"سلام و خسته نباشید . یه سوال
لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و دارم به اساتید ( PROFESSOR AND ASSOCIATE PROFESSOR )دپارتمان اقتصاد دانشگاه ها ایمیل میزنم و رزومه و ریز نمراتمو میفرستم و معدل بالای 18 دارم و رزومه نسبتا قوی . در ایمیل برای فاند هم اشاره میکنم که یا به عنوان TA یا RA دانشجو شم . تا الان همه ی اساتید ایمیل زدن و منو به لینک خود دانشگاه ارجاع میدن و یا یکیشون گفت که من قدرت اینو ندارم که دانشجو بپذیرم .
سوالم اینه که توی رشته ی اقتصاد ( فوق لیسانس ) برای گرفتن فاند - ایمیل زدن من درسته یا یک روش دیگس ؟ چون رشته های دیگه مثلا فیزیک اینطوری فاند و پذیرش گرفتن . حالا با این اوصاف ایمیل زدنه من درسته ؟؟؟؟"

دوست عزیز اولا یه چند صفحه از تاپیکا رو بخونید بد نیست!
در حالت کلی، فارغ از هر قضیه ای بیشتر به استادیار ها ایمیل بزنید تا به دانشیارها و استاد تمام ها! استادیار ها جوان هستند، و جویای نام و برای تحکیم جایگاهشون و ترفیعش به دنبال گرفتن دانشجوی دکتری و فوق علاقه دارن.

برای رشته ی اقتصاد تا جایی که بنده میدونم، چیزی به اسم اینکه به دانشگاه یا استاد خاصی نامه بزنید موضوعیت نداره! کمیته تصمیم میگیره.
شما در یک حالت مقالاتی دارید که با حوزه یهای تححقیقاتی دانشگاه همسو هستش و یا موضوع تزهای اخیر دانشگاههه، اینجوری برای خودتون بهتره و شانستونو به نسبت میاره بالا! نسبتشم من نمیدونم!
در یه حالت دیگه، شما در رشته ی لیسانس وفوق مثلا کوانت قوی دارید. و یا در درس خاصی یا موضوع خاصی قوی هستید و یا نرم افزار STATA رو مثلا خوب بلدی، این میشه یه پوینت. ولی باز به استاد ایمیل نمیزنی، اونا خودشون موقع پذیرش این مواردو میبینن و در نظر میگیرن.

گرچه، هیچکی که نمیدونه پشت اون cloud computing چه خبره! دوست داشتید ایمیل بدید، ولی من ندیدم، نخوندم، و به نظرم بی فایده ست!

مگه اینکه دارید برای اروپا و استرالیا و نیوزلند که حوزه و مقالاتتون پذیرشتونو تضمین میکنه، اونجا ایمیل بدید و در مورد حوزه تو و ... .
بار ارزوی موفقیت