نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای ادامه تحصیل کدوم راه رو انتخاب کنم؟؟

رأی دهندگان
507. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بشینم بکوب واسه ارشد امسال که کنکورش بهمن ماه هست بخونم و بعدش مدرک زبان بگیرم و واسه ساله آینده اپلی‌ کنم

97 19.13%
  • بیخیال کنکور بشم و برم دنبال گرفتن مدرک زبان و اپلی‌ کردن تا دی ماه

236 46.55%
  • هر ۲ تا کارو با هم انجام بدم(یعنی‌ در حین خوندن واس کنکور مدرک زبان هم بگیرم) که ۱ سال عقب نیفتم

138 27.22%
  • هیچ کدام

36 7.10%
صفحه 31 از 70 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 698

موضوع: کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل (بررسی شانس پذیرش ممنوع است)

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی در مورد انتخاب بین چند دانشگاه پذیرفته شده

یعنی معدل اینقدر برای تاپ 10 مهمه ؟ جالبه فکر کنم معدل اصلا جزو requirement های اپلایشون هم نیست! اگر کسی معدل لیسانس 14.73 اما فوقش 18 باشه چطور ؟ بازم تاپ 10 رو باید فراموش کنه؟

والا من هم همین دلایل قوی که فرمودید رو سوال کردم که چیا میتونه باشه؟

یک سوالی هم دارم . نام دانشگاه چقدر برای آینده شغلی بعد دانشگاه مهمه و اهمیت داره ؟ مثل ایران اسم دانشگاهاست که تعیین کننده است (نه سواد طرف) یا سواد طرفه که تعیین کننده است نه مدرکش؟ (واقعبینانه نه شعاری)
    چون جایی خونده بودم اگر شما مثلا مدرک استفورد داشته باشید هرجا برید حداقل یک شانس خوب برای مصاحبه دارید اما با خیلی مدرک های دیگه شاید وارد یک صف طول و طویل متقاضیان بشید که هیچوقت هم فرصت بهتون نرسه!

همچنین سطح تحصیل و امکانات و پروژه ها توی دانشگاه ها چقدر متفاوته ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    یک سوالی هم دارم . نام دانشگاه چقدر برای آینده شغلی بعد دانشگاه مهمه و اهمیت داره ؟ مثل ایران اسم دانشگاهاست که تعیین کننده است (نه سواد طرف) یا سواد طرفه که تعیین کننده است نه مدرکش؟ (واقعبینانه نه شعاری)
    چون جایی خونده بودم اگر شما مثلا مدرک استفورد داشته باشید هرجا برید حداقل یک شانس خوب برای مصاحبه دارید اما با خیلی مدرک های دیگه شاید وارد یک صف طول و طویل متقاضیان بشید که هیچوقت هم فرصت بهتون نرسه!

همچنین سطح تحصیل و امکانات و پروژه ها توی دانشگاه ها چقدر متفاوته ؟
    برای مقطع دکترا سابقه پژوهشی و اعتبار استادی که باهاش کار کردید از هر چیز دیگری مهم تره. البته طبیعی است که درس خواندن در دانشگاههای تاپ موقعیتهای بیشتری برای پیشرفت فراهم میکند ولی صرف اسم مدرک کافی نیست باید کار هم کرده باشید. من فارغ التحصیل استنفورد رو دیدم که کار آکادمیک نتونسته بگیره (بدلیل کار پژوهشی نه چندان قوی) و فارغ التحصیل دانشگاههای پایینتر رو هم دیدم که کار آکادمیک خوب گرفته.

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

راستی به نکته خوبی اشاره کردید ... کار آکادمیک!
    آیا با مدرک دکترا پیدا کردن کار غیر آکادمیک (مثلا در واحد های R&D صنایع مختلف ) و یا ایجاد یک کسب و کار جدید و .... سخت تر صورت میگیره؟ یک فرد که دکترا داره به غیر از کار در دانشگاه چه گزینه هایی پیش رو داره ؟

و آیا کار آکادمیک درآمد و وجهه بیشتری داره یا کار در واحد های صنعتی؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    راستی به نکته خوبی اشاره کردید ... کار آکادمیک!
    آیا با مدرک دکترا پیدا کردن کار غیر آکادمیک (مثلا در واحد های R&D صنایع مختلف ) و یا ایجاد یک کسب و کار جدید و .... سخت تر صورت میگیره؟ یک فرد که دکترا داره به غیر از کار در دانشگاه چه گزینه هایی پیش رو داره ؟

و آیا کار آکادمیک درآمد و وجهه بیشتری داره یا کار در واحد های صنعتی؟
    در صنعت نوع مدرک شما اهمیت چندانی نداره و مهارت و دانش شما مهمتره. درصد عمده فارغ التحصیلان دکترا در رشته های فنی جذب صنعت و بیزینس و مراکزپژوهشی مستقل میشوند نه دانشگاه. در تاپیک های کار در امریکا در این مورد توضیح کافی داده شده است و جای این بحث اینجا نیست.

