صفحه 376 از 429 نخستنخست ... 276326366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386426 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,751 تا 3,760 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

بچه ها معدل ارشد 18 و شاگرد اول ارشد بودن می تونه معدل لیسانس 12.5 رو تو مکانیک تبدیل انرژی جبران کنه؟ فرض کنید تافل بالای 100 و جی آر ای بالای 1250 هم داشته باشم و دو تا مقاله ISI هم بتونم چاپ کنم؟

به نظرتون پذیرش فول فاند برای من امکان پذیره؟ با مسوول پذیرش یکی از دانشگاه ها که صحبت کردم گفت چون ارشدت بالاست ملاک عمل قرار می گیره و به خاطر معدل لیسانس پایین ریجکت نمیشی!

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    به نظر من دوستانی که با جی ار ای 1300 و معدل بالا از تاپ 20 آمریکا فول فاند نگرفتندو یا دوستانی که ضرورتا با توجه به جی ار ای حدود 1500 و معدل بالای 18 از این دانشگاهها فول فاند گرفتند ، رزومه پژوهشی خاصی نداشتند. درسته بدون جی ار ای خیلی خوب نمی شه وارد رقابت در این دانشگاهها شد! ولی جی ار ای 1300 و معدلهای بالای 17 قطعا مینمم های هر دانشگاهی رو meet می کنه.مگر اینکه معتقد باشید اصلا مقاله رو فرستادن برای این دانشگاهها هیچی ارزش نداشته باشه! بعید می دونم اینطوری باشه که جی ار ای و معدل تنها معیارهای ارزیابی دانشگاههای رنک 1-20 باشند. یعنی تجربه دوستان من نشون می ده که مقاله هم برای این دانشگاهها ( در صورت داشتن مینیمم معدل و جی ار ای اون دانشگاه)مهم هست. خب معلومه کسی که یک مقاله معتبر هم نداره مجبوره جی ار ای رو لااقل بالای 1400 بیاره تا بتونه تاثیر گذار باشه. من هم چند نمونه از رزومه دوستان خودم رو براتون می ذارم که از mit، میشیگان، جورجیا تک، جانز هاپکینز فول فاند گرفتند.

سال 2011 ، برق تهران، معدل کارشناسی 17.5 و ارشد بالای 18 تافل 110 جی ار ای 1380 ، 4 مقاله isi دانشگاه mit فول فاند
    سال 2011، پلیمر امیرکبیر، معدل کارشناسی 17.8، ارشد 18.4 تافل 100 جی ار ای 1250 دانشگاه جورجیا تک فول فاند
    سال 2012، بایومتریال امیرکبیر، معدل کارشناسی 17.5 ارشد 18.2 تافل 104 جی ار ای 1350 3 مقاله isi بسیار معتبر دانشگاه جانز هاپکینز (رنک 1 بایومتریال جهان)
    سال 2012، شیمی امیرکبیر، معدل کارشناسی 17.2 ارشد 17.4 تافل 100 جی ار ای 1300 دانشگاه میشیگان
    نتایج پذیرش در همین سایت
    MIT Doctorate 73000 17.5 University of Tehran 19 University of Tehran iBT 98 760 3.5 460 40

اگر خواستیدپیام خصوصی بدین مشخصات این افراد رو هم براتون می فرستم.
    برا همینه که من هی میگم تافل بالای 100 دیگه یه جورایی مینیمم شده هر چند که پایین ترشو اعلام میکنن!
    مسلم شهروز جان که مقاله تاثیر داره اتفاقا تاثیرش بیشتر از دانشگاههای با رنک بدتره! من یه چیزیو یادم رفت اضافه کنم: به همان دوستم گفته بودن که علاوه بر معدل بالای 3.9 کسایی که اینجا texas austin پذیرش میگیرن حداقل یه مقاله IEEE transaction هم دارند (که کار واقعا سختیه) منظورم این بود که صرف 1300 GRE و 100 TOEFL و معدل 17 نمیشه از top20 پذیرش گرفت! باید یه چیز دیگه (یه ریکام از یه استاد معروف، یه مقاله توی جای خوب، یه فیلد کاری جدید،.... داشته باشین (یه توضیحی راجع به ISI و impact factor بدم: من تا حالا از چندتا از دوستام و اساتید US سئوال کردم اصلا نمیدونستن IF چی هست!!!!!! چیزی که مهمه اینه که ژورنال تو فیلد خاص خودش معروف باشه! به عنوان مثال IEEE Solid State، ژورنالی که IFش فکر کنم حدود 1 باشه که برای بعضی از بچه ها تو رشته های دیگه خیلی پایین محسوب میشه ولی هر استاد 2 3 تا داشته باشه بقیه روش یه جور دیگه حساب میکنن و یه کنفرانس داره که همه ی خفن های دنیا شرکت میکنند، قضیه آمریکا تو مقاله برخلاف استرالیاست که ISI بودن براشون مهمه)

