نقل قول نوشته اصلی توسط armin920 نمایش پست ها
سلام, من ۱۸ اکتبر وقت مصاحبه داشتم و اصلا فکر نمیکردم قبول بشم و بیشتر تفریحی امدم ارمنستان.
شرایط من این بود که خواهرم گیرین کارت داره (ازدواج), سربازی هم نرفتم, ۳ بار هم از دوبی رد شدم. برای فوق پذیرش داشتم و بخاطره معادل بالا تونستم ۲۵۰۰ دلار بورس بگیرم که اصلا فکر نمیکردم مهم باشه.(من ریسرچ نرفتم)
در طول مصاحبه چند سوال مهم بود که به دلیل جواب منطقی فکر کنم بهم ویزا داد.

-چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
--چون دانشگاه خوبیه و state university و رنکش در جهان ۳۰۰ و از این دانشگاه بورس شدم. بعد خودش گفت "for sure it is"
-کی قراره پول تحصیل رو بده؟
--پدرم
-چی کار میکنه و چند وقت این کارو میکنه ؟
--درباره ی کارش توضیح دادم و گفتم "over 20 years" به نظرم میخواست مطمئن بشه که پدرم کار با ثباتی داره.
-سربازی رفتی ؟
--نه
-چرا؟
--چون موقعیتشو نداشتم و به نظرم کار منطقی نمیاد الان برم سربازی
-موقعیتشو نداشتی یا نمیخاستی بری؟ اینو با خنده گفت
--گفتم نه واقعا موقعیتشو نداشتم چون داشتم درس میخوندم و به نظرم کار منطقی نیست توی سن ۱۸ سالگی درسمو ول کنم تا ۲۰ سالگی برم سربازی و مهم ترین سالهای زندگیمو از دست بدم وقتی که ۲ سال دیگه میتونم بخرمش.
بعدش درباره ی خواهرم سوال کرد که اونجاست و منم فقط گفتم اره (توضیح اضافه ندادم) و خودش پرسید چی کار میکنه و منم فقط گفتم بیمارستان کار میکنه(اصلا سعی نکردم توجهش کنم و جوابم همه کوتاه بود)
چند نکته ی دیگه هم که به نظرم رسید از لحاظ روانشناسی شاید کمک کنه یکی اینکه اینا سر سوالای مهم تو چشات زل میزنن که تو همینطوری حرف بزنی و شروع کنی به چرت و پرت گفتن. باید هواست باشه که اصلا هول نکنی و جوابایی که تمرین کردی رو بگی و بعدش سکوت کنی. و نکته ی دیگه اینه که تو چشاشون مستقیم نگاه کنی و مواقع حساس دیوار یا پایینو نگاه نکنین چون فکر میکنن یه چیزی رو داری مخفی میکنی. و اینکه صاف وایسی و به سکوی انجا لم ندی که بفهمن اعتماد بنفس داری.
جالب تر برام این بود که به من حتی FBI check هم نخورد و یه برگه سفید دادن که دو روز دیگه visa آمادست و همونجا passo گرفت ازم.
امیدوارم همه موافق باشین و اصلا امیدتون رو از دست ندین.
فکر کنم 18 اکتبر در کل روز خوبی بود. 90 درصد گرفتن ویزا هارو. من هم در جا گرفتم، صحبت های این دوستمون خوب بود چیز خاصی ندارم بهش اضافه کنم.
فقط اینکه برای ویزاهای تحصیلی داشتن فاند یا ریسرچ پلن لزوماً نکته مثبتی نیست، اگه مصاحبه خوب و منطقی ای داشته باشید و تمام مدارک لازم برای اثبات صحبت هاتون داشته باشید فرقی نمی کنه سلف فاند باشید (مثل من) یا فول فاند یا هرچی . فقط اینکه دروغ نباید بگید چه موقع فرم پر کردن چه زمان مصاحبه.
موفق باشید