سلام دوستان. میخواستم بدونم آیا برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در اروپا باید دوره خاصی رو قبل از دکترا بگذرونیم وآیا اصولا دوره ای بین دکترا و فوق لیسانس وجود داره؟ ممنون میشم جواب بدین. اینجا تنها منبع کسب اطلاعات برای من هست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nnnnnnnnnnnnnn نمایش پست ها
    سلام دوستان. میخواستم بدونم آیا برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در اروپا باید دوره خاصی رو قبل از دکترا بگذرونیم وآیا اصولا دوره ای بین دکترا و فوق لیسانس وجود داره؟ ممنون میشم جواب بدین. اینجا تنها منبع کسب اطلاعات برای من هست
    نه همچین چیزی نیست. در صورتی که موقع دکترا خوندن نیاز باشه شما چیزی رو یاد بگیرید احتمالا می تونید هماهنگ کنید و برید سر کلاس های لیسانس یا فوق لیسانس بشینید.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

برای انتخاب استاد راهنما کدوم به نظرتون بهتره؟البته برای پذیرش از دانشگاه با فاند در آینده...
    دانشیار 40 ساله ای که از توکیو ژاپن(تاپ 10) فارق التحصیل شده در رشته زلزله و با اساتید خارج از کشور رابطه خیلی زیادی داره ولی تو امر پایان نامه سخت گیر نیست و شاید از پایان نامه با اون 1 مقاله درست و حسابی بشه در اورد.(هر سال 10 تا 15 دانشجو از دانشگاه های مختلف قبول می کنه)
    استادیار 33 ساله فارق التحصیل زلزله شریف که شدیدا تو امر پایان نامه سخت گیره و خیلی فعاله در امر مقاله و در عوض ارتباطاتش هم ضعیف تره.(هر سال 3 تا 5 دانشجو فقط از دانشگاه تبریز قبول می کنه)

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    برای انتخاب استاد راهنما کدوم به نظرتون بهتره؟البته برای پذیرش از دانشگاه با فاند در آینده...
    دانشیار 40 ساله ای که از توکیو ژاپن(تاپ 10) فارق التحصیل شده در رشته زلزله و با اساتید خارج از کشور رابطه خیلی زیادی داره ولی تو امر پایان نامه سخت گیر نیست و شاید از پایان نامه با اون 1 مقاله درست و حسابی بشه در اورد.(هر سال 10 تا 15 دانشجو از دانشگاه های مختلف قبول می کنه)
    استادیار 33 ساله فارق التحصیل زلزله شریف که شدیدا تو امر پایان نامه سخت گیره و خیلی فعاله در امر مقاله و در عوض ارتباطاتش هم ضعیف تره.(هر سال 3 تا 5 دانشجو فقط از دانشگاه تبریز قبول می کنه)
    به طور ذاتی، دانشیار بودن یا استادیار بودن استاد راهنما، نه حسن هست و نه عیب. شما ببین کدوم استاد روی حوزۀ تحقیقاتی مورد نظر شما مسلط تر هست. تسلط هم از راه های مختلفی قابل تشخیص هست. مثلاً ببین کدومشون مقالات ژورنالی معتبرتر و بیشتری توی حوزۀ مورد نظر شما داره.

کمک استاد به دانشجو خیلی مهم هست؛ استادی که فقط اسم داره و دانشجو رو به حال خودش رها میکنه، به نظر من برای کسی که بنا داره ادامۀ تحصیل بده (مخصوصاً برای خارج کشور) انتخاب بهینه ای نیست. سخت گیری استاد اگر به قیمت کیفیت بالای تز و مقالات معتبر تموم بشه، حتماً ارزش داره.

اینکه یکی از ژاپن فارغ التحصیل شده، فقط زمانی میتونه برای شما مزیت به همراه بیاره که شما برای همون دانشگاه ژاپنی بخوای اپلای کنی و به توصیه نامۀ این استاد توی ژاپن بهای ویژه ای داده بشه؛ یا اینکه شما رو به یکی از دوستان بین المللی خودش توصیه کنه و باعث جذب شما به مقطع بعدی بشه؛ وگرنه، شریف و ژاپن با هم فرقی نداره.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من پیشنهاد میکنم استاد راهنماتون را فرد دوم (33 ساله) انتخاب بکنید و استاد مشاورتون را فرد اول (40 ساله) انتخاب بکنید.
    اینجوری از مزایای هر دو فرد بهره مند میشین.
    البته یک نکته را هم فراموش نکنید:‌ استاد راهنما شاید فوق فوقش 10 درصد بتونه تاثیر بذاره. کسی که باید تلاش بکنه و برای پایان نامه زحمت بکشه ، تحقیق بکنه ، مقاله بنویسه و . . . خود شما هستید نه کس دیگه ای. حتی برای اپلای کردن هم ارتباطات و لینکهای خارجی اساتید به اندازه تلاشها و جستجوهای خود شما تاثیر نداره.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)