صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: مقایسه سطح کیفی دانشگاه UM و UPM

Junior Member

پیش فرض مقایسه سطح کیفی دانشگاه UM و UPM

سلام از همه دوستانی که تجربه ای در رفتن به مالزی یا تحصیل در اونجا دارند خواهش میکنم یه مقایسه ای بین این دو دانشگاه داشته باشند از لحاظ فنی (UM,UPM). واقعا آدم سردرگم میمونه کدومو انتخاب کنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه سطح کیفی دانشگاه UM و UPM

سلام ، آقا یه آدم خیر پیدا نمیشه یه جواب به ما بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

شما براي هردوتا اقدام كنيد ، بعد كه ايشالا از هردو پذيرش گرفتيد اون موقع تصميم بگيريد.
    اما اگر پذيرش داريد و ميخواهيد انتخاب كنيد :
    در كل فرقي چنداني بنظرم من بين اينها نيست ، با اين تفاوت كه معمولا UM تو رنك و فعاليت هاي دانشگاه بنظرم بيشتر فعال بوده ، حالا باز از لحاظ سطحي علمي اساتيد بايد دوستاني كه اونجا هستن يا لااقل تو يكي از اينا بودند نظر بدهند.
    موفق باشيد

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

نقل قول نوشته اصلی توسط Saber نمایش پست ها
    شما براي هردوتا اقدام كنيد ، بعد كه ايشالا از هردو پذيرش گرفتيد اون موقع تصميم بگيريد.
    اما اگر پذيرش داريد و ميخواهيد انتخاب كنيد :
    در كل فرقي چنداني بنظرم من بين اينها نيست ، با اين تفاوت كه معمولا UM تو رنك و فعاليت هاي دانشگاه بنظرم بيشتر فعال بوده ، حالا باز از لحاظ سطحي علمي اساتيد بايد دوستاني كه اونجا هستن يا لااقل تو يكي از اينا بودند نظر بدهند.
    موفق باشيد
    با saber موافقم
    البته امکانات UPM بسیار بیشتر از UM هست ولی رنک UM بالاتر
    من خودم UPM هستم و چند بار هم به UM سر زدم بستگی به رشته تحصیلی تون داره ولی تعداد دانشجویان خارجی در UPM به مراتب بیشتره که این خودش نکته مثبته

UPM نسبت به UM ده ها برابر بیشتر ایرانی توش داره .
    در و دیوار و امکانات و ... بهتری داره
    ولی شهرش نسبت به خود کوالالامپور فاصله داره و بنابراین امکانات شهری اون رو نداره .
    اون پشه معروف "دنگی" هم توی شهری که UPM هست بیشتر هست تا کوالالامپور - گرچه در اصل به نظافت محیط بستگی داره - ولی در کل همینه که گفتم!
    رنکینگ و سابقه UM بهتر هست نسبت به UPM ولی چند سالی هست که UPM هم رشد خوبی داشته . لابی ایرانی های تاثیر گذار روی استاد برای اخد پذیرش - چه جمله ای شد ! - هم در UPM کاملا قوی هست. به این معنی که موسساتی که برای اخذ پذیرش اقدام میکنند ، راححتر برای بچه ها پذیرش میگیرند از یو پی ام نسبه به یو ام .

سلام
    منم تو تمام رنک هایی که دیدم UM بالاتره(بعضی سایتها اصلا UPM رو تو رنکشون نداشتن اگر اشتباه نکنم).هرچی باشن از آزاد بروجرد بهترن در ضمن اینم بگم من ندیدم به چه چیزایی امتیاز دادن و حتی ممکنه توی گرایش شما وضع فرق کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA, Finance, Malaysia

سلام

این دو دانشگاه هر دو تا دانشگاه‌های خوبی‌ هستند، و بیشتر بستگی به این داره که تو چه رشته‌ای بخواهید اقدام کنید...از نظر اعتبار جهانی‌ هر دو دانشگاه شناخته شده هستند...دانشگاه یو.پی‌.م تو رشته‌های کشاورزی، ژنتیک و امسال اون خیلی‌ معروفتر از یو.م...اما تو بعضی‌ از رشته‌ها دانشگاه یو.م بهتر...ولی‌ پیشنهاد من کلا به این ترتیب اول یو.م بد یو.پی‌.م
    Vision without action is only a dream, action without vision is just passing time, Vision with Action can change the world.
    "Genius is one percent inspiration, ninety-nine percent perspiration."– Thomas Alva Edison

Member mojedy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communication Systems - KTH

کدوم دانشگاه برای رشته ی کامپیوتر بهتر؟

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط mojedy نمایش پست ها
    کدوم دانشگاه برای رشته ی کامپیوتر بهتر؟
    هیچ فرق خاصی با هم ندارن.
    ولی
    چیز های دیگه هم هست مثل این که امسال UPM فقط به 50 نفر پذیرش داده و تعداد ایرانی در اونجا بیشتر هست و دانشگاه بزرگی هم هست.
    UM دانشگاهی هست که شرایط ورودی اون گویا راحت تر هست. IELTS 5 , ... و تعداد ایرانی در اون کم هست و بیشتر خود مالزی ها هستن.

فکر می کنم اگر به قسمت research اون ها یم سر بزنید می تونید تصمیم بگیرین که کجا بهتر هست

نقل قول نوشته اصلی توسط shp_com نمایش پست ها
    هیچ فرق خاصی با هم ندارن.
    ولی
    چیز های دیگه هم هست مثل این که امسال UPM فقط به 50 نفر پذیرش داده و تعداد ایرانی در اونجا بیشتر هست و دانشگاه بزرگی هم هست.
    UM دانشگاهی هست که شرایط ورودی اون گویا راحت تر هست. IELTS 5 , ... و تعداد ایرانی در اون کم هست و بیشتر خود مالزی ها هستن.

فکر می کنم اگر به قسمت research اون ها یم سر بزنید می تونید تصمیم بگیرین که کجا بهتر هست
    اظهار نظر بسیار جالبی بود! فرقی ندارن
    شما یک نگاهی بر رنکینگ جهانی بندازین حتما نظرتون عوض میشه
    رنک یو ام 167 هست و رنک یو پی ام 358. به هرحال یک دانشگاه بی جهت 200 پله بالا تر از دانشگاه دیگه قرار نمیگیره!
    یار پیدا میشه در عالم ، دیار نه!

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)