صفحه 420 از 429 نخستنخست ... 320370410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,191 تا 4,200 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. - K.N.Toosi Univ of Tech

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

با سلام به همه دوستان
    میخواستم بدونم با توجه به شرایط من چقدر شانس برای گرفتن RA و فاند وجود داره ؟! ( به خاطر معدل کم یه مقدار شک دارم! )
    لیسانس مکانیک دانشگاه خواجه نصیر معدل 14
    نمره تافل 100
    GRE : Quan : 800 Verbal 400 writing 4
    1 ارائه در کنفرانس خارجی و همکاری در 1 پایان نامه ارشد و 1 تز دکتری
    + 1 ارائه خارجی در موضوع نامرتبط ! (نجوم و کیهانشناسی!)
    سابقه کاری و پژوهشی نسبتا خوب
    مدال نقره المپیاد دانش آموزی ( اهمیتی داره اصلا ؟!)

Junior Member

سلام خسته نباشید من لیسانس ریاضی کاربردی شهید بهشتی بودم الان فوق صنایع-سیستم امیر کبیر می خونم تا خرداد 92 هم درسسم تموم میشه، خیلی سعی کردم به deadline ها به رسم واسه امریکا، اما استاد ها هیچ کدوم جوابمو ندادن بدتر از همه GRE انداختنمون بهمن ماه، الان من چی کار می تونا بکنم واسه اینکه 2013 سر کلاس باشم حالا پاییز هم نشد عیب نداره!! تافل امتحان دادم نمره ام خوب نشد 75، 3 تا مقاله دارم که revision خورده، معدل لیسانس 16 و معدل فوقم تا اینجا 17 است. کدوم دانشگاه ها شانس دارم و باید چی کار بکنم؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin747 نمایش پست ها
    آقا منم چون معدلم خرابه 13.7 کنجکاو شدم بدونم به نظر شما با GRE +1200 معدل ضایع و دانشگاه ضایع ترم (ازاد تهران مرکز) جبران میشه؟!! (یعنی ممکنه ؟؟؟)
    اگه آره که دمت گرم
    بگو آره D:
    آره
    !

تلاش کن موفق می شی !
    ! The dream is not what you see in sleep, the dream is which does not let you sleep

Banned

دوستان به نظرتون کسی که ارشد رو در ایران در یک دانشگاه وابسته به وزارت دفاع یعنی همون مالک اشتر و یا دانشکده های خاص بخونه شانسش برای دکترا بیشتر البته فول فاند یا اینکه کسی در دانشگاه های درست و حسابی در فرانسه ارشدش رو گرفته باشه؟

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون کسی که ارشد رو در ایران در یک دانشگاه وابسته به وزارت دفاع یعنی همون مالک اشتر و یا دانشکده های خاص بخونه شانسش برای دکترا بیشتر البته فول فاند یا اینکه کسی در دانشگاه های درست و حسابی در فرانسه ارشدش رو گرفته باشه؟
    مسلما فرانسه!!!!!!!!!! بنا گفته دوستان صاحب نظر، ریکامندیشن نقش قوی رو در اپلای بازی میکنه و مسلما اساتید یه دانشگاه خوب در فرانسه خیلی خیلی شناخته تر از اساتید ایران هستند!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    ببخشید ولی مینی مم زبان رو باید آورد ولی اینکه اساتید همه بالای 100 بخوان بهیچ وجه صحیح نیست. مینی مم کلی از دانشگاها 80-85 هست. اونوقت بالای 100 رو چه حسابی میخوان؟!1! ضمنا در مورد نمره زبان requirement های دپارتمان و دانشگاه لحاظ میشه و استاد توشون دخالتی نمیکنه معمولا
    دوست عزیز
    معمولاً دانشگاه یه تراز رو برای مینیمم معرفی می کنه ولی مسئله اون تراز نیست مسئله اینه که یه استاد بیش از 30-35 تا دانشجو نمی تونه بگیره و وقتی که 300 نفر تمام حداقل ها رو میارن ف ی ل ت ر ها رو بالاتر می برن! اگر یه دانشگاه مطرح هم انتخاب بشه که بیش از 100 نفرشون نمرشون بالای صده ...
    در ضمن دانشجویی که تافل 100 هم گرفته کل ترم یک رو نمی فهمه استاد چی میگه چه برسه به 80-85 ... ؛ مینیمم نمره زبان رو در صورتی می پذیرند که تعداد مقالات و مهارت ها غیر قابل چشم پوشی باشه و معرف ها خیلی مطرح باشند ، یا اینکه مثلاً یک نفر از دانشگاهی مثل پلی تکنیک پاریس یا توکیو بیاد برکلی (که اون هم میشه فوق العاده بودن مهارت ها)
    در مورد مینیمم یا ماکزیمم هایی که شما میگید دپارتمان تعیین می کنه ، دقیقاً دپارتمان یعنی کیا ؟! اینجا کانادا نیست که همه چیز رو برای استاد تعیین کنند ، استاده که حرف اول و آخر رو می زنه (به استثنا یه سری از دانشگاه های خاص که معمولاً مجموعه ای کار می کنند مثل دانشگاه های ایالتی کالیفرنیا )
    ویرایش توسط haydar : November 30th, 2012 در ساعت 04:23 AM

