صفحه 75 از 127 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 1267

موضوع: زمان مناسب برای فرستادن ایمیل و رزومه به استادها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چه زمانی برای فرستادن رزومه و میل زدن به استاد مناسبه؟؟

با سلام ... یه سوال ابتدایی ...
    مثلا" من می خوام فرایند ایمیل دادن به اساتید رو شروع کنم ...
    بعد یه 50 تا دانشگاه هم می خوام امتحان کنم که لااقل یه 10 تا استاد جواب بدن ...
    حالا سوال اینه ... من میرم تو دانشکده ی مد نظرم تو سایت 1 دانشگاه و اونجا با 20 استاد مواجه میشم که زمینه ی تحقیقاتیشون مشابه منه ... حالا باید به هر 20 تاشون ایمیل بزنم ؟
    با این حال یه 1000 تایی ایمیل باید بدم
    اشتباه میکنم ... اگه آره که خواهشا" متنبه ام کنید ... با تشکر...

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud71 نمایش پست ها
    با سلام ... یه سوال ابتدایی ...
    مثلا" من می خوام فرایند ایمیل دادن به اساتید رو شروع کنم ...
    بعد یه 50 تا دانشگاه هم می خوام امتحان کنم که لااقل یه 10 تا استاد جواب بدن ...
    حالا سوال اینه ... من میرم تو دانشکده ی مد نظرم تو سایت 1 دانشگاه و اونجا با 20 استاد مواجه میشم که زمینه ی تحقیقاتیشون مشابه منه ... حالا باید به هر 20 تاشون ایمیل بزنم ؟
    با این حال یه 1000 تایی ایمیل باید بدم
    اشتباه میکنم ... اگه آره که خواهشا" متنبه ام کنید ... با تشکر...
    سلام
    بله می تونید با تمام اون 20 نفر مکاتبه کنید اما توجه کنید که نباید همزمان بهشون ایمیل بزنید. اول با یه استاد مکاتبه کنید اگر ظرف مدت مشخصی جواب نگرفتید ایمیل رو تجدید کنید. چنانچه بازهم جواب نداد اونوقت می تونید برید سراغ یک استاد دیگه. به هیچ وجه همزمان به همه استاد موردنظرتون توی یک دپارتمان ایمیل نزنید. و در ثانی توجه کنید که به اساتیدی باید ایمیل بزنید که زمینه تحقیقاتیشون همراستا با رزومه و تجارب علمی شما باشه وگرنه اینجوری برداشت میشه که شما می خوایید هرجور هم که شده فقط پذیرش بگیرید.
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    سلام
    بله می تونید با تمام اون 20 نفر مکاتبه کنید اما توجه کنید که نباید همزمان بهشون ایمیل بزنید. اول با یه استاد مکاتبه کنید اگر ظرف مدت مشخصی جواب نگرفتید ایمیل رو تجدید کنید. چنانچه بازهم جواب نداد اونوقت می تونید برید سراغ یک استاد دیگه. به هیچ وجه همزمان به همه استاد موردنظرتون توی یک دپارتمان ایمیل نزنید. و در ثانی توجه کنید که به اساتیدی باید ایمیل بزنید که زمینه تحقیقاتیشون همراستا با رزومه و تجارب علمی شما باشه وگرنه اینجوری برداشت میشه که شما می خوایید هرجور هم که شده فقط پذیرش بگیرید.
    با تشکر از پاسخ شما. هم موافق نظر شما هستم هم مخالف. مهم نیست که استاد خوشش بیاد یا نه! مگه استادا توی رد کرد ما با ما رودربایستی دارند که ما رو رودریبایستی گیر کنیم!؟ از طرفی مگه حوزه علایق یک فرد فقط به موضوع پایان نامه مرتبط میشه!؟ من خودم به شخصه به اکثر موضوعات توی زمینه برق و کامپیوتر علاقه دارم! چه اشکالی داره واسه دکترا تغییر موضوع بدیم!؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus3000 نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ شما. هم موافق نظر شما هستم هم مخالف. مهم نیست که استاد خوشش بیاد یا نه! مگه استادا توی رد کرد ما با ما رودربایستی دارند که ما رو رودریبایستی گیر کنیم!؟ از طرفی مگه حوزه علایق یک فرد فقط به موضوع پایان نامه مرتبط میشه!؟ من خودم به شخصه به اکثر موضوعات توی زمینه برق و کامپیوتر علاقه دارم! چه اشکالی داره واسه دکترا تغییر موضوع بدیم!؟
