صفحه 196 از 217 نخستنخست ... 96146186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,951 تا 1,960 , از مجموع 2166

موضوع: جواب ندادن استادها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : جواب ندادن استادها

سلام در ایمیل بنویسید که چون پاسخی دریافت نکرده اید تردید دارید که اصلا نامه اول را گرفته اند یا خیر.

بنابراین ممکن است لطفا تقاضای شما را بررسی کنند؟ برای سهولت هم کپی نامه قبلی را پایین نامه دوم بگذارید.

اگر تا نهایت ۲- ۳ روز هم جواب ندادند با استاد دوم شروع کنید و در نامه هم قید کنید به x یعنی استاد اول نامه داده اید و جواب نگرفته اید. بنابراین چون این دانشگاه برایتان مهم است و استاد دوم هم در همن حوزه کار میکنند به ایشان رجوع کرده اید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط manely2470 نمایش پست ها
    سلام.
    میشه دوستان با تجربه به منم بگم چجوری ریمایندر بزنم برا اساتید؟
    -روی ایمیل قبلیم ریپلای کنم پیام جدیدی تایپ کنم؟ (اگه بله ممنون میشم برام یه نمونه هم بذارید، اصلا ایده ای ندارم)
    -از اول همون ایمیل رو ارسال کنم به استاد مورد نظر؟

سوال دومم اینکه هم زمان با این استادی که میخوام ریمایندر بزنم بهش، به استاد دیگه ای در اون دپارتمان ایمیل ندم ؟ (آخه منتظر این موندم ج نداده واسه همین گفتم هم زمان برم سراغ بعدی)

ممنون میشم جوابمو بدید. مخصوصا نحوه ریمایندر زدنو.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام منظور من تعهد اخلاقی است که از ایمیل دوم ایشان چنین استنباطی غلط نیست . اینجا هم انصافا به این تعهدات عموما پایبند هستند. به خصوص اگر - متهم به ریسیست بودن نشوم! ولی به تجربه من تفاوت واقعی وجود دارد- بچه سفید همین خطه باشند و ریشه اسیایی نداشته باشند(خدا مرا ببخشد ).

از اینجا به بعد هم کمی موضوع به سلیقه و روش هر فرد برمیگردد. مثلا من اگر باشم به این زودیها ایمیلی نخواهم زد. ولی ممکن است روش شما تفاوت کند. نمیخواهم بحث کنم که یکی درست و دیگری اشتباه است بلکه روش و سلیقه فردی است. من با خودم اینطور استدلال میکنم اگر جواب نمیدهند دو حالت دارد ۱- یا مساله در دانشگاه هنوز به جایی نرسیده و او دارد به روش ارام انگلیسی پیگیری میکند تا کار روالش را طی کند ۲- از اساس فکرش در مورد پیشنهادی که داده عوض شده. هر کدام که باشد در هر صورت ایمیل پیگیری من تغییری در شرایط نمیدهد.

همانطور که گفتم شما روش خودتان را دارید که محترم است و جایگاه خودش را دارد.

موفق باشید
    سلام مجدد

من دو هفته صبر کردم ولی چون جوابی نیومد یک بار دیگه ایمیل زدم به استاد و الان باز یک هفته میشه که جواب نداده. خودم کم کم میخوام بیخیال ایشون بشم فقط میخواستم با شما هم مشورت کنم و نظر شما رو یدونم.
    مرسی

ApplyAbroad Superstar

سلام با این تعدد مکاتبه خوب حدس من این است که به هر دلیل عامدا نمیخواهند جواب بدهند.

البته هنوز هم شاید یک تلفن موثر باشد چون اگر قصدشان جواب ندادن هم واقعا باشد شما چیزی را از دست نداده اید و ایشان یک توضیحی بالاخره میدهند. اگرهم سهوی باشد یادآوری شده است و به یاد می آورند.