Junior Member

سلام خسته نباشید من لیسانس ریاضی کاربردی شهید بهشتی بودم الان فوق صنایع-سیستم امیر کبیر می خونم تا خرداد 92 هم درسسم تموم میشه، خیلی سعی کردم به deadline ها به رسم واسه امریکا، اما استاد ها هیچ کدوم جوابمو ندادن بدتر از همه GRE انداختنمون بهمن ماه، الان من چی کار می تونا بکنم واسه اینکه 2013 سر کلاس باشم حالا پاییز هم نشد عیب نداره!! تافل امتحان دادم نمره ام خوب نشد 75، 3 تا مقاله دارم که revision خورده، معدل لیسانس 16 و معدل فوقم تا اینجا 17 است. کدوم دانشگاه ها شانس دارم و باید چی کار بکنم؟!!

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

دوستان سلام.
    من یک سوالی برام پیش اومده که فکر میکنم به همین تاپیک مربوط باشه! البته تاپیکی هم هست برای جواب ندادن استادها، ولی به نظرم اینجا محل طرحش باشه.
    مشکل اینجاست که من (و احتمالاً خیلی های دیگه) از یه تعداد محدودی استاد از دانشگاههایی که رنک ندارند یا رنکهای پایینی دارند جواب های امیدوار کننده ای گرفتیم. خب یکی دو تا از این دانشگاهها رو به عنوان سوپاپ اطمینان میزنیم. اما واقعاً به شخصه از استادهای دانشگاههای خوب و تا حدودی معمولی هم جوابهای آنچنانی نگرفتم. مثلاً استاده یه جواب تمپلیت میفرسته و تشویق به اپلای میکنه، و بعد مثلاً من دوباره که باهاش تماس میگیرم جواب نمیده! بعضی از استادا هم که اصلاً جواب نمیدن، یا میگن پوزیشن خالی یا فاند نداریم.
    حالا سوال اینجاست که اگر من بیام با قرائن موجود، مثلاً اینکه بچه ها با چه رزومه های از کجاها پذیرش گرفتند، یا مثلاً رنکینگ Us News و متوسط نمره های بچه های پذیرفته شده، و همینطور مکاتبه با دانشجوهای اون دانشگاه، یه دانشگاهی رو انتخاب کنم و اپلای کنم، آیا واقعاً نمیشه کمک هزینه دریافت کرد؟
    برای یاد آوری این رزومه من:
    معدل لیسانس: 13.52
    معدل فوق: 17.93
    یه مقاله ISI در حال چاپ، دو تا مقاله کنفرانس خارچی، یک کتاب ترجمه شده و یکی دو تا مورد دیگه.
    تافل 103
    GRE 1230 که امتحان نوامبر رو هم شرکت کردم و فکر میکنم نمره ام بالای 1300 بیاد.
    حقیقتش نمیگم رزومه ام درخشانه، اما انقدر هم اوضاع خراب نیست که با هر استادی از هر رنکی تماس میگیرم میگم Funding خیلی Competetive هست و بستگی به شرایطت بین بقیه دانشجوها داره! خود مرد حسابی من دارم شرایطم رو بهت میگم، و تو میدونی بالاخره سالهای قبل دانشچوها با این شرایط چه بلایی سرشون اومده!
    فکر میکنید خودم با یه برآورد کلی چند تا دانشگاه رو اپلای کنم، شانسی دارم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید! گیج شدم!

