صفحه 340 از 348 نخستنخست ... 240290330331332333334335336337338339340341342343344345346347348 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,391 تا 3,400 , از مجموع 3480

موضوع: پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

پیش فرض پاسخ : پرسش در مورد اعتبار ژورنالها و کنفرانس ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    پلیجیاریزم یعنی کپی کردن نوشته های دیگران، و ابزارهایی وجود داره که پلیجیاریزم نوشته ها را چک میکنه و درصدش رو میده (من turnitin را استفاده کرده ام که اشتراک لازم داره ولی ابزارهای رایگان هم شنیدم موجود هست).
    شما میتونید نتایج بقیه را ریپورت کنید ولی متن کتاب باید نوشته خودتون باشه نه کپی نوشته های دیگران (تغییر جملات هم کافی نیست). یک روش عملی اش اینه که شما مقاله موردنظرتان را بخوانید، بعد چند ساعتی کار دیگری انجام بدین که عین جملات مقاله از خاطرتون محو بشه، و بعد بنشینید خلاصه ای از رئوس مطالب و نتیجه گیریهای مقاله را با استایل خودتان بنویسید. برای کتاب هم شرح مقاله ها کافی نیست باید خودتون هم نکته ای اضافه کنید مثلا روشهای موجود را کلاسه بندی و مقایسه کنید و مانند آن.
    اینکه پلجریزم سرقت ادبی میشه رو میدونم. میخوام ببینم اون 20 درصد رو چطوری تعیین کنم. سرویس آنالیز قابل اطمینانی دارید که این کار رو واسم انجام بده و ترجیحا هم رایگان باشه
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    اینکه پلجریزم سرقت ادبی میشه رو میدونم. میخوام ببینم اون 20 درصد رو چطوری تعیین کنم. سرویس آنالیز قابل اطمینانی دارید که این کار رو واسم انجام بده و ترجیحا هم رایگان باشه
    یک تاپیکی بود که این نوع نرم افزارها مثل crosscheck و نظیر اون را فهرست کرده بودند ولی الان میگردم نمیتونم پیداش کنم. قاعدتا دانشگاهها در ایران باید بدونند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

