نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
به نظر میاد که مشکل حادّی که اکثر بچه های از این دست دارند، اینه که یک تمپلیت توی اینترنت پیدا می کنند و دقیقاً منطبق بر همون، ای میل میزنند.
در حالی که متن و نگارش و ساختار ای میل ما به استاد هم به نوعی محصول خلاقیت و تفکر ماست؛ بهترنی کار اینه که تنها از تمپلیت ها الگوی ذهنی بگیریم و کلیت کار دستمون بیاد و اصل کار با استفاده از ذهن خودمون به نگارش در بیاد.
نهایت امر بهتره از یک فرد حرفه ای بخوایم که متن مارو ویرایش نهایی کنه.

من خودم همینکارو کردم؛ تعداد زیادی تمپلیت و نمونۀ حرفه ای توی اینترنت خوندم؛ بعدش متن خودمو نوشتم؛ بعدش دادم استادی که داره منو توصیه میکنه، ویرایش حرفه ای کرد. چون این استاد توی مقطع ارشد و دکتراش استرالیا بوده، به نظر من ویرایش خوبی انجام داد.

من تصور میکنم که استادای بیرون ایرانی که در این روزها تعداد ای میل های دریافیشون خیلی زیاده، با دیدن ای میل تمپلیت، شاید جذب متن نوشته شده نشند و خیلی سریع عبور کنند.

نظر شما در مورد ذهنیت من چی هست؟
بله درسته
اساتيد ايميل هاي تمپليت را ميشناسن.
من استاد ايراني در آمريكا ديدم كه صراحتا در سايتش خطاب به بچه هاي ايراني گفته بود كه: به من ايميل هاي آماده كه تابلوئه به همه ميفرستين نفرستين. ممكنه اين ايميلهاتون اشكال گرامي و زباني نداشته باشه، اما من ايميلي كه شخص خودش حتي با چند تا غلط نوشته را بيشتر ميپسندم، بنابراين ميگفت كه كلي نگيد و بجاش با كلام خودتون در مورد كارهاتون توضيح بديد.
بنظر منم بهترين تمپليت متن درست شده خود شخصه. تقليد هميشه چيز خوبي نيست
از يك نظر هم اگه نگاه كنيد ميبينيد كه اساسا در ايميل طرف چيز خاصي نياز نيست كه بگه كه حالا بخاد بره سراغ تمپليت.فقط ميخواي بگي من فلان دانشگاه بودم،زمينم مرتبط با شماست و اگه دانشجو ميگيري به رزومه من ي نگاه بنداز! همين! اين ديگه كپي كردن و اينترنت گشتن نداره كه

در پناه راستي