صفحه 55 از 59 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 583

موضوع: چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering in UMZ

پیش فرض پاسخ : چه فاکتورهایی در رزومه مهم تر و تاثیر گذارتر است؟

دوستان سلام...من رشتم مهندسیه برای مستر دارم اقدام میکنم...دوتا مدرک فنی حرفه ای و یک مدرک کتیا (نرم افزار طراحی مهندسی مکانیک) دارم...این هارو باید ذکر کنم درCV ؟؟

و اگر تاثیر مثبت داره چجوری باید بیارمش و در کدوم قسمت؟؟(دوستان اگه جمله تقریبی انگلیسیش رو هم بگین تقریبی ممنون میشم)

پیشاپیش از نظر هاتون سپاسگذارم

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط reza960 نمایش پست ها
    دوستان سلام...من رشتم مهندسیه برای مستر دارم اقدام میکنم...دوتا مدرک فنی حرفه ای و یک مدرک کتیا (نرم افزار طراحی مهندسی مکانیک) دارم...این هارو باید ذکر کنم درCV ؟؟

و اگر تاثیر مثبت داره چجوری باید بیارمش و در کدوم قسمت؟؟(دوستان اگه جمله تقریبی انگلیسیش رو هم بگین تقریبی ممنون میشم)

پیشاپیش از نظر هاتون سپاسگذارم
    سلام..
    بایدی وجود نداره، اگه دوست ندارید نزارید! گذاشتنش برای پر کردن رزومه خوبه و اینکه یه دید اولیه به استاد بده، هرچند تاثیر چندانی در پذیرش یا رد نداره.

قسمت "Academic & Research Experiences" بنظرم منتاسب باشه چون یه مدرک آکادمیک هست. بخش های دیگه هم مثل "Honors and Awards" میشه آورد.
    مثال: برای ایزو من اینطوری آوردم:
    Certification: ISO 9001:2008 (Basics, Requirements, Documentation & Internal Audit) held in Tehran, Iran, (24 hours), (Certification number: ???), TUV – Academy Rheinland, Iran Office.

سعی کنید جزئیاتو کامل بنویسید (از قبیل: سال، تعداد ساعات آموزش، مکان، نوع نرم افزار، مرکز ارائه دهنده، کاربرد و ...). اگه مدرک به انگلیسی هست موقع اپلای اینو هم آپلود کنید. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام..
    بایدی وجود نداره، اگه دوست ندارید نزارید! گذاشتنش برای پر کردن رزومه خوبه و اینکه یه دید اولیه به استاد بده، هرچند تاثیر چندانی در پذیرش یا رد نداره.

قسمت "Academic & Research Experiences" بنظرم منتاسب باشه چون یه مدرک آکادمیک هست. بخش های دیگه هم مثل "Honors and Awards" میشه آورد.
    مثال: برای ایزو من اینطوری آوردم:
    Certification: ISO 9001:2008 (Basics, Requirements, Documentation & Internal Audit) held in Tehran, Iran, (24 hours), (Certification number: ???), TUV – Academy Rheinland, Iran Office.

سعی کنید جزئیاتو کامل بنویسید (از قبیل: سال، تعداد ساعات آموزش، مکان، نوع نرم افزار، مرکز ارائه دهنده، کاربرد و ...). اگه مدرک به انگلیسی هست موقع اپلای اینو هم آپلود کنید. موفق باشید.
    ببخشید دوست عزیز یه سوال
    شما گفتید مدارک و Certificate هایی که گرفتیم بنویسیم
    البته عذر میخوام سوالم پیش پا افتاده هست
    اما به نظرتون این کلاس هایی که در مجتمع های فنی برگزار میشه مثل کلاس های برنامه نویسی یا کلاس های ICDL این ها رو هم بنویسیم بهتره؟
    بعد اصلا به نظر شما ارزش داره این مدارک بدیم ترجمعه کنند یا نه؟
    مثلا کلاس های مجتمع های فنی چی؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein_k2 نمایش پست ها
    ببخشید دوست عزیز یه سوال
    اما به نظرتون این کلاس هایی که در مجتمع های فنی برگزار میشه مثل کلاس های برنامه نویسی یا کلاس های ICDL این ها رو هم بنویسیم بهتره؟
    بنظرم اینا در پذیرش نقش کمرنگی دارن. مهمترین فاکتورها معمولن معدل، دانشگاه، مقاله، زبان و تا حدی سابقه تدریس و سابقه کار هستن. این مدارک و گواهی ها حاشیه ن. طبق تجربه ای که من دارم (حالا ممکنه همه جا صدق نکنه)، برای هر چیزی که داخل رزومه میارید باید مدرک انگلیسی و معتبر ارائه بدید وگرنه تاثیری در فاند دانشگاهی نداره (ولی ممکنه به چشم استاد بیاد که ما بعضی وقتا فقط دنبال اوکی گرفتن از استاد هستیم و یا یکی دنبال فاند از شخص استاد باشه).