چند نکته رو من گفتم بنویسم، در مورد اینکه استاد شما به شما گفته نباید plagiarism بیش از ۲۰ درصد باشه، باید از خودش خیلی محترمانه بپرسید که منظورش چی بوده، چون خیلی حرف عجیبی زده اگه شما درست منظورش رو متوجه شده باشید، شاید شما منظورش رو بد فهمیدید، plagiarism که اصلا نباید داشته باشید. اما با فرض بر اینکه ایشون همین حرف رو زده باشه، ۲ حالت ممکنه، حالت اول اینکه منظورش چیزی شبیه همون common knowledge بوده، به این صورت که مطالب بسیار پیش پا افتاده و بدیهی در یک رشته رو معمولا نیازی به reference کردن ندارید، و این که در دانشگاه ها (لااقل دانشگاه های انگلیس) به دانشجوهاشون میگن you don't need to reference everything، منظورشون دقیقا همین هست، هر چند که به نظر من اگه میبینید که شرایط از هر لحاظی حساس هست، بهتره که وقت بذارید و یک منبع رو پیدا کنید و این رو هم reference کنید، اما مورد دیگه که جناب ghlobe هم بخشیش رو گفتن، استفاده از کلمات خودتون هست برای نگارش، که میشه همون paraphrasing، به این صورت که شما یک مطلبی رو که جایی دیدید یا خواندید، باید با استفاده از کلمات و جملات عمدتا متفاوت از جایی که اون مطلب رو گرفتید بیان کنید، اگه هم گوگل کنید what is paraphrasing، مثالهای خوبی رو میتونید پیدا کنید، ولی به هر حال شما نیاز دارید که مطالبی رو که paraphrase کردید رو reference کنید، در غیر این صورت، این هم یکی از موارد plagiarism به حساب میاد، اما اگه خواستید به هر دلیلی از عین کلمات متنی که میخونید استفاده کنید، باید حتما از علامت quotation که همون علامت نقل قول خودمون هست استفاده کنید، مثل "abc"، و باید در این مورد هم شما منبع اصلی رو reference کنید، اما استفاده زیاد از این quotation به صورت کلی اصلا خوب نیست و کیفیت نوشتار رو معمولا پایین میاره. به طور کلی، معمولا تمامی مطالب و ایده هایی که از خودتون نیست (یعنی مولفشون خودتون نیستید و از جای دیگه ای گرفتید) رو باید reference کنید، در مورد چگونگی reference هم در اینجا به شما کامل توضیح داده که چطور باید اینکار رو کنید:"www[DOT]open.ac.uk/libraryservices/documents/Harvard_citation_hlp[DOT]pdf"اما بر خلاف قسمتی از نظر دوستمون ghlobe، اصلا نیاز به این نیست که برای paraphrase کردن چند ساعت صبر کنید، خیلی این رو تو ذهنتون بزرگش نکنید، من خودم برای paraphrasing یک متن، شاید ۵ دقیقه هم صبر نمیکنم و سریع با استفاده از کلمات و ساختار عمدتا متفاوت همون مطلب رو paraphrase میکنم و هیچوقت هم از سوریس هایی نظیر crosscheck استفاده نمیکنم، چون اصلا نیازی نیست، البته بستگی به چقدر خوب بودن زبان خودتون، یعنی زبانی که شما دارید باهاش کار میکنید و منابعتون رو میخونید و مینویسید هم داره، ولی اصلا در ذهن خودتون این کار رو خیلی بزرگش نکنید، که البته در این صورت منظور استادتون این بوده که شما بیش از ۲۰ درصد اجازه استفاده از مطالب بدیهی و پیش پا افتاده رشتتون رو ندارید، اما حالت دوم اینه که شاید منظور ایشون این بوده که شما بیش از ۲۰ درصد حق استفاده از مطالبی که جاهای دیگه خوندید رو ندارید و باید حداقل ۸۰ درصد مطالب یافته های خودتون باشه، نه مطالب paraphrase شده یا quote شده (که این مطالب نیازی به reference کردن هم ندارن، چون reference شون در واقع خودتون هستید)، که خیلی عجیب هست در این صورت، خلاصه این حرف که شما بیش از ۲۰ درصد نباید plagiarism داشته باشید، حرف خیلی عجیبی هست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط justOneGenius نمایش پست ها