در ضمن اساتید هم مثل همه ادمها انواع دارند و خلقیات دارند و ... تفاوت دارند. به احتمال زیاد ایشان خیلی مودبانه با شما صحبت خواهد کرد. با اینحال غیر از این شد و با تلفن خیلی مودب جواب ندادند آمادگی داشته باشید. شاید البته ذهن من به دلیل یک اتفاق اخیر کمی منفی الان باشد و اصلا نباید این عبارت آخر را میگفتم به هر حال ولی احتمالی هست.

امیدوارم در این مورد و همه کارهایتان موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام مجدد

من دو هفته صبر کردم ولی چون جوابی نیومد یک بار دیگه ایمیل زدم به استاد و الان باز یک هفته میشه که جواب نداده. خودم کم کم میخوام بیخیال ایشون بشم فقط میخواستم با شما هم مشورت کنم و نظر شما رو یدونم.
    مرسی

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام مجدد.
    دوتا سوال دارم
    اول اینکه من به حدود 30 تا استاد کانادا ایمیل و ریمایندر زدم اما فقط 2 نفر جواب دادن که جا نداریم. به حدود 10 تا استاد آمریکا هم ایمیل زدم که جوابی نگرفتم . این جواب ندادن ها طبیعیه؟

دومین سوال اینکه یه استادی ده دقیق بعد ریمایندر زدنم گفت جای خالی نداره، من الان میخوام به یه استاد دیگه ایمیل بزنم، حوزه کاریش هم با استاد اول یکم متفاوته (کلا سه تا استاد به من میخوردن که با هم فرق داره کارشون) بهش بگم به فلان استاد ایمیل زدم و گفته جا ندارم یا اینکه اصلا نباید حرفی بزنم در اون مورد؟
    ممنون از جواباتون

ApplyAbroad Superstar

سلام اینکه طبیعی هست یا خیر تا حد زیادی به محتوای نامه و اینکه در آن چه و چگونه نوشته شده بستگی دارد.

وقتی متن نامه کاملا گویا و خواسته دانشجو روشن است و استاد مناسب/مرتبط درست نشانه گرفته شده باشد "طبیعی" نیست که جواب نیاید.

در مورد سوال دوم. واقعا لزومی ندارد. بفرمایید در حال بررسی فرصتها هستید بنابراین با اساتید مختلفی در حال ارتباط گرفتن هستید که به بهترین تصمیم برسید.

امید که کارهایتان به نتیجه مطلوب برسند. موفق باشید

سلام مجدد.
    دوتا سوال دارم
    اول اینکه من به حدود 30 تا استاد کانادا ایمیل و ریمایندر زدم اما فقط 2 نفر جواب دادن که جا نداریم. به حدود 10 تا استاد آمریکا هم ایمیل زدم که جوابی نگرفتم . این جواب ندادن ها طبیعیه؟

دومین سوال اینکه یه استادی ده دقیق بعد ریمایندر زدنم گفت جای خالی نداره، من الان میخوام به یه استاد دیگه ایمیل بزنم، حوزه کاریش هم با استاد اول یکم متفاوته (کلا سه تا استاد به من میخوردن که با هم فرق داره کارشون) بهش بگم به فلان استاد ایمیل زدم و گفته جا ندارم یا اینکه اصلا نباید حرفی بزنم در اون مورد؟
    ممنون از جواباتون

Keep Calm and APPLY ON

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام اینکه طبیعی هست یا خیر تا حد زیادی به محتوای نامه و اینکه در آن چه و چگونه نوشته شده بستگی دارد.

وقتی متن نامه کاملا گویا و خواسته دانشجو روشن است و استاد مناسب/مرتبط درست نشانه گرفته شده باشد "طبیعی" نیست که جواب نیاید.

در مورد سوال دوم. واقعا لزومی ندارد. بفرمایید در حال بررسی فرصتها هستید بنابراین با اساتید مختلفی در حال ارتباط گرفتن هستید که به بهترین تصمیم برسید.

