صفحه 375 از 429 نخستنخست ... 275325365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,741 تا 3,750 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Banned

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    مهره مار ندارن. بعضی از جنبه های رزومشون خیلی قویه و همون جنبه باعث میشه که اساتید اپلیکیشنشون رو قویا ساپورت کنن
    مثلا اون دوست عزیزی که H-index بالایی داره مسلما با بنده و جنابعالی از نظر قابلیت ریسرچ خیلی فرق میکنه و ممکنه خیلی از اساتید دوس داشته باشن باهاش کار کنن
    مگه H-index شما چطوره که ناراضی هستید؟
    ببینید من اینها رو برای سنجش شانس خودم میپرسم.
    مثلا با دکتر پیروز مجتهد زاده(رییس انستیتو صلح شناسی لندن) صحبت کردم و در واقع مصاحبه علمی بود به سفارش یکی از اساتیدمون .ایشون تضمین کردند برای یکی ELS لندن بورسیه کامل میگیرند فقط مقاله هام رو گفت باید با هر نحوی هست به کنفرانس یا چاپ خارجی برسونم. حتی حاضر شد به صورت مشترک ارایه بشه . اما خب علاقه ای به انگلیس ندارم خوشم نمیاد چندین وقت در لندن بودم و به قول ادبا! با روح شهر نمیتونستم همخوان بشم و این مسایل برام خیلی مهمه. برای امریکا با این وضعیت علمی به نظرتون با GRE نه چندان مطلوب 1300(البته برای رشته ما چون برای مهندسی ها ظاهرا خیلی خوبه) میشه امیدی به فاند از Top 10 داشت؟

Member newmilad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, Business Intelligence, @SRBIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط arashinfo نمایش پست ها
    با سلام به همه
    لطفا یه نظر تخصصی بدید. ممنون
    من فوق لیسانس الکترونیک (نانوالکترونیک) از دانشگاه آزاد هستم. 6 تا مقاله ISI دارم که دوتاشون ایمپکتبالای 2 هستن و بقیه در حد 1 و 1.5. امشب نمره تافلم اومد 70 خیلی بد شد ولی باید دوباره تو 1 ماه آینده آزمونشو بدم. GRE هم 29 مهر باید بگذرونم. تازگی هم جزو reviewer های ژورنال Optic letters (IF=3.39 انتخاب شدم و سابقه 1 سال تدریس هم دارم. آیا شانس گرفتن فاند از آمریکا رو دارم؟ میشه واسه امسال امیدوار بود؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون
    1- سلام آرش جان معدلهاتون رو بفرمایین
    2- در کنار معدل خوب ، نمره زبان و GRE مهمترین چیزان. بعد از اونها مقاله و سابقه تحقیق و تدریس و داور ژورنال بودن قرار داره. وقتی آماده بودین باید بگردین و با استادایی که زمینه تحقیقاتیشون با شما یکیه مکاتبه کنین و تلاش کنین با نظرشون رو جلب کنین. اونا تاییدتون کنن تقریبا حله (ویزا و کلیرنس خودش یه دوره دعا کردن و دخیل بستن مجزا می خواد )
    «««You will never fail if you Don't GIVE UP»»»
    لطفا برای تشکر روی گزینه +/- که در کنار هر پست هست استفاده کنین تا پست های مهم در بین تشکرها گم نشن. زنده باد!

Junior Member

سلام mitmilad
    معدل کارشناسی: 15.39
    معدل ارشد هم 17.87

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    حق با حناب s03است...اصلا دانشگاههای رنک 1-20باید یه چیز چشمگیر داشته باشن...دوستان خواهشا الکی یکی رو امیدوار و یا بیخودی ناامید نکنین
    به نظر من دوستانی که با جی ار ای 1300 و معدل بالا از تاپ 20 آمریکا فول فاند نگرفتندو یا دوستانی که ضرورتا با توجه به جی ار ای حدود 1500 و معدل بالای 18 از این دانشگاهها فول فاند گرفتند ، رزومه پژوهشی خاصی نداشتند. درسته بدون جی ار ای خیلی خوب نمی شه وارد رقابت در این دانشگاهها شد! ولی جی ار ای 1300 و معدلهای بالای 17 قطعا مینمم های هر دانشگاهی رو meet می کنه.مگر اینکه معتقد باشید اصلا مقاله رو فرستادن برای این دانشگاهها هیچی ارزش نداشته باشه! بعید می دونم اینطوری باشه که جی ار ای و معدل تنها معیارهای ارزیابی دانشگاههای رنک 1-20 باشند. یعنی تجربه دوستان من نشون می ده که مقاله هم برای این دانشگاهها ( در صورت داشتن مینیمم معدل و جی ار ای اون دانشگاه)مهم هست. خب معلومه کسی که یک مقاله معتبر هم نداره مجبوره جی ار ای رو لااقل بالای 1400 بیاره تا بتونه تاثیر گذار باشه. من هم چند نمونه از رزومه دوستان خودم رو براتون می ذارم که از mit، میشیگان، جورجیا تک، جانز هاپکینز فول فاند گرفتند.

