صفحه 191 از 217 نخستنخست ... 91141181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,901 تا 1,910 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط nmn نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون از انتقال تجربه ات.کاش یکم توضیح بدی که نامه خوب یعنی چی؟ من به کار چنذ تا استاد علاقه زیادی دازم و ایمیل زدم (دیروز) ولی متاسفانه تا الان که هیچ نتیجه ای نگرفتم...
    اول خوب نوشتن نامه باری استاد خیلی باید کوتاه و مختصر باشه در حد نیم صفحه که اونم اول با چگونگی اشنایی شما و اشتیاقتون برای پذیرش شروع و بعد دلیل تون تو یه خط و ارتباط دادن تجاربی که داشتین در طی مثلا 2 الی 3 سال که منجرب شده به زمینه تحقیقی اش نزدیکتر بشی.بعد پر رنگ کردن معدلت و اخر هم انگیزه بالا و هدفت .یه متنی هم میزاری که هر سوالی داره بپرسه و شما جواب خواهی داد.اینا همه کلا یک دو خطی و 2 تا پاراگراف 4 الی 5 خطی میشن

سلام دوستان

ظاهرا نظر اکثر دوستان اینه که تا یک هفته منتظر جواب اساتید باشیم. آیا حین این یک هفته نیازی به یادآوری هست یا بزاریم پس از یک هفته بهشون ایمیل بدیم؟ از اونجایی که فرصت خیلی کمی به ددلاین مونده آیا بهتر نیست سه یا چهار روزه یادآوری کنم؟
    اگر احیانا یک متن مناسب جهت ریماندر داشته باشید ممنون میشم به اشتراک بزارید

ApplyAbroad Superstar

سلام استادها هم مثل هر انسان دیگری با هم متفاوت هستند یک روز سرشان شلوغ است یک روز نیست. خوش خلق دارند بدخلق دارند. مودب دارند کمتر مودب دارند. صریح باشند یا در لفافه گو باشند بنابراین قانون کلی ای نیست.

بنابراین مثل هر جای دیگر که اقتضا میکند فکر میکنم در کمتر از یک هفته پیگیری نکنید به پیگیری سوم هم نرسانید. در دانشگاه ها معمولا وقتی استادی چند روزی نباشند یک نامه اتومانیک تنظیم کرده که میگویند نیستم بعدا فلان وقت که آمدم جواب میدهم یا با فلان نفر تماس بگیرید.
    اگر جواب نگرفتید در عوض به دنبال فرد الترناتیو باشید. اگر هم به شخص دیگری در همان دانشکده یا دانشگاه مینویسید حتما اشاره کنید که به چه اشخاص دیگری هم قبلا همین نامه را داده اید. خیلی ناخوشایند است وقتی استادی میبینند یک نامه آیدنتیکال برای چند نفر فقط با تغییر نام رفته است.

موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarposhtdar نمایش پست ها
    سلام دوستان

ظاهرا نظر اکثر دوستان اینه که تا یک هفته منتظر جواب اساتید باشیم. آیا حین این یک هفته نیازی به یادآوری هست یا بزاریم پس از یک هفته بهشون ایمیل بدیم؟ از اونجایی که فرصت خیلی کمی به ددلاین مونده آیا بهتر نیست سه یا چهار روزه یادآوری کنم؟
    اگر احیانا یک متن مناسب جهت ریماندر داشته باشید ممنون میشم به اشتراک بزارید
    ببین معمولا مودبانه اینه که 3-4 روز صبر کنی و بعد ایمیل بزنی.
    یه استادی من تو تورنتو داشتم ، خیلی محبوب هست. یکبار پای ایمیل این آدم نشسته بودم ، تقریبا هر 20-25 ثانیه یه ایمیل میومد! واقعا مضحک بود. حالا شما فکر کن یه ایمیل بزنی و تو اون لحظه این آدم نبینه! مطمئنا کلی Spam و Junk میاد براش ولی خیلی حوصله میخواد هر روز بشینه و 200-300 تا تایتل ایمیل رو چک کنه.

