صفحه 373 از 429 نخستنخست ... 273323363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383423 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,721 تا 3,730 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

سلام دوستان یکی‌ از دوستم رتبه ۹ اورده ارشد برق الکترونیک و دانشگاه شریف قبول شده در ضمن لیسانس از یه غیر انتفاعی گرفته می‌خواد ببین می‌شه با کارنامه کنکورش از یکی‌ از دانشگاه آمریکا واسه فوقش اقدام کنه و دیگه مستقیم بره آمریکا همراه با فاند ممنون میشم کمکش کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    مشکل رزومه ایشون برای رنک 1 تا 20 چیه؟ تقریبا هیچ نقطه ضعف و یا حتی نقطه متوسطی در رزومه ایشون دیده نمی شه. جی ار ای بسیار خوب، معدل لیسانس و ارشد خوب و بسیار خوب (برای دانشگاه امیرکبیر که عالیه این معدل!) ، رزومه پژوهشی عالی و سابقه حل تمرین. تافلشون هم که بالاست. یکی از هم دانشکده ای های خودشون از جورجیا تک با فقط همین جی ار ای، معدل یک مقدار بالاتر و بدون مقاله isi فول فاند گرفتند.
    In my opinion also he has the chance for something between 40 and 60. His BSc GPA is good, his master's GPA is OK, and his GRE score score is very good but still below the average of top 20 schools.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط parimoonnn نمایش پست ها
    بسیار بسیار از پاسختون ممنونم نمی دونید چقدر امیدوار و خوشحال شدم
    من از دانشگاه سیستان و بلوچستان فارغ التحصیل دوره لیسانس معماری ام
    تمایلی به ادامه این رشته در ارشد ندارم
    با توجه به راهنمایی شما نمی دونم مهندسی معماری رو چقدر می شه به گرافیک شباهت داد-اما می دونم بخشی کوچک از معماری هنره -اما شاید در دوره لیسانس واحد مشترک نداشته باشند
    اگر من با توجه به توانایی که در گرافیک دارم و اینکه رزومه ی کارامو بفرستم و یا ثابت کنم در این رشته توانایی دارم
    با این وجود آیا شانس پذیرش دارم؟
    ممنونم و موفق باشید
    حقیقتش بنده با رشته ی معماری و گرافیک اشنایی ندارم و نمیدونم شباهتشون تا چه حد هست. ولی اگر بتونید تحقیقاتی مرتبط با رشته ی جدید انجام بدید و یک رزومه تحقیقاتی و همینطور پورتفولیوی قوی بسازید احتمالا بتونید نظر اساتید رو برای ساپورت کردن اپلیکیشنتون جلب کنید. به نظر من با اساتید تماس بگیرید سوابقتون رو در قالب سی وی براشون بفرستید هرجا به شما قول پذیرش و ساپورت اپلیکیشن دادن اپلای کنید. یه نکته دیگه برای تغییر رشته دنبال دانشگاههای خیلی تاپ نرید چون لیساسنستون مرتبط نبوده احتمال ریجکت از دانشگاههای تاپ نسبت به دانشگاههای معمولی بیشتره. شرایط عمومی اپلای مثل نمره بالای ازمونهای زبان، معدل لیسانس خوب، توصیه نامه های خوب اساتید بخصوص در مورد توانایی های شما برای رشته جدید و همینطور یک نامه ی انگیزه ی تحصیلی قوی (SOP) هم در شانس پذیرش شما برای رشته جدید خیلی موثر هستند.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrabmasoomi نمایش پست ها

سلام دوستان یکی‌ از دوستم رتبه ۹ اورده ارشد برق الکترونیک و دانشگاه شریف قبول شده در ضمن لیسانس از یه غیر انتفاعی گرفته می‌خواد ببین می‌شه با کارنامه کنکورش از یکی‌ از دانشگاه آمریکا واسه فوقش اقدام کنه و دیگه مستقیم بره آمریکا همراه با فاند ممنون میشم کمکش کنید
    کارنامه ی کنکور جزو مدارک لازم برای اپلای دانشگاههای امریکا نیست بنابراین نمیتونه به تنهایی باعث گرفتن پذیرش بشه. ولی ارائه کارنامه کنکور سراسری (با رتبه خوب) برای پذیرش تعداد معدودی از کشورها مثل المان، و اگه اشتباه نکنم بورسهای کره جنوبی و ژاپن تاثیر خوبی داره.

