صفحه 27 از 34 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 337

موضوع: تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

Banned

پیش فرض پاسخ : تاثیر معدل کارشناسی برای گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط meghdad73 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    دانشجوی ترم 6 مکانیک غیر انتفاعی احرارم با معدل 16.32
    به نظرتون اگر بتونم روی درس های مونده و 3 تا درسی که ترم های قبل پایین شده بودم تمرکز کنم و معدل رو به 17 برسونم میتونم رو بورسیه یا کشور های خوب فکر کنم؟ معدل بالای 17 چه قدر مهم است؟ ارزشش رو داره؟ ببخشید که سوالم شاید مسخره باشه. درون پرانتز اینو بگم که زبانم تقریبا خوبه و الان به فکر مدرک زبانم. ممنون میشم که پاسختون جامع و کامل باشه چون واقعا موندم که رو معدل تمرکز کنم یا بچسبم به چیزای دیگه.
    سلام

معدل مهمترین عامل در گرفتن پذیرش هست...
    اثر منفی معدل پایین به جز در موارد خیلی خاص (نمرات آزمون های تخصصی مثل GRE Genral برای بعضی از رشته های خاص) غیر قابل جبران هست...
    قطعا تلاش برای بهبود معدل در صدر کارهایی هست که باید انجام بدید... منتها بحث پذیرش گرفتن با fund گرفتن کمی با هم متفاوت هستند و fund ها معمولا تحت کنف نمرات زبان خوب و عقبه تحقیقاتی و مقالات و ... قابل اکتساب هستند...
    البته حتما به این نکته توجه دارید که معدل در کنار دانشگاهی که در اون تحصیل کردید نقش ایفا می کنند و طبیعتا در رقابت با کسی که در دانشگاهی به مراتب معتبرتر معدلی برابر یا حتی نسبتا پایین تر از شما داره، شانس کمتری برای گزینش خواهید داشت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

دوستان عزیز سلام.
    کسی میدونه ضریب موثر معدل دانشگاه ها چطوری تو ترجمه مدارک میاد؟ یعنی دانشگاه ضریب موثر مثلا 1.1 رو اعمال میکنن تو کارنامه و بعد تحویل ما میدن یا خیر؟ دانشگاه صنعتی اصفهان ضریب معدل 1.1 رو داره. اگه کسی معدل 14 داشته باشه با این احتساب میشه 15.4 .!!!!!!!!!!!!!!
    لطفا دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن ..

Junior Member

چنین ضریبی در ترجمه حتی غیر رسمی وجود خارجی نداره. این ضرایب ساخته سازمان سنجشه جهت ایجاد بالانس. اما تو بحث اپلای همون معدل خودتون اورده میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

[QUOTE=farhaddan;1495478]دوستان پاسخ دادن، که کاملا هم درست گفتن. فقط یکی دوتا نکته ریزتر اضافه کنم. شما اگر برای دانشگاههای آمریکا اپلای کنید اکثرا وقتی که شما ارشد داشته باشید، برای پذیرش دکتری، به معدل 60 واحد آخر درسیتون دقت میکنند و اونرو معیار میزارن. درنتیجه حین ارشدت حسابی بخون، جبران میشه. دانشگاهای کانادا هم معمولا معدل ارشد به اندازه کارشناسی براشون مهمه. شما تمرکزت روی معدل ارشدت باشه، فرصت جبران خیلی خوبی داری.
    .
    دوستان ممنون می شم نظرشونو در مورد مطلب بالا بفرمایند.(معدل 60 واحد= معدل 32 واحد ارشد+معدل 28 واحد کارشناسی)؟