من همیشه یه پیشنهاد میکنم که ممکنه خنده دار باشه ، ولی جواب داده تا حالا !
    سعی کنین ، ایمیلی رو که به استاد میزنین حدودا 6 و نیم - 7 صبح به وقت محلی باشه. غالب این آدم ها صبح زود پا میشن و ایمیل چک میکنن و احتمال اینکه ایمیل شما جزو 5-6 تای اول باشه زیاده.
    به نظرم زودتر از 3 روز هم پیگیری نکنین ، یکمی دیگه ضایع اس. اما دیگه نذارین بشه 2 هفته. هرچی این بین باشه معقوله. مثلا استرس نگیرین که وای شد 10 روز - دیگه یارو جوابم رو نمیده !

همیشه تو ایمیل ها دنبال یه تماس تلفنی یا اسکایپ باشین ، اینجوری میشه رابطه رو با این آدم شروع کنین هم اون رو ببینین و مطمئن بشین دوست دارین باهاش 5 سال در تعامل باشین و هم اون میفهمه که شما خیلی آدم منزوی ای نیستین.

رزومه رو حتما بکنین 1 صفحه و اتچ کنین به ایمیل. کسی حوصله نداره 3 صفحه رزومه بخونه که چطور شما تو کنکور سال 87 تونیستین معارف رو 89 درصد بزنین !!! خیلی از بچه ها رتبه 179 کنکور رو مینویسن (که حالا خیلی هم بد نیست) ولی بعدش با آب و تاب توضیح میدن که : این رتبه یعنی من مافوق خرگوش هستم و بیا ببین ! این کارها رو نکنین خیلی ساده بنویسین که رتبه اتون چند بوده و تو پرانتز بنویسین بین چند نفر (اغراق هم نکنین ، این اساتید رزومه شما رو مطمئنا با یه ایرانی دیگه دبل چک میکنن که مطمئن بشن دروغ توش نیست.)

اینم یه مثال از ایمیلی که میتونین به اساتید برای پیگری بزنین:
    Hi XYZ,

I hope you are doing very well (or you had a great weekend)

I`m wondering if you had a chance to review my previous email?

A quick bio about me:
    Bachelor and Master of ABC engineering
    GRE 999
    TOEFL 999
    Title of my recent paper: "How to maximize ABC with EDF" Journal "XYZ", 2018

I would be grateful if we can arrange for a quick chat over the phone or skype, so I`ll have the opportunity to have your advice regarding the future of AAA.

Looking forward hearing from you,
    Best,

تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

من سه روز پیش چندتا ایمیل فرستادم. با توجه به اینکه از tracker استفاده میکنم میدونم فردا صبحش به وقت محلی تمام ایمیلهام خونده شده. یه روز بعد دو نفر جواب دادن که بنا به بازنشستگی یا مرخصی درمانی نمیتونن دانشجو جدید بگیرن. و اساتید دیگه ای رو معرفی کردن و گفتن به اونها ایمیل بفرست. اما بقیه جواب ندادن. نمیدونم این جواب ندادن بعد سه روز به معنای منفی بودنه یا دارن فکر میکنن؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط seungri نمایش پست ها
    من سه روز پیش چندتا ایمیل فرستادم. با توجه به اینکه از tracker استفاده میکنم میدونم فردا صبحش به وقت محلی تمام ایمیلهام خونده شده. یه روز بعد دو نفر جواب دادن که بنا به بازنشستگی یا مرخصی درمانی نمیتونن دانشجو جدید بگیرن. و اساتید دیگه ای رو معرفی کردن و گفتن به اونها ایمیل بفرست. اما بقیه جواب ندادن. نمیدونم این جواب ندادن بعد سه روز به معنای منفی بودنه یا دارن فکر میکنن؟
    مورد اول اینکه این ترکر به معنی دقیق خوندن ایمیل شما نیست! ممکنه فقط باز و بسته کرده باشه طرف
    مورد دوم اینکه سه روز زمان کمی هست - پیشنهاد می کنم یک هفته تا 10 روز صبر کنید، اگر جواب ندادن بهشون زنگ بزنین. تلفن رو معمولا جواب می دن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