    چند نکته رو من گفتم بنویسم، در مورد اینکه استاد شما به شما گفته نباید plagiarism بیش از ۲۰ درصد باشه، باید از خودش خیلی محترمانه بپرسید که منظورش چی بوده، چون خیلی حرف عجیبی زده اگه شما درست منظورش رو متوجه شده باشید، شاید شما منظورش رو بد فهمیدید، plagiarism که اصلا نباید داشته باشید. اما با فرض بر اینکه ایشون همین حرف رو زده باشه، ۲ حالت ممکنه، حالت اول اینکه منظورش چیزی شبیه همون common knowledge بوده، به این صورت که مطالب بسیار پیش پا افتاده و بدیهی در یک رشته رو معمولا نیازی به reference کردن ندارید، و این که در دانشگاه ها (لااقل دانشگاه های انگلیس) به دانشجوهاشون میگن you don't need to reference everything، منظورشون دقیقا همین هست، هر چند که به نظر من اگه میبینید که شرایط از هر لحاظی حساس هست، بهتره که وقت بذارید و یک منبع رو پیدا کنید و این رو هم reference کنید، اما مورد دیگه که جناب ghlobe هم بخشیش رو گفتن، استفاده از کلمات خودتون هست برای نگارش، که میشه همون paraphrasing، به این صورت که شما یک مطلبی رو که جایی دیدید یا خواندید، باید با استفاده از کلمات و جملات عمدتا متفاوت از جایی که اون مطلب رو گرفتید بیان کنید، اگه هم گوگل کنید what is paraphrasing، مثالهای خوبی رو میتونید پیدا کنید، ولی به هر حال شما نیاز دارید که مطالبی رو که paraphrase کردید رو reference کنید، در غیر این صورت، این هم یکی از موارد plagiarism به حساب میاد، اما اگه خواستید به هر دلیلی از عین کلمات متنی که میخونید استفاده کنید، باید حتما از علامت quotation که همون علامت نقل قول خودمون هست استفاده کنید، مثل "abc"، و باید در این مورد هم شما منبع اصلی رو reference کنید، اما استفاده زیاد از این quotation به صورت کلی اصلا خوب نیست و کیفیت نوشتار رو معمولا پایین میاره. به طور کلی، معمولا تمامی مطالب و ایده هایی که از خودتون نیست (یعنی مولفشون خودتون نیستید و از جای دیگه ای گرفتید) رو باید reference کنید، در مورد چگونگی reference هم در اینجا به شما کامل توضیح داده که چطور باید اینکار رو کنید:"www[DOT]open.ac.uk/libraryservices/documents/Harvard_citation_hlp[DOT]pdf"اما بر خلاف قسمتی از نظر دوستمون ghlobe، اصلا نیاز به این نیست که برای paraphrase کردن چند ساعت صبر کنید، خیلی این رو تو ذهنتون بزرگش نکنید، من خودم برای paraphrasing یک متن، شاید ۵ دقیقه هم صبر نمیکنم و سریع با استفاده از کلمات و ساختار عمدتا متفاوت همون مطلب رو paraphrase میکنم و هیچوقت هم از سوریس هایی نظیر crosscheck استفاده نمیکنم، چون اصلا نیازی نیست، البته بستگی به چقدر خوب بودن زبان خودتون، یعنی زبانی که شما دارید باهاش کار میکنید و منابعتون رو میخونید و مینویسید هم داره، ولی اصلا در ذهن خودتون این کار رو خیلی بزرگش نکنید، که البته در این صورت منظور استادتون این بوده که شما بیش از ۲۰ درصد اجازه استفاده از مطالب بدیهی و پیش پا افتاده رشتتون رو ندارید، اما حالت دوم اینه که شاید منظور ایشون این بوده که شما بیش از ۲۰ درصد حق استفاده از مطالبی که جاهای دیگه خوندید رو ندارید و باید حداقل ۸۰ درصد مطالب یافته های خودتون باشه، نه مطالب paraphrase شده یا quote شده (که این مطالب نیازی به reference کردن هم ندارن، چون reference شون در واقع خودتون هستید)، که خیلی عجیب هست در این صورت، خلاصه این حرف که شما بیش از ۲۰ درصد نباید plagiarism داشته باشید، حرف خیلی عجیبی هست.
    این استاد به احتمال زیاد منظورشون این بوده که وقتی با ابزارهای کشف Plagiarism مقاله رو چک میکنید، درصد شباهت متن یا همون similarity index اش باید زیر 20 درصد باشه. صفر عملا غیرممکن است و معمولا زیر 10 درصد معیار مناسبی است ولی حالا استاد ایشون به بیست درصد رضایت داده.