Junior Member

با سلام و تشکر از دوستانی که وقتشونو در اختیار ما قرار میدن
    من لیسانس ریاضی ام با معدل 13 و برای ارشد با توجه به علاقم میخوام تغییر رشته به برق بدم اما تردیدی ک برام پیش اومده اینه ک اگه هدف رو پذیرش Phd از USA در نظر بگیریم آیا میتونم با تحصیل در ارشد برق در یه دانشگاه تاپ ایران(اگه خدا بخواد!!) و ارائه رزومه خوب(مقاله ریکام ریسرچ معدل خوب) کاستی ناشی از مدرک لیسانس و معدلم رو جبران کنم و پذیرش با فاند بگیرم(در واقع این مورد تا چه حد شدنیه؟)
    و اساسا ممنون میشم اگه نظر کلیتون رو در خصوص این دوراهی بفرمایید که با توجه به ضعف رشته و معدلم بهتر نیست از اول با گرفتن لیسانس برق(صرف 4 سال دیگه از عمر جوونی!!) و ادامه اون برای Phd از USA اقدام کنم؟ یا اینکه به جای هزینه ی اون 4 سال با صرف وقت و سعی بیشتر برای کنکور ارشد یه دانشگاه تاپ قبول شم و با معدل و رزومه ی قوی... ( ضمنا هدف، گرفتن پذیرش با فاند در Phd از USA باشه!!)
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_t89 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از دوستانی که وقتشونو در اختیار ما قرار میدن
    من لیسانس ریاضی ام با معدل 13 و برای ارشد با توجه به علاقم میخوام تغییر رشته به برق بدم اما تردیدی ک برام پیش اومده اینه ک اگه هدف رو پذیرش Phd از USA در نظر بگیریم آیا میتونم با تحصیل در ارشد برق در یه دانشگاه تاپ ایران(اگه خدا بخواد!!) و ارائه رزومه خوب(مقاله ریکام ریسرچ معدل خوب) کاستی ناشی از مدرک لیسانس و معدلم رو جبران کنم و پذیرش با فاند بگیرم(در واقع این مورد تا چه حد شدنیه؟)
    و اساسا ممنون میشم اگه نظر کلیتون رو در خصوص این دوراهی بفرمایید که با توجه به ضعف رشته و معدلم بهتر نیست از اول با گرفتن لیسانس برق(صرف 4 سال دیگه از عمر جوونی!!) و ادامه اون برای Phd از USA اقدام کنم؟ یا اینکه به جای هزینه ی اون 4 سال با صرف وقت و سعی بیشتر برای کنکور ارشد یه دانشگاه تاپ قبول شم و با معدل و رزومه ی قوی... ( ضمنا هدف، گرفتن پذیرش با فاند در Phd از USA باشه!!)
    با تشکر
    سلام دوست عزیز. چندتا سوال این وسط پیش میاد:
    1) هنوز توی مقطع لیسانس هستی یا فارغ التحصیل شدی؟ 2) رنک دانشگاه آمریکا واست مهمه؟ اگه مهمه، توی چه محدوده رنکینگ مدنظرته؟ 3) سربازی داری یا معافی؟
    من کم ندیدم کسایی که با معدل پایین توی محدوده 12 تا 14 با فاند پذیرش گرفتن. مثلا یکی از دوستان خودم با معدل 12 الان دانشگاه تورنتو داره درس میخونه. این بنده خدا توی دوره ارشد یه رزومه عالی واسه خودش ساخت با تافل 109.
    در مورد بحث لیسانس مجدد یا ارشد برق بگم که این موضوع کاملا شخصیه. من یه پزشکی رو میشناسم که زمان کنکورش 2سال پشت کنکور موند تا فقط پزشکی دانشگاه تهران رو بیاره، حتی شهید بهشتی رو هم قبول نداشت. خود بنده پذیرش مستر دوم گرفتم از آمریکا که واسه دکترا برم تاپ 20 آمریکا و اگه دوسال دیگه هم قرار باشه واسه ویزا صبر کنم بازم واسه مستر مجدد میرم. فرض میکنم شما سربازی معافی! من دوسال واسه پروژه بنیاد نخبگان واسه سربازی وقت گذاشتم و یکسالم بخاطر پذیرش و انتظار ویزا سپری شده و احتمالا 6 ماهم بهش اضافه میشه. یعنی بعد از فارغ التحصیلی ارشد میشه 3سالو نیم. این زمانی که من بعد از فارغ التحصیلی از ارشد تا الان گذروندم انگار شما بخوای یه لیسانس دیگه بخونی. همین دوست بنده که الان تورنتو سال دوم دکتراست 34 سالشه. یا یه آقای تبریزی 32 ساله ترم پیش واسه ارشد رفت آمریکا. یا یکی دیگه از دوستام که لیسانس داره با معدل 15.3 و 13 تا مقاله آی اس آی سه ساله منتظره که واسه ارشد بره اونور در صورتی که اگه 4سال پیش کنکور ارشد میداد حتما رتبش زیر 20 میشد. پس این قصیه کاملا شخصیه.
    سوال دیگه یی بود در خدمتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Esnape نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. چندتا سوال این وسط پیش میاد:
    1) هنوز توی مقطع لیسانس هستی یا فارغ التحصیل شدی؟ 2) رنک دانشگاه آمریکا واست مهمه؟ اگه مهمه، توی چه محدوده رنکینگ مدنظرته؟ 3) سربازی داری یا معافی؟
    من کم ندیدم کسایی که با معدل پایین توی محدوده 12 تا 14 با فاند پذیرش گرفتن. مثلا یکی از دوستان خودم با معدل 12 الان دانشگاه تورنتو داره درس میخونه. این بنده خدا توی دوره ارشد یه رزومه عالی واسه خودش ساخت با تافل 109.