امید که کارهایتان به نتیجه مطلوب برسند. موفق باشید

در ایمیل خودمو معرفی کردم،اسم دانشگاه و معدلمو نوشتم، گفتم دنبال دانشگاه می گردم برای پاییز 2019 و دلم میخواد تو اون دانشگاه باشم.
    نوشتم مشتاق به ادامه تحصیل در حوزه تحقیق استاد هستم (اسم اون حوزه مورد نظر هم گفتم که به من میخوره) و خیلی دلم میخواد تو labشون همکاری کنم. اگه نمره درسی در حوزه مورد نظر استاد داشتمو نوشتم ، عنوان پایان ناممو گفتم و در یک خط توضیح دادم چیه . گفتم رزومم پیوسته و ممنون میشم بررسی کنه و جواب بده و منتظرش هستم.
    برای یعضی استادا اینو اضافه کردم که فلان مقالتو خوندم و چون جالبه برام میخوام تحت راهنمایی تو کار کنم.

بده اینا؟

ApplyAbroad Superstar

سلام خیر اینها بدنیستند.

با این وجود برای اینکه به دلیل مشکل پی ببرید از یک جایی بایدشروع بفرمایید. ماهم را نمیشناسیم و منهم طبیعتا شناختی از شما ندارم.

برای همین برای شروع پیشنهاد میکنم از یکی از دوستانتان بخواهید بدون هیچ توضیح اضافی متن نامه را بخوانند و آنرا برای خودتان توضیح دهند . تاکید میکنم از شما هیچ توضیحی نخواهند و فقط ار زوی متن سوال کنند. اگر بین آنچه قصد شما در نامه است و توضیح دوستتان فاصله ای باشد این فاصله حتما برای استاد که شما را اصلا نمیشناسند بیشتر است و متن باید جرح و نعدیل شود.

ذهن ما خودبه خود جاهای خالی نوشته را پر میکند و برای خود ما متن معنی میشود درحالیکه خواننده این اطلاعات را ندارد.

موفق باشید
    در ایمیل خودمو معرفی کردم،اسم دانشگاه و معدلمو نوشتم، گفتم دنبال دانشگاه می گردم برای پاییز 2019 و دلم میخواد تو اون دانشگاه باشم.
    نوشتم مشتاق به ادامه تحصیل در حوزه تحقیق استاد هستم (اسم اون حوزه مورد نظر هم گفتم که به من میخوره) و خیلی دلم میخواد تو labشون همکاری کنم. اگه نمره درسی در حوزه مورد نظر استاد داشتمو نوشتم ، عنوان پایان ناممو گفتم و در یک خط توضیح دادم چیه . گفتم رزومم پیوسته و ممنون میشم بررسی کنه و جواب بده و منتظرش هستم.
    برای یعضی استادا اینو اضافه کردم که فلان مقالتو خوندم و چون جالبه برام میخوام تحت راهنمایی تو کار کنم.