    هیچ اشکالی نداره دوست خوبم . منتها اینجا چند تا نکته هست که باید بهش توجه بشه: اول اینکه اساتید برای مقطع دکترا تمایل دارن کسانی رو برای پوزیشن های خالی خودشون بر دارن که قبلا توی ریسرچ فعلیشون کار کرده باشند و تجربه کافی داشته باشند. چون ظاهرا برقی هستید من یه مثال برقی هم میزنم: شما خودتونو بزارید جای یک استاد برق قدرت که داره توی زمینه انرژی های نو و فتوولتایک کار میکنه. طبعا وقتی دوتا متقاضی باهاش تماس میگیرن که یکی قبلا در مورد فتوولتایک ریسرچ کرده و ازش مقاله خوب هم در آوره و یکی دیگه در مورد درایو و کنترل ماشین های الکتریکی کار کرده و نه انرژی های نو، طبعا گرایش استاد به سمت مورد اول هستش. چون طرف توی اون فیلد صفر کیلومتر نیست و استاد برای کار کردن با اون نیاز نداره که انرژی اضافه صرف کنه. واسه همینه که استاد واسش فیلد ریسرچ قبلی متقاضی مهمه. مثلا همین برق قدرت خودش به ده ها فیلد ریزتر تقسیم میشه که حتی خفن ترین استادها هم نمیتوند ادعا کنند که به تمام اونها اشراف دارن و صاحب ایده هستند. در واقع نهایت توی چند فیلد اون گرایش تخصص در حد State of the Art دارن. این نمیشه که آدم به تمام موضوعات یک گرایش علاقه داشته باشه و بخواد توی تمام اونها کار در حد State of the Art بکنه! مگه عمر آدمیزاد کفاف میده! اینه که شما باید فیلد دقیق کاری خودتون رو توی گرایشتون مشخص کنید و روی اون متمرکز بشید.دوم اینکه شما می خوایید تغییر موضوع بدید، درسته؟ خیلی هم خوبه و هیچ اشکالی هم نداره. اما همونطور که گفتم شما باید بتونید استاد رو قانع کنید که این فیلد جدیدی که می خوایید توش کار کنید و در اون سابقه ریسرچ ندارید می تونید توش صاحب ایده باشید و خودتون رو نشون بدید. چون سابقه علمی در این فیلد جدید ندارید بنابراین کار به مراتب مشکل تری دارید نسبت به کسی که با استاد تماس میگیره و سطح رزومه ای مشابه با رزومه شما داره و به علاوه در فیلد موردنظر استاد هم کار کرده. اینه که اگه متمرکز بشید روی استادی که فیلد کاری مشابه با ریسرچ های قبلی شما داره، نتیجه ی به مراتب خیلی بهتری میگیرید. اما اگر اصرار به تغییر فیلد دارید همونطور که گفتم باید بتونید که استاد رو کاملا قانع کنید. و سوم اینکه اساتید یک دپارتمان خیلی از اوقات با هم در تماس هستند و ممکنه در مورد متقاضی ها باهم صحبت کنند. اونوقت در نظر بگیرید شما که به قول خودتون به تمام! زمینه های برق و کامپیوتر هم علاقه مندید(به فرض محال که توی تمام زمینه های برق و کامپیوتر هم سر رشته داشته باشید،فض محال که محال نیست )، به استاد Aایمیل زدید و به کار اون در زمینه شبکه های برق قدرت علاقمندی نشون دادید وبه استاد B هم ایمیل زدید و به کار اون در زمینه ی میکروپروسسورها هم ابراز علاقه کردید. اونوقت در نظر بگیرید که همچین متقاضی که در آن واحد به زمینه های غیر مرتبط باهم ابراز علاقه کرده چه چیزی رو به ذهن متبادر میکنه. جز اینکه که نشون دهنده ی بی هدف بودن متقاضی و تلاش برای گرفتن پذیرش به هر نحو ممکنه؟ اونوقت میشه از اینجا رونده و از اونجا مونده. اینه که هدفمند تماس بگیرید تا انشالا به امید خدا به نتیجه دلخواهتون برسید.