ApplyAbroad Guru

مشکل رزومه ایشون برای رنک 1 تا 20 چیه؟ تقریبا هیچ نقطه ضعف و یا حتی نقطه متوسطی در رزومه ایشون دیده نمی شه. جی ار ای بسیار خوب، معدل لیسانس و ارشد خوب و بسیار خوب (برای دانشگاه امیرکبیر که عالیه این معدل!) ، رزومه پژوهشی عالی و سابقه حل تمرین. تافلشون هم که بالاست. یکی از هم دانشکده ای های خودشون از جورجیا تک با فقط همین جی ار ای، معدل یک مقدار بالاتر و بدون مقاله isi فول فاند گرفتند.
    برای دانشگاه های 1-20 نباید دنبال مشکل در رزومه بود، به خاطر رقابت شدید باید دید چه چیز ایشون فوق العاده است که در رقابت با صدها نفر دیگه (که هیچ کدوم هیچ مشکلی ندارند) ایشون انتخاب بشن، ایشون نه معدل هاشون فوق العاده است و نه تافل و نه GRE. چیزی که فوق العاده محسوب میشه معدل بالای 19 یا 18.5 و GRE بالای 169/155/5.0. اصولا حتی به همچین کسی هم نمیشه گفت به راحتی از 1-20 فول فاند خواهند گرفت.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    برای دانشگاه های 1-20 نباید دنبال مشکل در رزومه بود، به خاطر رقابت شدید باید دید چه چیز ایشون فوق العاده است که در رقابت با صدها نفر دیگه (که هیچ کدوم هیچ مشکلی ندارند) ایشون انتخاب بشن، ایشون نه معدل هاشون فوق العاده است و نه تافل و نه GRE. چیزی که فوق العاده محسوب میشه معدل بالای 19 یا 18.5 و GRE بالای 169/155/5.0. اصولا حتی به همچین کسی هم نمیشه گفت به راحتی از 1-20 فول فاند خواهند گرفت.
    حق با حناب s03است...اصلا دانشگاههای رنک 1-20باید یه چیز چشمگیر داشته باشن...دوستان خواهشا الکی یکی رو امیدوار و یا بیخودی ناامید نکنین

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    کاملا درسته ولی چند مورد رو دیدم که با GRE زیر 1000، یا معدل لیسانس پایین و موارد دیگه با حمایت خوب استاد تونستن از تاپ 20 پذیرش و فاند بگیرن. این موردها رو میزاریم به حساب شانس خوب

Junior Member

سلام , با شرایط من شما چی پیشنهاد میکنین دوستان ا
    هدفم اقامت دائمه (گر هم سخت باشه ترجیه میدم عمرم رو تو اونجا حروم کنم تا اینجا)چه از راه تحصیلی چه مستقیم خودم بیشتر پست های کانادا و امریکا رو خوندم (برا امریکا فکر کنم رشتم گیرداره) aeronautical engineering
    28سالمه ,سربازی رفتم (سرباز صفر)یک ترم مونده مهندسی هوانوردی (اروناتیک اینجنیر)یه چی تو مایه های هوافضا ولی هوافضا نیست ,گواهی خلبانی هم دارم لایسنس تجاری(سی پی ال) .نمره ایلتسم6.5 بیشترم میتونم بگیرم ,گری دارم میخونم ,هردو مدرک تحصیلی رو بین المللی ش رو دارم ایکاو (امریکا و کانادا اف ای ای میخوان میتونم راحت بگیرم ولی نه تو ایران).درس هامون رو هم فقط انگلیسی خوندیم و امتحان دادیم(مثلا. ریاضی 1و2 ,استاتیک و مکانیک سیالات و مقاومت و موتور و ...)
    معدل لیسانم تا الان 14.5 .
    نمره ایکاو بی (براوو) اسم لایسنس تعمییرات و نگهداری هواپیما(ای اند پی)A&P
    CPL)خلبانی رو هم بی (براوو) شدم(کامرشیال پایلوت لایسنس)
    یک سال سابقه کار ماهان دارم بعنوان تکنسین (الان بی کارم)وزارت دفاع یا مربوطه کار ننننن نکردم,مقاله هم کلا حساس و غیر حساس ندارم
    نامه توصیه از استادام میتونم بگیرم , (دکترای تاپ یی هستن "تو ایران البته")
    فرانسه بلد نیستم ولی اون طوری که فهمیدم باید دوتا بی1 (تف) برا کانادا کبک اسکیل ورکر داشته باشم
    برا تحصیل هم 50 تومن دارم (برا فوق )
    ویرایش توسط yashar927 : September 10th, 2012 در ساعت 05:01 PM

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    کاملا درسته ولی چند مورد رو دیدم که با GRE زیر 1000، یا معدل لیسانس پایین و موارد دیگه با حمایت خوب استاد تونستن از تاپ 20 پذیرش و فاند بگیرن. این موردها رو میزاریم به حساب شانس خوب
    میشه بگین این دوستان که میگین چه سالی پذیرش گرفتند؟ و رزومشون چطور بوده؟
    چون شانس دیگه اینجاها معنی نداره! معمولا تو دانشگاههای تاپ اساتید خیلی دستشون باز نیست که مینیمم ها رو دور بزنند! و مخصوصا 2 سال اخیر که وضعیت پذیرش خیلی خراب شده این مواردی که میگی من به شخصه حداقل تو مهندسی اخیرا ندیدم! هر چند که برعکسشو دیدم که طرف همه چیه رزومش خوب بوده و بخاطر نداشتن معدل 3.9 تو ارشد (معدلش 18.5 بود و شاگرد اول هم بود) حذفش کردن!!!!!!!!!!!!!!!

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

بله ایشون مینیمم ها رو دارند ولی کسایی پذیرش میگیرند توی تاپ 20، که ماکزیممند همانطور که تو پست قبلی گفتم دوستم رو از TEXAS AUSTIN ریجکت کردن علتو که پرسید گفتند کسایی که اینجا پذیرش گرفتند معدلشون 3.9 به بالا بوده!!!!!! شانسشون تماس با اساتید هست تا نظر استاد پس از رد شدن از مینمم ها کمکشون کنه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)