بده اینا؟

Keep Calm and APPLY ON

ApplyAbroad Guru

بده اینا؟
    معمولا ایمیل یا ایمیلهای اول باید خیلی طولانی نباشد و در چند سطر علاقه مندی و شرایط فرد برای پذیرش را توضیح دهد. برخی پاسخ ندادنها مربوط به عدم نیاز به دانشجو است که طبیعتا در این موارد استاد اصولا ممکن است چنین ایمیلی را با این عنوان اصولا باز نکند و دیلیت نماید. برخی که ممکن است دانشجو بخواهند هم ممکن است از رزومه شما در مجموع با توجه به سایر گزینه های اولیه خوششان نیامده باشد و البته این دو دسته ممکن است هیچ وقت پاسخی ندهند چون تعداد زیادی ایمیل در هر روز دریافت میکنند و امکان آنرا که پاسخ دهند همیشه ندارند.
    اگر رزومه شما به اندازه کافی خوب است و زمینه مرتبط و استاد هم بنا به اطلاعات اولیه دانشجوی جدید نیاز دارد فرمت نامه شما، زمانبندی ارسال و نحوه مکاتبه ممکن است دارای اشکال باشد. باید به لحاظ زبان و نیز ساختار بررسی کنید و در صورت امکان بهبود دهید. رزومه های بیش از حد طولانی و توضیحات تکراری در متن و به ویژه ارسال ایمیلهای تیپیکال به تعداد زیادی استاد ممکن است شرایط مشابهی را ایحاد کند و همه اینها به نحوی شانس نهایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. برخی اساتید ممکن است در روز مشخصی از هفته به بررسی ایمیل بپردازند پس از زمان ارسال ایمیل باید حداقل زمان یک هفته تا ده روز را برای پاسخ در نظر گرفت. ارسال یک ریمایندر به فاصله زمانی ذکر شده کمک خواهد کرد تا در صورت از دست دادن ایمیل اولیه شاید بررسی رزومه شما در دستور کار قرار گیرد ولی همه اینها دلیل بر دریافت پاسخ چه مثبت و چه منفی باوجود تلاشههای شما و متناسب بودن رزومه با درخواست و نظایر آن نیست. ممکن است صرفا شما شانس لازم را برای دریافت پاسخ نداشته اید. باید به تلاش ادامه داد و با موارد دیگری که امکان مکاتبه دارند ارتباط برقرار نمود و البته همزمان تا حد ممکن نسبت به ارتقا رزومه و مکاتبات و در صورت امکان ارتقا قابلیتهای علمی مثل مقاله یا (در صورت درحال تحصیل بودن بهبود معدل) ادامه داد.
    این توضیحات کلی برای استفاده سایر دوستان مشابه در آینده نیز ارایه شده و ممکن است برخی موارد با کیس شما دقیقا یکسان نباشد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member muogen آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    معمولا ایمیل یا ایمیلهای اول باید خیلی طولانی نباشد و در چند سطر علاقه مندی و شرایط فرد برای پذیرش را توضیح دهد. برخی پاسخ ندادنها مربوط به عدم نیاز به دانشجو است که طبیعتا در این موارد استاد اصولا ممکن است چنین ایمیلی را با این عنوان اصولا باز نکند و دیلیت نماید. برخی که ممکن است دانشجو بخواهند هم ممکن است از رزومه شما در مجموع با توجه به سایر گزینه های اولیه خوششان نیامده باشد و البته این دو دسته ممکن است هیچ وقت پاسخی ندهند چون تعداد زیادی ایمیل در هر روز دریافت میکنند و امکان آنرا که پاسخ دهند همیشه ندارند.
    اگر رزومه شما به اندازه کافی خوب است و زمینه مرتبط و استاد هم بنا به اطلاعات اولیه دانشجوی جدید نیاز دارد فرمت نامه شما، زمانبندی ارسال و نحوه مکاتبه ممکن است دارای اشکال باشد. باید به لحاظ زبان و نیز ساختار بررسی کنید و در صورت امکان بهبود دهید. رزومه های بیش از حد طولانی و توضیحات تکراری در متن و به ویژه ارسال ایمیلهای تیپیکال به تعداد زیادی استاد ممکن است شرایط مشابهی را ایحاد کند و همه اینها به نحوی شانس نهایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. برخی اساتید ممکن است در روز مشخصی از هفته به بررسی ایمیل بپردازند پس از زمان ارسال ایمیل باید حداقل زمان یک هفته تا ده روز را برای پاسخ در نظر گرفت. ارسال یک ریمایندر به فاصله زمانی ذکر شده کمک خواهد کرد تا در صورت از دست دادن ایمیل اولیه شاید بررسی رزومه شما در دستور کار قرار گیرد ولی همه اینها دلیل بر دریافت پاسخ چه مثبت و چه منفی باوجود تلاشههای شما و متناسب بودن رزومه با درخواست و نظایر آن نیست. ممکن است صرفا شما شانس لازم را برای دریافت پاسخ نداشته اید. باید به تلاش ادامه داد و با موارد دیگری که امکان مکاتبه دارند ارتباط برقرار نمود و البته همزمان تا حد ممکن نسبت به ارتقا رزومه و مکاتبات و در صورت امکان ارتقا قابلیتهای علمی مثل مقاله یا (در صورت درحال تحصیل بودن بهبود معدل) ادامه داد.
    این توضیحات کلی برای استفاده سایر دوستان مشابه در آینده نیز ارایه شده و ممکن است برخی موارد با کیس شما دقیقا یکسان نباشد.
    موفق باشید