خوش باشید.
    ویرایش توسط alpachino10 : August 4th, 2014 در ساعت 07:44 PM
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون...
    من رشتم عمرانه و یه زمینه ی تحقیقی بیشتر ندارم ... مقاله هام هم راجع به همون زمینه ی تحقیقین ... البته ناگفته نمونه من ترم 6کارشناسی ام و می خوام مستقیم واسه دکترا درخواست بدم ( بهتر نیست از واسه ارشد درخواست دادن؟) ...
    در نتیجه نمیتونم به فکر موضوعات متفرق باشم و میتونم استادای مرتبط با موضوع تحقیق خودم رو راحت تر پیدا کنم ... حالا سوال اینه که از اواسط شهریور که تقریبا" زمان ایمیل دادن واسه پاییز 2015 شروع میشه تا اواسط دی یعنی زمان اپلای کردن اکثر دانشگاه ها (آمریکا) تقریبا" 3ماه و نیم- چهار ماه وقت هست ... با توجه به تعداد ایمیل های زیادی که من قصد دارم بفرستم حداکثر چقدر منتظر جواب یه استاد باشم ؟ ...
    در ضمن اگه من یه متن ایمیل مشابه واسه همه ی استادای یک دانشکده بفرستم چی؟!!... من که واسم فرق نداره کدومشون منو قبول کنه ... وقتی هم که ایمیلام مشابه و بر اساس حقیقت موجود و بدون تناقض باشن دیگه چه مشکلی میتونه پیش بیاد ؟ ...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud71 نمایش پست ها
    ممنون...
    من رشتم عمرانه و یه زمینه ی تحقیقی بیشتر ندارم ... مقاله هام هم راجع به همون زمینه ی تحقیقین ... البته ناگفته نمونه من ترم 6کارشناسی ام و می خوام مستقیم واسه دکترا درخواست بدم ( بهتر نیست از واسه ارشد درخواست دادن؟) ...
    در نتیجه نمیتونم به فکر موضوعات متفرق باشم و میتونم استادای مرتبط با موضوع تحقیق خودم رو راحت تر پیدا کنم ... حالا سوال اینه که از اواسط شهریور که تقریبا" زمان ایمیل دادن واسه پاییز 2015 شروع میشه تا اواسط دی یعنی زمان اپلای کردن اکثر دانشگاه ها (آمریکا) تقریبا" 3ماه و نیم- چهار ماه وقت هست ... با توجه به تعداد ایمیل های زیادی که من قصد دارم بفرستم حداکثر چقدر منتظر جواب یه استاد باشم ؟ ...
    در ضمن اگه من یه متن ایمیل مشابه واسه همه ی استادای یک دانشکده بفرستم چی؟!!... من که واسم فرق نداره کدومشون منو قبول کنه ... وقتی هم که ایمیلام مشابه و بر اساس حقیقت موجود و بدون تناقض باشن دیگه چه مشکلی میتونه پیش بیاد ؟ ...
    چون توی فصل اپلای اساتید در روز تعداد بسیار زیادی ایمیل دریافت می کنند اگه بعد از سه چهار روز (یا نهایتا اگه خیلی صبور باشید یک هفته) دیدید به ایمیل جواب نداد اونوقت ایمیل رو تجدید کنید. اگر ایمیل دوم هم بعد از چند روز بدون جواب باقی موند می تونید برید سراغ یه استاد دیگه از همون دپارتمان. اگر بتونید برای هر استاد یک ایمیل منحصر به فرد با اشاره به زمینه کاریش و حتی اشاره به یکی دوتا از مقالات مرتبطش بفرستید که خیلی بهتره اما معمولا وقتی در مقیاس وسیع می خوایید مکاتبه کنید کار خیلی طاقت فرسایی میشه که برای هر استاد یه همچین ایملیی ساخته بشه. پس اگه نمی تونید همون ایمیلی که گفتید رو بسازید. البته توجه کنیدکه این ایمیل نباید به هیچ وجه بیانگر یک تمپلیت باشه، بلکه سعی کنید حالت تمپلیت گونه نداشته باشه که استاد فکر نکنه اون ایمیل به کلی استاد دیگه CC شده. اگه بتونید توی اون ایمیل یک ایده در مورد یک ریسرچ مطرح کنید و نظر استاد رو هم جویا بشدید خیلی خوبه. اسم دانشگاه و حتی اسم استاد رو هم اگه لابلای ایمیل بیارید بد نیست .کلا اجازه ندید که استاد فکر کنه با تمپلیت طرفه. همونطور که ما دوست نداریم استاد با تمپلیت جوابمون رو بده اون هم دوست نداره که واسش تمپلیت فرستاده بشه.

