نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 5 از 124 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1236

موضوع: مسایل مربوط به کارت پایان خدمت و سربازی در رزومه

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سرباز سپاه یا ارتش؟!!!

سلام
    تا جایی که من اطلاع دارم بعضی سفارت ها مثل کانادا و ژاپن کارت رو می خوان؛ بعضی ها هم نمی خوان!
    برای ویزای آمریکا تو یکی از فرم ها باید پگان محل خدمت، درجه و ... بنویسید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mecsad نمایش پست ها
    من سربازیم رو تو سپاه گذراندم، تو کارت پایان خدمتم هیچ جایی از سپاه اسم نیاورده.
    دوست عزیز مطمئنی؛ بنظر من همچین چیزی تقریبا غیر ممکنه!
    نمی دونم شاید تو این کارت جدیدا نمی نویسند ...
    یک نمونه پشت کارت نیروی زمینی سپاه رو ببینید.

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    البته این طرح قدیمشه، الان پرچم ایران پشت زمینه این کارت قرار گرفته است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    ######################
    شما درست میفرمائید من اشتباه کردم.

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

پیش فرض پاسخ : مطرح کردن خدمت سربازی در رزمه کاری

سلام.
    اگه تو رزومه ننویسیم که سربازی رفتیم و یا اینکه مثلا ننویسیم این 2 سال خدمت رو کجا بودیم خب آفیسر نمی پرسه این 2 سال رو چیکار می کردی؟ من سربازیم رو دانشگاه هوایی (هر چند که کارم اصلا نظامی نبوده) بودم بهر صورت باید بگم یا نگم؟ .

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط simonalekhin نمایش پست ها
    سلام.
    اگه تو رزومه ننویسیم که سربازی رفتیم و یا اینکه مثلا ننویسیم این 2 سال خدمت رو کجا بودیم خب آفیسر نمی پرسه این 2 سال رو چیکار می کردی؟ من سربازیم رو دانشگاه هوایی (هر چند که کارم اصلا نظامی نبوده) بودم بهر صورت باید بگم یا نگم؟ .
    شما كارتون يا تدريس بوده يا كار اداري. ولي من فكر نمي‌كنم اشاره به اينكه خدمت رفتين، مشكلي ايجاد كنه. يادتون باشه كه officer سفارت تا حالا صدها مورد (شايد هم هزاران!) مثل شما رو ديده و باهاشون مصاحبه كرده. پس حتما ميدونه كه خدمت توي ايران اجباريه! ولي لزومي نداره اصلا به كاري كه توي خدمت انجام ميدادين اشاره كنين. تازه شما توي ارتش خدمت كردين. اونم نيروي هوايي. اگر هم بپرسه و اينو متوجه بشه، اصلا مشكلي نيست! شما بهترين جايي كه هيچ كار عملي هم انجام نميشه و محيط آموزشي هست، خدمت كرديد. اين رو افسر گذرنامه توي ابران هم تاييد ميكنه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Aerospace Eng. Sharif Univ. of Tech.

نقل قول نوشته اصلی توسط FarhadAb نمایش پست ها
    به نظر من اصلا نیازی نیست کارت پایان خدمت رو ترجمه کنی. به هیچ دردی نمیخوره. فقط واسه تو ایران ازش استفاده کن به نظر من. من کلیر شدم بدون ترجمه کارت پایان خدمت. اصلا در مورد سربازی و ارتش و سپاه به نظر من توی رزومه ننویسید. فقط بد نیست این نکته رو هم بگم. بهتره که رزومه ای که برای سفارت میفرستید با اونی که واسه دانشگاه فرستادید یکی باشه چون ظاهرا تو کلیرنس رزومه ها با هم چک میشن
    تو رو خدا اینقدر حرفای نگران کننده نزنین. کی گفته رزومه ها رو با هم چک می کنن. من شنیدم که رزومه ای که به دانشگاه میدید کاملا محرمانه باقی می مونه و فقط اساتسد اون رو نگاه می کنند. لطفا بگین که این حرفو از کجا آوردین...مرسی

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط FarhadAb نمایش پست ها
    ... فقط بد نیست این نکته رو هم بگم. بهتره که رزومه ای که برای سفارت میفرستید با اونی که واسه دانشگاه فرستادید یکی باشه چون ظاهرا تو کلیرنس رزومه ها با هم چک میشن
    نقل قول نوشته اصلی توسط White-Ace نمایش پست ها
    تو رو خدا اینقدر حرفای نگران کننده نزنین. کی گفته رزومه ها رو با هم چک می کنن. من شنیدم که رزومه ای که به دانشگاه میدید کاملا محرمانه باقی می مونه و فقط اساتسد اون رو نگاه می کنند. لطفا بگین که این حرفو از کجا آوردین...مرسی
    من هم اینو شنیدم. البته دلیلی برای اثباتش به شما ندارم. ولی تو فروم بگردید چند بار دیگه هم مطرح شده بود. مثلا رزومه ای که به دانشگاه میدن توی مقالات یا interest area چیزهایی هست که برای سفارت جالب نیست مثل نانو و مواد هوشمند ... و برای رفتن به سغارت این کلمات رو حذف میکنن. برای همین رزومه‌ای که به سفارت میدن فرق داره (از این لحاظ منظور هست که فرق داره نه اینکه تو همون مدت رزومه update بشه، اون که مسئله ای نداره).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک - تهران جنوب

سلام دوستان
    من هم سوالی مشابه همین سوال رو دارم. تا چند روز دیگه باید اعزام بشم و امکان گرفتن پذیرش از سپاه هم وجود داره. می واستم بدونم آیا تفاوتی می کنه که من خودم از سپاه پذیرش بگیرم یا اینکه به طور تصادفی و به اجبار توی سپاه خدمت کنم؟ تازه یه چیز جالبتر هم از یه بنده خدایی شنیدم که می گفت در صورت خدمت در سپاه، تا چند سال اجازه خروج از کشور نمیدن! ( اینو باور نکردم! ).
    مرسی از توجه تون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط White-Ace نمایش پست ها
    بینید، این که رزومه ها با هم فرق کنه اصلا چیز غیر قانونی یا بدی نیست. شما میتونید برای هر موسسه ای با توجه به نیازی که دارن و نکاتی که قابلیت های شما رو نشون میده یک رزومه جدا بفرستید.
    ولی اینکه رزومه ها رو ممکنه با هم چک کنن، من توی همین سایت فقط یه جا خوندم که رزومه ها رو با هم چک کرده بودن. دلیلش ظاهرا این بوده که یکی از دوستان دیگه زیادی رزومشو واسه سفارت سانسور کرده بوده. من لینک دقیقش رو نتونستم پیدا کنم ولی اینو پیدا کردم:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...0%DB%B9/page24

به هر حال خیلی نگران این قضیه نباشید. فقط آگاه باشید که یک همچین احتمالاتی هم وجود داره. ما اینجا هستیم که همین چیزا رو به هم یاداوری کنیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)