروم. حتی در یکی از فرم ها، وزارت کارشان نوشته بود حقوق دارم، که سه روز قبل از پرواز از استادم پرسیدم این چیست، گفت همان فاند وزارت علوم خودتان است و ما قرار نیست به شما پولی بدهیم.

بنابراین با خودتان بررسی کنید، اگر می خواهید به هر شکل که شده بروید، پولش را هم کمابیش و حتی با فروش برخی وسایل می توانید خودتان تأمین کنید، دانشگاه مقصد هم ارزشمند است، پیشنهاد می کنم صحبت فاند را تا یک ماه قبل از پرواز هم با استاد مطرح نکنید! در این صورت در نامه ی نخست خود حتماً بنویسید «تمام هزینه ی سفر من در این بازدید را دانشگاه خودم پرداخت خواهد کرد»

اما اگر چندان ضرورت نمی بینید که فرصت بروید، یا پولی در بساط ندارید و وزارت علوم هم پولی نمی دهد، یا دانشگاه مقصد چندان ارزشمند نیست، راحتتر می توانید صحبت فاند را مطرح کنید.

طبیعتاً بین این دو حالت حدی که گفتم، حالت های میانه ای هم وجود دارد. در این حالت ها ممکن است بتوانید از راههای زیر استفاده کنید:
    1- می توانید در نامه ی اول بنویسید تمام هزینه های این سفر «تا سقف 3000 دلار» توسط دانشگاه خودم تأمین می شود.
    2- می توانید در نامه ی اول هیچ صحبتی از پول و هزینه نکنید و این بحث را مبهم بگذارید، و صرفاً بگذارید رزومه ی شما و درخواستتان را بررسی کند.. احتمالاً استاد شما در نامه ی پاسخ، خواهد پرسید هزینه های شما چطور تأمین می شود. پاسخ پیشنهادی ام به این سوال را در پست قبل از این پست شما به دوست دیگری داده ام.
    3- می توانید در جایی که قرار است از پول صحبت کنید، بنویسید دانشگاه من partly این هزینه ها را تأمین می کند.

به هر حال پیشنهادم برای رویکرد کلی تان این است که
    1- تا می توانید، صحبت از پول را به حاشیه ببرید، و طوری صحبت کنید که انگار که هدف اصلی رسیدن به محضر استاد است و پول یکی از مشکلات حاشیه ای است که درباره اش صحبت می کنیم و حتماً به نحوی حل خواهد شد.
    2- همزمان، هرجا که از شما سوالی درباره ی پول پرسید، کاملاً صادقانه و شفاف صحبت کنید و ابهامی که گفتم را فوراً حذف کنید. صداقت ظاهری (apparent sincerity) شما در این بحث بسیار مهم است. نباید استاد فکر کند شما چیزی را پنهان می کنید. مثلاً اگر حس کند پول دارید اما باز هم پول می خواهید، یا پول ندارید اما دروغکی می گویید پول دارم خیلی بد است. اگر پول دارید، با صداقت بگویید دارم، اگر هم ندارید، با صداقت بگویید ندارم یا اینقدر دارم. پول نداشتن برای دانشجو اصلاً عیب نیست.

اما پاسخ به سوال شما به طور مشخص: درخواست فاند در ایمیل اول به نظرم افتضاح است. اول باید شایستگی خود برای عضویت در گروه استاد را نشان دهید، بعد چنین درخواستی بکنید. مجددا تکرار می کنم که اگر هرطورشده باید به فرصت بروید، نه تنها درخواست فاند نکنید، که از ایمیل اول خیالش را راحت کنید که پول نمی خواهید.

اینها که گفتم صرفاً نظر شخصی ام بود و لزوماً صحیح نیست..
    موفق باشید

Junior Member

سلام و وقت بخیر
    احتمالا سوالم برای شما خیلی پیش پا افتاده باشه، اما میشه لطفا راهنمایی بفرمایید:
    امکانش هست برایم نمونه جمله در این باب که فاند وزرات علوم هستم و هزینه ها را وزرات علوم برعهده میگیرد بفرمایید
    برای ایمیل زدن به اساتید نیاز دارم اما دقیق نمیدونم با چه کلمات معادلی این موضوع را در ایمیل بیان می کنند
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خوب چند جوری میشود این را گفت بستگی دارد به زمینه نامه

I have secured funds from iran's Ministry of Science ...
    Iran's Minsitry of Science covers the tuition and the living costs for this project or for 6 month for example
    My study is financed by Iran's ministry of...
    I will receive financial support from Iran's ministry of...

HTH

سلام و وقت بخیر
    احتمالا سوالم برای شما خیلی پیش پا افتاده باشه، اما میشه لطفا راهنمایی بفرمایید:
    امکانش هست برایم نمونه جمله در این باب که فاند وزرات علوم هستم و هزینه ها را وزرات علوم برعهده میگیرد بفرمایید
    برای ایمیل زدن به اساتید نیاز دارم اما دقیق نمیدونم با چه کلمات معادلی این موضوع را در ایمیل بیان می کنند
    خیلی ممنون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

با سلام
    بنده از لحاظ رزومه آموزشی و پژوهشی شرایط مناسبی دارم اما متاسفانه مدرک زبان رو نتونستم بگیرم
    با توجه به اینکه آزمون جامع رو دادم و در شرف تصویب پروپوزال هم هستم بنظرتون برای فرصت مطالعاتی میتونم الان اقدام کنم؟ مدرک زبان چقد تاثیر داره در گرفتن فرصت مطالعاتی ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)