در مورد Paraphrasing بنظر شخصی من از نظر آکادمیک روش خوبی نیست ولو اینکه باعث پاس شدن plagiarism test بشه. برای بالا بردن کیفیت مقاله بهتره از مطالب مقالات دیگر بطور مفهومی استفاده بشه و نه جملاتشون (ولو با تغییر کلمات و ساختار). ولی البته همانطور که فرمودید paraphrasing معمولا مشکل شباهت متن رو جل میکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

این استاد به احتمال زیاد منظورشون این بوده که وقتی با ابزارهای کشف Plagiarism مقاله رو چک میکنید، درصد شباهت متن یا همون similarity index اش باید زیر 20 درصد باشه. صفر عملا غیرممکن است و معمولا زیر 10 درصد معیار مناسبی است ولی حالا استاد ایشون به بیست درصد رضایت داده.

در مورد Paraphrasing بنظر شخصی من از نظر آکادمیک روش خوبی نیست ولو اینکه باعث پاس شدن plagiarism test بشه. برای بالا بردن کیفیت مقاله بهتره از مطالب مقالات دیگر بطور مفهومی استفاده بشه و نه جملاتشون (ولو با تغییر کلمات و ساختار). ولی البته همانطور که فرمودید paraphrasing معمولا مشکل شباهت متن رو جل میکنه.
    اگه درست reference بشه به همون صورتی که گفتم، اصلا plagiarism حساب نمیشه و مشکلی نداره و plagiarism صفر ممکن هست، بلکه باید اینگونه باشه، مگر در مورد حالت اول که گفتم، که بعضی وقتها (شاید حدود ۵ درصد موارد اینگونه) بدون reference کردن یک مطلب پیش پا افتاده هم، مشکل ایجاد میشه، چون در این موارد هم گاهی وقتها، استثنا پیدا میشه و تحقیقاتی که در این زمینه بوده و عملا نیاز به reference کردن به وجود میاد، که برای همین بود که گفتم، حتی در این موارد هم در بعضی موارد حساس، اگه reference بشه، بهتره، چون مادامی که درست reference شه، مشکلی به وجود نمییاد و plagiarism حساب نمیشه، حتی اگه اون مطلب در واقع مشکلی داشته باشه ولی درست reference شده باشه، بسیار بهتر از این هست که بعد plagiarism حساب شه، حتی اگه با استفاده از عین کلمات او متن باشه. این که زیر ۱۰ درصد plagiarism معیار مناسبی هست رو من اولین باره میشنوم، یکی از استادای خود من، برای ما مثال میزد که یکی از دانشجوهاش در مورد assignment آخر سال، چون فقط در یک مورد، reference کردن رو انجام نداده بود، به جرم plagiarism جریمه شد، ولی چون بار اولش بود، دانشگاه فقط با تذکر کتبی و پایین آوردن نمرش، قضیه رو خاتمه داد، و استادمون میگفت، اگه نمیتونید در مورد یک متن خاص به صورت مناسب paraphrase و بعد reference کنید، حداقل عین کلمات رو quote و reference کنید، تا با plagiarism روبرو نشید، که کاملا هم صحیح هست، ولی خب استفاده زیاد از quotation mark، معمولا خیلی بد هست و عموما توصیه نمیشه، ولی باز بهتر از plagiarism هست.

ApplyAbroad Superstar

سلام plagerism را ایشان تحت اللفظی به کار برده اند و منظور حتما رفرنس دهی صحیح بوده - همانطور که دوستان هم گفتند - و الا "تقلب" در هر شکلش حتی یک درصد هم نباید باشد. یک نکته کوچک دیگر اینکه شما اشاره کردید که فصل/بخش مربوط به بررسی کارهای دیگران "
    ریویو از چندین مقاله "
    را قصد دارید انجام بدهید که قاعدتا منظورتان بررسی ادبیات مربوط به کار است و این بخش به لحاظ محتوی حساسیت خاص خودش را دارد. شما مرتب به کارهای دیگران رجوع میکنید رد و تایید میکنید یا رد و تایید دیگران را بر یک کار خاص میاورید و لازم است برای رفرنس دهی خیلی دقت کنید. اگر دسترسی به turnitin دارید قسمتهای مربوط را هایلایت میکند و حتی مرجع متن مشکوک را هم نشان میدهد که میتوانید کراس چک کنید. این دقت برای رفرنسدهی را حتی برای کارهای قبلی خودتان هم بفرمایید - مقاله/فصل کتاب.. - چون نرم افزار حتی اینها را هم شناسایی میکند و اگر مرجع در متن مشخص نشده باشد در ایندکس حساب میکند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    یه سوال دیگه واسم پیش اومده
    من دارم با یک استاد هندی کتاب مینویسم بهم گفته که نباید بیشتر از 20 درصد پلاجریزم داشته باشی. منظورش دقیقا چیه؟
    و اینکه توی نوشتن کتاب بصورت ریویو از چندین مقاله باید چیکار کنیم که سرقت ادبی محسوب نشه؟
    من در زمینه برق میخوام چند تا روش کنترلی رو بصورت ریویو مرور کنم و بیارم توی یکی از فصل های کتاب. حالا آیا فقط تغییرات جملات مقالات علمی که میخونم واسه عدم سرقت ادبی کافیه یا اینکه باید هر روش رو خودم شبیه سازی کنم و تست کنم و نتایج خودم رو توی کتاب ثبت کنم؟ بنظر شما باید چیکار کنم
    ویرایش توسط susighton : September 11th, 2018 در ساعت 07:30 PM دلیل: typo