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    به نظر من دوستانی که با جی ار ای 1300 و معدل بالا از تاپ 20 آمریکا فول فاند نگرفتندو یا دوستانی که ضرورتا با توجه به جی ار ای حدود 1500 و معدل بالای 18 از این دانشگاهها فول فاند گرفتند ، رزومه پژوهشی خاصی نداشتند. درسته بدون جی ار ای خیلی خوب نمی شه وارد رقابت در این دانشگاهها شد! ولی جی ار ای 1300 و معدلهای بالای 17 قطعا مینمم های هر دانشگاهی رو meet می کنه.مگر اینکه معتقد باشید اصلا مقاله رو فرستادن برای این دانشگاهها هیچی ارزش نداشته باشه! بعید می دونم اینطوری باشه که جی ار ای و معدل تنها معیارهای ارزیابی دانشگاههای رنک 1-20 باشند. یعنی تجربه دوستان من نشون می ده که مقاله هم برای این دانشگاهها ( در صورت داشتن مینیمم معدل و جی ار ای اون دانشگاه)مهم هست. خب معلومه کسی که یک مقاله معتبر هم نداره مجبوره جی ار ای رو لااقل بالای 1400 بیاره تا بتونه تاثیر گذار باشه. من هم چند نمونه از رزومه دوستان خودم رو براتون می ذارم که از mit، میشیگان، جورجیا تک، جانز هاپکینز فول فاند گرفتند.

سال 2011 ، برق تهران، معدل کارشناسی 17.5 و ارشد بالای 18 تافل 110 جی ار ای 1380 ، 4 مقاله isi دانشگاه mit فول فاند
    سال 2011، پلیمر امیرکبیر، معدل کارشناسی 17.8، ارشد 18.4 تافل 100 جی ار ای 1250 دانشگاه جورجیا تک فول فاند
    سال 2012، بایومتریال امیرکبیر، معدل کارشناسی 17.5 ارشد 18.2 تافل 104 جی ار ای 1350 3 مقاله isi بسیار معتبر دانشگاه جانز هاپکینز (رنک 1 بایومتریال جهان)
    سال 2012، شیمی امیرکبیر، معدل کارشناسی 17.2 ارشد 17.4 تافل 100 جی ار ای 1300 دانشگاه میشیگان
    نتایج پذیرش در همین سایت
    MIT Doctorate 73000 17.5 University of Tehran 19 University of Tehran iBT 98 760 3.5 460 40

اگر خواستیدپیام خصوصی بدین مشخصات این افراد رو هم براتون می فرستم.

چیزی که به وضوح در وبسایت‌های دانشگاههای معتبر آمریکا ذکر شده اینه که مینیمومی برا جی‌آر‌ای و معدل ندارند. به همین دلیل هنوز عدهٔ زیادی با داشتن جی‌آر‌ای ضعیف همچنان می‌تونن تاپ ۱۰ برن به خاطره معدل بالا. اگه به نتیجه پذیرش نگاه بندازید (که البته قابل اعتماد نیست) بعضی‌ مورد رو می‌بینید کسانی‌ با داشتن معدل نه چندان درخشان به جی‌آر‌ای معمولی‌، به واسطهٔ مقالاتشون تاپ ۱۰ رفتن. این نشون میده که فقط معدل و جی‌آر‌ای تاثیر گذر نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط jandaqi نمایش پست ها
    بچه ها معدل ارشد 18 و شاگرد اول ارشد بودن می تونه معدل لیسانس 12.5 رو تو مکانیک تبدیل انرژی جبران کنه؟ فرض کنید تافل بالای 100 و جی آر ای بالای 1250 هم داشته باشم و دو تا مقاله ISI هم بتونم چاپ کنم؟