سلام دوستان من به دوتا از اساتید ایمیل زدم وفقط پرسیدم این موضوع رو کار میکنین یا خیر که جواب مثبت گرفتم و خوششون اومد و ازم پروپوزال خواستند وبراشون پروپوزال و رزومه فرستادم حالا پنج روزه که جواب ندادند چیکار کنم از کی پیگیری کنم ؟ ومتن نامه چی باشه بهتره ؟

ApplyAbroad Superstar

سلام. من فکر میکنم کمی صبر کنید. اجازه بدهید متن را بخوانند حتما نظرشان را به شما باتوجه به استقبال اولیه منعکس میکنند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Starintlaw نمایش پست ها
    سلام دوستان من به دوتا از اساتید ایمیل زدم وفقط پرسیدم این موضوع رو کار میکنین یا خیر که جواب مثبت گرفتم و خوششون اومد و ازم پروپوزال خواستند وبراشون پروپوزال و رزومه فرستادم حالا پنج روزه که جواب ندادند چیکار کنم از کی پیگیری کنم ؟ ومتن نامه چی باشه بهتره ؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام. من فکر میکنم کمی صبر کنید. اجازه بدهید متن را بخوانند حتما نظرشان را به شما باتوجه به استقبال اولیه منعکس میکنند.

موفق باشید
    lممنونم ببخشید اگر مثلا دوهفته شد برم سراغ استاد دیگه ای ؟ یا از الان موازی کار رو با یه استاد دیگه ای پیش ببرم ؟ البته امیدوارم اون استاده دیگه بی خبر نگذاره منو

ApplyAbroad Superstar

سلام بعد از دو هفته دیگر حتما نامه پیگیری بفرستید و در آن به مکاتبه قبلی هم اشاره بفرمایید.

در دانشگاههای دیگر هم جستجو بفرمایید. اینکه با اساتید دیگر مکاتبه کنید یا خیر خیلی به متنی که مینویسید مربوط است. اگر نامه های شما ناظر بر محتوای پروژه شماست - و نه لزوما سوپرایزری و درخواست پذیرش شما - بدون نگرانی میتوانید با اساتید مختلف مکاتبه کنید و البته هر بار کمی متن را تغییر دهید که ناظر بر آن استاد خاص بشود. در این حالت در واقع مکاتبه شما علمی است که نظر استاد را در مورد افکارتان/ایده هایتان برای دکتری بگیرید.

ولی اگر مستقیما درخواست میکنید که استاد مخاطب سوپروایزر شما بشوند حتما احتیاط کنید چون خوشایند نیست وقتی دو استاد متوجه بشوند برای آنها نامه یکسان برای سوپروایزری رفته است.
    من اینکار را برای شروع دکتری کرده ام و هر دو استاد هم اولا قبول نکردند و هم در ثانی کمی گوشم را پیچاندند مبنی بر اینکه که هرگز برای دو استاد در یک دپارتمان نامه identical نفرست! اکه واقعا درست گفته بودند و اینکار حتما موجب میشود دانشجو را قبول نکنند حتی اگر کمی هم مایل باشند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Starintlaw نمایش پست ها
    lممنونم ببخشید اگر مثلا دوهفته شد برم سراغ استاد دیگه ای ؟ یا از الان موازی کار رو با یه استاد دیگه ای پیش ببرم ؟ البته امیدوارم اون استاده دیگه بی خبر نگذاره منو
    ویرایش توسط susighton : July 28th, 2018 در ساعت 08:38 PM

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)