    در مورد بحث لیسانس مجدد یا ارشد برق بگم که این موضوع کاملا شخصیه. من یه پزشکی رو میشناسم که زمان کنکورش 2سال پشت کنکور موند تا فقط پزشکی دانشگاه تهران رو بیاره، حتی شهید بهشتی رو هم قبول نداشت. خود بنده پذیرش مستر دوم گرفتم از آمریکا که واسه دکترا برم تاپ 20 آمریکا و اگه دوسال دیگه هم قرار باشه واسه ویزا صبر کنم بازم واسه مستر مجدد میرم. فرض میکنم شما سربازی معافی! من دوسال واسه پروژه بنیاد نخبگان واسه سربازی وقت گذاشتم و یکسالم بخاطر پذیرش و انتظار ویزا سپری شده و احتمالا 6 ماهم بهش اضافه میشه. یعنی بعد از فارغ التحصیلی ارشد میشه 3سالو نیم. این زمانی که من بعد از فارغ التحصیلی از ارشد تا الان گذروندم انگار شما بخوای یه لیسانس دیگه بخونی. همین دوست بنده که الان تورنتو سال دوم دکتراست 34 سالشه. یا یه آقای تبریزی 32 ساله ترم پیش واسه ارشد رفت آمریکا. یا یکی دیگه از دوستام که لیسانس داره با معدل 15.3 و 13 تا مقاله آی اس آی سه ساله منتظره که واسه ارشد بره اونور در صورتی که اگه 4سال پیش کنکور ارشد میداد حتما رتبش زیر 20 میشد. پس این قصیه کاملا شخصیه.
    سوال دیگه یی بود در خدمتم.
    بسیار ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز
    راستش من فارغ التحصیلم. سربازیم رفتم(یکسال بود به لطف کسری خدمت!) رنک دانشگاهم ک قطعا واسم مهمه اما محدوده ای نمیتونم تعیین کنم چون از یک طرف اطلاعات دقیقی ندارم و از طرفی شرایط و رزومه ای هنوز ندارم. تنها چیزی ک میدونم اینه که هدفم مسیر و محیط آکادمیک هستش و میخوام تمام تلاشمو بکنم برای رسیدن ب بهترین و چیزی ک نمیدونستم انتخاب راه بود(ورود از لیسانس یا ارشد؟) ک دوستان برقی و اساتید برق دانشگاه عموما نظرشون ارشد بود تنها تردیدی ک داشتم نگاه یونی های اونور بود به کیس هایی شبیه به من ک خوشبختانه طبق تجربه ی دوستان خوبی مثل شما توی این فروم اونم تا حدودی داره روشن میشه و از حالا بدون تردید و دلمشغولی میتونم تمرکزم روی درسها بزارم برای ارشد سال آینده(با توجه به تغییر رشته از ریاضی به برق) و اگه خدا بخواد و واس سال تحصیلی 96 دانشگاههای تاپ ایران قبول شم اونوقت تازه راهم آغاز میشه. و تنها دلگرمی من تا اونموقع نظرات و تجربیات عزیزان همین فرومه. راستی اگه رشتتون مرتبط با برق هست به نظر شما جدای از معدل بد لیسانسم خود این تغییر رشته ممکنه یه جورایی به پاشنه آشیل تبدیل بشه؟
    مجددا سپاسگزارم از پاسخ و مثالهای دلگرم کننده تون(!)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_t89 نمایش پست ها
    بسیار ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز
    راستش من فارغ التحصیلم. سربازیم رفتم(یکسال بود به لطف کسری خدمت!) رنک دانشگاهم ک قطعا واسم مهمه اما محدوده ای نمیتونم تعیین کنم چون از یک طرف اطلاعات دقیقی ندارم و از طرفی شرایط و رزومه ای هنوز ندارم. تنها چیزی ک میدونم اینه که هدفم مسیر و محیط آکادمیک هستش و میخوام تمام تلاشمو بکنم برای رسیدن ب بهترین و چیزی ک نمیدونستم انتخاب راه بود(ورود از لیسانس یا ارشد؟) ک دوستان برقی و اساتید برق دانشگاه عموما نظرشون ارشد بود تنها تردیدی ک داشتم نگاه یونی های اونور بود به کیس هایی شبیه به من ک خوشبختانه طبق تجربه ی دوستان خوبی مثل شما توی این فروم اونم تا حدودی داره روشن میشه و از حالا بدون تردید و دلمشغولی میتونم تمرکزم روی درسها بزارم برای ارشد سال آینده(با توجه به تغییر رشته از ریاضی به برق) و اگه خدا بخواد و واس سال تحصیلی 96 دانشگاههای تاپ ایران قبول شم اونوقت تازه راهم آغاز میشه. و تنها دلگرمی من تا اونموقع نظرات و تجربیات عزیزان همین فرومه. راستی اگه رشتتون مرتبط با برق هست به نظر شما جدای از معدل بد لیسانسم خود این تغییر رشته ممکنه یه جورایی به پاشنه آشیل تبدیل بشه؟
    مجددا سپاسگزارم از پاسخ و مثالهای دلگرم کننده تون(!)
    من رشتم م.شیمی هستش. تغییر رشته مسلما پاشنه آشیل نیست، اتفاقا ممکنه یه نقطه عطف خوبی باشه. میپرسی چرا؟ چون اگه یه معدل خوب توی ارشد (ترجیحا بالای 18) و دوتا مقاله ISI و نمرات زبان عالی داشته باشی بعلاوه سرتیفیکیتایی که توی این بازه سه ساله میتونی بگیری، میتونی توی SOP که به دانشگاه میدی واسه پاینن بودن معدل لیسانست توی رشته ریاضی یه توجیهاتی بیاری. که بازهم نمیتونی سراغ دانشگاههای رنک 1 تا 200 آمریکا بری بخاطر معدل پایین مگه اینکه انقد خوش شانس باشی که یه استادی حاضر باشه اپلیکیشنت رو ساپورت کنه. ولی اگه هوشمندانه پروژه ارشدت رو کار کنی میتونی دانشگاههای خوب اروپا و کانادا استاد پیدا کنی. مخصوصا اروپا که مرتبط بودن پروژت به زمینه کاریه استاد خیلی مهمه. اینو از الان بدون که اشتباه امثال منو تکرار نکنی. من پروژه یی کار کردم که توی اروپا اصلا کار نمیشه! از ترم اول ارشد توی دانشگاهها بچرخ و اساتید دانشگاههای اروپا و کانادا رو با زمینه های کاریشون طبقه بندی کن.
    و در مورد ارشد خوندن: اگه واقعا عزم راسخ واسه رتبه عالی داری، میتونی روی رتبه 1 تا 15 فکر کنی، چون این نفرات بعلاوه 35 نفر دیگه که از نقاط مختلف کشور توی قطبهای 7گانه انتخاب مبشن دعوت به مرحله نهایی المپیاد کشوری میشن. اونجا رتبه 1 تا 3 بیاری خیلی خوبه و رزومت تقویت میشه. رشته برق المپیاد کشوری داره. دیگه خیلی مفصل شد! در کل بحث سر معدل پایین بود که باید بدونی قطعا جای نگرانی داره ولی سه سال فرصت داری یه انقلابی توی رزومت ایجاد کنی.