به نظرتون پذیرش فول فاند برای من امکان پذیره؟ با مسوول پذیرش یکی از دانشگاه ها که صحبت کردم گفت چون ارشدت بالاست ملاک عمل قرار می گیره و به خاطر معدل لیسانس پایین ریجکت نمیشی!
    دانشگاه به دانشگاه رشته به رشته فرق میکنه! بعضی دانشگاهها مخصوص دانشگاههای خوب مثل UCLA لیسانس براشون مهمتره (طبق یه سخنرانی دکتر بهزاد رضوی تو شریف که میگفت چون دانشجو 4 سال لیسانس میگیره برامون معدلش مهمتره)
    سعی کن با اساتید تماس بگیری که معدلتو جبران کنه! تافل بالای 100 و جی آر ای بالاتر 315 کمکت میکنه! تجربم میگه یه نکته منفی بیشتر نباشه پذیرش میگیری!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    برا همینه که من هی میگم تافل بالای 100 دیگه یه جورایی مینیمم شده هر چند که پایین ترشو اعلام میکنن!
    مسلم شهروز جان که مقاله تاثیر داره اتفاقا تاثیرش بیشتر از دانشگاههای با رنک بدتره! من یه چیزیو یادم رفت اضافه کنم: به همان دوستم گفته بودن که علاوه بر معدل بالای 3.9 کسایی که اینجا texas austin پذیرش میگیرن حداقل یه مقاله IEEE transaction هم دارند (که کار واقعا سختیه) منظورم این بود که صرف 1300 GRE و 100 TOEFL و معدل 17 نمیشه از top20 پذیرش گرفت! باید یه چیز دیگه (یه ریکام از یه استاد معروف، یه مقاله توی جای خوب، یه فیلد کاری جدید،.... داشته باشین (یه توضیحی راجع به ISI و impact factor بدم: من تا حالا از چندتا از دوستام و اساتید US سئوال کردم اصلا نمیدونستن IF چی هست!!!!!! چیزی که مهمه اینه که ژورنال تو فیلد خاص خودش معروف باشه! به عنوان مثال IEEE Solid State، ژورنالی که IFش فکر کنم حدود 1 باشه که برای بعضی از بچه ها تو رشته های دیگه خیلی پایین محسوب میشه ولی هر استاد 2 3 تا داشته باشه بقیه روش یه جور دیگه حساب میکنن و یه کنفرانس داره که همه ی خفن های دنیا شرکت میکنند، قضیه آمریکا تو مقاله برخلاف استرالیاست که ISI بودن براشون مهمه)
    تافل فقط یه مینیممه و از مینیمم رد کنی زیاد فرقی نمیکنه مگر نمره های خیلی بالا (بالای 110) که توانایی های بالای فرد در زمینه زبان انگلیسی رو نشون میده که پتانسیل مثلا TA شدنو داره.
    در مورد استین همین امیرحسین خودمون با معدل نه چندان بالا و جی ار ای 1100 برای مستر پذیرش گرفت! معدلشم 3.9 نبود تازه رشتش هم برقه. نمیشه از یک کیس به کل نتیجه گرفت (حالا چه اکسپت چه ریجکت). باورکنید اپلای خیلی به شانس و فاکتورهای متافیزیکی هم بستگی داره!! در مورد مقاله هم کاملا موافقم. مثلا بعضی از مجلات ASME یا ASCE و SPE ایمپکت بالایی ندارن ولی تو رشته خودشون فوق العاده معتبر و شناخته شده هستن. در مورد استرالیا برعکس به ایمپکت توجه میکنن