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

اگه درست reference بشه به همون صورتی که گفتم، اصلا plagiarism حساب نمیشه و مشکلی نداره و plagiarism صفر ممکن هست، بلکه باید اینگونه باشه، مگر در مورد حالت اول که گفتم، که بعضی وقتها (شاید حدود ۵ درصد موارد اینگونه) بدون reference کردن یک مطلب پیش پا افتاده هم، مشکل ایجاد میشه، چون در این موارد هم گاهی وقتها، استثنا پیدا میشه و تحقیقاتی که در این زمینه بوده و عملا نیاز به reference کردن به وجود میاد، که برای همین بود که گفتم، حتی در این موارد هم در بعضی موارد حساس، اگه reference بشه، بهتره، چون مادامی که درست reference شه، مشکلی به وجود نمییاد و plagiarism حساب نمیشه، حتی اگه اون مطلب در واقع مشکلی داشته باشه ولی درست reference شده باشه، بسیار بهتر از این هست که بعد plagiarism حساب شه، حتی اگه با استفاده از عین کلمات او متن باشه. این که زیر ۱۰ درصد plagiarism معیار مناسبی هست رو من اولین باره میشنوم، یکی از استادای خود من، برای ما مثال میزد که یکی از دانشجوهاش در مورد assignment آخر سال، چون فقط در یک مورد، reference کردن رو انجام نداده بود، به جرم plagiarism جریمه شد، ولی چون بار اولش بود، دانشگاه فقط با تذکر کتبی و پایین آوردن نمرش، قضیه رو خاتمه داد، و استادمون میگفت، اگه نمیتونید در مورد یک متن خاص به صورت مناسب paraphrase و بعد reference کنید، حداقل عین کلمات رو quote و reference کنید، تا با plagiarism روبرو نشید، که کاملا هم صحیح هست، ولی خب استفاده زیاد از quotation mark، معمولا خیلی بد هست و عموما توصیه نمیشه، ولی باز بهتر از plagiarism هست.
    دوست عزیز دقت بفرمایید بنده عرض نکردم plagiarism ده درصد. عرض کردم similarity index ده درصد بر مبنای همان ابزارهایی که عرض کردم. شما همان مقاله ای را هم که اصلا plagiarism نداره را با آن ابزارها اجرا کنید چند درصدی شباهت متن پیدا میکنه (عبارات استاندارد تخصصی و نظیر آن) که البته plagiarism نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

دوست عزیز دقت بفرمایید بنده عرض نکردم plagiarism ده درصد. عرض کردم similarity index ده درصد بر مبنای همان ابزارهایی که عرض کردم. شما همان مقاله ای را هم که اصلا plagiarism نداره را با آن ابزارها اجرا کنید چند درصدی شباهت متن پیدا میکنه (عبارات استاندارد تخصصی و نظیر آن) که البته plagiarism نیست.
    این دقیقا همون هست دوست عزیز، similarity index شاخص اصلی plagiarism هست، و quote و paraphrase کردن همراه با reference رو دانشگاه ها قبل از اینکه دانشجوها کارهاشون را ارایه کنن توی سیستمی که ازش استفاده میکنن (چه turnitin باشه، چه چیز دیگه) exclude میکنن و اصلا به اون مراحلی که فرمودید نمیرسه و همینطور عبارات تخصصی هم جز similarity index حساب نمیشن. اگه مقاله ای هر اندازه از similarity index رو نشون بده، به احتمال قریب به یقین plagiarism هم داره (مگر مواردی مثل اون حالت اول که در موردش توضیح دادم که نظر استاد و دانشگاه شرط میشه که آیا plagiarism حساب میشه یا نه، که معمولا هم حساب نمیشه ولی گفتم خودتون قضاوت کنید ببینید چه طور هست اون موضوع خاص، چون شاید بهتر باشه که همین ها هم reference شن، تا موارد اینگونه به وجود نیاد).https://elearning.qmul.ac.uk/guide/e...nitin-reports/ در هر صورت، یا مطلبی که مینویسید ۱) حاصل یافته ها و تحقیقات خودتون هست و یا حاصل تحلیل و تفسیر و نتیجه گیری خودتون از کارهای دیگران هست که در هر دو صورت نیازی به reference کردن ندارن، هرچند که کارهای دیگران رو اگه آوردید در متنتون، اونها رو باید بلافاصله reference کنید ولی نتیجه گیری و ... خودتون از اونها، نیازی به reference کردن ندارن (به خاطره اینکه reference شون در واقع خودتون هستید)، یا ۲) اینکه مطلبی رو از جای دیگه ای یاد گرفتید یا میخواهید بررسی کنید که چه این رو paraphrase کنید (paraphrase کردن یعنی بیان همان مطلب با کلمات و جملات عمدتا متفاوت از متن اصلی)، چه quote کنید (quote یعنی آوردن عین یک جمله یا یک متن در بین علامت نقل قول)، در هر دو صورت معمولا نیاز به reference کردن دارید و در تقریبا تمامی موارد باید reference کنید وگرنه با plagiarism روبرو میشید. تنها مواردی که نیاز به reference کردن در این مورد خاص رو ندارن ۱) حالت اولی که توضیح دادم و ۲) common knowledge هست، که همونطور که گفتم در بعضی از موارد به نظر من بهتره اینها رو هم reference کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر