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

سلام دوستان
    من معدل کل لیسانسم زیر 3 هست. ولی 60 واحد اخر بالای 3 . معدل ارشدمم هم بالای 3 هست.
    الان اگر تو سایت دانشگاهی نوشته شده مینیمم معدل 3 باشه، من اضلا نباید اونارو مد نظر داشته باشم؟ یعنی همون اول درخواست من رد می شه؟
    ممنون می شم کمکم کنید.
    ضمنا نمره تافل و جی ار ایی خوبی دارم. تافل 105 به بالا. جی ار ایی 315 به بالا.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من معدل کل لیسانسم زیر 3 هست. ولی 60 واحد اخر بالای 3 . معدل ارشدمم هم بالای 3 هست.
    الان اگر تو سایت دانشگاهی نوشته شده مینیمم معدل 3 باشه، من اضلا نباید اونارو مد نظر داشته باشم؟ یعنی همون اول درخواست من رد می شه؟
    ممنون می شم کمکم کنید.
    ضمنا نمره تافل و جی ار ایی خوبی دارم. تافل 105 به بالا. جی ار ایی 315 به بالا.
    اصولا در این صورت شرایطتون سخت میشه...
    وقتی می نویسه مثلا مینیمم معدل برای دکترا 3.5 یعنی هم لیسانس هم ارشد بالای 3.5 باشه... ( و اگه دقت کنید این مینیمم رو کلی میزنن اکثرا. مثلا نمیگن مینیمم لیسانس 3 ارشد 3.5)

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)