نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: اگر به عقب بر می گشتید باز هم سوئد را انتخاب می کردید؟

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگر به عقب بر می گشتید باز هم سوئد را انتخاب می کردید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط petithomme نمایش پست ها
    اینکه شما به دلائلی که واضح نیست (و بعضا می تونه شخصی باشه)، در راه و تحصیل در KTH ناموفق بودید دلیلی بر بد بودن سوئد و این دانشگاه نیست
    ممکنه انتظارات شما از اساس غلط بوده باشه که مسئول اون هم خودتون هستید نه سوئد، KTH یا چیز دیگه ای
    من دوستان زیادی دارم که نه تنها در KTH بلکه دانشگاه های دیگه سوئد مثل لوند و لینشوپینگ و چالمرز در حال تحصیل هستن و راضی هم هستن

شما احتمالا انتظار داشتید در قبال پولی که پرداختید سر از مریخ در بیارید که مسلما اینطور نیست!

نظرات شخصی رو نباید در قالب فرافکنی های کلی مطرح کرد
    نمی دونم نظر شما از ناموفق چیه، دو ساله تموم کردن فوق با معدل 4.3/5 اگر ناموفق بودنه خوب لابد شما دوستان درستان بسیار بهتر بوده.
    قطعا همانطور که شما می فرمایید این یک نظر کلی نیست. نظر بنده است که از دانشگاه شریف آمده و توصیه من هم به همان دوستان هم دوره ای خودم می باشد. و الی خودم شنیدم که بسیاری هم آرزوی تحصیل و زندگی در سوئد دارند.

به هر حال برای دوستان بعدی خوب است بدانید که در اینجا روزها در زمستان بسیار کوتاه است که شما به احتمال بسیار زیاد افسرده می شوید. بعضی شبها آنقدر سرد می شود که در خانه تان یخ می زند و نمی توانید حتی از منزل بیرون بروید. مردم سوئد تقریبا در قبال تمامی سوال های شما سکوت می کنند و از جواب دادن به آنها طفره می روند، شرکتهایی هم که دیدم تا الان همه ی دوستان آمریکایی و المانیم را استخدام کرده اند اما حتی یک ایرانی هم استخدام نکرده اند. نژاد پرستی در نوع خودش به عبارتی.

اگر این چیزها شما را آزار نمی دهد، یا اگر وضعتان در کشور حتی از این هم بدتر است، سوئد می تواند برای شما جای خوبی باشد، و الی همانطور که گفتم توصیه نمی شود.

ویرایش: انتظار من هم مریخ نبود. همانطور که در پست دیدید انتظارم بهتر شدن رزومه و قبول شدن در دانشگاه های بهتر بود(نسبت به تحصیل در شریف). اما ظاهرا عکس این قضیه رخ داده. کسی که در دانشگاه شریف ارشد بگیرد ظاهرا رزومه با ارزشتری دارد تا کسی که از KTH بگیرد. و به دوستان هم توصیه می شود که تاکیدشان روی بهتر دادن کنکور و قبول شدن در دانشگاه های خوب کشور خودمان باشد به جای اینکه تمرکزشان را روی سریع به خارج رفتن بگذارند.
    ویرایش توسط ali2551 : July 14th, 2019 در ساعت 03:29 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)