صفحه 1304 از 1371 نخستنخست ... 304804120412541294129512961297129812991300130113021303130413051306130713081309131013111312131313141354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,031 تا 13,040 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

دوستان یه سوالی داشتم. من از یک استاد برای Phd پاسخی گرفتم که با اینکه باید از طریق دانشگاه اقدام کنم، اما ازم خواسته براش پروپوزال بفرستم تا ببینه به زمینه ی کاریش میخوره یا نه. به نظرتون می تونم توی ایمیلی که پروپوزال رو میفرستم بگم که آماده ی تغییر دادن موضوعم در حدی که به پروژه ی ایشون نزدیک بشه، هستم؟
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط asal7119 نمایش پست ها
    دوستان یه سوالی داشتم. من از یک استاد برای Phd پاسخی گرفتم که با اینکه باید از طریق دانشگاه اقدام کنم، اما ازم خواسته براش پروپوزال بفرستم تا ببینه به زمینه ی کاریش میخوره یا نه. به نظرتون می تونم توی ایمیلی که پروپوزال رو میفرستم بگم که آماده ی تغییر دادن موضوعم در حدی که به پروژه ی ایشون نزدیک بشه، هستم؟
    سلام.. اگه پروپوزال خواسته خب تو عمل نشون بدید بهتره تا اینکه بگید.. یه پروپوزال در راستای حوزه کاری استاد درست کنید براشون بفرستید.. بنظرم این کارو وقتی انجام بدید که فکر میکنید وقتی که برای نوشتن پروپوزال میزارید ارزششو داره.

ApplyAbroad Superstar

سلام این پیغام رانه تنها در ایمیل و مکاتبه بلکه به اشکال مختلف باید منتقل بفرمایید.

از اساس آمادگی برای تغییر پروپوزال یا حتی تغییر مسیر پروژه مفروض شروع دکتری است.

نه اساتید نه کمیته های انتخاب پافشاری روی فکر اولیه را نمیپسندند.

بنابراین در تهیه پرووزال مسیرهای مختلف و ممکن برای انجام کارتان را اگر شرح نمیدهیدحداقل اشاره کنید - خود این نشانه انعطاف است - یا در مصاحبه اگر کار به ان مرحله رسید هم دلایل برای فکر اولیه را توضیح دهید و دفاع کنید و هم اینکه نشان دهید میدانید راههای مختلف دیگری هست- راه استاد یکی از آنهاست- و آمادگی دارید آنها را هم بررسی کنید و اگر بهتر بودند آنها را انتخاب کنید.

یا حتی در شاید نوشتن انگیزه نامه...

موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام این پیغام رانه تنها در ایمیل و مکاتبه بلکه به اشکال مختلف باید منتقل بفرمایید.

از اساس آمادگی برای تغییر پروپوزال یا حتی تغییر مسیر پروژه مفروض شروع دکتری است.

نه اساتید نه کمیته های انتخاب پافشاری روی فکر اولیه را نمیپسندند.

بنابراین در تهیه پرووزال مسیرهای مختلف و ممکن برای انجام کارتان را اگر شرح نمیدهیدحداقل اشاره کنید - خود این نشانه انعطاف است - یا در مصاحبه اگر کار به ان مرحله رسید هم دلایل برای فکر اولیه را توضیح دهید و دفاع کنید و هم اینکه نشان دهید میدانید راههای مختلف دیگری هست- راه استاد یکی از آنهاست- و آمادگی دارید آنها را هم بررسی کنید و اگر بهتر بودند آنها را انتخاب کنید.

یا حتی در شاید نوشتن انگیزه نامه...

