صفحه 382 از 429 نخستنخست ... 282332372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,811 تا 3,820 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

آیا درست که میگن:
    "هر دانشگاه هایی باید درصد مشخصی سفید پوست/ سیاه پوست، نژاد های دیگر و ... و دانشجوی international داشته باشد."
    ؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mjfadaee نمایش پست ها
    آیا درست که میگن:
    "هر دانشگاه هایی باید درصد مشخصی سفید پوست/ سیاه پوست، نژاد های دیگر و ... و دانشجوی international داشته باشد."
    ؟؟؟؟؟
    دوست عزیز یه قانونهایی دارند که بتوانند توازن ایجاد کنند البته نه همه دانشگاهها (بخاطر همین تو بعضی دانشگاهها پر دانشجوی چینیه!!!) مثلا توی مهندسی ها به دخترها خیلی بهتر پذیرش و فاند میدند!
    در مورد درصد، دقیق نمی دونم ولی یکی از رفقام که UCLA بود میگفت اینها تنظیم می کنند که یه دفعه همه ی دانشکده مثلا Hispanic نشه! البته طبق قانون آمریکا نمیتونند علنا تبعیض قائل بشند! ولی خوب یه جورایی توی فاند ممکنه این کار رو بکنند! مثلا بین یه آقا و خانم با رزومه تقریبا شبیه (توی مهندسی) به احتمال خیلی خیلی زیاد فاند می رسه به خانمه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mjfadaee نمایش پست ها
    آیا درست که میگن:
    ؟؟؟؟؟
    دانشجوی اینترنشنال که قطعا نه. در مقطع لیسانس بعضی دانشگاههای امریکا ظرفیتهای خاصی را برای نژادهای مختلف در نظر میگیرند تا تنوع فرهنگی را بیشتر کنند ولی برای مقاطع بالاتر نه (دوره های ارشد و دکترای مهندسی در امریکا و کانادا تا 80-90درصد خارجی اند) در کشورهایی مثل کانادا هم کلا درصدبندی به این نحو غیرقانونی است.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام. یکی منو حسابی راهنمایی کنه.
    من پذیرش واسه زمستون از کانادا دارم و الان تازه مدارک رو فرستادم واسه ویزا . ولی ازاونجایی که پذیرشم بدون فانده و احتمال زیادی هم وجود داره که ارز دانشجویی تا چند ماه دیگه به کل قطع شه
    فکر اپلای آمریکا زده به سرم.
    شرایطم اینه :
    معدل : 16.63 دانشگاه آزاد
    آیلتس: 6.5
    سابقه کار مرتبط 2 سال
    هیچ چیز دیگه ای هم ندارم.
    حالا با توجه به اینکه من ماکزیمم دیگه باید شهریور سال آینده (fall 2013 ) از کشور خارج شم واسه تحصیل به خاطر مسائل سربازی و GRE هم هنوز ندادم و اگه بخوام امتحان بدم واسه فوریه میشه
    چقدر احتمال داره پذیرش با فاند بگیرم ؟
    فاند رو استاد بیشتر میده یا دانشگاه ؟ مثلا کانادا که اکثر موارد باید استاد پیدا کنی وگرنه فاند نمیدن.
    اگه دانشگاهی هم میشناسین خوب فاند میده (رشته عمران) معرفی کنید ( رنکش مهم نیست )
    ممنون

دوستان یه راهنماییی ازتون میخواستم ممنون میشم جواب بدید

من کارشناسی مهندسی مکانیک از آزاد سمنان دارم و معدل م 12.87 و 5 سال سابقه کار تو پتروشیمی دارم . معدل 6 ترم آخرم 14 است ، دارم واسه gre , ielts میخونم و تو به ترتیب تو نوامبر و دسامبر امتحان دارم.سطح زبانم advanced هست و امیدوارم نمرات خوبی در gre و ielts بیارم
    سوالم اینه که با نمره خوبی تو 2 امتحانهای بالا و تهیه یه رزومه مناسب (با توجه به سابقه کاری) شانس دارم پذیرش با فاند بگیرم (فاند برام ضروریه چون متاهلم) ؟ اگر نه شانس accept شدن پذیرشم بدون فاند چقدره (یعنی خودم هزینه ها رو تقبل کنم) ؟
    مهندس مکانیک و یا به احتمال زیاد مهندسی پزشکی میخواستم اپلای کنم.
    اگه خواستم اپلای کنم واسه چه رنکهایی اپلای کنم و برای چند تا دانشگاه اپلای کنم که شانس داشته باشم(البته بدون فاند).
    در ضمن یکی به من گفت اگه تو پتروشیمی کار کردی تو رزومت نیار چون ممکنه پذیرش بهت ندن. آیا درسته ؟
    ویرایش توسط michaelphelps : September 24th, 2012 در ساعت 03:22 PM

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط michaelphelps نمایش پست ها
    دوستان یه راهنماییی ازتون میخواستم ممنون میشم جواب بدید