این تقریبا همون هست دوست عزیز، similarity index شاخص اصلی plagiarism هست، و quote و paraphrase کردن همراه با reference رو دانشگاه ها قبل از اینکه دانشجوها کارهاشون را ارایه کنن توی سیستمی که ازش استفاده میکنن (چه turnitin باشه، چه چیز دیگه) exclude میکنن و اصلا به اون مراحلی که فرمودید نمیرسه و همینطور عبارات تخصصی هم جز similarity index حساب نمیشن. اگه مقاله ای هر اندازه از similarity index رو نشون بده، به احتمال قریب به یقین plagiarism هم داره (مگر مواردی مثل اون حالت اول که در موردش توضیح دادم که نظر استاد و دانشگاه شرط میشه که آیا plagiarism حساب میشه یا نه، که معمولا هم حساب نمیشه ولی گفتم خودتون قضاوت کنید ببینید چه طور هست اون موضوع خاص، چون شاید بهتر باشه که همین ها هم reference شن، تا موارد اینگونه به وجود نیاد).

"www[DOT]elearning.qmul.ac.uk/guide/excluding-references-and-quotations-from-turnitin-reports"

در هر صورت، یا مطلبی که مینویسید ۱) حاصل یافته ها و تحقیقات خودتون هست و یا حاصل تحلیل و تفسیر و نتیجه گیری خودتون از کارهای دیگران هست که در هر دو صورت نیازی به reference کردن ندارن، هرچند که کارهای دیگران رو اگه آوردید در متنتون، اونها رو باید بلافاصله reference کنید ولی نتیجه گیری و ... خودتون از اونها، نیازی به reference کردن ندارن (به خاطره اینکه reference شون در واقع خودتون هستید)، یا ۲) اینکه مطلبی رو از جای دیگه ای یاد گرفتید یا میخواهید بررسی کنید که چه این رو paraphrase کنید (paraphrase کردن یعنی بیان همان مطلب با کلمات و جملات عمدتا متفاوت از متن اصلی)، چه quote کنید (quote یعنی آوردن عین یک جمله یا یک متن در بین علامت نقل قول)، در هر دو صورت معمولا نیاز به reference کردن دارید و در تقریبا تمامی موارد باید reference کنید وگرنه با plagiarism روبرو میشید. تنها مواردی که نیاز به reference کردن در این مورد خاص رو ندارن ۱) حالت اولی که توضیح دادم و ۲) common knowledge هست، که همونطور که گفتم در بعضی از موارد به نظر من بهتره اینها رو هم reference کنید.

سلام
    من یه مقاله به این ژورنال فرستادم www.journalijar.com
    و اکسپت کردن و 120 دلار هم پول می خوان. بعد که در impactfactor.ir اطلاعات مجله را زدم در فهرست ژورنال های نامعتبر درون دانشگاهی و در فهرست سیاه وزارت بهداشت یافت شد. حالا سوالی که دارم آیا این ژورنال کلا بدرد نمی خوره و یا فقط در ایران اینطوریه؟ isi هست یا نه؟ ارزش چاپ دارد یا خیر؟اصلا ارزش گذاری مسئولان در ایران بر چه طریقی اصلا؟!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)