تصمیم برای ترجمه با شماست.. فکر نکنم ضرری داشته باشه.

ApplyAbroad Superstar

سلام برای ارشد که بیشتر حالت درس خواندن دارد کمتر ولی برای دکتری گاهی این گواهی ها و مهارتهای پشت آنها خیلی به درد میخورند بستگی به شرایط دارد.

من اطلاع از کسی دارم که برای دکتری مالی اقدام کرد و شورت لیست شد و بعد هم بورس شد. یکی از اساتید بعد به او گفته بودند یکی از دلایلی که این دانشجو را انتخاب کرده بودند اشنایی او با یک سامانه؟ پایانه؟ حالا ترمینال بلومبرگ بوده که آنها کسی را لازم داشته اند که بتواند راحت اطلاعات مالی بورسی را استخراج کند.

کس دیگری را هم میشناسم که به دلیل داشتن گواهی کار با حیوانات در شرایط آزمایشگاهی از بقیه ممتار شد و بورس شد در حالیکه به تصدیق خودش افراد بهتر از او هم جزو شورت لیست شده ها بوده اند.

بنابراین قاعده کلی نیست ولی گاهی وقتی مهارتها خیلی با پروژه/رشته مرتبط باشند مهم میشوند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein_k2 نمایش پست ها
    ببخشید دوست عزیز یه سوال
    ویرایش توسط susighton : July 13th, 2018 در ساعت 10:56 AM دلیل: typo

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    بنظرم اینا در پذیرش نقش کمرنگی دارن. مهمترین فاکتورها معمولن معدل، دانشگاه، مقاله، زبان و تا حدی سابقه تدریس و سابقه کار هستن. این مدارک و گواهی ها حاشیه ن. طبق تجربه ای که من دارم (حالا ممکنه همه جا صدق نکنه)، برای هر چیزی که داخل رزومه میارید باید مدرک انگلیسی و معتبر ارائه بدید وگرنه تاثیری در فاند دانشگاهی نداره (ولی ممکنه به چشم استاد بیاد که ما بعضی وقتا فقط دنبال اوکی گرفتن از استاد هستیم و یا یکی دنبال فاند از شخص استاد باشه).

تصمیم برای ترجمه با شماست.. فکر نکنم ضرری داشته باشه.
    بعد توی رزومه میشه مقام های ورزشی و مدارک ورزشی رو بنویسیم؟یعنی میخوامببینم استاد و دانشگاه مورد نظر فقط و فقط به مسایل درسی نگاه میکنه؟
    من چند تا certificate ورزشی دارم حتی بعضی هاشون هم بین المللی هست و رفتم دوره هاش گذروندم و هزینه خیلی زیادی کردم
    از طرفی همی توی دانشگاهمون با استفاده از certificate های ورزشی رفتم کار کردم یعنی نجات غریق استخر دانشگاهمون بودم و چند سال سابقه کاری دارم
    خواستم ببینم این ها رو داخل رزومه بنویسم استا میاد نگاه کنه و تاثیرری داشته بشه؟
    چون توی ارج مثل اینک به دانشجو هایی که عضو تیم دانشگاهشون باشند و یه فعالیت ورزشی به صورتحرفه ای بلد باشند بهشون بورس و کمکهزینه و تخفیف شهریه صورت میگیره.خواستم ببینم برای ما هم که میخوایم اقدام کنیم اینطور میشه؟مثلا استاد رزومه درسیم دید بگه رزومه ورزشی خوبی داره و شاید طبق سیاست های مثلا دانشگاه بگه این فرد رو قبول میکنیم چون میتونه مثمر ثمر واقع بشه و هم ورزش کنه و هم درس بخونه؟
    2_در مورد اینکه گفتید باید مدرک انگیلیسی و معتبر اداره کنیم.این کنفرانس های انلاین سایت ها که توشون شرکت میکنیم مثل سایت edx که توش کنفرانس های انلاین میزاره و مدت زمانش هم زیاد هست و در پایان بهمون certificate میده اونها مورد قبول هست؟
    3_توی کشور خودمون.جایی میشناسید بتونیم بریم شرکت کنیم مدارکی بگیریم گواهی و certificate بگیریم که بتونه تایثر توی رزومه داشته باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام برای ارشد که بیشتر حالت درس خواندن دارد کمتر ولی برای دکتری گاهی این گواهی ها و مهارتهای پشت آنها خیلی به درد میخورند بستگی به شرایط دارد.