عرض ارادت.

راجع به زمانبندی میخواستم ازتون یک سوالی بپرسم. یعنی شما معتقدید مثلا در زمان A متقاضی X ایمیل میزنه و در زمان A+b متقاضی Y که زمان نزدیک تری ست به زمان بررسی روزانه/هفتگی/ماهانه استاد. بافرض قوی تر یا مشابه بودن رزومه متقاضی X. ممکن هست متقاضی Y پاسخ دریافت کنه اما X خیر؟

واقعا سوال هست برام. از این رو که استادی مثلا با هزار دردسر فاند گرفته چطور به سادگی نخواندن ده بیست ایمیل در روز یا بیشتر حاضر باشد پیه چندین سال دیل کردن با دانشجوی ضعیف را به خود بمالد؟ نکته دیگه این هست از قول بسیاری از استادها، بعضا اسم رمز گذاشته اند برای عنوان ایمیل که یعنی توصیه های استاد را قبل ایمیل خوانده ایم و به همین سادگی استاد دانشگاه ارواین نوشته بودن اکثر ایمیل های ارسالی بخاطر رعایت نکردن همین مورد، باز نکرده حذف میشن. این رو از این جهت گفتم حجم ایمیل زیاد شاید زمان ایمیل زدن رو مهم کنه اما نکته این هست بعضی ایمیل ها انقدر پرت هست که اصلا نیازی به باز کردن یا حتی خوندن خط دوم ایمیل هم نیست.
    Don't worry, don't be afraid, ever, because this is Just A Ride

Junior Member

سلام

من با استادی چند باری درباره مقالاتش مکاتبه داشتم. تو ایمیل یکی مونده به آخر بهش گفتم که میخوام واسه دکترا برم اونجا. اونم استقبال کرد و گفت اپلای کن. اما بعدش که خواستم مدارکم را مثال پروپزال و برنامه تحقیق، آماده کنم گفتم یک سری سوال ازش بپرسم که کارام کمتر نیاز به اصلاح داشته باشه. مثلا اینکه اگر مطالعه من جزئی از یک پروژه است اطلاعاتی از پروژه را بده که تو پروپوزل بیارم یا در مورد روش تحقیقی که نسبت به بقیه ارجحیت داره و همین طور سوالاتی درباره پر کردن یکی از فرم ها. اما جوابم رو نداد. خودم چند راه به ذهنم میرسه:

1. مدارک را آماده کنم و بعد بهش ایمیل بزنم که آیا لازم مدارک را قبل از ارسال برای دانشگاه به اون نشون بدم و اگه جوا مثبت بود بفرستم براش.
    2. به محض آماده شدن مدارک بدون پرسش براش بفرستم.
    3. باهاش تلفنی تماس بگیرم و دلیل جواب ندادنش رو بپرسم.

یه چیزی هم که ممکن مرتبط باشه اینکه تو وبسایت دانشگاه تأکید شده که دانشگاه تصمیم گیرنده پذیرش شماست و تماس های غیررسمی با استاد تأثیری در انتخاب شما ندارد.

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)