سلام
    من الان در ماه August شروع کردم به ایمیل زدن به استاد ها ولی تنها 4 تا استاد جوابمو دادن به صورت ذیل :
    Thank you very much for your interest in the Graduate Program in Operations Research and Industrial Engineering at the University of Texas at Austin. Here is a short summary of how our application process works:
    0. You apply for admission. http://www.engr.utexas.edu/graduate/admission/ by December 15, 2014.
    1. You are considered for admission, along with other applicants.
    2. Highly ranked applicants are considered for TA and RA positions.
    Last year we received over 250 applications for a limited number of slots. In addition, holding a degree from a top university, a high GPA, and outstanding references, successful applicants tend to have a GRE Quantitative score above the 85th percentile and a GRE Verbal score above the 80th percentile.
    Admissions decisions will be made by about April 1, 2015. If you have any questions regarding the admissions process please contact Ms. Jenny Kondo (jenny.kondo@austin.utexas.edu).
    Best Regards,
    Eric Bickel
    Graduate Student Recruiter, ORIE

ویا ذیل:
    Dear Elham,

Thank you for your inquiry. As you may know, admission decisions for the IeOE PhD program are made by a faculty committee, not by individual faculty. Also, students need to take a full-time course load during the first year and have little time for research. For this reason, most faculty do not start to work with students on research until the students have passed the first-year PhD exam which is administered in late April or early May each year. This gives students time to talk with various faculties during the first year before making a decision about dissertation advisors.

I hope this clarifies the situation.

Sincerely,

Candi Yano

این یعنی اصلا به رزومه من علاقه ایی نشون نداده اند - من خودم فکر می کنم که زود اقدام کردم و الان در تعطیلات تابستان هستم
    آیا باد در ایمیل اول به استاد رزومه خودمم ضمیمه کنم ؟؟/
    با تشکر

Junior Member

سلام . بجه ها برا 7 تا استاد میل کردم هیچ کدوم جواب ندادند. چه کار کنم؟ به نظرتون الان زوده؟
    اگه زوده پس چرا توی قسمت نظرسنجی ایمیل های دریافتی بچه ها از اساتید جواب دارن میگیرن؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein4u نمایش پست ها
    سلام . بجه ها برا 7 تا استاد میل کردم هیچ کدوم جواب ندادند. چه کار کنم؟ به نظرتون الان زوده؟
    اگه زوده پس چرا توی قسمت نظرسنجی ایمیل های دریافتی بچه ها از اساتید جواب دارن میگیرن؟
    دوست عزیز؛

بچه هایی که دارند جواب میگیرند، دقیقاً از همون دپارتمان و استادی که شما ایمیل زدی جواب میگیرند؟! ممکنه کشورشون فرق بکنه. ممکنه دپارتمان مورد نظرشون پذیرش بهار داشته باشه؛ ممکنه دپارتمان مورد نظرشون پذیرش زمستان داشته باشه؛ ممکنه برای اروپا اقدام کرده باشند.

در کل، زودترین زمانی که میشه به یک استاد ایمیل زد، 6 ماه قبل از ددلاین مورد نظر هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    دوست عزیز؛

بچه هایی که دارند جواب میگیرند، دقیقاً از همون دپارتمان و استادی که شما ایمیل زدی جواب میگیرند؟! ممکنه کشورشون فرق بکنه. ممکنه دپارتمان مورد نظرشون پذیرش بهار داشته باشه؛ ممکنه دپارتمان مورد نظرشون پذیرش زمستان داشته باشه؛ ممکنه برای اروپا اقدام کرده باشند.

در کل، زودترین زمانی که میشه به یک استاد ایمیل زد، 6 ماه قبل از ددلاین مورد نظر هست.
    خوب دوست عزیز من: وقتی گفتم 7 تا، همشو که از یک دپارتمان یا دانشگاه انتخاب نکردم از چند دانشگاه از بین دو دپارتمان انتخاب کردم. خوب برای fall 2015 ، فکر کنم 6 ماه خیلی کمتر مونده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)