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من یک سوالی برام پیش اومده که فکر میکنم به همین تاپیک مربوط باشه! البته تاپیکی هم هست برای جواب ندادن استادها، ولی به نظرم اینجا محل طرحش باشه.
    مشکل اینجاست که من (و احتمالاً خیلی های دیگه) از یه تعداد محدودی استاد از دانشگاههایی که رنک ندارند یا رنکهای پایینی دارند جواب های امیدوار کننده ای گرفتیم. خب یکی دو تا از این دانشگاهها رو به عنوان سوپاپ اطمینان میزنیم. اما واقعاً به شخصه از استادهای دانشگاههای خوب و تا حدودی معمولی هم جوابهای آنچنانی نگرفتم. مثلاً استاده یه جواب تمپلیت میفرسته و تشویق به اپلای میکنه، و بعد مثلاً من دوباره که باهاش تماس میگیرم جواب نمیده! بعضی از استادا هم که اصلاً جواب نمیدن، یا میگن پوزیشن خالی یا فاند نداریم.
    حالا سوال اینجاست که اگر من بیام با قرائن موجود، مثلاً اینکه بچه ها با چه رزومه های از کجاها پذیرش گرفتند، یا مثلاً رنکینگ Us News و متوسط نمره های بچه های پذیرفته شده، و همینطور مکاتبه با دانشجوهای اون دانشگاه، یه دانشگاهی رو انتخاب کنم و اپلای کنم، آیا واقعاً نمیشه کمک هزینه دریافت کرد؟
    یه مقاله ISI در حال چاپ، دو تا مقاله کنفرانس خارچی، یک کتاب ترجمه شده و یکی دو تا مورد دیگه.
    تافل 103
    حقیقتش نمیگم رزومه ام درخشانه، اما انقدر هم اوضاع خراب نیست که با هر استادی از هر رنکی تماس میگیرم میگم Funding خیلی Competetive هست و بستگی به شرایطت بین بقیه دانشجوها داره! خود مرد حسابی من دارم شرایطم رو بهت میگم، و تو میدونی بالاخره سالهای قبل دانشچوها با این شرایط چه بلایی سرشون اومده!
    قضیه یه جوارایی شانسیه! شما از طریق تماسهایی که گرفتی میدونی حداقل یکسری از این اساتید دانشجو میخوان و همینطور چشم بسته اپلای نمیکنی! ببین یکسری فاندها هم توی ژانویه تا مارچ برای اساتید مشخص میشه و خیلی هاشون که میخوان بگیرن هنوز زیاد مطمئن نیستند بخاطر همین سعی میکنند از دانشجوهای اپلای کرده انتخاب کنند! من خودم معتقدم شانسی اپلای کردن بدون داشتن جواب خوب از استاد، برای دانشگاههای رنک بیشتر از 100 بی فایده است، هر چی دانشگاه ضعیف تر، نقش استاد در پذیرش بیشتر (more -more داشتین!)
    بنظره من اگر از لحاظ مالی مشکلی نیست دو تا زیر 50 دوتا بین 50 و 100 دوتا بالای 100، سعی کن یک کدوم از این دوتا، تاپ محدوده خودشون نباشه!
    متین جان یه راه دیگه هم اینه که از یه دانشگاه پایین پذیرش با فاند بگیری بری اونجا ترنسفر کنی!

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    تافل 103
    متين عزيز
    دانشگاه هاي رنك بالا روي معدل هم حساس هستند . هرچند با gre داري جبران ميكني اما حتما خودتم قبول داري كم نيستند كساني كه با معدل هاي نجومي ممكنه همين نمره ي GRE‌تو رو داشته باشند. استادها الان گزينه براي انتخاب زياد دارند و تا ددلاين صبر ميكنند تا همه مدارك بفرستند و بعد انتخاب ميكنند. در اين بين به چند نفري كه خوب باشند هم ميگن اپلاي كن كه جز اون گروهي باشه كه ميخوان بررسي كنن. اما قطعا اونها هم دنبال بهترين ها ميگردن و ديگه مثل سالها پيش كه معدود نفراتي ايميل ميزدند نيست. همه چيز عوض شده. اگر جواب ميدن اپلاي كن بنظرم در نظر داشته باش چون همون جواب رو هم به خيلي ها نميدن كه رو حساب حرف اونا اقدام نكنن. چون تو رزومه اشون نميبينن با ديگران بتونن رقابت كنن. فردا كه خودتم استاد شدي همين شيوه رو در پيش ميگيري.دانشجوي سالها قبل چه ربطي به امسال داره؟ اين از اون Argument هاست كه ميشه حسابي ويرانش كردها اون بنده خدا نميدونه امسال با كيا طرفه. شانس ما يا ميزنه امسال از سال پيش خفن تر ميشن يا ضعيف تر. كه در صورت دوم اوضاع به نفع ماست. در مورد چند تا دانشگاه راستش بعيده كسي جواب اينو بدونه. آخه به تعداد نيست كه. به دانشگاه هايي كه داري اقدام ميكني بستگي داره و به n آيتم ديگه . اونم نميشه با قطعيت گفت. دوست خودم از يه دانشگاه رنك 4 پذيرش بي فاند گرفت از يه دانشگاه 150 رد شد. بنظر من اين پروسه غير قابل پيش بيني ترينه مگه برخي استانداردها را كامل كرده باشي. مثلا GRE‌1400‌معدل هاي آنچناني مقالات فراوان تافل توپ اون موقع من شايد جرات كنم بگم شما شانست خوبه تو 10 تا حداقل يك جا پذيرش ميگيري. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)