صفحه 373 از 384 نخستنخست ... 273323363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,721 تا 3,730 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. - K.N.Toosi Univ of Tech

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

با سلام به همه دوستان
    میخواستم بدونم با توجه به شرایط من چقدر شانس برای گرفتن RA و فاند وجود داره ؟! ( به خاطر معدل کم یه مقدار شک دارم! )
    لیسانس مکانیک دانشگاه خواجه نصیر معدل 14
    نمره تافل 100
    GRE : Quan : 800 Verbal 400 writing 4
    1 ارائه در کنفرانس خارجی و همکاری در 1 پایان نامه ارشد و 1 تز دکتری
    + 1 ارائه خارجی در موضوع نامرتبط ! (نجوم و کیهانشناسی!)
    سابقه کاری و پژوهشی نسبتا خوب
    مدال نقره المپیاد دانش آموزی ( اهمیتی داره اصلا ؟!)

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط teymur_saif نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    میخواستم بدونم با توجه به شرایط من چقدر شانس برای گرفتن RA و فاند وجود داره ؟! ( به خاطر معدل کم یه مقدار شک دارم! )
    لیسانس مکانیک دانشگاه خواجه نصیر معدل 14
    نمره تافل 100
    GRE : Quan : 800 Verbal 400 writing 4
    1 ارائه در کنفرانس خارجی و همکاری در 1 پایان نامه ارشد و 1 تز دکتری
    + 1 ارائه خارجی در موضوع نامرتبط ! (نجوم و کیهانشناسی!)
    سابقه کاری و پژوهشی نسبتا خوب
    مدال نقره المپیاد دانش آموزی ( اهمیتی داره اصلا ؟!)
    دوستان اگر کمک کنید واقعا ممنون میشم .

Senior Member

دوستان اگر کمک کنید واقعا ممنون میشم .
    چقدر نمره هاتون رنده ! نمره جی آر ایتون خوبه و تقریباً معدلتون رو کاور می کنه ، داشتن یه مقاله جدا از حیطه کاریتون بد نیست ؛ رتبه المپیادتون هم یه مزیته معدل فقط برای پذیرش مهمه و بقیه فاکتور ها هستند که روی فاند تاثیر می ذارند ؛
    شما سابقه دستیار تدریس که ظاهراً ندارید پس TA کنسله!
    برای RA هم رزومه خوبی دارید ولی قطعیتش به سطح مقالتون و ریکامیندیشنتون بر می گرده ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    چقدر نمره هاتون رنده ! نمره جی آر ایتون خوبه و تقریباً معدلتون رو کاور می کنه ، داشتن یه مقاله جدا از حیطه کاریتون بد نیست ؛ رتبه المپیادتون هم یه مزیته معدل فقط برای پذیرش مهمه و بقیه فاکتور ها هستند که روی فاند تاثیر می ذارند ؛
    شما سابقه دستیار تدریس که ظاهراً ندارید پس TA کنسله!
    برای RA هم رزومه خوبی دارید ولی قطعیتش به سطح مقالتون و ریکامیندیشنتون بر می گرده ...
    ممنون دوست عزیر بابت راهنمایی خوبتون !
    نمره هام رو رند کردم و نوشتم، فکر کردم که جزییاتش مهم نباشه.
    در مورد سابقه تدریس، یکبار TA داشتم و سابقه تدریس غیرآکادمیک هم زیاد دارم. این کمکی میکنه که بتونم TA بگیرم ؟!

Senior Member

ممنون دوست عزیر بابت راهنمایی خوبتون !
    نمره هام رو رند کردم و نوشتم، فکر کردم که جزییاتش مهم نباشه.
    در مورد سابقه تدریس، یکبار TA داشتم و سابقه تدریس غیرآکادمیک هم زیاد دارم. این کمکی میکنه که بتونم TA بگیرم ؟!
    غیر آکادمیک زیاد ارزش نداره
    آکادمیک هم بستگی به این داره که درس تخصصی باشه یا نه (!) البته باید دستیار استادی باشی که مطرح باشه و ترجیح معرفی نامه بده ...

Junior Member

سلام خسته نباشید من لیسانس ریاضی کاربردی شهید بهشتی بودم الان فوق صنایع-سیستم امیر کبیر می خونم تا خرداد 92 هم درسسم تموم میشه، خیلی سعی کردم به deadline ها به رسم واسه امریکا، اما استاد ها هیچ کدوم جوابمو ندادن بدتر از همه GRE انداختنمون بهمن ماه، الان من چی کار می تونا بکنم واسه اینکه 2013 سر کلاس باشم حالا پاییز هم نشد عیب نداره!! تافل امتحان دادم نمره ام خوب نشد 75، 3 تا مقاله دارم که revision خورده، معدل لیسانس 16 و معدل فوقم تا اینجا 17 است. کدوم دانشگاه ها شانس دارم و باید چی کار بکنم؟!!

Banned

دوستان به نظرتون کسی که ارشد رو در ایران در یک دانشگاه وابسته به وزارت دفاع یعنی همون مالک اشتر و یا دانشکده های خاص بخونه شانسش برای دکترا بیشتر البته فول فاند یا اینکه کسی در دانشگاه های درست و حسابی در فرانسه ارشدش رو گرفته باشه؟

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون کسی که ارشد رو در ایران در یک دانشگاه وابسته به وزارت دفاع یعنی همون مالک اشتر و یا دانشکده های خاص بخونه شانسش برای دکترا بیشتر البته فول فاند یا اینکه کسی در دانشگاه های درست و حسابی در فرانسه ارشدش رو گرفته باشه؟
    مسلما فرانسه!!!!!!!!!! بنا گفته دوستان صاحب نظر، ریکامندیشن نقش قوی رو در اپلای بازی میکنه و مسلما اساتید یه دانشگاه خوب در فرانسه خیلی خیلی شناخته تر از اساتید ایران هستند!

Junior Member

سلام خسته نباشید من لیسانس ریاضی کاربردی شهید بهشتی بودم الان فوق صنایع-سیستم امیر کبیر می خونم تا خرداد 92 هم درسسم تموم میشه، خیلی سعی کردم به deadline ها به رسم واسه امریکا، اما استاد ها هیچ کدوم جوابمو ندادن بدتر از همه GRE انداختنمون بهمن ماه، الان من چی کار می تونا بکنم واسه اینکه 2013 سر کلاس باشم حالا پاییز هم نشد عیب نداره!! تافل امتحان دادم نمره ام خوب نشد 75، 3 تا مقاله دارم که revision خورده، معدل لیسانس 16 و معدل فوقم تا اینجا 17 است. کدوم دانشگاه ها شانس دارم و باید چی کار بکنم؟!!

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

دوستان سلام.
    من یک سوالی برام پیش اومده که فکر میکنم به همین تاپیک مربوط باشه! البته تاپیکی هم هست برای جواب ندادن استادها، ولی به نظرم اینجا محل طرحش باشه.
    مشکل اینجاست که من (و احتمالاً خیلی های دیگه) از یه تعداد محدودی استاد از دانشگاههایی که رنک ندارند یا رنکهای پایینی دارند جواب های امیدوار کننده ای گرفتیم. خب یکی دو تا از این دانشگاهها رو به عنوان سوپاپ اطمینان میزنیم. اما واقعاً به شخصه از استادهای دانشگاههای خوب و تا حدودی معمولی هم جوابهای آنچنانی نگرفتم. مثلاً استاده یه جواب تمپلیت میفرسته و تشویق به اپلای میکنه، و بعد مثلاً من دوباره که باهاش تماس میگیرم جواب نمیده! بعضی از استادا هم که اصلاً جواب نمیدن، یا میگن پوزیشن خالی یا فاند نداریم.
    حالا سوال اینجاست که اگر من بیام با قرائن موجود، مثلاً اینکه بچه ها با چه رزومه های از کجاها پذیرش گرفتند، یا مثلاً رنکینگ Us News و متوسط نمره های بچه های پذیرفته شده، و همینطور مکاتبه با دانشجوهای اون دانشگاه، یه دانشگاهی رو انتخاب کنم و اپلای کنم، آیا واقعاً نمیشه کمک هزینه دریافت کرد؟
    برای یاد آوری این رزومه من:
    معدل لیسانس: 13.52
    معدل فوق: 17.93
    یه مقاله ISI در حال چاپ، دو تا مقاله کنفرانس خارچی، یک کتاب ترجمه شده و یکی دو تا مورد دیگه.
    تافل 103
    GRE 1230 که امتحان نوامبر رو هم شرکت کردم و فکر میکنم نمره ام بالای 1300 بیاد.
    حقیقتش نمیگم رزومه ام درخشانه، اما انقدر هم اوضاع خراب نیست که با هر استادی از هر رنکی تماس میگیرم میگم Funding خیلی Competetive هست و بستگی به شرایطت بین بقیه دانشجوها داره! خود مرد حسابی من دارم شرایطم رو بهت میگم، و تو میدونی بالاخره سالهای قبل دانشچوها با این شرایط چه بلایی سرشون اومده!
    فکر میکنید خودم با یه برآورد کلی چند تا دانشگاه رو اپلای کنم، شانسی دارم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید! گیج شدم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)