سال 2011 ، برق تهران، معدل کارشناسی 17.5 و ارشد بالای 18 تافل 110 جی ار ای 1380 ، 4 مقاله isi دانشگاه mit فول فاند
    سال 2011، پلیمر امیرکبیر، معدل کارشناسی 17.8، ارشد 18.4 تافل 100 جی ار ای 1250 دانشگاه جورجیا تک فول فاند
    سال 2012، بایومتریال امیرکبیر، معدل کارشناسی 17.5 ارشد 18.2 تافل 104 جی ار ای 1350 3 مقاله isi بسیار معتبر دانشگاه جانز هاپکینز (رنک 1 بایومتریال جهان)
    سال 2012، شیمی امیرکبیر، معدل کارشناسی 17.2 ارشد 17.4 تافل 100 جی ار ای 1300 دانشگاه میشیگان
    نتایج پذیرش در همین سایت
    MIT Doctorate 73000 17.5 University of Tehran 19 University of Tehran iBT 98 760 3.5 460 40

اگر خواستیدپیام خصوصی بدین مشخصات این افراد رو هم براتون می فرستم.
    ویرایش توسط shahrouz : September 10th, 2012 در ساعت 10:18 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Hero

شهروز جان اخری علی نیست؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

شهروز جان اخری علی نیست؟

بله. من اشتباها زدم شیمی. پلیمر!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    بله. من اشتباها زدم شیمی. پلیمر!
    یکی از بچه های فروم هم هست مازیار. اونم داره میره یکی از این یونی های تاپ با جی ار ای معمولی ولی معدل بالا از شریف
    اپلای از هیچ قانون خطی پیروی نمیکنه. ولی معدل بالا از دانشگاه خوب میتونه تا حدود زیادی موفقیت رو تضمین کنه

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

یکی از بچه های فروم هم هست مازیار. اونم داره میره یکی از این یونی های تاپ با جی ار ای معمولی ولی معدل بالا از شریف
    اپلای از هیچ قانون خطی پیروی نمیکنه. ولی معدل بالا از دانشگاه خوب میتونه تا حدود زیادی موفقیت رو تضمین کنه
    جی ار ای بسیار بالا ضرورتی برای اپلیکنتهای فاقد سابقه پژوهشی است.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

4 موردشو شخصا میشناسم. سال های 2011 و 2012 پذیرش گرفتن. معدل لیسانس 14 ارشد یکم پایینتر از 18 دانشگاه تهران. جی ار ای زیر 1000. 5-6 تا مقاله خفن. ریکام های خفن از فول پروفسورهای معروف تو رشته خودش
    لیسانس 14.5 ارشد 19 بازم تهران جی ار ای معمولی حدود 1100 حدود 15 تا مقاله کنفرانس و 3 ژورنال
    لیسانس 15.5 تهران جی ار ای زیر 1000 فک کنم 2-3 مقاله و ریکام های خفن
    معدل 15 و خورده ای لیسانس و تعداد مقالات بالای 20 تا
    بله من بخاطر همین به شما گفتم رزومه هاشون چطور بوده! یک ریکام خفن توی بعضی از دانشگاهها از جی آر ای هم مهتره ولی دانشگاه به دانشگاه داره و رشته به رشته!
    یه مثال: دکتر رویین تن همین امسال یکی از بچه ها رو معرفی کرد میشیگان استاده هم اوکی داده بود گفته بود میگیرمش اگر جی آر ای رو بیاره! که این رفیق ما نیاورد!

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    جی ار ای بسیار بالا ضرورتی برای اپلیکنتهای فاقد سابقه پژوهشی است.
    (من یه چیزی به صحبتهای شهروز جان اضافه کنم)
    و برای معدل های پایین! چندتا دانشگاه رسمی اینو نوشته (مثلا تو ohio نوشته که اگر شما معدلتون پایینتر از فکر کنم 3.2 است باید جی آر ایتون بالا باشه!!!!!!)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)