من کارشناسی مهندسی مکانیک از آزاد سمنان دارم و معدل م 12.87 و 5 سال سابقه کار تو پتروشیمی دارم . معدل 6 ترم آخرم 14 است ، دارم واسه gre , ielts میخونم و تو به ترتیب تو نوامبر و دسامبر امتحان دارم.سطح زبانم advanced هست و امیدوارم نمرات خوبی در gre و ielts بیارم
    سوالم اینه که با نمره خوبی تو 2 امتحانهای بالا و تهیه یه رزومه مناسب (با توجه به سابقه کاری) شانس دارم پذیرش با فاند بگیرم (فاند برام ضروریه چون متاهلم) ؟ اگر نه شانس accept شدن پذیرشم بدون فاند چقدره (یعنی خودم هزینه ها رو تقبل کنم) ؟
    مهندس مکانیک و یا به احتمال زیاد مهندسی پزشکی میخواستم اپلای کنم.
    در ضمن یکی به من گفت اگه تو پتروشیمی کار کردی تو رزومت نیار چون ممکنه پذیرش بهت ندن. آیا درسته ؟
    خیلی بعیده به شما فاند بدهند مگر اینکه جی ار ای بسیار بسیار بالایی بیارید (مثلا حدود 1400) که باز هم من خیلی بعید می دونم با اون هم بتونید فاند بگیرید.
    بهتون پیشنهاد می کنم مستر رو در یک کشور ارزون قیمت تر اروپایی که دانشگاههای رایگان داشته باشه با معدل نسبتا خوب بگذرونید و با جی ار ای نسبتا بالا و مقالات برای پذیرش با فاند اقدام کنید. بدون فاند برای یک سری از دانشگاههای آمریکا که رنک خیلی خوبی ندارند با شرایط زبان advanced شانس دارید.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    خیلی بعیده به شما فاند بدهند مگر اینکه جی ار ای بسیار بسیار بالایی بیارید (مثلا حدود 1400) که باز هم من خیلی بعید می دونم با اون هم بتونید فاند بگیرید.
    بهتون پیشنهاد می کنم مستر رو در یک کشور ارزون قیمت تر اروپایی که دانشگاههای رایگان داشته باشه با معدل نسبتا خوب بگذرونید و با جی ار ای نسبتا بالا و مقالات برای پذیرش با فاند اقدام کنید. بدون فاند برای یک سری از دانشگاههای آمریکا که رنک خیلی خوبی ندارند با شرایط زبان advanced شانس دارید.
    ممنون که جواب دادین
    1- به نظر شما برای چه رنکهایی اپلای کنم ((منظور شما از یک سری از دانشگاههای آمریکا که رنک خیلی خوبی ندارند ، چه رنکهاییست)) ؟ 100 به بال و یا 200 به بالا و ..... ؟
    2- همچنین اون دانشگاههایی که رنک خیلی خوبی ندارند ارزش ادامه تحصیل اونم بدون فاند رو دارند ؟ و ایا با گرفتن Ms از این دانشگاهها بعدا شانس رفتن به یه دانشگاه با رنک خوب برای phd کم نمیشه ؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط michaelphelps نمایش پست ها
    ممنون که جواب دادین
    1- به نظر شما برای چه رنکهایی اپلای کنم ((منظور شما از یک سری از دانشگاههای آمریکا که رنک خیلی خوبی ندارند ، چه رنکهاییست)) ؟ 100 به بال و یا 200 به بالا و ..... ؟
    2- همچنین اون دانشگاههایی که رنک خیلی خوبی ندارند ارزش ادامه تحصیل اونم بدون فاند رو دارند ؟ و ایا با گرفتن Ms از این دانشگاهها بعدا شانس رفتن به یه دانشگاه با رنک خوب برای phd کم نمیشه ؟
    ببینید اون پذیرش رو هم من نمی تونم گارانتی کنم. ولی بستگی به جی ار ایتون داره. رنک 100-150 به بالا
    2- مطمئن باشید رنک دانشگاه 500 آمریکا هم نسبت به دانشگاه فعلی شما که سهله، دانشگاههای نسبتا عالی ایران مثل شریف و تهران هم شرایط بهتری برای رفتن به دکترا داره.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

سلام دوستان.
    من هم راهنمايی می خوام.
    من ليسانس معدل 15.47 نرم افزار و فوق 15.70مهندسی IT از دانشگاه های سراسری تهران دارم. دو مقاله ژورنال (ISI نيست) و دو کنفرانس. IELTS 7
    حدود 5 سال هم سابقه کار دارم.
    برای چند تا از دانشگاه های استراليا اقدام کردم و منتظرم. می خوام نوامبر GRE بدم که پروسه آمريکا رو شروع کنم.
    همه اينا رو گفتم که دوستانی که واردن راهنمايی کنند برای چه دانشگاه هايی اقدام کنم که احتمال فاند هم داشته باشم.مثلا تو ايلتايی مثل کاليفرنيا و تگزاس و .... که شرکت های IT هم زياد هستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    ببینید اون پذیرش رو هم من نمی تونم گارانتی کنم. ولی بستگی به جی ار ایتون داره. رنک 100-150 به بالا
    2- مطمئن باشید رنک دانشگاه 500 آمریکا هم نسبت به دانشگاه فعلی شما که سهله، دانشگاههای نسبتا عالی ایران مثل شریف و تهران هم شرایط بهتری برای رفتن به دکترا داره.
    1- پس به نظر شما رنکهای 150 به بالا رو try کنم یا بین 100 تا 150 رو ؟
    2- در این سایت دانشگاههای usa رو به دو گروه گروه‌ يك‌ (ممتاز) و گروه‌دو (خوب) تقسیم شدن به نظر تون از گروه 1 میشه ویا باید به گروه 2 بسنده کرد.منظورم اینه که در گروه 1 رنکهای 100 به بالا هم هستند یا نه ؟
    3- پس طبقق گفته شما که جون نمیتونم فاند بگیرم پس پروسه ایمیل به اساتید رو هم ندارم و یک راست باید از طریق Admission office اپلای کنم، درسته ؟
    4- آیا وبسایت http://colleges.usnews.rankingsandreviews.com برای پیدا کردن اون رنکهایی که شما گفتید ok هست ؟
    ببخشید این همه سوال میکنم ، چونکه خودتون که میدونید میخوام مطمئن اپلای کنم چون هزینه هر اپلیکیشنی 75 تا 100 دلار فکر کنم باشه و فقط میتونم 4 یا 5 تا اپلای کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)