من اطلاع از کسی دارم که برای دکتری مالی اقدام کرد و شورت لیست شد و بعد هم بورس شد. یکی از اساتید بعد به او گفته بودند یکی از دلایلی که این دانشجو را انتخاب کرده بودند اشنایی او با یک سامانه؟ پایانه؟ حالا ترمینال بلومبرگ بوده که آنها کسی را لازم داشته اند که بتواند راحت اطلاعات مالی بورسی را استخراج کند.

کس دیگری را هم میشناسم که به دلیل داشتن گواهی کار با حیوانات در شرایط آزمایشگاهی از بقیه ممتار شد و بورس شد در حالیکه به تصدیق خودش افراد بهتر از او هم جزو شورت لیست شده ها بوده اند.

بنابراین قاعده کلی نیست ولی گاهی وقتی مهارتها خیلی با پروژه/رشته مرتبط باشند مهم میشوند.

موفق باشید
    سوال من هم همین هست توی ایران کجاها بریم مهارت ها رو یاد بگیریم یا کجاها هستند بتونیم ثبت نام کنیم و توی پروژه شرکت کنیم و مهارت کسب کنیم مرتبط با رشتمون که بتونیم توی رزومه بیاریم و واقعا مثمر ثمر باشه مثلا یکی از این مجتمع های فنی پایتخت ایران که معروف هم هست.اونها خوبه؟ یا نه مثلا سایتی میشناسید که انلاین برگزار میکنه و certificate میده

سلام دوستان.ایام به کام.دوستان من میخوام برای ارشد اروپا{سوئد} اقدام کنم. اما معدل لیسانسم خرابه{14/5}...درسمم که تموم شده دیگه نمیتونم معدلو کاریش کنم...حالا سوالم اینه این معدلمو چطور جبران کنم؟؟با چی؟ یکیش میدونم خب نمره زبان خوبه.اوکی اما غیر از این چی؟ مثلا اروپا جی آر ای رو مثل آمریکا قبول نداره که برم دنبال اون.....ممنون میشم راهی جلوی پام بذارین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering in UMZ

نقل قول نوشته اصلی توسط hooosseintiam نمایش پست ها
    سلام دوستان.ایام به کام.دوستان من میخوام برای ارشد اروپا{سوئد} اقدام کنم. اما معدل لیسانسم خرابه{14/5}...درسمم که تموم شده دیگه نمیتونم معدلو کاریش کنم...حالا سوالم اینه این معدلمو چطور جبران کنم؟؟با چی؟ یکیش میدونم خب نمره زبان خوبه.اوکی اما غیر از این چی؟ مثلا اروپا جی آر ای رو مثل آمریکا قبول نداره که برم دنبال اون.....ممنون میشم راهی جلوی پام بذارین.
    سلام دوست عزیز...شما به هر حال نمیتونین معدل تونو جبران کنین ولی میتونین تاثیر اونو کم کنید با دادن مقاله تو ژورنال های معتبر ..کار کردن روی پروژه با اساتید بنام نمره زبان خوب و داشتن گواهینامه های معتبر برحسب رشتتون ترجیحا بین المللی و ....جوری رزومتونو پر کنید که استانید تاثیر نمرتونو کمتر ببینه
    بازم دوستان صاحب نظر زیادن ،من نظر شخصیمو گفتم...موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

سلام من میتوانم اضافه کنم که نوشتن یک پروپوزال قوی و خوش فکر هم جایگاه خودش را دارد.
    رشته و کشور هدفتان را نگفته اید ولی به عنوان یک قاعده کلی علاوه بر گذشته متقاضی آنچه در اینده میخواهد و میتواند انجام بدهد هم جایگاه خودش را دارد.

پروپوزال/طرح تحقیق مستدل و چهارچوب داری که استاد/دانشگاه مرتبط را هم به خوبی هدف گرفته باشد نشان از دانشجویی دارد که میداند میخواهد چه بکند بنابراین خوش اتیه و قابل سرمایه گذاری است.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط reza960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز...شما به هر حال نمیتونین معدل تونو جبران کنین ولی میتونین تاثیر اونو کم کنید با دادن مقاله تو ژورنال های معتبر ..کار کردن روی پروژه با اساتید بنام نمره زبان خوب و داشتن گواهینامه های معتبر برحسب رشتتون ترجیحا بین المللی و ....جوری رزومتونو پر کنید که استانید تاثیر نمرتونو کمتر ببینه
    بازم دوستان صاحب نظر زیادن ،من نظر شخصیمو گفتم...موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط hooosseintiam نمایش پست ها

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید