صفحه 1350 از 1371 نخستنخست ... 35085012501300134013411342134313441345134613471348134913501351135213531354135513561357135813591360 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13,491 تا 13,500 , از مجموع 13709

موضوع: نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : نظرسنجی در مورد ایمیل های دریافتی از اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط emmaji نمایش پست ها
    سلام
    من این ایمیل رو از یک استاد از یه دانشگاه با رنک زیر 50 گرفتم
    Thank you for your e-mail. At this point, I do not know if I will have a paid researcher position available for next year. That would depend on how some funding proposals go. Do you have any options to support your studies?

Best regards,
    به نظرتون چجوری باید جواب بدم با توجه به اینکه فاند میخوام ؟
    سلام دوست عزیز

از دید من کاملا شفاف شرایطتتان را بفرمائید. اگر منابع مالی دارید استاد را مطلع کنید در غیر این صورت بفرمائید به منابع مالی دانشگاه نیاز دارید و مثلا چه موقعی میتوانید با استاد در این رابطه مجدد مکاتبه بفرمائید.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام. من این ایمیل رو از یه استادی از امریکا دریافت کردم. می خوام بدونم نظرش مثبت هس یا نه. با توجه به اینکه که گفته استاد تعیین کننده نیس. نظر با کمیته دانشگاه است. بهش چه جوابی بدم از طرفی هم ابراز علاقه کرده به کار پژوهش؟ من با امید گرفتن فاند بهش ایمیل زدم.
    Thank you for your interest in the PhD
    program of UIC’s Department of Urban Planning and Policy. The short answer is yes, I am accepting doctoral students. But in my department, individual faculty do not make acceptance decisions for doctoral student applicants. Applications go through a departmental admissions committee, which then refers promising applicants to individual faculty to assess the match of research interests. I would be forwarded your application once it is approved initially by the admissions committee. I would be glad to review your application in detail at that point.

If you would like to work with me, and think my expertise aligns with your interests (which does seem to be the case so far), be sure to explain that in your application research statement. You might also mention if there are one or two other faculty members in the department who you would be eager to work with or learn from, as doctoral committee members or in case your primary choice does not work out. If you are going to apply, Dominic Belcaster (dbelca2@uic.edu) who is our Graduate Academic Advisor or Professor Rachel Weber (rachelw@uic.edu) who is our Director of Graduate Studies can give you advice on how the process works and answer questions about the program that you might have beyond what appears on the website. I’d also be glad to discuss my research and your interests further if you would like.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط drernest نمایش پست ها
    سلام. من این ایمیل رو از یه استادی از امریکا دریافت کردم. می خوام بدونم نظرش مثبت هس یا نه. با توجه به اینکه که گفته استاد تعیین کننده نیس. نظر با کمیته دانشگاه است. بهش چه جوابی بدم از طرفی هم ابراز علاقه کرده به کار پژوهش؟ من با امید گرفتن فاند بهش ایمیل زدم.
    program of UIC’s Department of Urban Planning and Policy. The short answer is yes, I am accepting doctoral students. But in my department, individual faculty do not make acceptance decisions for doctoral student applicants. Applications go through a departmental admissions committee, which then refers promising applicants to individual faculty to assess the match of research interests. I would be forwarded your application once it is approved initially by the admissions committee. I would be glad to review your application in detail at that point.

If you would like to work with me, and think my expertise aligns with your interests (which does seem to be the case so far), be sure to explain that in your application research statement. You might also mention if there are one or two other faculty members in the department who you would be eager to work with or learn from, as doctoral committee members or in case your primary choice does not work out. If you are going to apply, Dominic Belcaster (dbelca2@uic.edu) who is our Graduate Academic Advisor or Professor Rachel Weber (rachelw@uic.edu) who is our Director of Graduate Studies can give you advice on how the process works and answer questions about the program that you might have beyond what appears on the website. I’d also be glad to discuss my research and your interests further if you would like.
    خب این استاد کاملاً شفاف براتون توضیح داده که اپلیکیشن اول از ***** کمیته (که معمولاً خود استادای دپارتمان و رئیس دپارتمان است) رد میشه و اگر بعد از رأی گیری اون کمیته تصمیم بگیره که این اپلیکنت استانداردهای دپارتمان رو گذرونده، بعد می فرستن اپلیکیشن رو به استادهایی که ابراز علاقه کردن این ترم دانشجو بگیرن (برای RA) یا گاهی اوقات سال اول رو خود دپارتمان با TA یا در موارد خاص Fellowship از دانشجو حمایت مالی می کنه تا یه ادوایزر انتخاب کنه. در مورد بالا، استاد گفته شما اسم ایشون و یا استادهای که انتخاب های دیگه تون هست و می تونن بعداً توی تزتون کمک کنن رو بفرستید (doctoral committee members). پس بعد از کمیته (اگر قبول بشید) اپلیکیشن شما میاد دست ایشون. خب شما هم ازشون تشکر کنید و اگه می خواهید اینجا اپلای کنید و توصیه ایشون رو انجام بدید.
    اینکه در پایان استاد به شما چراغ سبز داده که اگه خواستی می تونی بازم در مورد ریسرچش ازش سوال بپرسید نشانه خوبیه. به نظرم کانکشن رو با استاد حفظ کنید و از کارهای آینده ایشون بپرسید و اینکه چقدر با کارهای گذشته شما مرتبطه یا اینکه به تاپیک هایی که استاد میگه علاقه مند هستید... در کل با توجه به ایمیل بالا 100% گارانتی ای برای پذیرش نیست ولی برای بک آپ خوبه.
    توی بعضی دانشگاه های دیگه (که کمتر رقابتی یه) استاد این اختیار رو داره که اپلیکیشن رو مستقیم از گرجویت ادمیشن بگیره، بنابراین ممکنه توی بعضی از دانشگاه ها اگه استاد از رزومه شما خوشش بیاد بهتون پذیرش قطعی رو بده.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به شما برای رسیدن به این مرحله تبریک میگویم راه طولانی هنوز در پیش هست ولی همین گام هم خیلی مثبت است و امیدوارم که بقیه کارها هم به خوبی پیش بروند.

می خوام بدونم نظرش مثبت هس یا نه

از دید من اینطور هست ولی خیلی ملایم. اظهار علاقه کرده اند با ایشان در ارتباط بمانید ولی از طرف دیگر هم گفته اند تصمیم اصلی جای دیگری گرفته میشود. پاسخ صادقانه و واقع بینانه ای است. پیشنهاد میکنم با ایشان روی یک شبه پروپوزال کار کنید. تجربه خیلی خوبی خواهد بود که من فکر میکنم که نه تنها برای این دانشگاه و استاد که برای جاهای دیگر هم به شما خیلی کمک خواهد کرد.

HTH

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام. این جواب ایمیل رو من امروز دریافت کردم و منظورشون رو متوجه هستم. میخواستم بدونم شما چه استراتژی رو به من پیشنهاد میکنید که در جواب به این ایمیل داشته باشم.

Thanks Mohammad for reaching out,
    Your record looks quite impressive and relevant to my area of research. We are always looking for great students like yourself to add to our team, however, I do not have funding for new students at this time. Are there opportunities for you to apply for external PhD support? If not, and you are still looking in Fall 2021, feel free to follow up with me then.

من خودم میخواستم که ازشون بپرسم آیا دانشگاه فلوشیپ تا TA میده که من اپلای کنم براش و یا منبعی میتونه بهم معرفی کنه که خودم پروپوزال بنویسم و درخواست ساپورت بکنم. نظرتون چیه ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط MamadFear نمایش پست ها
    سلام. این جواب ایمیل رو من امروز دریافت کردم و منظورشون رو متوجه هستم. میخواستم بدونم شما چه استراتژی رو به من پیشنهاد میکنید که در جواب به این ایمیل داشته باشم.

Your record looks quite impressive and relevant to my area of research. We are always looking for great students like yourself to add to our team, however, I do not have funding for new students at this time. Are there opportunities for you to apply for external PhD support? If not, and you are still looking in Fall 2021, feel free to follow up with me then.

من خودم میخواستم که ازشون بپرسم آیا دانشگاه فلوشیپ تا TA میده که من اپلای کنم براش و یا منبعی میتونه بهم معرفی کنه که خودم پروپوزال بنویسم و درخواست ساپورت بکنم. نظرتون چیه ؟
    سلام دوست عزیز

از دید من فکر خود شما خوب است با این ملاحظه که اول نامه بعد از تشکر بفرمائید که حتما خودتان شروع به جستجو برای منابع مالی خواهید کرد و بعد هم همین مطلب که اینجا نوشتید را بفرمائید.

البته با این توجه خود استاد حتما بررسی کرده اند با اینحال یادآوری آنهم ضرری ندارد.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط MamadFear نمایش پست ها

برای هر دوم دوست خوبم.
    ببینید خیلی ساده هست.
    یکی از استادها گفته من تصمیم نمیگیریم،
    یکی هم گفته من فاند ندارم.
    Shake hands, move on.
    رک و صریح و شفاف و مودبانه با وقار و احترام تشکر کنید و برید سراغ بعدی.
    استادی که فاند نداره نداره.
    قرار نیست با حرف زدن در امیدی باز شه. استاد که قراره به شما فاند بده فاند میده. اگه پول نداره شما نمیتونید جور کنید.
    اگه هم میخواید برای فلوشیپ بپرسید، باید به administrator ایمیل بزنید. استاد کاره ای نیست.
    ایمیل به استاد:
    Dear Prof. Jackson,

Thank you for your email and thanks for the explanation.
    I need to contact the administrator of the department to see if there is any chance for me to apply for a scholarship.
    If I hear positive news, I will get back to you.

Best,
    Moshtaba

or
    Kind Regards,
    or
    Best wishes,
    ...
    اگه میخواید علاقه تون رو نشون بدید، اینجوری نشون بدید. با تلاش و کوشش. با حفظ وقار و شخصیت.

نه که همه ش با جمله ها و وقت بقیه بازی کنید تا ببینید در لفافه و غیرلفافه چی میگن.

با بقیه رک و شفاف باشید.
    اینو در جواب شما دو نفر نمیگم فقط. به خودتون نگیرید. خیلی وقت بود میخواستم اینجا بنویسم یادم میرفت.
    ارادت.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

@susighton
    ممنون از پاسخ شما. من در جواب قطعا اعلام میکنم که منبع خاصی سراغ ندارم به جز خود دانشگاه که به مسئول مربوطه ایمیل میزنم و می پرسم. و همینطور درباره منابع بالقوه هم ازشون میپرسم که شاید جوابی داشته باشن.

@chemistrymaste
    ممنون از جواب شما، و ممنون از راهنمایی های مربوط به وقار و شخصیت.
    اگه هم میخواید برای فلوشیپ بپرسید، باید به administrator ایمیل بزنید. استاد کاره ای نیست.
    ممنون،، حتما این کار را انجام میدهم.

اگه میخواید علاقه تون رو نشون بدید، اینجوری نشون بدید. با تلاش و کوشش. با حفظ وقار و شخصیت.

نه که همه ش با جمله ها و وقت بقیه بازی کنید تا ببینید در لفافه و غیرلفافه چی میگن.
    در مورد ایمیل این استاد، اصلا لفافه یا غیر لفافه ای وجود نداره. یه صحبت صریح انجام داده و یک سوال صریح پرسیده شده که جواب ندادن سوال باعث بی احترامیه از نظر من. به عنوان شخصی که تخصصم در زمینه منابع مالی حمایتی از دانشجو ها خیلی بالا نیست، هدفم از این سوال و مطرح کردنش در اینجا این بود که ببینم به جز خود دانشگاه منابع دیگه ای هم هستن که بشه با پروپوزال نوشتن ازشون درخواست کمک هزینه کرد و فکر کردم که استاد میتونن بهتر کمک کنن. تا بحال چندباری هم شنیدم که دانشجو ها از این طریق تونستن حمایت مالی بگیرن، البته نه در ایالات متحده.

با بقیه رک و شفاف باشید
    چطور میشه رک و شفاف نبود؟ مثلا اینکه بگیم منبعی سراغ نداریم ولی ممکنه پیدا بشه تا 3 ماه دیگه منتظر باشید من منبع فاند پیدا میکنم؟

اینو در جواب شما دو نفر نمیگم فقط. به خودتون نگیرید.
    همه کسایی که پروسه اپلای رو گذروندن یا دارن انجام میدن مطمئنن از شرایط سخت و نا امیدی های هرروزه خبر دارن. کمترین کار میتونه دامن نزدن به نا امیدی های فرد و در حد امکان راهنمایی های با ملاحظه تر باشه.

سلام
    من دوتا سوال داشتم، اول اینکه یک استاد ایرانی یکی از دانشگاه های آمریکا بهم اوکی داد و زمان مشخص کرده واسه مصاحبه با اینکه میدونه امتحان IELTS من یک ماه دیگه برگزار میشه، میخواستم بدونم توی این مصاحبه میشه فارسی صحبت کرد؟ و اینکه اگر انگلیسی صحبت کنم و جاییش ایراد داشته باشه چی؟

سوال دومم هم من یک جواب دیگه از یکی دیگه از استادا گرفتم که اینون گفته،
    Thank you for your interest. I suggest you contact Prof. X from Z department for possible supervision.

If he accepts you, then I can co-supervise
    اینو باید چی در جواب بگم و اینکه به اون استاد دیگه همین که بگم فلانی گفته ایمیل بزنم و CV بفرستم کافیه یا اینکه چیز دیگه ای هم باید بگم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط NightSwimmer نمایش پست ها
    سلام
    من دوتا سوال داشتم، اول اینکه یک استاد ایرانی یکی از دانشگاه های آمریکا بهم اوکی داد و زمان مشخص کرده واسه مصاحبه با اینکه میدونه امتحان IELTS من یک ماه دیگه برگزار میشه، میخواستم بدونم توی این مصاحبه میشه فارسی صحبت کرد؟ و اینکه اگر انگلیسی صحبت کنم و جاییش ایراد داشته باشه چی؟

سوال دومم هم من یک جواب دیگه از یکی دیگه از استادا گرفتم که اینون گفته،
    Thank you for your interest. I suggest you contact Prof. X from Z department for possible supervision.

If he accepts you, then I can co-supervise
    اینو باید چی در جواب بگم و اینکه به اون استاد دیگه همین که بگم فلانی گفته ایمیل بزنم و CV بفرستم کافیه یا اینکه چیز دیگه ای هم باید بگم؟

سلام. نظر کاملن شخصی:

در مورد سوال اول، حتمن انگلیسی صحبت کنید مگه اینکه خودش شروع به فارسی صحبت کردن کنه. ایراد؟! اصلن عب نداره و طبیعیه آدم زبانش ایراد گرامری و لغتی داشته باشه.

در مورد سوال دوم، بنظرم چیزی بهش نگو. به استاد دومی (x) ایمیل بزن (یه متن که با ایمیلی به استاد اولی زدی عینن یکی نباشه و یخرده فرق کنه) و استاد اولی رو تو cc قرار بده. تو ایمیل هم ذکر کن مثلن بگو:
    As cc'ed, prof. x would also be interested in cosupervising if ... و ادامه متن که بیشتر راغبش کنی. اینطور که پیداست استاد اولی چندان کاره ای نیست و اصل کاری دومیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)