نقل قول نوشته اصلی توسط arashinfo نمایش پست ها
    با سلام به همه
    لطفا یه نظر تخصصی بدید. ممنون
    من فوق لیسانس الکترونیک (نانوالکترونیک) از دانشگاه آزاد هستم. 6 تا مقاله ISI دارم که دوتاشون ایمپکتبالای 2 هستن و بقیه در حد 1 و 1.5. امشب نمره تافلم اومد 70 خیلی بد شد ولی باید دوباره تو 1 ماه آینده آزمونشو بدم. GRE هم 29 مهر باید بگذرونم. تازگی هم جزو reviewer های ژورنال Optic letters (IF=3.39 انتخاب شدم و سابقه 1 سال تدریس هم دارم. آیا شانس گرفتن فاند از آمریکا رو دارم؟ میشه واسه امسال امیدوار بود؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون
    سلام هم رشته ای
    رک و راست بهت بگم اینطور که شنیدم به رشته های نانو تو دادن ویزا گیر میدن یه چکی تو قسمت ویزا فروم بکن! البته بنظر میرسه شما بیشتر optici باشی!
    خوب اما نظر تخصصی شما برای کانادا وضعیتت خوبه اگر بتونی تافل بالای 90 بیاری که راستشو بخوای یه ذره سخته از 70 تا 90 اومدن توی یک ماه مگر اینکه سره این امتحان اخیرت یه اتفاقی افتاده باشه ونتونسته باشی درست امتحان بدی
    شما با توجه به اینکه به نظر میرسه توی optic سر رشته داری به راحتی میتونی از اساتید امریکا تو رنک 50 به بالا فاند بگیری شروع کن به تماس گرفتن و پرزنت کارهایی که انجام دادی! معمولا اساتید optici تو دانشگاههای امریکا کم نیستن! سعی کن زبانتو برسونی به 80 اگر وقت زیاد بذاری میتونی! و در این حین با اساتید تماس بگیر!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    تافل فقط یه مینیممه و از مینیمم رد کنی زیاد فرقی نمیکنه مگر نمره های خیلی بالا (بالای 110) که توانایی های بالای فرد در زمینه زبان انگلیسی رو نشون میده که پتانسیل مثلا TA شدنو داره.
    در مورد استین همین امیرحسین خودمون با معدل نه چندان بالا و جی ار ای 1100 برای مستر پذیرش گرفت! معدلشم 3.9 نبود تازه رشتش هم برقه. نمیشه از یک کیس به کل نتیجه گرفت (حالا چه اکسپت چه ریجکت). باورکنید اپلای خیلی به شانس و فاکتورهای متافیزیکی هم بستگی داره!! در مورد مقاله هم کاملا موافقم. مثلا بعضی از مجلات ASME یا ASCE و SPE ایمپکت بالایی ندارن ولی تو رشته خودشون فوق العاده معتبر و شناخته شده هستن. در مورد استرالیا برعکس به ایمپکت توجه میکنن
    با حرف تافلت که موافق نیستم چون خیلی ها که پذیرش گرفتن از دانشگاههای خوب مخصوصا تو دو سال اخیر بالای 100 بودن و چون قضیه رقابتی و نسبی هست مهمه! در مورد این که میگی از یک کیس به کل نتیجه نباید گرفت من توی فروم همیشه یه جمله رو گفتم که دانشگاه به دانشگاه رشته به رشته و دانشکده به دانشکده قضیه فرق داره و این مثالو برای این زدم بگم باید یه چیز خاصی داشته باشی! در مورد امیر حسین خودتون هم نمیدونم راستیتش چیکار کرده و گرایشش چی بوده ولی منطق میگه حتما یه چیزی داشته که گرفتنش من خودم به شانس معتقدم (توی پستهام هم ببینی یکی از اتفاقهایی که واسه رفیقم افتاده بود هم گذاشتم!) ولی منطقی نیست که این همه ادم با رزومه های خفن ول کنن و شانسی بچسبن به یکی که مینیمم ها رو هم بزور داره!

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

من بسیار نقش شانس رو دخیل می دونم. اپلیکنتهای بسیاری رو می شناسم که با رزومه هیچ!( معدل کارشناسی و ارشد هر دو پایین!، جی ار ای حدود 1000 و بدون حتی یک مقاله معتبر ) از دانشگاههای آمریکا فاند گرفتند! با رزومه متوسط از دانشگاههای خوب و با رزومه خوب از دانشگاههای عالی (رزومه مجموع جی ار ای معدل و مقاله منظورمه)
    من از دانشگاهی ریجکت شدم در آمریکا که از استاد جواب داشتم و می دونم همون دانشگاه یک نفرر رو گرفت که از دانشگاه آزاد با معدل پایین کارشناسی 14.3 و ارشد 16.0 و فقط جی ار ای 1120 با دو سه کنفرانس داخلی بودند. به قول peimanگاهی نمی شود که نمی شود که نمی شود D:

ولی بهتره با ضریب جی ار ای، مقاله و معدل این نقش رو کاهش بدیم.
    ویرایش توسط shahrouz : September 11th, 2012 در ساعت 03:35 AM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

با سلام خدمت تمام دوستان خوبم مخصوصا آقا شهروز که در فرروم استرالیا هم خیلی به من کمک کرد.
    یک سوال داشتم برای پذیرش آمریکا. همانطور که میدانید گرفتن ویزا الان خودش شده یک مسئله بزرگ. من کارشناسیم نرمافزار از دانشگاه سراسری مازندران و ارشد هم از UTM مالزی هست. بدبختی رشته ارشد من Information Security بوده و مقالات من هم در این زمینه هست البته در کد کردن دیتا یا امن کردن سیستم ها و نه در هک کردن.
    با چندتا از اساتید صحبت کردم و تقریبا قبول کردن برای آمریکا ولی واقعا میترسم از ویزا. البته من پروپوزالی که نوشتم برای دکترا که البته برای استرالیا هم فرستادم ،اصلا در امنیت اطلاعات نیست و یک موضوع خیلی کلی در کامپیوتر هست. من در SOP هم قید کردم که چرا مثلا من فیلدم را عوض کردم.
    از بچه های رشته های حساس هم اصلا بچه های کامپیوتری پیدا نکردم. اکثرا مکانیک بودن.آیا شما ها کسی را میشناسید در رشته من به مشکل برخورده باشه؟ به نظر شما باید چه خاکی بر سرم بریزم؟ متاسفانه در زمان دادن پیپرهایم استادم همش اصرار میکرد که پیپر بده خودش از Southern California فارق شده. حالا الان موندم چه کار میشه کرد. منتظر یاری دوستان گلم مخصوصا ریش سفیدان انجمن آمریکا هستم . چون من خودم تازه واردم در قسمت آمریکا.
    گاهــــــی گمـــان نمیکنـی ولی میشود ...گاهی نمیشود که نمیشود که نمیشود
    گاهـــی هـزار دوره دعا بی اجابت است...گاهـــی نگفتــه قرعـه به نام تو میشود

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط peiman_mr نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمام دوستان خوبم مخصوصا آقا شهروز که در فرروم استرالیا هم خیلی به من کمک کرد.
    یک سوال داشتم برای پذیرش آمریکا. همانطور که میدانید گرفتن ویزا الان خودش شده یک مسئله بزرگ. من کارشناسیم نرمافزار از دانشگاه سراسری مازندران و ارشد هم از UTM مالزی هست. بدبختی رشته ارشد من Information Security بوده و مقالات من هم در این زمینه هست البته در کد کردن دیتا یا امن کردن سیستم ها و نه در هک کردن.
    با چندتا از اساتید صحبت کردم و تقریبا قبول کردن برای آمریکا ولی واقعا میترسم از ویزا. البته من پروپوزالی که نوشتم برای دکترا که البته برای استرالیا هم فرستادم ،اصلا در امنیت اطلاعات نیست و یک موضوع خیلی کلی در کامپیوتر هست. من در SOP هم قید کردم که چرا مثلا من فیلدم را عوض کردم.
    از بچه های رشته های حساس هم اصلا بچه های کامپیوتری پیدا نکردم. اکثرا مکانیک بودن.آیا شما ها کسی را میشناسید در رشته من به مشکل برخورده باشه؟ به نظر شما باید چه خاکی بر سرم بریزم؟ متاسفانه در زمان دادن پیپرهایم استادم همش اصرار میکرد که پیپر بده خودش از Southern California فارق شده. حالا الان موندم چه کار میشه کرد. منتظر یاری دوستان گلم مخصوصا ریش سفیدان انجمن آمریکا هستم . چون من خودم تازه واردم در قسمت آمریکا.
    درود
    پیمان جان بعید می دونم به مشکل بربخوری. ولی برای اطمینان خاطر بخش ویزا رو یک نگاه بنداز.چون یکی از دوستان من از کیش ویر همین رشته رو اپلای کردند و ترکمنستان چند روزه فکر می کنم کلیر شدند.
    پ.ن. (الان اوضاع ویزای استرالیا هم اینقدرا جالب نیست! فقط دعا کنید به سرنوشت سفارت کانادا دچار نشه!)

خدایا توبَه D:!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)