موفق باشید
    خیلی متشکرم از پاسختون. بله، من با زحمت این استاد رو پیدا کردم که تا حدی علایق پژوهشیش به موضوع مورد نظر من نزدیکه، ولی من هم اصرار ندارم که حتماً موضوع خودم رو داشته باشم. پس انعطاف داشتن، نکته ی مثبتیه. من فکر می کردم ممکنه مثلاً بگن من فقط دنبال گرفتن پذیرش هستم و علاقه ای به موضوع خاصی ندارم یا مطالعه ی کافی ندارم...
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام.. اگه پروپوزال خواسته خب تو عمل نشون بدید بهتره تا اینکه بگید.. یه پروپوزال در راستای حوزه کاری استاد درست کنید براشون بفرستید.. بنظرم این کارو وقتی انجام بدید که فکر میکنید وقتی که برای نوشتن پروپوزال میزارید ارزششو داره.
    من موضوعم رو به استاد گفتم و ایشون هم پروپوزال خواسته. فقط چون موضوعم کمی از زمینه ی کارهای قبلی استاد، متفاوته، فکر کردم شاید بد نباشه آمادگی خودم برای تغییر موضوع رو هم اعلام کنم. که البته یکی از دوستان با تجربه گفتن مشکلی نیست . ممنونم از پاسختون

ApplyAbroad Superstar

سلام خواهش میکنم کار مهمی نبود.

دقیقا همین است که میفرمایید. رعایت حد متعادل بین فکر اولیه و موضوعات/روشها/مسیرهای الترناتیو. یعنی شما از فکر اولیه خودتان با استدلال دفاع میکند ولی همزمان چشم بر روی راههای دیگر هم نبسته اید.

موفق باشید

خیلی متشکرم از پاسختون. بله، من با زحمت این استاد رو پیدا کردم که تا حدی علایق پژوهشیش به موضوع مورد نظر من نزدیکه، ولی من هم اصرار ندارم که حتماً موضوع خودم رو داشته باشم. پس انعطاف داشتن، نکته ی مثبتیه. من فکر می کردم ممکنه مثلاً بگن من فقط دنبال گرفتن پذیرش هستم و علاقه ای به موضوع خاصی ندارم یا مطالعه ی کافی ندارم...

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی مولکولی

سلام
    من به استادی ایمیل زدم برای دوره پست دکتری...... یشون گفتن که رزومه خیلی impressive دارم ولی فاند کافی برای ساپورت کردن من رو نداره در عین حال ایمیل من رو برای اداره آموزش و ثبت نام (administration office)هم فور وارد کردن.... به نظرتون چرا برای اون جا فرستادن اگه منظورشون ریجیکت بود

Junior Member

سلام من رزومه ام رو برای استادی توی کانادا فرستادم( رزومه ام قویه)
    جواب داد ‌ و جندتا سوال پرسید که هدفت چیه ؟ GPA چنده؟( من A هستم )/برنامه ات برای آینده چیه؟

منم جواب دادم و پروپوزالی هم در رابطه با تخصصش براش فرستادم
    الان یک هفته اس دیگه جواب نداده

چرا بنظرتون ؟!؟!؟!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط missy نمایش پست ها
    جواب داد ‌ و جندتا سوال پرسید که هدفت چیه ؟ GPA چنده؟( من A هستم )/برنامه ات برای آینده چیه؟

چرا بنظرتون ؟!؟!؟!
    چون لابد سرش شلوغ بوده یا اینکه عجله ای در انتخاب دانشجو نداره.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط missy نمایش پست ها

چرا بنظرتون ؟!؟!؟!
    شاید هم رزومه شما آنقدر که از نظر خودتان قوی بوده از نظر ایشان نیست یا افرادی با رزومه قوی تر هم اپلای کرده باشند. لازم به توضیح نیست که رزومه فقط در معدل و حتی مقالات خلاصه نمیشود. بسیاری از فاکتورهای مربوط به رزومه اصولا مواردی هستند که دانشجوی اینترنشنال ایرانی نمی تواند داشته باشد یا به ندرت کسب می کند. مثل زبان اولیه انگلیسی یا داشتن اقامت و کمتر شدن بار مالی RA برای فاند تامین شده توسط استاد یا داشتن دانشگاه رنک بالای مقطع قبلی و در بیشتر موارد داشتن ریکامندیشن از اساتید معتبر و شناخته شده در سطح بین المللی.
    دادن یک ریمایندر در اغلب موارد کار صحیحی است اما اینکه پاسخ اولیه مبنی بر دادن اطلاعات بیشتر را بتوان پاسخ نهایی در تصمیم گیری دانست صحیح نیست. در بسیاری موارد تا زمان ددلاین امکان تغییر نظر استاد در صورت دریافت اپلیکیشن قوی تر وجود دارد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)